X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 29 września 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dzieci moje śpią hehe nawet starszy / a ja spakowałam paczkę (sprzedaje zabawki po nich te niemowlęce ) pocwiczylam ( co pracy 20 min i padłam ale dobre i to ;) ) wzięłam prysznic z umyciem głowy i kończę jeść obiad ! Szok! :)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 29 września 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Agusia nieźle pocisnęłaś 😀

    Ja właśnie powiedziałam mężowi, ze jeszcze trochę tej kwarantanny .... to zadzwonię do sanepidu, że mam duszności i niech mnie umieszczą w izolatce 😂 jest wesoło ...

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 29 września 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no jakoś się udało. I o dziwo mimo drzemki Bartka i popołudnia w domu poszedł spać przed 20 szok :)
    A ja leżę oglądam tv i walczę żeby nie rzucić się na lodówkę. Idę zaraz spać !

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 30 września 2020, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj lodówka wieczorami bywa niestety trudnym przeciwnikiem 🤨

    Ja „film oglądałam” ... tzn. jak zwykle, początek i koniec, resztę przespałam 🤦‍♀️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 30 września 2020, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala no u mnie ostatnio właśnie w tym największy problem. O ile w dzień dieta super o tyle w nocy wieczorem masakra.... Właśnie Kacpra nakarmiłam. Siebie też bym nakarmiła :D

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 30 września 2020, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia u mnie to samo 🤨 cały dzień mogę śmigać na jednej bułce, a wieczorem .... już się chrupacz załącza 🤦‍♀️ w nocy już na szczęście nie

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 30 września 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Kala u mnie ostatnio niebezpieczne się stało że budziłam się do dzieci i potrafiłam wrócić z łazienki z plastrem sera albo szynki lub jakąś chrupka :/ ale jakoś staram się to opanować

    Dziś póki co się trzymam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2020, 11:40

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 30 września 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znowu nie mam w co w rąk włożyć.. Felo ma już drugi raz zapalenie krtani (tak naprawdę nie wiem, czy był zupełnie zdrowy po pierwszym razie bo mimo inhalacji w kółko miałam wrażenie, że coś jest nie halo). Znów musimy grzać do pediatry (oczywiście prywatnie), zastanawiam się, czy jednak może już do laryngologa nie uderzyć, jak myślicie?

    I kończę macierzyński, więc wypełniam wnioski, okazało się, że muszę grzać do lekarza, i w kółko mam jakieś pytania na które mi nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.
    Może tu jest jakaś kadrowa? Chce zmniejszyć etat do 4/5 i nie wiem, czy lepiej na pół roku (dokładnie do dnia kiedy skończy mi się urlop wypoczynkowy), czy lepiej zmniejszyć na cały rok? W moich kadrach powiedzieli, że jakbym wzięła na rok a chciała potem zwiększyć do całego z jakiegoś powodu, to musi się zgodzić przełożony (a mój może tego nie zrobić). Więc może bezpieczniej wziąć tylko na urlop wypoczynkowy to zmniejszenie?

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 30 września 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia, co ty zrobiłaś, bo Tobie też już macierzyński się skończył?

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 30 września 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze szykujemy się do przedszkola (w poniedziałek idzie), i .. na wesele w połowie października 😬

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 30 września 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzicie/chodziliscie teraz na wesela? Ja strachliwa nie jestem, ale wesele to jednak wesele..

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 30 września 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Oj Kala u mnie ostatnio niebezpieczne się stało że budziłam się do dzieci i potrafiłam wrócić z łazienki z plastrem sera albo szynki lub jakąś chrupka :/ ale jakoś staram się to opanować

    Dziś póki co się trzymam.

    No nieźle wygrałaś 😂 moja teściowa też tak robiła albo i dalej robi, ze wstaje w nocy, je i idzie spać dalej. Ja już jak zasnę, to głód się wyłącza totalnie

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 30 września 2020, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik jak krtań często wraca, to może raczej alergolog? I musisz uważać na to nagłe zapalenie z dusznością, wtedy szybko na dwór i po karetkę dzwonić

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 30 września 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik ja przeszłam po prostu na urlop wypoczynkowy zaległy a potem idę na wychowawczy bezpłatny. Ale o zmianie wymiaru etatu nic mi moja kadrowa nie mówiła. Ona i tak wie że ja nie wrócę do pracy więc może dlatego?

    No Kala u mnie to już się stało nie bezpieczne... Ale powiedziałam stóp no i już kilka nocy nie jem :D

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 30 września 2020, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Jupik jak krtań często wraca, to może raczej alergolog? I musisz uważać na to nagłe zapalenie z dusznością, wtedy szybko na dwór i po karetkę dzwonić

    No właśnie mamy nawrót, ale dopiero zaczęłam się z tym bujać we wrześniu- moim zdaniem powikłanie po infekcji, która miał w sierpniu (zaraził się od kuzyna chyba, 4 dni gorączkował, a potem cały czas coś). No i dostał te sterydy wziewne, muszę iść po kolejne, bo mi się skończyły. Czytam na ten temat trochę i niestety sporo przypadków jest..bez przyczyny i trzeba poczekać aż z wiekiem przejdą.. Felek jeszcze nie miał duszności w nocy, ale chrype, że nie mógł mówić i owszem.
    Kinga z kolei jak miała 6 m-cy miała raz w nocy ten szczekający kaszel, właśnie wtedy my buch do okna, na szczęście przeszło, ale co się wtedy strachu najadłam.. i myślałam, że u niej będą nawroty, a u niej był jeden epizod i cisza.
    A Felo mam wrażenie że od miesiąca nie gada swoim głosem, tylko raz lepiej raz gorzej.
    Pójdziemy do pediatry jeszcze i jak będzie kolejny nawrót będę kombinować dalej.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 30 września 2020, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Jupik ja przeszłam po prostu na urlop wypoczynkowy zaległy a potem idę na wychowawczy bezpłatny. Ale o zmianie wymiaru etatu nic mi moja kadrowa nie mówiła. Ona i tak wie że ja nie wrócę do pracy więc może dlatego?

    No Kala u mnie to już się stało nie bezpieczne... Ale powiedziałam stóp no i już kilka nocy nie jem :D

    Ech, kadry to mam wrażenie jak im się informacji z gardła nie wyciągnie nic nie powiedzą :-/ z tego co ja wiem, to jak zmiejsze nie mogą mnie zwolnić (a w teorii na wypoczynkowym mogą) i przelicza się wtedy urlop- rozmnażają się dni, bo liczą od innej podstawy 😉 a minus taki, że kasa mniejsza wtedy oczywiście, ale dostajesz ja trochę dłużej. Też zamierzam iść potem na wychowawczy. Ale ostatecznie nie lubię sobie drzwi zamykać i chce rozważyć wszystkie możliwości.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 30 września 2020, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja idę zezrec michę lodów 😂🤦 schudnięcie 8 kg do czegoś zobowiązuje

    Kala lubi tę wiadomość

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 1 października 2020, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik ja z Frankiem dwa razy przerabiałam zapalenie krtani, w tym raz z dusznością. Strasznie to było, dziecko poszło spać super zdrowe, a nagle w nocy nie mógł oddechu złapać, nawet specjalnie nie kaszlał, tylko takie odgłosy coś jak miauczenie kota. Jeszcze byłam wtedy sama w domu i jakbym poszła już spać, to może nawet bym tego nie usłyszała...brrr do tej pory mam ciarki jak sobie przypomnę.
    I to zapalenie krtani za każdym razem wylazło mniej więcej w tym samym okresie, u niego akurat na wiosnę... no i faktycznie potem wyszła alergia jak zaczyna się pylenie. Może nie jakaś super mocna, bardziej upierdliwa, ale przez 2-3 miesiące musi się wspomagać lekami i kroplami sterydowymi

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 1 października 2020, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia jak tam? W nocy grzeczna byłaś ? 😉

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 października 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik na wszystko musi się zgodzic pracodawca. To nie jest tak, ze sobie zmniejszasz, a potem przychodzisz i mowisz, czesc przychodze na caly etat ;p Wez 7/8 na rok. Ogolnie, wiekszosc kobiet zmniejsza na rok, maja ochronę, ale potem nie wracają do tej pracy.
    Na uropie wypoczynkowym nie mogą Cię zwolnić. Musiałabys coś niezle odwalic ale to i tak jest trudne.

    Daj znac jak mała po 1 dniu.

    My zakonczylismy pierwszy miesiąc przedszkola z 2 mini infekcjami, bo tylko katarem, bilans: był: 16 dni, nie był 6 dni. Wczoraj drugi dzien byl chwalony, ze grzeczniejszy ;p Nawet dostał lizaka bo pomagał pani kuchennej przy podwieczorku ;p To był jego pierwszy lizak, był przeszczesliwy, lizał go cały wieczór ;p

    Jupik lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 1892 1893 1894 1895 1896 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ