Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Asiaa1201 Autorytet
    Postów: 1759 2048

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak sie dodaje tutaj zdjecia?

    atdcanliuj218uui.png
    l22ndf9hdqcjnu93.png

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na usg powinnienem byc wymiar pęcherzyka Zoltkowego (yolc sac)

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 322

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tam już jest zarodek i bijące serduszko :)

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 322

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tam podany wymiar fasolki 0,53cm :) I już w 5 tygodniu i 6 dniu widziałam i słyszałam serduszko. Teraz dopiero dodałam zdjęcie ;) Więc gdy jest już zarodek to ten pęcherzyk żółtkowy nie znika, że jest widoczny na zdjeciu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2017, 16:35

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaGo wrote:
    Jest tam podany wymiar fasolki 5,4mm :) I już w 5 tygodniu i 6 dniu widziałam i słyszałam serduszko. Teraz dopiero dodałam zdjęcie ;) Więc gdy jest już zarodek to ten pęcherzyk żółtkowy nie znika, że jest widoczny na zdjeciu?
    Nie wiem o którą plamkę ci chodzi. Ale maleñstwo ślicznie już widać. Moje zdjęcie jest bardziej rozmazane.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 322

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Nie wiem o którą plamkę ci chodzi. Ale maleñstwo ślicznie już widać. Moje zdjęcie jest bardziej rozmazane.
    To okrągłe przypominające główkę :D Bo jak się powiększy zdjęcie to widać dokładniej linię, która zaznacza wielkość zarodka, ale to okrągłe nie jest mierzone.

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mi pani ginekolog tłumaczyla to pęcherzyk zoltkowy funkcjonuje do tej pory aż nie wykształci się łożysko i ono przejmie odżywianie dziecka. A to następuje chyba (nie jestem do końca pewna) na przełomie I i II trymestru czyli wtedy jak ryzyko poronienia diametralnie spada, właśnie dlatego że łożysko jest odpowiedzialne teraz za prawidłowe funkcjonowanie ciąży :-)

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez się wydaje że to okrągłe to pęcherzyk zoltkowy. A nie masz może gdzieś podanego tego wymiaru? Bo mi lekarz mierzył pęcherzyk :-)

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 322

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaa to teraz już wiem ;) Ja zdjęcie obejrzałam dopiero w domu dlatego nie spytałam mojej gin :D

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknelam na swoje usg. Tak, to na pewno pęcherzyk zoltkowy :-) tylko u mnie znajduje się z przodu główki a nie nad główka :-)

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 322

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyka nie mam, tylko wielkość zarodka :)

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie to zależy od lekarza :-) ja mam podane wymiaru zarodka, pęcherzyka zoltkowego, foto akcji serduszka i nawet dowiedziałam się że z prawego jajnika była owulacja :-)

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 322

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba, że to coś 5,4cm to wielkość pęcherzyka hahaha :D Nie mam pojęcia, tyle mówiła, mój maż mi opowiadał po wizycie bo ja osłupiałam na widok serduszka i nic kompletnie nic nie pamiętam z tego, co gin mi mówiła przy badaniu :D

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • MaGo Autorytet
    Postów: 447 322

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darika wrote:
    Pewnie to zależy od lekarza :-) ja mam podane wymiaru zarodka, pęcherzyka zoltkowego, foto akcji serduszka i nawet dowiedziałam się że z prawego jajnika była owulacja :-)
    Mam foto akcji serduszka <3

    Marcel <3<3
    3jvzi09ke9hkk4qh.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo :-) ja też wszystkiego nie pamiętam z tego szczęścia :-)

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • clair Ekspertka
    Postów: 151 84

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak tak już jesteśmy przy usg :D to może ktoś mi podpowie czym jest ta wić idącą od pecherzyka? Wskazałam go czerwona strzalka :D w całości pecherzyk i ta wić, wygląda jak balonik. Następne usg mam dopiero 6 września chyba Oszaleje do tego czasu
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/c43b6e17529701a1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2017, 17:20

    f2w33e3kvrxi2e75.png

    4apfdcimz0vm65th.png

    Clair
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaa1201 wrote:
    jak sie dodaje tutaj zdjecia?
    najlepiej przez zapodaj.net ;) i wklejasz z tego link tutaj :)

  • MaminaMina Przyjaciółka
    Postów: 66 44

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acygan wrote:
    A u mnie wręcz przeciwnie :) Odpuszcza :)



    Mam ogromny problem z ginekologiem, nie wiem na kogo się zdecydować, w każdym coś mi nie pasuje. Mam na oku dwóch, którzy bardzo często przyjmują i w moim mieście, ceny dość znośne, ale znowu opinie mają niezbyt dobre :/ Nigdy u nich nie byłam. Mój ginekolog ma długie terminy, przyjmuje raz w tygodniu i w innym mieście.

    Wspominaliście wcześniej o Międzylesiu, więc przypuszczam, że jesteście z okolic. Może możecie coś powiedzieć o lekarzach w Otwocku? Któraś coś słyszała?

    Acygan, ja mam super dr ale ursus.

    8uneyx8dg0pub9vz.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z otwocka nie znam lekarza.
    Mi też lekarz w szpitalu tłumaczył że poki nie ma lozyska dziecka z pecherzyka czerpie glowne zapasy dlatego antybiotyk nie powinnien szkodzić. Dlatego też od 2 trymestru dopiero zapotrzebowanie na kalorie rosnie.

    MaGo lubi tę wiadomość

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Asiaa1201 Autorytet
    Postów: 1759 2048

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/847951f92b05.jpg

    nick nieaktualny, MaGo, darika, Agusia_pia, MaminaMina, Tusianka, nick nieaktualny, AJrin, Ilona92, nick nieaktualny, Sassy lubią tę wiadomość

    atdcanliuj218uui.png
    l22ndf9hdqcjnu93.png

‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ