X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, wrzuc na youtuba i wstaw link :)
    Dasz jako niepubliczny i wejda w to tylko osoby, ktore wkleja link

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JS nie umiem 🙈🙈🙈 w życiu nic nie wrzucałam na YouTube...

    Naskarżyłam na Kalinkę, ze sama nie zasypia, to właśnie pomaszerowała do łóżeczka i kazała się położyć 😮 nie nadążam za nią 🤔

    A rano zastałam taką sytuację (to tak w temacie rodzeństwa o czym wcześniej pisałyśmy) ❤️❤️❤️
    de1e1592668b.jpg

    Mamy tak maskryczną pogodę teraz, ciagle pada ...wymiękam... już nie wiem jakie rozrywki Kalinie zapewniać 🤨 ona się teraz taka wyjściowa zrobiła, ze już od rana sterczy przy drzwiach ... dzisiaj w ramach „wyjścia” było odwiezienie Franka do szkoły, a potem „wycieczka” po chleb do piekarni; ostatnio spacer do hali garażowej i bieganie w tą i z powrotem; wczoraj po południu zakupy w biedronce 😉 spacery pełną gębą ... ale muszę przyznać, ze na zakupach jest super 😀 jak patrzę jak inne dzieci biegają, uciekają, co chwile coś z półek ściagają, to Kalinka spokojne idzie za wózkiem, pomaga wkładać do zakupy ... na hasło idziemy płacić maszeruje do kasy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2020, 11:45

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala jak uroczo ❤️ Lila znowu odwrotnie, tylko by w domu siedziała 🙄 wyjść z nią ostatnio to koszmar. Latem chętnie biegała, bo raz, że była cienko ubrana, nic jej nie krepowalo, dwa, że było co robić, zrywala kwiatki, latalismy po wszystkich placach zabaw w okolicy itd. Teraz pochodzi pół godziny albo przetrzyma jakoś w wózku i chce do domu. I tu już się nie nudzi, calutki czas się bawi, albo czytamy, albo gotujemy, biega ile wlezie, wczoraj robiłam jej kolację a ona chyba z 15 min bawiła się wodnymi kolorowankami przy stoliku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2020, 11:51

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę zobaczyć te kolorowanki może się zainteresuje ... u nas ostatnio puzzle z Puciem na tapecie bardzo fajne

    Wczoraj „rozrywkowo” sprzatałyśmy łazienkę 😉 zakupiłam eko płyny, żeby nie mieć schizy, ze cifa czy inne gówno poliże (jak nie patrzę to oczywiście wszystko do buzi, a takie łazienkowe rzeczy to już w ogóle najpyszniejsze są ), i teraz możemy ekologicznie sprzątać razem... w ogóle w domu „pomocna” jest bardzo, można powiedzieć, ze aż za bardzo 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2020, 12:06

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i mamy drugą piątkę na dole 😀😀😀 na razie malutki kawałeczek wystaje

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez drugi dzien lepszy. Bartus chyba zaczyna jak ja to mowie dojrzewac :D serio nie szaleje juz tak
    Nawet ladnie je. Piatki na dole juz wyszly cale prawie szok! I jak mu kropelki zapuszczam to placze i sie zaraz przytula. Wczesniej jak cos sobie zrobil to plakal ale nie tulil sie a teraz aby tylko male kuku juz na kolana i za szyje lapie hehe

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buuu... a myślałam, ze Kalinka pierwsza będzie 😉 a tu Bartuś ją wyprzedził z piątkami ... no cóż trudno 🙁

    Totoro dzięki za pomysł z tymi kolorowankami wodnymi 😀 super są ... kupuję

    No właśnie jak macie jakieś takie hity, którym dzieci się dłużej zajmują to dawajcie znać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2020, 14:35

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się od Wigilii bujalismy z katarem u obu, więc spacery poszły w odstawkę. A mi z Endomondo przyszło, że w grudniu zrobiłam z dzieciakami..159 km 🤩🍾🎈🤣
    Ciężko mi będzie pobić ten rekord, szczególnie, że mi teraz mąż wyjeżdża na 3 tyg i wprawdzie będzie jego siostra, ale i tak odbije się to na moim komforcie- mniej snu, więcej roboty itd.czyli też mniej spacerów.
    Kinga też porządnicka do bólu- lata, sprząta, wyciera, każe nam zakładać kapcie, a jak ktoś wychodzi to pilnuje, czy ma czapkę 🙄😁 poza tym to co zawsze, kto gdzie na usiąść, każe nam tańczyć jak leci jej piosenka i ostatnio wygląda jakby prowadziła zajęcia fitness.. tata- może będzie instruktorką fitness, ja- instruktorką to na pewno pytanie tylko czego.. taka ta nasza kochana niespełna dwulatka 😍

    Kala lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas piątek dalej nie ma! 😐

    Kolorowanki są mega :D

    Ja po wizycie :) mamy maciupki zarodeczek z związkiem serdusia ❤️

    edwarda20, Kala, Jupik lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wow gratuluje po raz kolejny ❤️ bardzo się cieszę ... to teraz rośnijcie zdrowo 😉

    Jupik niezły wynik 👍 brawo ładnie pocisnęliście 😀

    A ja właśnie leżę i czekam aż moja panienka zaśnie na tyle mocno, żeby ją do łóżeczka przełożyć i czytam sobie książkę w telefonie 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2020, 19:29

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kala :) Nie wiem tylko nadal w którym tygodniu jestem xD wg gina aż 5t+5d, ale to bez sensu, skoro jest już zarodek i beta wywalona w kosmos 🤔 termin porodu wstępnie na 29.sierpnia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2020, 19:35

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro pewnie na następnym usg będzie można dokładniej określić termin. Już nie pamietam z którego tygodnia jest to najbardziej miarodajne, ale jakoś jedno z tych pierwszych. Bo faktycznie trochę mało, ja z jednym i drugim byłam coś koło tego (a u mnie z dokładnością co do dnia) i tylko plamka była.

    Jupik a Kinga śpi w czasie takich długich spacerów? Bo jestem w szoku, ze w wózku tak długo wytrzymuje ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2020, 20:05

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no widzisz jaki do przodu ten moj synio ;)

    Musze wam sie pochwalic ze zauwzylam ze moj syn wszystko rozumie co mu mowis. Robi wiekszosc rzeczy o co go poprosze. Np wynosi butelke po mleku do zlewu albo pieluchy brudne do kosza itp. Dotarlo do mnie ze moje dziecko jest bardzo rozumne. Mowic tylko nie umie wszystkiego

    Kala, Totoro lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pamiętam kiedy Henio jezdzil ostatni raz w wózku... Ze mna to chyba we wrześniu ostatni raz, a z moja mama jakos w polowie listopada ale tylko dlatego ze jechali na zajęcia dla dzieci. Od tamtej pory wozek jest zlozony i nie ma mowy zeby w nim usiadl. Także Jupik zazdro.


    Co do piatek to ja nic nie widze ani na dole ani na gorze. Ale wczoraj byla u nas pediatra i stwierdzila ze ida mu na górze... I ze ta jego choroba (która trwa juz prawie miesiąc non stop) to polaczenie wirusow i zębów. No nie wiem. Za to wiem ze dostal kolejne leki, 200 zl wczoraj wydalam w aptece i kolejny tydzień musi siedzieć w domu... Powiem wam ze jestem strasznie ale to strasznie zmeczona, i fizycznie i psychicznie. Wszystko mnie boli, cale ciało, glowa non stop, jestem nerwowa i zla. Nie ma nawet chwili na odpoczynek, maly caly dzień biega i wszystko niszczy, malo spi w dzien przez zatkany nos i kaszel, w nocy sie budzi non stop, robi jakies awantury itp. Wstaje o 6 i od razu do rozrabiania. Nikogo nie mamy teraz do pomocy, musimy pracowac, nie wysypiamy sie. Marze żeby chociaz przez kilka godzin posiedziec w ciszy i nic nie robic :(

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda wspolczuje :* to u Henia moze bunt dwulatka sie uruchamia?? U nas jakby lepiej z tymi nerwami. Tzn zlosci sie jak nie po jego ale nie trwa to tak dlugo. Za to stal sie przytulasny mocno ;) a co do zmeczenia to Cie rozumiem. U mnie Bartus drugi dzien nie spi w dzien bo wstaje po 8 i nie chce spac w poludnie. Wiec dni mam dlugie. Dobrze ze Kacper ma dluga drzemke bo bym sobie w leb strzelila zndwojka caly dzien bez chwili oddechu.
    Do tego jestem tydz na diecie bez oszukiwania i dzis jestem ciagle glodna i juz po glowie chodza mi slodycze ale dobrze ze moge jesc zupy nawet co dwie godz wiec jakos sie zagluszam rosolem :D

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda biedaku 🙁 kiedy Ty robotę ogarniasz? W nocy? Bo przy Heniu to chyba słabo?

    U nas dzisiaj druga piątka już cała na wierzchu. Rano przy myciu zębów szczoteczka cała we krwi, zajrzałam do buzi i ząb wylazł .... teraz jeszcze na górne czekamy

    Kalinka pojechała z tatą orkiestrę zasilić, a ja siedzę w chacie czerwona i opuchnięta, bo wczoraj byłam na laserowym usuwaniu naczynek ... zbierałam się za to jakieś 5 lat i w końcu się zebrałam 😉 Na razie to się tak upiekszyłam, ze maskara 🤨

    Agusia powodzenia w dietowaniu 😀 oj za mną dzisiaj tez jakaś czekolada chodzi 😋 dobrze, ze w domu nie ma nic

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda współczuję :/ zdrówka dla Henia :/

    Lila też się ostatnio strasznie przytulasna zrobiła :D

    Agusia_pia powodzenia na diecie :D ja co do mojego odżywiania ostatnio to się nie wypowiadam 🙈

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala to u mnie caly barek slodyczy ale sie nie daje ;)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niestety popłynęłam ... stary przytachał z żabki torcik wedlowski 😛

    Agusia szacun 🙂 ja bym nie wytrzymała ... no chyba, ze były by takie których nie lubię

    Totoro Ty możesz poszaleć sobie jedzeniowo 😉

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia u nas bunt dwulatka pełna para juz od jakiegos czasu. Ostatnio duzo czytamy w necie co robic, jak reagowac itp i jego bunt jest ksiazkowy, no idealny, tak jakby o nim pisali...


    Kala tak w nocy. Przy nim tylko odbieram telefony, ale ostatnio tez mi nie pozwala, drze sie, przepycha mnie itp. Maz tez pracuje wieczorami i w nocy. W tym tyg on z nim zostaje bo ja musze byc w pracy.

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 1789 1790 1791 1792 1793 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ