X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 24 października 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas histerie weszły na wyższy level. Nie moglysmy wyjść do sklepu, bo Lila chciała iść w getrach w kwiatki z falbankami na dupce a do tego w totalnie z dupy tunice w kolorowe biedronki. Proszę, tłumaczę... Nic. Mówię jej, że ok, założymy tą durną tunikę, ale do tego dżinsy. Dalej ryk. Wreszcie mówię - chcesz się uspokoić przy cycusiu? Chce. Zjadła, wyciszyla się, dala ubrać w to co uszykowalam, wybieramy skarpetki. Lilusia które chcesz założyć? Diabe. Dobrze, założymy białe. Szukam tych skarpetek - nisz kur, chyba wszystkie białe w praniu...... No ale innych nie założy 😑 dobra, są! Założylysmy, idziemy do przedpokoju. Polar w kotki. Lila jest gorąc na dworze, mama idzie w krótkim rękawie. Histeria. Dobra, założymy, ale zobaczysz jak wyjdziesz, że jest za gorąco. Jednak nie ten, tylko polarek od dziadka. No ok. Całą drogę do sklepu i z powrotem szła w tym polarze. Normalnie patrzyłam na nią i się pocilam. Ale nie zdejmie i koniec.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 października 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro ostro :p jestem ciekawa czy tak maja tylko dziewczynki czy moj jeszcze nie na tym etapie rozwoju bo ubranie ma totalnie gleboko :p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 24 października 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie zależy od dziecka, chociaż ostatnio rozmawiałam ze znajomą (jeszcze nie wiedziałam kto mieszka w brzuchu, ale przeczuwałam) i ona właśnie mówi, że z synami to problemu nie ma. Wciągną na tyłek byle co i lecą się bawić. Za to córka... Ona nie będzie nosić leginsów, ona chce sukienkę i rajstopki, "no co ty mamo, przecież te rajstopki nie pasują do tych butów" itp. itd. 😅

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 24 października 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila już kilka miesięcy temu miała takie jazdy, ale raczej sporadycznie i dotyczyły pojedynczych ciuchów - np. bodziaka w kwiatki, który za nic do niczego mi nie pasował, ale to co się teraz dzieje to jakaś makabra 🙈 już jej daję w miarę możliwości ubierać się po swojemu, albo najwyżej coś dobieram do tego co wybierze, ale dziś to już było przegięcie 🙈

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 25 października 2019, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam Kinia z ubraniami jeszcze nie gwiazdorzy, ale skarpetki i kapcie to norma. Raz ma focha i nie, ona nie założy skarpetek i koniec, NIE. Przynajmniej wtedy zakłada kapcie. Parę dni mija i odwrót, założy skarpetki, ale kapcie NIE. Teraz ją biorę na sposób i mamy kapcie ze świnką (Pepe) i jej pytam czy chce świnkę, to tak. I jakoś daje sobie tę kapcie ze świnką założyć, ale tylko te, nie ważne że są najcieplejsze że wszystkich, które ma :-/ No i faza na czapeczkę, ma swoją ulubioną i łazi w niej wszędzie. Ostatnio 20 st.na dworzu, a ta założyła czapkę i idzie na spacer. O zdjęciu nie ma w ogóle mowy. Czekam kiedy jej się włączy faza jak u Lili, nie ta bluzka, nie te spodnie, nie ta sukienka.. Ech te kobietki :-)

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 25 października 2019, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy Lili kapcie na Aliexpress, takie w stylu attipasow - nawet przymierzyć sobie nie dała... :/ boso albo w skarpetkach biega. Ale podsunelas mi pomysł z tą świnką, może naszylabym na nie jakąś aplikację z kotami albo pandami 🤔

    Jestem już ostatnio tak zmęczona.. Dość, że o byle co histerie, to jeszcze spanie znowu się popsuło - codziennie o 3 nad ranem muszę ją nosić, bo budzi się, wlazi na mnie i "tam!" - w sensie do salonu. Na szczęście w większości przypadków zanim dojdę do drzwi sypialni, już zasypia. No ale chwilę krążyć trzeba, żeby udało się ją odłożyć. Oprócz tego zazwyczaj jeszcze przynajmniej raz ją noszę, ale to już o różnych porach. Zasypianie masakra - na zmianę cycek i "tam!", po czym wychodzimy "tam" i zaczyna się "citaj". Tłumaczę, że teraz już śpimy, nie czytamy - histeria. No to czytam jej chwilę, żeby się już całkiem nie rozbudzila. Za chwilę "cycy aaa". I zanim zaśnie to kilka takich rundek. Ehh, dużo by opowiadać.

    Ale, żeby nie było, że tylko źle jest, to cały czas jakieś nowe umiejętności się pojawiają, gada z dnia na dzień coraz więcej i więcej, aż czasem łeb pęka 🙈 a co w ogóle ostatnio odwalila... 😂 Idę z nią na spacer i zagadnela nas taka znajoma, starsza babka, nałogowa palaczka od lat ze strasznie chrapliwym głosem. No i chwilę pogadalysmy, Lila zrobiła jej papa i odchodzimy, a kobitka tym głosem do Lili "papa!". A Lila w tym momencie wróciła się podeszła bliżej i do niej z taką udawaną chrypą "paaapaaa" XDxDxD Zrobiła to z taką powagą, że wyglądało to jakby po prostu uważała, że tak należy pożegnać tą panią xD no przecież mało się tam nie położyłam xD dobrze, że kobita była zajęta w ogródku i nie zajarzyla xD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 06:38

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 25 października 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro hahahaha nieźle 😂😂😂

    U nas tez dzisiaj hit... wycierałam się po kąpieli, zobaczyła cycki i mówi „ dzidzia niam niam”, po czym pobiegła i przyniosła mi lalkę do karmienia 🙈 nie wiem gdzie ona to podpatrzyła... kiedyś w przychodni oglądała jakieś ulotki o karmieniu piersią i jej tłumaczyłam, ze dzidzie piją mleko od mamusi

    U nas też ostatnio spanie masakra, ciągle się budzi, potem zasnąć nie może ani ze mną ani sama. I znowu w nocy musi dostać mleko tak ok. 3 rano... skapitulowałam, bo inaczej nie ma opcji żeby zasnęła. No dzisiaj święto jakieś, bo tylko jedna pobudka 😉 normalnie tak się wyspałam, ze aż głowa mnie rozbolała z tego nadmiaru snu.

    Co do ubierania, to u nas oprócz czapek, gdzie toleruje tylko 2, jest ok. Kupiłam jej fajny berecik, szukam jakiegoś płaszczyka na jesień i chciałam jej tak z berecikiem zestawić, no ale nie ma opcji żeby ubrała. No i z rękawiczkami może być problem jak się zimno zrobi.



    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 25 października 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, ze Kalinka nie wydziwia teraz z ciuchami, bo ma raczej takie neutralne, które niekoniecznie jej się „podobają”. Latem już miałam próbkę jak to może wyglądać. Miała taką bluzkę z kotkami i przez jakiś czas był rano ryk o tą bluzkę. Musiałam jej mówić, ze kotki śpią ... I jeszcze wygrzebała kolorowe ciuchy od szwagra z Hello kitty, no i tu dopiero zaczęła jazda ... na szczęście zapomniała, kotki dyskretnie schowałam, Hello kitty oddałam i od tego czasu spokój

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 09:49

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 25 października 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro, zmartwie Cię, dziś nawet świnką pogardziła :-/ ja się z nią nie szarpie, nie chce to NIE, czytałam, że dzieci w tym wieku muszą podkreślać swoją niezależność, no naszej idzie to bezbłędnie ;-)

    Z innej beczki- czy któraś ma robota Xiaomi Mi robot (do odkurzania)? Polecacie? Generalnie u mnie codziennie już się odkurza (2 dzieci, 3 koty, pies i mąż ;-) ) i zastanawiamy się nad kupnem.. już wszystko kombinuję żeby tylko sobie życie ułatwić. Ostatnio też mi się zepsuł mop parowy, muszę kupić drugi. Może też któraś jakiś poleca?

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 25 października 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik my mamy od jakiegoś miesiąca. Bardzo ułatwia pracę w domu.

    Jupik lubi tę wiadomość

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 25 października 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik u nas ostatnio ulubione słowo to „nie chcę” 😉 mopa parowego mam viledy i jestem zadowolona, jedyny minus to za krótki kabel i trzeba przełączać kilka razy żeby ogarnąć całe mieszkanie. Nad robotem tez się zastanawiałam, ale ... nie wiem jak koty zareagują, jest głośny i długo sprząta i trzeba jakoś mieszkanie mu przygotować do sprzątania, więc stwierdziłam, ze chyba się nie opłaca w to bawić, już wole codziennie pobiegać z odkurzaczem. Ale nie wiem nie miałam u szwagra tylko widziałam, wiec chętnie poczytam opinie...

    Jupik lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 25 października 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik ehh, zaryzykuję, w sumie nie mam nic do stracenia 🙄

    Kala to też widzę fajne pomysły ma Kalinka 😁

    Ja Lili też pozwalam zakładać to co chce, no ale wczoraj to już było przegięcie. A co do samych ubrań to u nas każde ma w sobie "to coś" 😑 jedno, bo ma kotki, drugie, bo kwiatuszki, trzecie bo to polarek OD DZIADZIA, trzecie, bo w sumie nie wiadomo... 😶

    Co do robota Xiaomi to po prostu śnię o nim po nocach. Na pewno kiedyś kupimy, jak tylko uda nam się kiedyś coś odłożyć, bo ostatnio to żyjemy z miesiąca na miesiąc 🙈

    Jupik lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 26 października 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, jak fajnie było jak Kinga wszystko jadła.. teraz dama je wybiórczo. Dziś przeszła samą siebie- spojrzała na talerz z kalafiorem- i patrząc się na mnie rzuciła nim na podłogę.. (dobrze, że talerz plastikowy). No normalnie musiałam na nią nakrzyczeć. Nawet nie raczyła go spróbować. Z wyglądu jej się nie spodobał :-/
    Za to Feli to anioł. Śpi, je, trochę jak ma chwilę aktywności już zaczyna kwilić, żeby go wziąć na rączki. Ale żadnych płaczy, krzyków, nic. Za to Kinga daje czadu podwójnie ;-) dziś była jeszcze awanti, że ona chce na dwór. Bo ciocia ją wzięła do sklepu, ale to było za krótko. Przyszła i tak długo waliła w drzwi i ryczala, aż się ubrałam, spakowałam Fela do wózka i ją wzięłam na podwórko. Kurde, czytałam o tych atakach złości, i generalnie najlepiej zapobiegać. No tyle, że u niej ciężko przewidzieć co ją wkurzy, hmm.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 26 października 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba kupimy tego robota..wkurza mnie latanie z wielkim odkurzaczem dzień w dzień. Ponadto na liście mop parowy i odkurzacz ręczny.. kurde, ciuchów nie kupuje (po cholerę mi nowe kiecki do siedzenia z 2 dzieci w domu, gdzie co założę, zaraz leci do prania) to chociaż na sprzętach nie będę oszczędzać :-/

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 26 października 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam żuczka, co prawda nie Xiaomi, ale iLife (tylko czekam aż się zepsuje i kupuje Roborocka XD) i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Jeździ u nas codziennie i nie pamiętam kiedy wyciagnęłam zwykły odkurzacz. Na szybkie akcje kupiłam ostatnio pionowy Xiaomi Jimmy i też polecam. Nie zastanawiaj się, jak macie fundusze to bierz. Po paru dniach nie będziesz wiedziała jak bez tego funkcjonowałaś wcześniej ;)

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 26 października 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik moj tez takie awantury ze hoho. I wciaz nie wiem czy to przez moj wyjazd czy to ten etap, czy sie skumulowalo. Codziennie sie drze, wyje, lzy jak grochy i w wiekszosci przypadkow nie wiemy zupelnie o co chodzi. Dzis od rana darl sie non stop z chwilami przerwy. Nie chcial jesc. Potem przez prawie godzine bylo darcie sie o nic :o uszy mi juz krwawiły. Jak tak sie objawia bunt 2 latka to ostro, żebym tylko jeszcze wiedziala o co sie buntuje to byłoby latwiej.

    Po tych godzinnych krzykach dzisiaj poszlam do fryzjera na farbe i tam zrobiono mi dzien :p Jak juz miałam suszone wlosy to w "poczekalni" siedzial jakiś facet, akurat tuz przy wieszaku na ktorym mialam kurtke i potfel. Podeszłam po portfel a ten sie wgapia tak chamsko we mnie. Mysle sobie kurde moze mam farbe gdzies na twarzy a nie zauważyłam czy co... Zaplacilam, luknelam w lustro czy wszystko ok, podeszłam znowu do niego po kurtkę a ten znowu sie wgapia. Wiec nie wytrzymalam juz taka poirytowana pytam czy wszystko w porządku, a ten do mnie "ale pani jest piekna" hahaha. Upadlam prawie ze śmiechu :p Powtorzyl raz jeszcze, podziekowalam i ucieklam haha. No zrobił mi dzien totalnie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2019, 20:23

    Kala lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 27 października 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda to jak już taka piękna wróciłaś od fryzjera to pewnie i krzyki znośniejsze 😉

    U nas awantur takich nie ostro nie ma .... jeszcze ?🤨 Kalinka raczej z takich płacząco-wisząco-marudzących, a jak jej się zwróci uwagę albo czegoś zabroni, to nie krzyczy, tylko taka nieszczęśliwa się robi, podkówka i na skargę biegnie.

    A wczoraj zaliczyła pierwszy bal halloweenowy 😀 tylko rodzice się nie popisali, bo nie wpadli no to żeby ją jakoś przebrać i sama jedna była normalnie ubrana. No ale najważniejsze, ze zadowolona, potańczyła sobie... a największą atrakcją okazał się prawdziwy niemowlak ... była w szoku ale takim pozytywnym i nie chciała odejść od dzidzi.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 października 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no zdecydowanie łatwiej znosilam te krzyki ;)

    Henio byl z tych spokojnych a jak juz to stekal, rzadko plakal i szybko sie uspokajal... a teraz? rozdarte to takie ze szok :( drze sie, rzuca i nie moze się uspokoić :(

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 27 października 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze ... nieźle, a tak Ci zazdrościłam, ze taki ułożony .... Kalinka trzyma poziom 😉 jak wisiała tak wisi ... raz jęczy bardziej raz mniej. Jak ma 100% uwagi jest super, a jak nie to ryczy. Ale póki co na podłogę się nie rzuca, przedmiotami tez, nie tupie ze złością itd ... za to starszy nadrabia 🙄

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 27 października 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobnie jak u Edwardy. Maly jak dostanie szalu to jest masakra ale jakos szybko mu teraz przechodzi :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 1761 1762 1763 1764 1765 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ