X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dolnośląskie, blisko do granicy wielkopolski, ale ani u mnie ani u męża nie było tradycji zajączka. Ja bym chciała wprowadzić nie tyle prezenty co poszukiwanie jajek rano na ogrodzie ☺️

    W tym roku przez kwarantannę nigdzie nie jedziemy, nikt nie przyjeżdża, mamy pełen luz 😁 zrobiłam tylko żurek na obiad, na deser babkę jogurtową z malinami 🤤 i po obiedzie chyba zrobię z Małą ciasteczka twarogowe w kształcie króliczków, bo będzie miała frajdę ☺️

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U nas święta w domu. Jutro urodziny Bartka dla dziadków. Więcej nie robię imprez. Tak wam powiem szczerze że ja nie lubię świat. Cały dzień jest inny niż zwykle. Dzieciaki są jakieś nerwowe. Nie jedzą tak jak zwykle. Nie ma tych rytułałów jak co dzień. Więcej mnie to męczy niż cieszy. Jeszcze jutro, wieczorem mąż już do pracy jedzie i będzie w końcu spokój. Jakoś jak jestem z dziećmi sama to jest inaczej. Tak spokojnie na luzie a w święta to jest jakiś kosmos 🙄

    Bartek dziś szukał jajeczek na dworze. Spodobało mu się i chciał cały czas hehe.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś byliśmy u moich rodziców. Lila się wybawila, wyskakała tak, az gonga w drzwi zaliczyła, ma guza na środku czoła 🙈 Sarze zęby dają do wiwatu. Ja nie ogarniam tego jej ząbkowania. W kazdym razie ząb juz widać pod samym wierzchem, no teraz to juz chyba naprawdę kwestia najbliższych dni... Mam nadzieję, bo dziś jestem na nogach od 2.50, z drzemką na kanapie od 5 do 5.30... 🙄 Sara tak niespokojnie sypia, że makabra. Płacze, rzuca się, noszę ją w ciagu nocy, cycuje non stop, szok. Dziś dostała czopek przed spaniem, może coś pośpię, bo ileż można, ja pierdzielę. A napuchnięty ma ogólnie cały dół, więc let's get it started🙈
    Jutro do teściów i tyle świąt :(
    Ja generalnie dość lubię święta, fakt faktem, wolę moją rutynę, ale w święta też staram się zachowywać nasze schematy. Szefową jest teraz Sara, rytm nam wyznaczają jej drzemki, godzin spania nie ruszam, Sara chodzi bardzo wcześnie spać, więc wcześniej umawiamy się z rodzicami, żeby tez wcześniej wrócić - i wieczór wygląda standardowo 😁

    Edwarda jak Henio? Ale wredny wirus Wam się trafił :(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro już lepiej, pierwsza noc bez gorączki, mniej kaszle ale jeszcze jak go złapie to prawie do wymiotów. Jutro będę dzwonić do prywatnej pediatry na kontrolę.

    Totoro, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że chociaż gorączka minęła. Bo kaszel jeszcze pewnie będzie się utrzymywał :/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda dobrze, że już troche lepiej 🙂

    Totoro to ile Sara ma już tych zębów? Lilka teraz już dobrze spi?

    Kala jak się Kalince podobał nowy zestaw torów? Uważasz, że lepszy niż szlabany? Kuba w końcu zaczął się tym bawić bo ta podstawowa kolejka to było za mało, ale woli jeździć takim zwykłym pociągiem który trzeba pchać (niestety na zwrotnicach się troche nie mieści) niż po prostu puścić ten elektryczny pociąg.

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa ANI JEDNEGO 🙈🙈🙈 Dziąsła spuchnięte ponad 2 miesiące, od ponad miesiąca tak, że codziennie byłam pewna, że to lada moment, a dopiero od paru dni widać zęba juz pod samym wierzchem. Ma ka bra. Lila zupełnie inaczej ząbkowala.

    Lila ostatnio spi lepiej. Zdarzają jej się pobudki, ale raczej krótkie, każe się przykryć albo poczytać po czym od razu zasypia. Dziś w ogóle się nie obudziła, wczoraj byla grubsza akcja, ale to dlatego, że jak się obudziła to mnie nie było, bo walczyłam z Sarą w salonie 😐
    Pewnie szybko pożałuję, że napisałam o lepszych nocach xD

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa cały zestaw wygląda tak af94e74f9bd1.jpg i jest super 😀polecam kupić jeden i drugi ... ale na pierwszy dodatkowy to zdecydowanie szlabany, bo w mostach nie ma zwrotnic i półokrągłych torów, więc ciężko byłoby coś sensownego złożyć... ten podstawowy to jest tyle co nic ...
    Kalinka przeważnie bawi się tak, ze rozstawia sobie różne inne zestawy i dzieci jeżdżą pociągiem z jednego miejsca w drugie albo ze przechodziły przez tory i miały wypadek i karetka przyjeżdża itp.

    My wczoraj śniadanie u mamy, obiad u teściowej ... cały dzień żarcia 🤦‍♀️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara z zębami to chyba w ślady Kalinki poszła ... Totoro współczuje 🙁

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj tata się wkręcił w budowanie 😉 ca378f4116b0.jpg

    Totoro lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Sara z zębami to chyba w ślady Kalinki poszła ... Totoro współczuje 🙁

    No powiem Ci, że dla mnie to kosmos jakiś 😶 Lila miała 2 momenty kiedy jej dziąsła dokuczały - jak się zęby w dziąsłach pojawiały i potem juz tuż przed przebiciem, ale nie trwało to jakoś długo. A u Sary no to szok, nie przypuszczałam, że to może tyle trwać 😳 ciekawa jestem jak bedzie z górą, bo Lili szły na raz jedynki i dwójki i góra jej dała popalić dość mocno. Też nie jakoś długo to trwało, ale wtedy najintensywniej. Az się boję co będzie w przypadku Sary 🙈

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala super 🙂 my też się bawimy w rożne scenki najczęściej gaszenie pożarów, łapanie przestępców i szpital. Mąż woli budować z klocków zresztą ja też, ale teraz prawie ciagle tylko scenki są.

    W ogóle dobrze kojarzę, że Kalinka ma dzisiaj urodziny? 😘

    Totoro właśnie tak się zastanawiałam czy w końcu coś wyszło czy jeszcze nie. Współczuje, ale to może nie była tylko wina zębów, że tyle to trwa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2021, 11:51

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro ja przy Franku, to nawet widziałam, ze coś się dzieje ... tak sobie po prostu zęby po kolei wychodziły. Może raz czy dwa dostał coś przeciwbólowego. A Kalinka ... koszmar jakiś... rok wyrwany z życiorysu. Ciągły płacz, ręce w buzi, jedzenie głównie przez sen ... do tego na wylocie praktycznie każdego zęba biegunka i gorączka 39 stopni 🤦‍♀️

    Czereśniowa tak dzisiaj o 22:29 kończymy 3 latka 😍 tylko suwaczek źle ustawiałam...

    Co do klocków, to tez wolę budować. Te scenki mnie męczą, zwłaszcza jak źle się ludzikami poruszam 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2021, 13:53

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie dużo, dużo zdrówka i radości dla Kalinki 😘 sto lat!! 😘 😀

    Kala lubi tę wiadomość

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100 lat Kalinka!


    U nas od kilku miesięcy scenki cały czas na czasie. Ale zauważyłam też że potrafi coraz dłużej sam się bawic, na ogół sutkami, klockami lub pluszakami. A no i gotowanie non stop :)

    Kala lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Kalinki🍀🌼🌻

    Dziś tak odbija Tomkowi,że nie wytrzymam dłużej ani minuty..drze się,wszystko na nie,jadł nie będzie,bawić się nie będzie..mam nadzieję,że ten nastrój to na dzisiejszą okropna pogodę.. HELPUNKU!!!

    U nas też jest dużo zabaw w scenki,a ostatnio Tomek bardzo lubi pomagać np.w sprzątaniu,a zwłaszcza w gotowaniu..pomaga mi przyprawia,mieszać,obierać i kroić warzywa(plastikowym nozem)..może rośnie mi Master Chef😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2021, 15:43

    Kala lubi tę wiadomość

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalinka bardzo dziękuje forumowym ciociom za życzenia 😘❤️

    U nas tez pogoda do dupy... śniegi, deszcze, wiatry jakieś ... dosłownie wyskoczyliśmy na chwilę na cmentarz w przerwie między jednym a drugim opadem, a tak to siedzieliśmy w domu. No jedynie młody śniegów się nie boi i praktycznie od rana z krótką przerwą na obiad na dworzu siedzi 😀

    Kalinka oprócz robienia kaszki to w ogóle do kuchni się nie garnie ... jeść to owszem, ale już robić to nie dość, ze sama nie chce, to krzyczy jak ja coś robię 🤦‍♀️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat! Sto lat dla Kalinki❤️☺️

    Kala lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was kupiła na to lato swojemu synusiowi sandalu Crocsy?w zeszłym roku mieliśmy rozm.25 i nie wiem który rozum.wziac?teraz Tomek ma standardowe 26.Chyba ten 27-28 będzie za duży?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2021, 10:18

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi my mielismy w tamtym roku ale czasami Henia obcierały i w tym roku juz nie kupuje.

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 2070 2071 2072 2073 2074 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ