X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 14 września 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro jak tam mała Sara? Wszystko dobrze ?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 14 września 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro u nas też dzieci nie śpią jak nie chca.

    Totoro lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 14 września 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spał 1,5 godz w dzień,zasnął przed 14.Teraz dopiero udało mi się go ululac.Jutro na 7 do przedszkola.A ja teraz muszę ogarnąć siebie na jutro do pracy..

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 września 2020, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie tak się zastanawiałam jak rozwiązują "problem" dzieci, które już nie śpią w dzień 😀 Dobrze, że organizuje im się jakoś czas 😊

    Kala Sara póki co dziecko - anioł, głównie je i śpi 😁 Ostatnio mamy jedynie problem z gazami i kupkami - większość to takie strzelające, poprzedzone walką - prężeniem, stekaniem itp. Plus straszne ulewanie, zaraz po karmieniu. Ale to prawdopodobnie przez to, że mam za dużo pokarmu i biedna nie nadąża 😐 krztusi się, odessiewa, łapie powietrze a potem takie efekty 😐 ale pracujemy nad tym, karmimy się w miarę możliwości "pod górkę" i jest trochę lepiej :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 15 września 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bartek mi właśnie zasnął w łóżeczku. Ehh do 22 będę z nim siedzieć. No ale wstal po 5 rano dziś ! Kacper już śpi dwie godz także zaraz się obudzi pewnie.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 15 września 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomek nadal trzyma fason i nie płacze,tzn.troche jak inne dzieci płaczą,spał w przedszkolu 1,5 godz.Ale mam inne zmartwienie zaczyna mu cieknac z nosa i to dość mocno..szok po 2 dniach już chory..Helpunku!!!!

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 15 września 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi pierwsze spotkanie z zarazkami. Heniek byl po 3 dniach przeziębiony.
    Teraz inhalacje, duzo witaminy c, zakraplanie nosa solą i już. Za pare dni przejdzie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 15 września 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda już podałam Nasivin,Lipomal i planuje na spanie dac Nurofen.Moze zaraz zrobimy inhalacje,może Tomasz pozwoli😉dopiero co skończył chorobę i już na nowo..trochę mnie Panie dziś wkurzyly,bo upał jak nie wiem a nie przebraly mu krótkich spodenek..

    Edit.
    Inhalacja z soli fizjologicznej zrobiona.Cieknie mu z nosa jak z kranu.Za chwilę dojdzie kaszel wywołany splywaniem wydzieliny.Takze Tomasz pochodził sobie do przedszkola.Jutro zostajemy w domu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2020, 18:11

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 15 września 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi Henio miał to samo. Tylko okrutny katar, sama woda. Dopiero po kilku dniach zrobił się gęściejszy. Kaszlu nie było. Inhalacje robiliśmy 3x dziennie, na noc klin żeby było wyżej. Do końca tygodnia powinien być zdrowy :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 15 września 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda oby było tak jak piszesz,bo szkoda tego dobrego zapalu Tomka do przedszkola.Przyrzekam,albo jestem psychomatka i Tomek cieszy się jak od mnie ucieka,albo mam cygańskie dziecko.Mega ogarnął temat.W piątek mieliśmy też mieć pierwsza wizyte u dentysty,może chociaż do piątku mu przejdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2020, 19:22

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 15 września 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi współczuję kataru u Tomka. Ale super że tak ładnie sobie poradził i szybko się zaadoptował w nowym miejscu :) ja patrząc na swojego Bartka aż mam ciarki jak będzie miał iść do przedszkola. On się nie da mi na krok ruszyć a mowa zostać w obcym miejscu. Może do wiosny mu przejdzie. Oby!
    U nas gluty ciąg dalszy.
    Kacperek za to dzis już przeszedł pokój sam :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 15 września 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas Sarze zaczęło furczec w nosku. Jestem przerażona. Psikam, ściągam gruszką i mam już w pogotowiu inhalator. Ma sa kra

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 września 2020, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro oj oj, takie maluskie i juz katar :(

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 września 2020, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja sama jestem w ciężkim szoku. Lila pierwszy katar miała przy pierwszym ząbku, jak zaczęła 7 miesięcy i potem do 1,5 roku nie była ani raz chora... A tu masz :( na szczęście póki co nie jest bardzo upierdliwy, po prostu słychać furczenie jak lezy na płasko. Dziś spała na podniesionym materacu i cała nocka spoko. Przy karmieniu też jej nie przeszkadza. Ale i tak martwię się strasznie, że rozwiniensie z tego cos więcej :( Poki co psikam, ściągam gruszką, inhalowalismy tez przed spaniem nocnym, w sypialni nawilzacz powietrza uruchomiony.. Oby to wszystko pomogło :(

    A z takich pozytywniejszych rzeczy - dziś w nocy bardzo zaskoczyła mnie i rozczuliła Lila. Sara zaczęła płakać o cyca o 4 nad ranem, wiec ewakuowałam sie z nią do salonu. Niestety zdążyła obudzić Lilę. Zaczęłam ją karmić a z sypialni słyszę płacz Lili, ze ona chce do mamusi na rączki. No to mówię ekstra, histeria - czas start. Ale mąż z nią do nas przyszedł i mówię jej, ze jak tylko nakarmię Sarę, to tatuś jej zmieni pieluchę a ja w tym czasie ją ponoszę. No to uspokoiła się i czeka. No i faktycznie wymieniliśmy się dziewczynami, ponosiłam Lilę, mąż skończył ogarniać Sarę to pytam Lili czy idziemy razem spać a ona, że tak. No i położyliśmy się wszyscy, ale znowu zonk, bo Lila chce moje wlosy do zaśnięcia a ja akurat karmilam Sarę prawym cyckiem i nie miałam jak sie położyć do Lili tyłem. No to wyciągnęła łapkę nad głowę Sary, chwilkę mnie tam pomiziala i za chwilę zasnęła sama. Tak więc wielki progres u nas, oby tak zostało. W ogóle Lila zaczyna się robić bardzo wyrozumiała, jeśli chodzi o Sarę. Potrafi poczekać z czymś aż skończę ją karmić, nie histeryzuje jak nie mogę się nią zająć, nie złości się, że czasem muszę usypiac je obie równocześnie.. Strasznie nas to cieszy. A wczoraj zauważyła, że Sara ulała i pobiegła wytrzeć jej buzię pieluszką ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2020, 08:03

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 16 września 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro współczuję kataru u malusiej. Dobrze że Lila się robi wyrozumiała i cierpliwa. To dużo. Wiem bo Bartek nie ma cierpliwości i ma mieć na już wszystko.

    Ja mam doła. Czuję że zaliczam porazke wychowawcza. Już mam dość tego że Bartek nie wola kupy tylko ciągle w majtki. Od 20 lipca wola siku i nie ma z tym żadnych wpadek a kupę zawołał góra dwa razy. A codziennie jest w majtki. Już nie wiem jakich argumentów użyć. Dziś już się z nim nie bawię... Ale domyślam się że to nie metoda. Zamówiłam książki o kici i nocniku i pa pa smoczku. Może to jakoś do niego przemówi.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 września 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka dla wszystkich zagilowanych a zwłaszcza dla najmłodszej 😘 oby nic się nie rozkręciło ...
    U nas już katar na końcówce ...
    Kurcze w normalnych czasach taki normalny katar (pomijając oczywiście niemowlaki) u takich przedszkolaków specjalnie wrażenia by nie robił ... , a teraz przez tą pandemię strach jak dziecko kichnie 🤨 pamietam, ze ten wiek to częściej z gilem niż bez i dzieciaki normalnie do przedszkola chodziły. Nie ma gorączki znaczy, ze zdrowy !!!

    Totoro jejku jak fajnie się Was czyta 😍 kochana Lila

    Agusia to co ja mam powiedzieć ??? Jak Kalina ciągle w pampersach lata 🤦‍♀️ i nie ma opcji, żeby jej ściągnąć, bo o ile chętnie lata na golasa, to wstrzymuje wtedy na maksa i płacze, żeby jej ubrać pieluchę... olałam na razie temat nocnik schowałam i czekam, aż sama się upomni

    A u nas usypianie naprzemienne się posypało 🙁 teraz tylko mama !!!! a ja oczywiście wrażliwa na płacz córeczki ulegam 🤷‍♀️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 września 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę Agusia_pia widać jeszcze nie jego czas, ja bym się nie spinała tym kompletnie. Lila już długo była bez pieluchy, pojawiła się Sara i nagle regres - no i trudno, musiała wrócić do pieluch 🤷‍♀️ teraz już jest znowu ok na szczęście. Ale jakby dalej nie wołała na nocnik to
    Dalej byłyby pieluchy i tyle 🤷‍♀️

    Kala no naprawdę urocze momenty. Dziś rano też, działam z czymś, Sara zaczęła płakać w łóżeczku a Lila bieg do niej, pogłaskała ją, zaczęła pocieszać i zabawiać swoją lalką ❤️ Rozpływam się w takich momentach ❤️

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 16 września 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie trochę inna sytuacja ... ale tez się rozpływam jak się dzieciaki przytulają i Franek Kalince opowiada, ze jest jego kochaną siostrzyczką, jego królewną, brzdącem słodkim i takie tam różne ❤️ nie przypuszczałam, ze między dwuletnią dziewczynką a 13 latkiem może wytworzyć się taka więź ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2020, 11:54

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 17 września 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no u Was to zupelnie inna relacja :) ale jaka super, tu chłopak duży, nastolatek już a taka miłość do siostry ❤️

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 17 września 2020, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro Lilunia debesciak jak zawsze :)

    A relacja brat-siostra miodzio, gratulacje dla rodziców ;)

    Totoro, Kala lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 1886 1887 1888 1889 1890 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ