X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 17 maja 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra dałam ciała z tym L4, jakoś wydawało mi się to głupie skoro siedzę z dzieckiem w domu iść na chorobowe, chyba czasami probuje być zbyt uczciwa a tylko problem sobie zrobiłam, nie wspominając o kasie..😅 zostawmy to bez komentarza 😉 z tego co rozumiem normalnie przysługują mi pieniądze, jedynie mam jakis krótszy urlop o okres gdzie będę na wychowawczym.

    Co do Jupik to miała mieć termin miesiąc po mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2021, 14:54

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 17 maja 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki Tymka crp 1,5 wiec nie ma żadnej infekcji 😀❤️ Bilirubina tez ok. Położna nie miała żadnych zastrzen, nawet nie kazała robic badań, ale ja wolałam mieć dla siebie 🙂
    No i teraz Kuba dostał gorączki 38 stopni... po prostu masakra... przynajmniej będę wiedziała, że jeśli Tymek zachoruje to nie przez zielone wody...

    Totoro lubi tę wiadomość

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 17 maja 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa super, że wszystko w porządku ❤️ zdrówka dla Kuby, oby szybko minęło. Może Tymuś się nie zarazi 🤞

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 17 maja 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa współczuje choroby Kuby 🙁 fatalnie się wstrzelił ... bo jakoś wcześniej chyba specjalnie nie chorował? Nie pamiętam, żebyś pisała 🤔 no to dużo zdrówka 😘 jak sobie w ogóle radzicie?

    Oczywiście super, ze wyniki małego w porządku ❤️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 17 maja 2021, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa super że Tymus zdrowy :) a Kuba może dostał gorączki z wrażeń że ma brata może wcale nie jest chory ;)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 18 maja 2021, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Ca Kuba może dostał gorączki z wrażeń że ma brata może wcale nie jest chory ;)
    To samo pomyślałam. Moze to z emocji :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 18 maja 2021, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa wrote:
    Dobra dałam ciała z tym L4, jakoś wydawało mi się to głupie skoro siedzę z dzieckiem w domu iść na chorobowe, chyba czasami probuje być zbyt uczciwa a tylko problem sobie zrobiłam, nie wspominając o kasie..😅 zostawmy to bez komentarza 😉 z tego co rozumiem normalnie przysługują mi pieniądze, jedynie mam jakis krótszy urlop o okres gdzie będę na wychowawczym.
    No kto bogatemu zabroni ;p ;p

    Kala, Iggi31 lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 18 maja 2021, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już jakis czas temu miałam zapytam i ciagle cos. Czy Wasze maluchy coś rysują? w sensie dostają kartki i mazaki czy kredki i co najcześciej widzicie na tych kartkach?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 18 maja 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludziki tu widzę albo jakieś coś, co już ciężko stwierdzić co autor miał na myśli

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 18 maja 2021, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś podobnego do traktora lub innego niezidentyfikowanego pojazdu😜

    Czeresniowa,ta temp.moze być z wrażeń lub po prostu jakaś trzydniowka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2021, 07:43

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 18 maja 2021, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli cos jednak mozna rozpoznać. Pytam bo jeszcze do niedawna Henio rysowal tylko kreski i kólka... Jak rysowal ludzika to kolko to glowa, 2 kropki oczy, jakas kreska w przypadkowym miejscu to usta, kilka kresek gdzies po bokach to wlosy. Ciezko bylo rozpoznac co to ;p Ostatnio widze ze juz te kreski są blizej miejsc gdzie powinny byc, ale nadal to są glownie kreski.

    To rysunek sprzed kilku dni, tutaj juz mozna rozpoznac ludzika:
    9dfb71e59958.jpg

    Ogolnie moj maly do rysowania czy malowania farbami to tak, ale kolorowac w ogole nie chce. Kaze mnie. A ja lubie ;p Zastanawiam się co powinien umiec narysowac 3 latek. Czy tylko moj taki "niezdolny" :P :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2021, 08:02

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 18 maja 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda u Kalinki też coś w tym stylu 🙂 mój Franek, to do 3 roku życia praktycznie kredki w ręku nie trzymał 🤦‍♀️ nudziło go to, nie chciał ... dopiero w przedszkolu zaczął. Potem się okazało, ze on jakis utalentowany w tym kierunku jest i w szkole ciągle mnie babki cisnęły, żeby go na kółko plastyczne zapisać. Do tej pory Pani od plastyki wysyła często jego prace na jakieś konkursy i zdarza się, ze nawet z powodzeniem 😉

    edwarda20, Czereśniowa, Iggi31 lubią tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 18 maja 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co gdzieś kiedyś czytałam to ważnym etapem są te tzw. "głowonogi", ale nie pamiętam dlaczego 😋 no i właśnie one w okolicach 3-3.5r. powinny się pojawić ☺️

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 18 maja 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jakiś czas temu rysował zazwyczaj auta, które nawet przypominały auta🙂 pisałam wtedy, że próbował litery pisać. Ludzików w ogóle nie rysował, ale dużo kolorował. Niestety od jakiś 2 miesiecy prawie nie rusza kredek, a mieliśmy nawet rytuał, że przed książką do spania siadaliśmy we troje i kolorowaliśmy samochody

    Co do gorączki to pomyslalam o tym samym i faktycznie dzisiaj juz nie ma🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2021, 11:32

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 18 maja 2021, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to głowonogi zdecydowanie sa :)

    Dzieci mają różne fazy. Henio np jeszcze do niedawna nie ruszał puzzli. 3elementowe ukladal i nara, wiecej nie chce. Dostał 24elementy z peppa i siada i układa. Oczywiście nerw go ponosi jak wkłada krzywo i wtedy musze pomagac, ale elementy dobrze dobiera i kladzie w odpowiednie miejsca. Także i tu sie poprawiło.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Iggi31 Autorytet
    Postów: 778 229

    Wysłany: 18 maja 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rysowanie raczej monotematyczne-pojazdy.Jak byłam z Młodym w domu,to często rysowalismy czy wyklejalismy coś.Teraz rzadko w domu to robimy,w przedszkolu wiadomo,ma to codziennie,wciąż dostaje jego prace plastyczne.
    Etap na puzzle też mu minął,ukladalismy więcej zimą,ale bez problemu sobie radzi.Teraz nadszedł znów etap Lego,ale tych Classic.Na Dzień Dziecka,planuje mu zamówić zestaw Classic "z kolkami"moze sobie wtedy wymyślać duża ilość pojazdów.
    Poza Lego,pasja Tomka to ogrodnictwo,pasjonuje się roślinami,zwłaszcza kwiatami😜zna już sporą ilość nazw.

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 18 maja 2021, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Bartek swego czasu trochę kolorował ale mało. Lubił książeczki z naklejkami ale od kad mu kupiłam książkę ze zmazywalnymi stronami i pisakiem to lubi tam pisać literki cyferki. Piszę po śladzie. Wychodzi mu pokracznie ale próbuje. Ma radoche bo wyciera i znowu pisze. Także fajna sprawa. A kredkami nie chce rysować. Może mu najdzie faza na to w przedszkolu. Puzzle ciągle na topie

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 maja 2021, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez jakieś ludziki - kółko, z którego odchodzą kreski, jako ze to nogi ręce itd. Reszta to zbiór mazow i kresek 😀

    Sytuacja z dziś, z placu zabaw. Lilka wreszcie trafiła na grupę dzieci. Cieszyła się, ganiała z nimi, pytała wszystkie o imiona. No i byl tam jeden chłopiec, który został juz sam na koniec:
    - Jak masz na imię?
    - Fabian.
    - Pawian..?
    Kurtyna.
    Myślałam, ze zejdę śmiertelnie ze śmiechu 🤣 2 razy tłumaczyliśmy jej, że Fabian, nie pawian 🤣

    Kala, Czereśniowa, Agusia_pia lubią tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2023, 08:25

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 maja 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra ....wracać !!!! Bo już tu wszystkie, łącznie ze mną się opuściły ... pewnie i pogoda i robota... ale się meldować i streszczać co tam u Was??? Zwłaszcza Czereśniowa do raportu!!! Jak sobie radzicie? Jak Kubuś reaguje na brata?

    U nas jakoś leci ... wreszcie się doczekałam i młody do szkoły odmaszerował 😀😀😀 fakt, ze na jeden dzień, bo od jutra egzaminy i wolne, ale zawsze coś ...
    a my z Kalinką się tak szwendamy ... jak pogoda to plac zabaw, a jak nie to sobie jeździmy w sprawach różnych... fryzjer, bank, sklep czy dentysta .. moja córka pod tym względem jest super .. wszędzie mogę ją zabrać i wiem, ze po ścianach nie będzie latała 😂 no ale jak wisiała tak wisi .. i jeszcze nawet więcej bo dłużej ... później zasypia to i dzień dłuższy i więcej tych atrakcji wspólnych. Wieczorami już wymiękam...

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 2090 2091 2092 2093 2094 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ