X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 lipca 2020, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala hahaha, dobre porównanie z tymi podpaskami😂 zawsze jak idziemy do dziadków to bierzemy albo pieluchy na zmianę albo jak jest w samych majciochach to na wszelki jakieś ciuchy na zmianę i nocnik, a że wczoraj to miał być tylko spacer no to się dziecko zestresowalo, że pewnie nie jesteśmy na taką ewentualność przygotowani 😁

    Najgorzej jest właśnie z tą uwagą przy dzieciach. Nie zawsze da się być na 100%, czasem trzeba coś ogarnąć, a to są właśnie te punkty zapalne - Lilka właśnie zaczyna wtedy broić, ja się spieszę, żeby jak najszybciej się nią znowu zająć, po czym zamiast szybko skończyć to mam dodatkową robotę w zależności co wymyśliła - czy się zesikala czy czymś wymazała itp, to zaczynam się wkurzać, no to jak ja się zaczynam wkurzać to ona rozrabia jeszcze bardziej i spirala się nakreca😐

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 lipca 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi oj taki reset od siebie na pewno dobrze Wam zrobi :) my zaczęliśmy właśnie spotykać się trochę z dziadkami (chociaż dalej mam koronawirusowego stresa🙄) i nawet te 2 - 3h posiedzenia sobie przy stole, pogadania, kiedy za Lila biega np. mój tata z siostrą (bo z nimi najbardziej lubi się bawic) to już jest naprawdę wiele. I Lila ma wreszcie coś nowego, kogoś nowego, inaczej zupełnie się bawi i ja chwilę oddechu. W przyszłym tyg chyba mój tata przyjdzie do Lili w któryś dzień albo weźmie jąna spacer czy do nich na podwórko to też sobie odpoczniemy od siebie :) przed pandemią co tydzień jązabieral na kilka godzin, była przeszczesliwa. Nie mówiąc o dziadkuxD

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 2 lipca 2020, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro u nas identycznie 😐 mamy stały zestaw: rzucanie, plucie, skakanie tam gdzie nie może, ciągniecie za rolety i jak już nic nie działa, to w dupę mnie gryzie .... potem płacze, bo wie, ze źle zrobiła, ale efekt jest - mama wszystko olewa i się przytulamy ...

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 lipca 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to najczęściej sikanie w majty, wypluwanie jedzenia, wysypywanie jedzenia z miski/talerza albo smarowanie się nim, pisanie długopisem po stole... 😑 W akcji desperacji bicie kota, ale ostatnio jej trochę przeszło.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 2 lipca 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahahaha to też niezły repertuar 😉

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 lipca 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi dostalam maila ze wyprzedaz w Next rozpoczęta.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 2 lipca 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda dzięki za info.Tez dostałam maila,ale nie za wiele rozmiarów zostało i ostatecznie zamówiłam więcej rzeczy dla siebie niż dla syna😜

    U nas w desperacji są wrzaski,leżenie na ziemi i rzucanie przedmiotami.Repertuar nieduży,ale mega intensywny.Wczoraj mnie wykończył sceną na klatce schodowej😐aż strach co muszą sobie myśleć o naszej rodzinie sąsiedzi😐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2020, 11:00

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 2 lipca 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi jak widać Tomcio postawił na jakość a nie na ilość 🤣🤣🤣 a tak na poważnie trzymam kciuki, żeby szybko mu przeszło

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 2 lipca 2020, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala bardzo śmieszne😜
    dziś Tomcio do rany przyloz,bo jest z babcia,mama w pracy.
    Szczepienie z przekazów męża zniósł bardzo godnie,bez płaczu,sam unosił koszulkę do badania i otwierał buzię.Oczywiscie nie zwazyli i nie zmierzyli go,tłumacząc,że czeka dużo dzieci w kolejce i nie czas na to teraz. Teraz zostały 2 dawki Bexero,zaczynamy na koniec sierpnia.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 lipca 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez dzis mieliśmy szczepienie, jednak ospa. Oczywiście rzucal sie tak ze az kobitka byla w szoku ile ma sily. Oj ma... Ma 90 cm i 12.7 kg, czyli malutki jak na ten wiek.


    Halo Jupik, co u was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2020, 21:21

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 lipca 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi brawo dla Tomcia, odważny facet 😁 u nas każda wizyta u lekarza to jest rzeź🙈

    Edwarda to Lila ma 85cm i 11,7kg 😀 też drobniutka 😀
    Też dziś właśnie zastanawiałam się co u Jupik:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 2 lipca 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas odpukac nie ma (na razie)problemu,czy z lekarzem,czy z fryzjerem,nie wiem jak z dentysta,bo nie byliśmy jeszcze.Jak ostatnio wazylam Młodego to pokazało 13,5kg,ale zdecydowanie jest wysoki.Zawsze wagę miał w 50 centylu,a wzrost w 75,nawet niekiedy 90.Moja przychodnia jest niestety na tyle kiepska,że nie poczuwaja się żeby ważyć czy mierzyć dzieci.Nawet bilans robią na odczepne. Mąż był z Młodym na szczepieniu i zamiast upomnieć się o pomiary to gadal pewnie z pielęgniarką o zbednych rzeczach😜

    Edwarda,to jak w tabeli wypada Henio?
    Totoro,Lila faktycznie malutka i drobna,ale to dziewczynka,więc może być filigranowa.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 lipca 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi od urodzenia leci na 25 centylu z waga i wzrostem. Za to glowa od urodzenia powyzej 80 :p ostatnio 85.


    Tomek duzy chłopczyk, porzadny facet bedzie. Ja to bym chciala żeby Henio miał chociaż 175 cm... Coz geny sa jakie sa.


    Totoro dziewczynki sa mniejsze. ale male jest piekne :d

    Totoro lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 2 lipca 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda jeszcze nie wiadomo,może Henio wyrośnie,a Tomek stanie w miejscu.Moj mąż był do czasów liceum najniższy i najszczuplejszy,teraz ma 190cm,dobrze zbudowany(nie gruby).Także chłopcy mają swoje tempo wzrostu.A z wielkością głowy,to widuje dzieci z dużymi głowami,ale to też się wyrównuje.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 lipca 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi Henio nie ma po kim być wysoki, wszyscy są niscy lub sredniego wzrostu z obu stron. Tesc ma 180 cm i w nim nadzieja, że moze te 175 osiągnie ;p

    A z głową to i mąż i tesciowa mają duze głowy haha, wiec to akurat po rodzinie ;p Na placu zabaw spotykamy takiego chłopca, mniej wiecej w wieku naszych maluchów, i ma taaakaaa malutką głowę :O wydaje mi się ze w ogole za mała, nie porównując z glową Henia bo to w ogole przepasc ;p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 3 lipca 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może gdzieś tam z któregoś pokolenia odnowi się gen i Henio będzie mieć 190cm😜poza tym te dzisiejsze kurczaki...😜
    Z głową, syn znajomych ma taką dziwną głowę,dużą i w części czołowej większą niż w części twarzowej,brzydko to wygląda,bo chłopiec jest bardzo bardzo drobny i ta głowa tylko potęguje efekt.Ale znajoma nic nie mówiła,że jest coś nie tak,więc podejrzewam,że to jeszcze norma.
    U nas głowa chyba normalna,przynajmniej z zewnątrz😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2020, 08:25

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 3 lipca 2020, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukałam książeczki Kalinki na dzisiejszy bilans i z ciekawości zerknęłam w książeczkę Franka i na 2 lata miał wpisane 91 cm (90 centyl), waga 14 kg (+75 centyl), a już na 4 latka spadł na 50 centyl i z wagą i ze wzrostem 🙁 teraz jest jednym z najniższych w klasie, co niestety nie idzie w parze z jego pasją koszykówką .... także zobaczymy co to będzie, może odbije nagle jak jego kuzyn, który tez był długo najmniejszy, a teraz w wieku 18 lat jest wysoki...

    A i taka ciekawostka... czytałam, ze można w przybliżeniu obliczyć prognozowany wzrost dziecka w przyszłości: jest to podwojony wzrost 2- latka albo suma wzrostu obojga rodziców (+13 w przypadku chłopca i -13 w przypadku dziewczynki) podzielone na 2

    Kalina na domowej wadze wazy ok 13 kg, wzrost nie mam pojęcia, dzisiaj się dowiemy 😉

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 3 lipca 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi czyli muszę zwiększyć ilość kurczaków w diecie syna 😉 najlepiej takich chamskich z marketu, dobrze naszprycowanych hormonami 🤣

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 lipca 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala niestety te obliczenia sie nie sprawdzaja, ani w moim przypadku, ani siostry, ani męza. Liczac Henio miałby 193 cm ;p a nie jest to mozliwe. Oczywiscie chcialabym bardzo ale skad ;p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 3 lipca 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ???? Pisałaś, ze Henio ma 90 cm... to wychodzi 180 cm ? A Wy ile macie z mężem wzrostu?

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 1853 1854 1855 1856 1857 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ