X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowa Wyprawka :)
Odpowiedz

Lipcowa Wyprawka :)

Oceń ten wątek:
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo no prosze :)
    Dzieki Karola :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • ecencia Autorytet
    Postów: 440 459

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do parasolek do wózka to przy silnym wietrze mogą się nie sprawdzić, na allegro można kupić taki materiał z filtrem uv w kształcie prostokąta na gumce z jednej strony do założenia na budce i sznurkami do przywiązania do rączki na drugim końcu. Ma to moja siostra i nieźle się sprawdza.
    W temacie materacyków siedziałam chyba z miesiąc. Czytałam godzinami i myślałam jaki wybrać. Z negatywów, kokos twardy i nie jest już tak bardzo polecany jak kiedyś, gryka lapsza dla starszych dzieci a nie niemowląt, lateks ma intensywny zapach (moja siostra kupila córeczce i już 4 miesiące śmierdzi), pianka może się odkształcać. Wiec ideału nie ma. Ja kupiłam w końcu materacyk fikuśny sen marki fiki miki, jest z linii antyalergicznej i ma cos co jest dla mnie drobnym dodatkowym atutem- usztywnione boki co się przydaje kiedy maluszek zaczyna stawać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2014, 23:26

    0034e1d86d.png
    km5szbmhrutvp4cd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 maja 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ecencia wrote:
    Co do parasolek do wózka to przy silnym wietrze mogą się nie sprawdzić, na allegro można kupić taki materiał z filtrem uv w kształcie prostokąta na gumce z jednej strony do założenia na budce i sznurkami do przywiązania do rączki na drugim końcu. Ma to moja siostra i nieźle się sprawdza.
    W temacie materacyków siedziałam chyba z miesiąc. Czytałam godzinami i myślałam jaki wybrać. Z negatywów, kokos twardy i nie jest już tak bardzo polecany jak kiedyś, gryka lapsza dla starszych dzieci a nie niemowląt, lateks ma intensywny zapach (moja siostra kupila córeczce i już 4 miesiące śmierdzi), pianka może się odkształcać. Wiec ideału nie ma. Ja kupiłam w końcu materacyk fikuśny sen marki fiki miki, jest z linii antyalergicznej i ma cos co jest dla mnie drobnym dodatkowym atutem- usztywnione boki co się przydaje kiedy maluszek zaczyna stawać.

    A jakie jest wypełnienie tego materaca? Ja zamieram kupić lateksowo- kokosowy firmy Vitmat.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paulina23 Autorytet
    Postów: 465 455

    Wysłany: 1 maja 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja w komplecie wózka miałam parasol i moskitierę także jak się przyda to fajnie, jeśli chodzi o moskitierę to myślę,że w lipcu jak najbardziej mi się przyda. Mojej mamy siostra jej nie miała i żeby chronić dziecko przed owadami itp, zakładała na budę pieluszkę...mówiła mi,żebym sobie ją kupiła...dlatego dziewczyny ja myślę,że każda z nas chce jak najlepiej dla naszego dzieciątka i na pewno nie ma uniwersalnej wyprawki, jedna będzie z czegoś korzystać inna nie:)

    Plumb80, Camilia lubią tę wiadomość

    8p3ovfxmkhui00ao.png gpedxzdv7oki5wqi.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 1 maja 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja akurat miałam w komplecie tylko folię przeciwdeszczową, budkę mam długą także nie wiem czy kupić tą parasolkę czy nie, bo widzę że opinie różne

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 maja 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jakie wypełnienie kupujecie do pościelii??Wiem, ze na początku pewnie Dzidzia bedzie spac w rozku lub spiworku lub pod kocykiem-ale zastanawiam się wlaśnie jaką kolderkę i poduszke kupic??

    Pani w sklepie mówiła,ze są fajne kołderki takie całoroczne-tzn na klipsy, ze na wiosnę zdjemuje się jedną warstwe i jest wówczas lzejsza a na zimę doczepia i jest cieplejsza-ale nie pamietam firmy eh.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 1 maja 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Dziewczyny a jakie wypełnienie kupujecie do pościelii??Wiem, ze na początku pewnie Dzidzia bedzie spac w rozku lub spiworku lub pod kocykiem-ale zastanawiam się wlaśnie jaką kolderkę i poduszke kupic??

    Pani w sklepie mówiła,ze są fajne kołderki takie całoroczne-tzn na klipsy, ze na wiosnę zdjemuje się jedną warstwe i jest wówczas lzejsza a na zimę doczepia i jest cieplejsza-ale nie pamietam firmy eh.

    W ogóle się nad tym nie zastanawiałam... :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 1 maja 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Dziewczyny a jakie wypełnienie kupujecie do pościelii??Wiem, ze na początku pewnie Dzidzia bedzie spac w rozku lub spiworku lub pod kocykiem-ale zastanawiam się wlaśnie jaką kolderkę i poduszke kupic??

    Pani w sklepie mówiła,ze są fajne kołderki takie całoroczne-tzn na klipsy, ze na wiosnę zdjemuje się jedną warstwe i jest wówczas lzejsza a na zimę doczepia i jest cieplejsza-ale nie pamietam firmy eh.

    Nie wiem czy jest sens brania takiej kołderki, bo przecież zimą grzejesz w mieszkaniu i masz ciepło. Ja do siebie nie wzięłam takiej grubszej kołdry na zimę więc dla dzieciątka też nie zamierzam.

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 maja 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz zglupilam z tymi kolderkami i poduszkami, czy w wogole na poczatku warto je kupowac? Bo i tak na poczatek spiworek lub kocyk.
    Znalazlam tez cos takiego, nie wiem czy sie sprawdzi?
    http://minikraina.pl/posciele-i-kocyki/658-spiworek-3-w-1-motherhood-kolekcja-2013.html

    Chociaz z drugiej strony moze niech beda i leza, przeciez sie przydadza pozniej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2014, 15:50

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ecencia Autorytet
    Postów: 440 459

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten materacyk fikuśny sen jest z jakiejś specjalnej pianki.

    0034e1d86d.png
    km5szbmhrutvp4cd.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 1 maja 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ecencia wrote:
    Ja kupiłam w końcu materacyk fikuśny sen marki fiki miki, jest z linii antyalergicznej i ma cos co jest dla mnie drobnym dodatkowym atutem- usztywnione boki co się przydaje kiedy maluszek zaczyna stawać.

    Co zdecydowało o tym, że w końcu kupiłaś właśnie ten? Jeśli masz już go w domu - mogłabyś zobaczyć, czy ma porządny zamek i w jakiej temperaturze można prać pokrowiec?
    lolka83 wrote:
    Ja juz zglupilam z tymi kolderkami i poduszkami, czy w wogole na poczatku warto je kupowac? Bo i tak na poczatek spiworek lub kocyk.
    Znalazlam tez cos takiego, nie wiem czy sie sprawdzi?
    http://minikraina.pl/posciele-i-kocyki/658-spiworek-3-w-1-motherhood-kolekcja-2013.html

    Chociaz z drugiej strony moze niech beda i leza, przeciez sie przydadza pozniej :)

    Ten śpiworek wygląda bardzo sensownie. Motherhood podobno ma produkty bardzo dobrej jakości - póki co mam aż jeden - ich poduszkę-kojec i rzeczywiście jakość i funkcjonalność rewelacyjna.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2014, 22:04

  • Myszkolikaa Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 2 maja 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek wrote:
    A mnie nurtuje pytanie o krem z z filtrem dla noworodka; wiadomo opalać go nie będę, chronić przed słońcem będę na pewno ale promienie gdzieś na spacerze mogą się dostać....Szukam na necie a tam pisze , żeby kremy z filtrem od 6 miesiąca stosować. Co w takim przypadku?!


    Zagłębiłam się w kremy z filtrami dla niemowląt i myślę, że najlepsza będzie Mustela SPF 50 od pierwszych dni życia, ma dobry skład i podobno też nie sprawia problemów przy rozsmarowaniu jak w przypadku Linomagu czy Ziajki natomiast reszta kremów typu Nivea czy Perfecta są od 6 miesiąca

    Co do karuzelki planuje właśnie teraz zakup zanim maluch się urodzi ponieważ chyba nie będzie mi się chciało później latać po sklepach i się zastanawiać nad karuzelką :) wiec wole sobie już zakupić trochę gadżetów na później tym bardziej, że teraz mam dużo czasu aby wybrać coś fajnego :)

    Kupowała już któraś z Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2014, 19:59

    Gosiaczek lubi tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 maja 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem czy robiłyście zakupy w smyku może. Ja często wchodzę, oglądam i wychodzę. U mnie w mieście jest sklep-taka jakby hurtownia i tam się w sumie zaopatrywałam, duży wybór, pomocne sprzedawczynie no i troszkę taniej. Ale ostatnio często odwiedzam stronę internetową smyka i tam jest znacznie taniej. Zamierzam pojechać do tej hurtowni, zorientować się w cenach i jakości i w razie czego zamówię paczkę ze smyka. Czy któraś może tak kupowała już?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 maja 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sporo rzeczy kupiłam w Smyku, a o co dokładnie Ci chodzi, ubranka czy akcesoria?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 maja 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Dziewczyny, nie wiem czy robiłyście zakupy w smyku może. Ja często wchodzę, oglądam i wychodzę. U mnie w mieście jest sklep-taka jakby hurtownia i tam się w sumie zaopatrywałam, duży wybór, pomocne sprzedawczynie no i troszkę taniej. Ale ostatnio często odwiedzam stronę internetową smyka i tam jest znacznie taniej. Zamierzam pojechać do tej hurtowni, zorientować się w cenach i jakości i w razie czego zamówię paczkę ze smyka. Czy któraś może tak kupowała już?

    Byłam ostatnio w tej hurtowni (jeżeli chodzi Ci o Smykoland) i stwierdziłam, że zamawiając na allegro nawet z przesyłką cena wychodzi jednak korzystniejsza. Ale tak ogólnie to sklep super, bardzo duży wybór, dosłownie wszystko w jednym miejscu! Tylko mieć dużo pieniędzy i szaleć ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Kochane to ja podpytam o łóżeczko, myślałam o bukowym, bo lepsze drewno, ale trudno je dostać, na necie znalazłam kilka ofert, ale opinie sa rozne.
    Zastanawiam sie jeszcze nad sosna. Sama juz nie wiem, które lepsze.
    U mnie musi byc orzech lub wenge, a przy buku roznie to jest pomalowane.

    Lolka ja pracowalam w firmie produkujacej meble i kupilam wlasnie bukowe lozeczko :-) tylko nie barwione a olejowane i woskowane (lozeczko ma certyfikat, zero szkodliwych substancji). Jesli kasz problem ze znalezieniem bukowego, alternatywa moze byc rowniez brzoza, sosne odradzam bo to bardzo miekkie drewno i kazde najmniejsze pukniecie powoduje wgniecenie :/

    Pisalyscie jeszcze o waleczkach - ja mam bo bylo w gratisie do rogala mysle ze sie sprawdzi :-)

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 maja 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camille87 wrote:
    Lolka ja pracowalam w firmie produkujacej meble i kupilam wlasnie bukowe lozeczko :-) tylko nie barwione a olejowane i woskowane (lozeczko ma certyfikat, zero szkodliwych substancji). Jesli kasz problem ze znalezieniem bukowego, alternatywa moze byc rowniez brzoza, sosne odradzam bo to bardzo miekkie drewno i kazde najmniejsze pukniecie powoduje wgniecenie :/

    Pisalyscie jeszcze o waleczkach - ja mam bo bylo w gratisie do rogala mysle ze sie sprawdzi :-)

    No tylko mam problem, bo bukowych nie moge znalezc koloru orzech...a wenge a to dla mnie za ciemne. Co prawda na allegro widzialam Darland i tu kolor cos pod braz pasuje, ale nie gdzie nie moge zobaczyc go na zwyo, a boje sie bracw ciemno, bo rozne sa o nim opinie, albo ich brak.
    Chyba zostaje mi klups,radek VII, juz z tych radków najbardziej porzadne, bo tylko ono ma taki orzech w ofercie jaki mi pasuje :(
    Chyba, ze znacie jakies inne porzadne, ktore ominęłam?

    Camille87 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ja znam sie tylko na rodzajach drewna ale ze wszystkie meble w domu mam z mojen firmy wlasnie bukowe to co do sklepow/innych producentow nie potrafie doradzic :-(

    lolka83 lubi tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 3 maja 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camille87 wrote:
    Niestety ja znam sie tylko na rodzajach drewna ale ze wszystkie meble w domu mam z mojen firmy wlasnie bukowe to co do sklepow/innych producentow nie potrafie doradzic :-(


    ja w domu tez mam duzo bukowych i wiem, ze sa najlepsze, zazwyczaj robione za zamówienie, ale tu chyba nie bede miala takiego wyboru ;/

    Camille87 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze sprobuj z brzozy poszukac? Drewno rownie twarde a jak bedzie barwione na orzech to nie bedzie widac roznicy ;-)

    lolka83 lubi tę wiadomość

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ