X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez nie ma ledowych kół ale ja kupilam uzywaną, bo nie wiedzialam jak mały zareaguje i czy w ogole będzie chciał jezdzic. Dobrze zrobiłam, bo jest w super stanie a moj syn obija ją z każdej strony.

    Czeresniowa nie widzę, żeby mniej skrętna kierownica mu przeszkadzała.


    Kala Henryk śmiga ostro. Poki co na dworze był tylko raz bo choroba i pogoda, ale rozpędza się i noga w górze, rózne sztuki robi ;)
    W przedszkolu tez robią przewroty, potem mi mały pokazuje w domu a ja dostaje zawału ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 11:25

    Kala lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa nieee... ja nie jeżdżę 😂😂😂 a na poważnie to czytałam, ze to jest tak specjalnie zrobione, raz dla zwiększenia bezpieczeństwa i stabilnością jazdy, a dwa żeby dziecko nauczyło się balansować ciałem... Kalinka jeszcze do tego etapu nie dotarła 😉
    Nie mam w sumie porównania, bo młody trzykołową miał taką zwykłą z marketu i nie ogarnął, nauczył się dopiero na takiej normalnej jak miał coś koło 5 lat

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 11:32

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda o tak noga w górze musi być 😀 wtedy jest najfajniej ... tak się na jednej rozpędzić. A Henio dostawia drugą? Bo Kalinka rzadko, woli właśnie tak z nogą u góry

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja nie mam do niego pretensji o jego rodzinę bo wiem że nie ma na to wpływu tylko nie rozumiem czemu jak mu powiedziałam że tak się teściowa zachowała go nie poparł mnie nie zrozumiał że mi przykro tylko mnie zaatakował że się czepiam itp. on od dawna ma do mnie pretensje o moją rodzinę jak się mama czy tata zachował i wiecznie ja za to obrywam to się w końcu postawiłam i jeszcze za to mi się oberwało. Że jestem wielką pani że nic nie robię że aby o sobie myślę itp. ale tak jak napisaliście czasem trzeba odpuścić więc odpuszczam dla dobra dzieci.
    A myślę że taka noc jak była że nie spały to czuły że coś jest nie tak. I chyba taka reakcja na stres.
    Olka gratulacje )

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wam za pomoc 🙂 Kalinka i hulajnoga super 😀
    Chyba zainwestuje, akurat sezon sie zaczął niech ma jakieś urozmaicenie, troche nie byłam przekonana do tego odpychania jedną nogą, ale bez przesady. Moze bedzie wolniej jeździł niż na rowerku i nadążę za nim z wózkiem. Bo na rower to juz tylko jak idziemy wszyscy w ciazy wymiękam 😉

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie licz, ze będzie jeździł wolniej 😉

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę to szkoda 😅 jeździcie w kasku? Szczerze mówiąc to my musimy dopiero kupić bo na rower tez nie mamy..

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie...ale wiem, ze powinnam raczej zakładać. Za rowerem tez już od zeszłego roku biegam ... a jestem ostatnią osobą , która biegałyby dla przyjemności 🤦‍♀️ a tu jestem odgórnie zmuszona 😂

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iggi, oooj, tak. Najbardziej stęsknieni byliśmy za babcią (moją mamą). Nie widzieliśmy się ponad 2.5 miesiąca, to najdłuższa przerwa i dla mnie odkąd się wyprowadziłam z domu i dla dzieci. Przeważnie widzimy się dwa razy w miesiącu albo częściej. Jak tylko moi rodzice zaczęli się zbierać w niedzielę do domu to Młoda od razu podkówka i płacz, że chce pojechać z nimi. Już jej obiecaliśmy, że teraz w sobotę pojedziemy i w kolejną też 😔
    A co do IO, to zobaczymy co mi tam wyjdzie z badań, ale ja od ciąży to właściwie już nie wróciłam do białej mąki czy makaronów (czasami mi się oczywiście jeszcze zdarza, ale myślę że 80/20 to ciemne produkty). Białego pieczywa nie jem już od 10 lat albo i lepiej, od paru lat piję wodę (plus jedna kawa i herbata dziennie - obydwie z połową łyżeczki miodu), soki okazjonalnie bardzo. Myślę, że wypada to rzadziej niż raz na miesiąc szklanka. Wiadomo, że mam swoje grzeszki w postaci ciast czy jakiegoś batonika jak robię zakupy raz na tydzień, ale i tak uważam, że moja dieta teraz nie jest taka najgorsza (odżywiałam się duuużo gorzej 😉), a i tak waga mi skacze w górę...

    Czereśniowa, mamy świat zwierząt. Najpierw myśleliśmy o elementarzu, ale jak przyszło do kupna to nigdzie nie był dostępny i padło na to. Chyba dobrze, bo jak oglądałam na YT ten elementarz to nie do końca mi podpasował, a zwierzęta to jest strzał w 10. Młoda zabrała Albika nawet dziś do samochodu jak jechaliśmy do żłobka, bo chciała cały czas robić quizy 🙈

    Olka, gratulację ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 20:36

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh, dzisiaj miałam wizytę, łożysko już sie starzeje jest 3 stopnia. Poza tym wszystko dobrze, szyjka zamknięta na ponad 3 cm. Mały ma 2600g, Kubuś na pewno był dużo większym dzieckiem. Boje się, że akcja sama sie nie zacznie i dojdzie do jakiejs niewydolności i CC. Chce za 2 tygodnie urodzić! Akurat beda urodziny Kuby, a i ja juz będę w 38tc.
    Sorka musiałam sie wyżalić 😢 jeszcze czekam na telefon od położnej co ona na to.

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czeresniowa,trzymam kciuki,żeby wszystko poukladalo się dobrze,na razie Mały ma 2.600,a może to błąd pomiaru w usg.Zreszta ponoć przekroczenie granicy 2.500 jest ważne,poniżej dziecko jest chyba traktowane jak wcześniak.Glowa do góry i nie planuj już tak kiedy możesz rodzic,a kiedy nie,bo natura i tak sama zdecyduje😝ważne żeby dziecko było zdrowe i nic więcej.

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa trzymam kciuki, żeby pięknie samo się rozkręcilo za te 2 tygodnie :) Daj znać co tam położna powiedziała :) Rany to juz tak blisko 🙈❤️

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Lili to pewnie bez problemu wychodzą, bo jest szczuplutka 😀

    Lila jest jak patyczek, fakt 😅 Robi sama, ale super poprawnie jeszcze nie, przetacza się na głowie zamiast na karku😁

    Sara za to zaczęła dziś raczkować, jeszcze nieśmiało, pojedyncze kroczki, ale ogarnia 😁 No i zaczyna siadać z czworaków, ale jeszcze ma problem z wyprostowaniem się 😁 No i druga dolna jedynka się przebija, az się zastanawiam czy się kłaść spać w ogóle czy od razu kawę robić.. 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2021, 19:34

    Iggi31, Czereśniowa, Kala lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa żal się ile wlezie 😉 trzymam kciuki, żeby udało Ci się urodzić w domu. Daj znać co położna powie. Dla mnie szyjka nie jest żadnym wyznacznikiem .... z Frankiem wszystko pięknie, szyjka długa, wszystko pozamykane, byłam pewna, ze przenoszę , a tu równo 38 tydz skończony i z zaskoczenia wzięło. Z Kalinką od grudnia praktycznie bez szyjki, ciąża leżąca, szew, jak mi go zdjęli, byłam pewna, ze od razu z gabinetu na porodówkę pojadę 🤦‍♀️ i co ... 40+1 🤨 a co się nagimnastykowałam, żeby przyspieszyć ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2021, 19:35

    Iggi31, Czereśniowa lubią tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa oby wszystko było dobrze i z maleństwem też.

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny 🙂 chyba lekarz troche mnie po prostu nastraszył.. dziecko narazie dobrze przybiera bo w 3 tygodnie 800g, chociaż te wszystkie pomiary maja spory błąd +/-380g. W każdym razie troche sie uspokoiłam, ale z położną jeszcze nie udało mi sie porozmawiać. Po prostu Kuba na wszystkich USG wychodził zawsze za duży, a tu maluch wychodzi o tydzień mniejszy.
    Iggi ja lubię wszystko planować 😂
    Kala co do szyjki, to słyszałam odwrotnie, że przy pierwszym dziecku długo można chodzić z rozwarciem, a przy kolejnych moze pojawić się dopiero przy porodzie 😉 w każdym razie zgadzam się, że to żaden wyznacznik 🙂 do tego praktycznie nie mam jeszcze żadnych skurczy przepowiadających.

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, ci lekarze... Moj co wizytę - "szyjka do dupy, oszczedzaj się, żadnych seksow itd.". A tymczasem myślałam, że do końca życia będę w ciąży chodzić. Przepowiadające miałam juz od chyba 34 tc jakoś a guzik to zmieniło i urodziłam idealnie w terminie 🤷‍♀️😁 Na ostatniej wizycie też mi powiedział, że nic tu nie zwiastuje szybkiego porodu i jeszcze się nabijał ze mnie - no widzisz, nie urodzisz w domu, będziemy sobie w szpitalu rodzic, kasę zaoszczędzisz. Oczywiście żartem😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 06:44

    Agusia_pia lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, kontaktowałam się z położną i wszystko ok, po prostu zaleca za 2-3 tygodnie zrobic USG i sprawdzić jak mały przybiera, jeśli jeszcze akcja się nie zacznie (wcześniej mieliśmy wytyczne ze usg w 36tc i czekamy na porod, a od 40tc KTG)
    Czekam jeszcze na wynik GBS, a Ty Totoro przy pozytywnym wyniku planowałaś brać antybiotyk?

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czeresniowa,ja też uwielbiam planować,ale uwierz mi rozpoczęcia akcji porodowej nie zaplanujesz chociaż byś chciała😝😜
    U mnie przez połowę ciąży było rozwarcie,bez skurczy,nigdy żaden się na ktg nie pisał,miałam rozwarcie na 5 cm i w końcu lekarz zdecydował,że wywoła poród,bo w końcu zgubie dziecko.Urodzilam w 38tc,straszona byłam wczesniactwem,Mały dostał nawet zastrzyk na rozwój płuc,a na końcu mi wywołali poród.Ponoc dziwadlem byłam mocnym na oddziale patologii,bo sytuacja,że jest rozwarcie,bez skurczy rzadko się zdarza😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 12:33

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to wyglądało tak, że w razie pozytywnego miałam mieć rozpisaną jakąś naturalną kurację i powtórzony gbs i wtedy gdyby znowu był pozytywny to juz moja decyzja czy antybiotyk czy nie no i ja bym pewnie wzięła :)

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 2078 2079 2080 2081 2082 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ