X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2022, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda tak pyłki teraz masakra. Młody cały załzawiony i zasmarkany chodzi. Kalinka na razie żadnych objawów alergii nie ma. Teraz zwykła infekcja kaszel i gorączka, ale bez dramatu … szkoda tylko, że basen nam jutro przepadnie.
    Podejrzewam, ze od kuzynki coś złapała.

    Rozumiem, ze bunt zbliża się ku końcowi 🙂 super teraz już będzie tylko lepiej … może jedynie jako sześciolatek coś tam jeszcze pofikać, ale przy tym czterolatka to luuuz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2022, 19:10

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja pamiętam jak przeżywałam Franka pierwszą wycieczkę 🤦‍♀️ i to jeszcze się trafiła w tym chorwackim przedszkolu zimą … to była wycieczka „na śnieg” 😂

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 20 maja 2022, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. To i ja się w końcu odezwę bo czytam czytam ale jakoś nie miałam siły pisać co u mnie. A dzieje się dużo.
    Miesiąc temu zmarł mój tata 😥 niestety przerzuty poszły bardzo szybko zajęły cały mózg i nie było już żadnego ratunku 💔 jedyne pocieszenie to że nie cierpiał i w sumie 6 dni w szpitalu z czego dwa nieprzytomny był. Także bardzo szybko. Ciągle mi ciężko i bardzo za nim tęsknię. W mężu oczywiście nie miałam i nie mam wsparcia. Gdy dzień po śmierci taty siedziałam wieczorem i płakałam tak zwyczajnie z rozpaczy to zapytał się mnie czemu płacze ?!? 🤷🤦 Nie miałam siły na potyczki słowne i jakiekolwiek kłótnie z nim. Do tej pory jak mu mówię że mi ciężko że smutno mi to mówi ciągle że lepiej że umarł niż miałby leżeć bez kontaktu. On tego nie rozumie. To nie jego tata tylko mój. Dla niego to takie normalne. Ale jak nadejdzie dzień na jego tatę, wtedy zrozumie co ja teraz czuję.

    Co do infekcji u nas była po świętach skończyło się antybiotykiem i siedzeniem w domu. W sumie i ja byłam chora i młodszy. A Bartek po antybiotyku przestał chrząkać. Tyle czasu badań męczenia a się okazało że ma przewlekły stan zapalny siateczek przynosowych (u dorosłych to zatoki). Teraz chodzi do przedszkola ale też trochę kaszle i po nocy ma katar. Byliśmy na bilansie 4latka i pediatra osłuchała go i powiedziała że to normalne że po infekcji ma taki kaszel i katar po nocy. I jest zdrowy.
    Po za tym mam nie ciekawa sytuację z pracodawcą który ogłosił upadłość na koniec roku. Przepadła mi polisa która płaciłam ubezpieczenie grupowe i z tego ubezpieczenia nie dostanę odszkodowania za śmierć taty. Taka przykra cała sytuacja wyszła ehh.
    Walczymy z papierami z kierownikiem budowy. Też masakra.

    Edwarda to super że Henio już spokojniejszy. U nas tak różnie. Bartek w przedszkolu raz grzeczny a na drugi dzień taki nie znośny że się pani skarży że nie mogą sobie dać z nim rady. Wymaga dużo pracy i dużo uwagi.

    W tym tygodniu zaczęłam odpieluchowac młodszego. Póki co idzie ciężko. Ale konsekwentnie chodzi bez pieluchy i może powoli zacznie lepiej sobie radzić. Siku już wola nawet ładnie. A kupę wiem kiedy robi bo mówi że idzie robić (stoi koło szafy 🤣) ale na nocnik nie chce ani do WC. Ale na spokojnie do września ma czas. Obyśmy się wyrobili.

    Po za tym to już nic. Ale czy to mało ?
    Cały czas dobijają mnie rosnące ceny. I że ciągle trzeba sobie czegoś odmawiać. Ehh. Wszystko jakoś mnie dobija.

    Kala no wybór szkoły to ciężka sprawa. Ale młody sam musi podjąć decyzję żeby potem ewentualne pretensje mieć do siebie a nie do innych. Ja pamiętam że chciałam zrobić studium z fryzjerstwa. A rodzice koniecznie pchali mnie na rachunkowość. I poszłam na rachunkowość. Oczywiście w zawodzie pracy nie znalazłam. A kto wie może w zakładzie fryzjerskim szybciej bym się załapała 🤷 i żałuję że ich posłuchałam. Żałuję że nie pozwolili mi iść za głosem serca tylko wywarli na mnie presję i zmieniłam swoje zdanie.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia najszczersze wyrazy współczucia … przytulam mocno ❤️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 20 maja 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szkoły to jest dokładnie tak jak piszesz. Jego wybór, jego przyszłość … jedyne co mogę mu pomóc to wskazać plusy i minusy każdej z wybranych szkół. No i tak jak ja widzę jego słabe i silne strony, żeby wziął to pod uwagę pod kątem przyszłego zawodu. Może doradcą zawodowym nie jestem 😉 ale jednak znam go trochę od urodzenia 🤷‍♀️

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 21 maja 2022, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala swietnie wspierasz Franka i dobrze, że pozwalasz mu popełniać swoje błędy… naprawdę robisz świetna robotę 🙂

    Edwarda zazdroszczę końca buntu! Chociaż u nas też juz lepiej. Chłopcy zaczęli się razem kapać, Tymuś tak się przytula do Kubu ❤️ A Kuba ma rożne humory, ale na pewno jest już lepiej.

    Agusia współczuje sytuacji, moze po prostu mąż nie ma takich więzi z rodzicami i nie jest w stanie sobie tego wyobrazić… widać, że Ty byłaś bardzo zżyta z tata, a Twój mąż nie jest uczuciowym typem, wiec nie dziwie się, że nie umie Cie wesprzeć… mysle, że nie ma nic złego na myśli, po prostu Cie nie rozumie.

    Co do cen to jest masakra. Tydzień temu wyprawiliśmy urodziny wszystko dużo droższe…
    A za 3 tygodnie jedziemy nad morze w końcu odpocznę! Od 2 lat nigdzie nie byłam…

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 maja 2022, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa ale mi miło 😍 oczywiście Twoją historię pozwoliłam sobie przytoczyć w rozmowie z młodym 😉 ja naprawdę nie rozumiem rodziców, którzy spełniając jakieś swoje wizje czy ambicje nie biorą pod uwagę tego co chce dziecko. Uważam, ze lepiej być szczęśliwym hydraulikiem niż nieszczęśliwym prawnikiem. Wiadomo wszystko w granicach rozsądku … dzieci mają różne pomysły, które niekoniecznie pokrywają się z ich mocnymi stronami i tutaj nasza rola, żeby naprowadzić ich na inną drogę czy wskazać jakąś alternatywę.

    Jaki tort zrobiłaś? Pochwal się 🙂

    Gdzie na wakacje jedziecie?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 21 maja 2022, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Tobą! Mam nadzieje, że ja się nie stanę taką matką 😉 jestem osoba która lubi mieć wszystko zaplanowane i mam nadzieje, że nie przełożę tego na dzieci…
    Fajnie, że moja historia możesz czymś pomoc 😉😀

    Jedziemy do Gdańska 😉 u nas musi być jak najszybciej, a Gdańsk to prosto autostradą - 3h i jesteśmy… myslimy aby pod koniec sezonu sierpień/wrzesień gdzies jeszcze pojechać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2022, 06:45

    Agusia_pia, Kala lubią tę wiadomość

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 maja 2022, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa hmm…. ja też nie jestem specjalnie spontaniczną osobą, nie lubię zmian i zdecydowanie wolę mieć wszystko zaplanowane. I dlatego młodego dyskretnie i delikatnie ukierunkowuję już pod polibudę albo inną uczelnię techniczną 😅 ale tak żeby sam do tego doszedł i żeby to był jego wybór. Np. jak się zapytał na jaki profil w liceum mógłby iść ewentualnie (nie jest ani specjalnie ścisłowcem ani humanistą), to powiedziałam, żeby skupił się na dobrych liceach z konkretnymi profilami odrzucając od razu te gówniane (wtedy zdecydowanie lepsze będzie technikum) z dziwnymi profilami … no i tak krok po kroku sam doszedł do tego, ze najlepiej byłoby mu na mat - fiz, a co za tym idzie przygotowanie do matury pod kątem politechniki 😉 technikum … też konkretne: budowlanka albo okrętowe, czyli tez jakiś podkład pod uczelnię techniczną.
    Oczywiście gdyby był typowym humanistą, totalnie nie ogarniał matmy itp. to wiadomo, ze bym go tam nie pchała, żeby zaspokoić swoje ambicje bo mój syn musi być INŻYNIEREM 🤷‍♀️

    Torty cudo 🤩 i te figurki sama kleiłaś?

    A te blond loczki to Tymka? 😉

    Do Gdańska …oczywiście najpiękniejsze miasto 😉a na poważnie jakbyś miała czas i ochotę, to mogłybyśmy jakieś spotkanie w realu zorganizować 🙂

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 21 maja 2022, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I bardzo dobrze robisz 🙂

    Dziękuje 😘 wszystko robiłam sama, ale nie przespałam tyle nocy, że na przyjęciu czułam się dosłownie pijana z jie wyspania 😉

    Loczki są Kubusia, już powoli mogę robic kitkę 😀

    Od kiedy mamy dzieci to już nasza trzecia wizyta w Gdańsku, jakoś nam tam przypasowało 😉
    Jqsne, zobaczymy jak nam się czas ułoży i jak coś to się odezwe 😀 chociaż cieżko z nimi coś zaplanować 😉😂

    A wy gdzie planujecie wakacje? Mazury?

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 maja 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieee…. Kościerzyna 😂 niecałe 60 km od domu … także tego. Ale … spełnia się jednocześnie marzenie mojego męża, bo jedziemy do ośrodka w którym jako dziecko spędzał każde wakacje i taki sentyment mu został i co roku marudził, żeby tam pojechać … no to jedziemy 🤷‍♀️

    Planowaliśmy lecieć gdzieś za granicę, ale po pierwsze zniechęcił nas problem z wyrobieniem paszportu a nawet do dowodów kolejki, a po drugie Kalinka jeszcze do polskich dzieci taka mało odważna, to co dopiero z zagranicznymi 🤦‍♀️ wisiałaby na nas 24 godz na dobę, bo przecież sama się nie będzie bawić, do chodzenia też nie jest jakaś super chętna, a wózkiem już nie jeździ … więc za dużo byśmy też nie pozwiedzali i takie wczasy…. 20 tys wydać i siedzieć nad basenem to ja dziękuję 🤷‍♀️ to już wolę tą Kościerzynę 😂 będzie klubik dla dzieci do którego może chodzić w określonych godzinach SAMA !!!

    Kurcze byłam pewna, ze Kuba ma krótkie włoski i ciemne. Tak go zapamiętałam ze zdjęć, które wrzucałaś. Kalince niestety się loczki prostują 🙁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2022, 17:25

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 maja 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia bardzo mi przykro :(

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 maja 2022, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa a masz w Gdańsku jakaś fajna miejscówkę? Ja zarezerwowalam Łebę ale gdybys miała coś dop polecenia w Gdańsku to chętnie :)


    Pokaż Kubę i loczki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2022, 18:13

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 21 maja 2022, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala mi też się marzy już podróż za granice, ale przeraża mnie podróż - dojazd na lotnisko, czekanie, lot, dojazd do hotelu… przy moich chłopakach to samobójstwo 😉

    Edwarda, nie mam konkretnej miejscówki, zawsze po prostu wynajmujemy mieszkanie w okolicach parku reagana bo jest tam świetny duży plac zabaw (przynajmniej się sprawdzał jak Kuba miał 1 i 2 lata), blisko morza i my lubimy sami gotować. Poza tym gdy nie było pogody bez problemu można było iść na jakąś sale zabaw, basen. A Ty masz coś ciekawego w Łebie?

    Koleżanka polecała mi ośrodek collins beach, ale to 5,5h zamiast 3h jazdy… nie powiem bo wyglada bardzo ciekawie i może za rok spróbuje z chłopakami… jeszcze ewentualnie zastanawiam się we wrześniu, ale słabo już tam z miejscami. Jest basen, domki z grillami, animator dla dzieci, plac zabaw, nad samym morzem.

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 21 maja 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany jakie włosy 😍 wow … chłopaki pierwsza klasa 🤩

    Tak w temacie, to u nas przed chwilą był fryzjer domowy tzn. podcięłam Kalince włosy maszynką 😂

    Czereśniowa to jak jeszcze nie byliście, to koniecznie zaliczcie Klockownie … najlepszy plac wg mnie w Gdańsku

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 maja 2022, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniały mi się loki Henia. Taki piękny był z nimi, jak słodka dziewczynka :) no ale jak pamiętacie mycie tego to była katorga. I nadal jest mimo że włosy ma teraz max 5 cm...

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 maja 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśniowa znalazlam nowy hotel (otwiera się na początku czerwca), z basenem wew i zew, z animacjami dla dzieci, 300 m od plaży. Nazywa się Saltic Łeba. Zarezerwowalam pobyt, nastawiam się że jedziemy ale z ciekawości rozglądam się za czymś jeszcze bliżej - Henio jest upierdliwy podczas podróży i na samą myśl mi się odechciewa.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Czereśniowa Autorytet
    Postów: 865 244

    Wysłany: 21 maja 2022, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kubie to już nakładam odżywkę bo już się płaczą i susze suszarką (sam prosi) 😂 myśle, że on bardzo nie lubi zmian i dlatego nie chce podciąć włosów… a teraz sama nie wiem czy chciałabym ściąć 😉

    Dzięki Kala na pewno to sprawdzę, brzmi jak coś idealnego dla Kuby.

    Edwarda, hotel wyglada świetnie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2022, 23:11

    82doj44jv4pqdhs0.png
    xrot43r8jmm3j5de.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 22 maja 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie ma problemów z myciem to bym nie ścinała :) chłopcy z loczkami są cudowni. u nas to były histerie takie że na samą myśl o myciu głowy dostawałam gorączki...

    Czereśniowa lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 maja 2022, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zaliczyłam pierwszy występ Kalinki w przedszkolu … na żywo !!!! Do tej pory tylko nagrania były. Wstyd się przyznać, ze bardziej go przeżywałam niż młodego dzisiejszy egzamin 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2022, 15:28

    ug37df9hq3eabxrz.png
‹‹ 2162 2163 2164 2165 2166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ