X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowa Wyprawka :)
Odpowiedz

Lipcowa Wyprawka :)

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 maja 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) zgadzam się z Wami dziewczyny, żyjemy z męzami a nie z tesciami:)...jak mi ciocia na moim weselu powiedziała, bo masakrycznej akcji tesciów(zepsuli mi tym samym mój cudowny idealny dzien), że wychodzę za mąz za M a nie za jego rodziców:).
    Mam nadzieję, ze nasze Dzidzie odziedziczą cechy charakteru po Nas a nie po Teściach;)hi

    No ale dobra koniec o nich-tacy są i koniec kropka. przynajmniej przyszłemu wnukowi dali na łóżeczko i może nianie z monitorem:).

    Ja chyba jednak zdecyduje sie na otulaczek z motherhood-widze ze w Smyku naprawdę super promocje są i nie znalazłam na necie taniej...chciałam też ten śpiworek...ale hm sama do konca nie wiem.

    Miriam, a Twoja Zojka śpi z podusią pod główkę?
    Ps poza tym Zoja-kurcze jakie fajneee imieee:):)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziękujemy :) tez nam sie podoba ciekawe czy Zoja bedzie zadowolona z imienia ;)

    Nie nie śpi na podusi podusia zalecana jest po roku dopiero śpi na płasko ja zreszta tez ;)
    Hehe co do niani z monitorem to warto sie wstrzymać ja kupiłam w sumie mam dwie miały być do dwóch łóżeczek a mała śpi s nami :D w łóżeczku niże spała z 4 razy :D a tyle kasy wydałam na nianie ;) warto z tym poczekać i zobaczyć gdzie dziecko bedzie spalo ;) takie moje reflwksje ;€

    misia_k1 lubi tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 maja 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia no chyba, że kupisz ten monitor oddechu przyczepiany do pieluszki to nawet jak dzidźka będzie spała z Tobą (a zapewne może się tak zdarzyć) będzie on spełniał swoją funkcję.

    Miriam lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 9 maja 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ecencia wrote:
    Dziewczyny, potrzebuję porady jeśli chodzi o torbę do wózka. Muszę jakąś kupić bo nie mam takowej do wózka a kupowanie oryginalnej (teutonia) średnio się opłaca. Jakie torby macie i jak je oceniacie?

    Ja z kolei zamierzam puścić oryginalną torbę od mojego wózka w świat, bo wydaje mi się ciężka i pierońsko niepraktyczna. A do tego nawet używana jest tak droga, że spokojnie wystarczy na inną :) Zakochana jestem w torbach Skip Hop - na necie wyglądają cudnie, mają też bardzo dobre opinie. Nie podoba mi się tylko stan używanych, które widziałam na allegro i nie wiem, czy te torby są dość nietrwałe czy były porządnie eksploatowane. Planuję niedługo wybrać się na drugi koniec miasta, żeby zobaczyć je na żywo (jeśli mieszkasz w Wawie to są w co drugim sklepie dziecięcym, ale w pozostałych miastach są np. tylko w 1 miejscu), więc jeśli chcesz dam znać jak to wygląda w rzeczywistości :)

  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 9 maja 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi bo ja chyba jakaś głupia jestem, czym się różni otulacz od śpiworka, bo dla mnie to jedno i to samo (przynajmniej w kwestii funkcji)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 maja 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi bo ja chyba jakaś głupia jestem, czym się różni otulacz od śpiworka, bo dla mnie to jedno i to samo (przynajmniej w kwestii funkcji)
    Pozwole sobie wkelić info z Motherhood a propo otulaczków i linka do tego +do śpiworków.
    Niezastąpiony w pierwszych tygodniach życia każdego maluszka.
    Starsze niemowlęta chcą eksplorować świat, bawiąc się swoimi rączkami, Otulaczek jest szczególnie rekomendowany dla maluszków tuż po porodzie. Nie obawiaj się jednak - twoje dziecko da ci znać, kiedy już "wyrośnie" z otulaczka!

    Zgodnie z zaleceniami pediatrów, Otulaczek otula, ale nie usztywnia i nie przegrzewa niemowląt jak zwykły rożek.

    Otulone maleństwo czuje się jak w brzuchu u mamy, jego rączki są blisko ciała, ale nóżki pozostają dość swobodne. Maluch nie jest usztywniony, więc może swobodnie uginać nóżki i łatwo znajduje idealną dla siebie pozycję.

    • Otulanie uspokaja niemowlęta i zmniejsza objawy kolki. Zwiększa poczucie bezpieczeństwa niemowląt przypominając im „przytulność” miejsca, w którym spędziły swoje pierwsze 9 miesięcy.
    • Otulanie, dzięki ograniczeniu nagłych zmian położenia ciała maluszka, redukuje występowanie odruchu Moro. Dzięki temu dzieci rzadziej się wybudzają i mniej płaczą.
    • Otulanie może także ograniczać niebezpieczeństwo wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej, ponieważ ułatwia sen w najbezpieczniejszej dla dziecka pozycji – na plecach.

    Dopracowany system miękkich rzepów pozwala na idealne dopasowanie Otulaczka do każdego maleństwa (w ramach rozmiaru: 3-7kg).

    http://www.smyk.com/motherhood-otulaczek-kwiatki-kropki,p1063536192,swiat-niemowlaka-p

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 maja 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otulaczek jest dla niemowlaków...a śpiworek w sumie hm moze być stosowany aż do 1,5 roku:)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 maja 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wklejam fajny link na ten temat
    http://wyprawkabobasa.blogspot.com/2013/05/jaki-rozek-dla-niemowlaka-rozek.html

    misia_k1, lolka83 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja kupuję ten śpiworek motherhood, otulaczek, mam 2 spiworki, 2 rozki, kocyki, zobaczymy w czym mala bedzie spala...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 18:33

    Karola:), misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Wklejam fajny link na ten temat
    http://wyprawkabobasa.blogspot.com/2013/05/jaki-rozek-dla-niemowlaka-rozek.html


    ten blog jest super :) czesto z niego korzystam :)

    Paula_29, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 3 rożki i dwa śpiworki, zastanawiam się nad tym otulaczkiem, ale nie wiem czy jest sens specjalnie dokupować jeszcze jak ma być na miesiąc tylko.
    I tak już w tym miesiącu wydatki prawie przewyższają nasze pensje( zainstalowaliśmy klimatyzację w domu, mąż kupił sobie zestaw "cudownych" głośników + ubezpieczenie na życie ) i zastanawiam się nad każdym wydatkiem.
    A jeszcze planuje w tym miesiącu kupić przewijak i fotelik samochodowy

    Karola:), lolka83 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 9 maja 2014, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi bo ja chyba jakaś głupia jestem, czym się różni otulacz od śpiworka, bo dla mnie to jedno i to samo (przynajmniej w kwestii funkcji)

    Otulacze bardziej przylegają do ciała i są wykonane z cienkiego materiału - ich zadanie polega na opatuleniu dziecka, żeby czuło się bezpieczniej, a podobną funkcję spełnia zawinięcie np. w pieluszkę tetrową (ułożoną podobnie jak rożek) lub w cienki kocyk. Dobrze ideę otulacza oddaje wombie :) I ten rodzaj otulacza jest dostępny nie tylko dla noworodków. Otulacze nie grzeją, tzn. nie bardziej niż cienkie ubranko.

    Śpiworki nie krępują ruchów - ręce są swobodne, a nogi mają na tyle dużo miejsca, że można nimi dość swobodnie poruszać. Śpiworki zastępują kołderkę albo kocyk, są wykonane z materiału z ociepliną i grzeją.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2014, 23:09

    lolka83, misia_k1 lubią tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 maja 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam mogłabyś nam pomóc ustalić co dokładnie trzeba kupić w aptece dla maleństwa? Jako doświadczona mama pewnie już wiesz co się przyda a co jest zbędnym wydatkiem. Dzięki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2014, 10:05

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 24 maja 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Miriam mogłabyś nam pomóc ustalić co dokładnie trzeba kupić w aptece dla maleństwa? Jak doświadczona mama pewnie już wiesz co się przyda a co jest zbędnym wydatkiem. Dzięki :-)

    He Miriam prosimy:):) wiesz jak to przyszłe mamusie-na wszystko chcą byc przygotowane,a fakt faktem bede robic zakupy w gemini i chciałabym już wszystko na raz zamówic-dla świetego spokoju,aby po nocach do miasta 30 km nie jechac szukac całodobowej apteki;)
    Jakies kropelki, czopki, syropki, witaminki>>>

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 maja 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Wprawdzie pytanie do Miriam, ale napisze co Koleżanka, która jest pediatrą poleciła
    spray do noska( disnemar, stenimar itp)
    sól fizjologiczna
    Paracetamol - Syrop przeciwgorączkowy (ja kupiłam Hasco, ale skład mają prawie wszystkie ten sam)
    czopki przeciwgorączkowe ( ja kupiłam efferalgan, bo mają małą dawkę i są podzielne)
    maść majerankowa
    espumissan w kropelkach ( na wzdęcia, kolki) przecież nie będziemy z każdym wzdęciem do lekarza biegać
    Wit D+ K twist off
    octenisept
    no i jakaś maść do pupki (bepanthen, alantan itp.)

    Wiadomo że wszystko to można kupić w aptece na bieżąco, ale te rzeczy które kupiłam mają datę ważności do 2016 więc na pewno się zużyje

    misia_k1, Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 25 maja 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Paulaa superr he.a powiedz mi syropek forte?
    Jaka dawka czopkow 80,150 mg?
    I espumissan 40mg czy te większą dawke?
    Ja chce na gemini zamowic,wiec jesli masz chwilke prosze zreknij co Ty zamawialas-chodzi mi o dawki, bo nawet pojecia nie mialam, że sa rozne;)

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 maja 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Hej dziewczyny
    Wprawdzie pytanie do Miriam, ale napisze co Koleżanka, która jest pediatrą poleciła
    spray do noska( disnemar, stenimar itp)
    sól fizjologiczna
    Paracetamol - Syrop przeciwgorączkowy (ja kupiłam Hasco, ale skład mają prawie wszystkie ten sam)
    czopki przeciwgorączkowe ( ja kupiłam efferalgan, bo mają małą dawkę i są podzielne)
    maść majerankowa
    espumissan w kropelkach ( na wzdęcia, kolki) przecież nie będziemy z każdym wzdęciem do lekarza biegać
    Wit D+ K twist off
    octenisept
    no i jakaś maść do pupki (bepanthen, alantan itp.)

    Wiadomo że wszystko to można kupić w aptece na bieżąco, ale te rzeczy które kupiłam mają datę ważności do 2016 więc na pewno się zużyje


    dziękujemy za podpowiedź, na pewno się przyda :-) Dopisałabym jeszcze jakiś katarek lub fridę.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 maja 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia czopki 80, espumissan 40 a syropek zwykły, nie forte.
    Dla maluszków raczej mniejsze dawki potrzebne, no a jak dzieje się coś poważnego to i tak do lekarza trzeba jechać

    Camilia ja wzięłam katarek, ale o to już koleżanki nie pytałam, tylko z opinii internetowych
    Jeśli chodzi o te czopki, syropki itd to właściwie ona mówiła że firma nie ma dużego znaczenia, bo w większości różnią się tylko nazwą, dawki i substancje czynne mają najczęściej te same ( najlepiej sobie przeczytać skład)
    Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, ibuprofen dodatkowo przeciwzapalnie ale jak już jest zapalny stan u takiego maluszka to ekspresem do lekarza

    Dziś też wyczytałam, że warto zamówić sobie jałowe gaziki albo do pępka albo dodatkowo do przemywania oczu a widziałam że w gemini dobra cena ( niestety zapomniałam o tym)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 26 maja 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny powoli pasuje wszystko spbie pozbierac i zaczac pakowac na wszelki wypadek;)

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 maja 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy okazji naszych rozkminek o wyprawki :)
    jakaś mama z tego forum to wrzucała, bo chyba prowadzi tego bloga

    http://yourbabyproject.blogspot.com/

    Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ