X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowa Wyprawka :)
Odpowiedz

Lipcowa Wyprawka :)

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio na zajęciach w SR położna powiedziała, że odchodzi się już od spania niemowlat w rożkach. Ortopedzi alarmują, że dzieci śpiące w rożkach mają nienaturalnie wyprostowane nogi i w przyszłości mogą mieć problemy z bioderkami. W szpitalu w którym rodziła ostatnio moja znajoma dzieci kładą na boku, z tyłu podkładają na przykład zwiniętą w rulon pieluszkę (by dzieko nie przekręciło się na plecki. Położna powiedziała, że lepiej ubrać dziecko do snu trochę grubiej lub przykryć pieluszką tetrową ale tylko do połowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 16:19

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A słyszałyście o tych wałeczkach co się właśnie kładzie między nimi dziecko i śpi sobie na boku? Warto to kupić?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A słyszałyście o tych wałeczkach co się właśnie kładzie między nimi dziecko i śpi sobie na boku? Warto to kupić?

    Ciekawe... przyłączam się do pytania :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie zmartwiłaś Camilia, ciekawe co powiedzą u mnie w SR, bo planowałam aby mała właśnie w rożku spała. Aczkolwiek jeśli lato będzie naprawdę ciepłe, to ta pieluszka byłaby nie głupią sprawą, w naszej sypialni jest bardzo ciepło, latem aż "za" - w razie gorąca i tak rożek by odpadał. To z tego wynika, że śpiworek też nie bardzo i kocyk...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kot ja narazie prałam raz ten podklad ;)

    Ja rozkiem przykrywam Zojke nie zawijam jej w niego zawijam ja w cienki kocyk tak jak robili to w szpitalu :)

    A co do wałeczka to nie posiadam ale jak kłade ja na boku to za plecki kłade poduszkę do karmienia :)

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do materaca ja chce lateks lub lateks-kokos, wypytalam , wyczytalam i uwazam,ze bedzie najlepszy.
    http://www.vitmat.com/materace-lateksowe-dla-dzieci/
    Na lipcowkach zreszta o tym pisalysmy :)

    Posciel ma byc tylko na poczatku ozdobnie, aby prześcieradełko, ochroniacz i gadzety byly w tym samym komplecie :) Taka mam fantazje :P
    Z tym spaniem, to tez jeszcze nie wiem jak to bedzie ...kurcze, pewnie mala sama nam pokaze w czym jej najwygodniej :)

    Ogladalam dzis lozeczka pacyga i jardrew i chyba zdecyduje sie na ta druga firme, bardzo porzadna, sosna lub dab. NO i cena z szuflada taka jak pacygi bez :) Musze przejrzec tylko jaki model i je zamowie.

    Co do laktatorów zglupialam, nie wiem czy wydawac na ten elektroniczny tyle kasy, czy reczny by nie wystarczyl...hmm

    Paula, przegladama te wlasnie waleczki, kurcze nie wiem czy takich nie zakupic.
    Podklad rewelka, musze go oblukac, bo na ceracie nie chce aby spalo latem.
    Ja mam taki, kupilam przy okazji, moze sie przyda:
    http://www.tomi.pl/snibbs-podklad-na-materac-z-frotty.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 18:08

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola w śpiworku i kocyku nóżki mają jednak więcej miejsca niż w rożku ale może faktycznie lepiej jak pisze Miriam zawinąć dzidzię w cienki kocyk, położyć na boku (raz jednym, raz drugim) i za plecy podłożyć chociażby poduche do karmienia.
    Lolka materac wybrałaś świetny, też chyba kupię firmy Vitmat ale lateksowo- kokosowy a i ten podkład fajna sprawa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 18:32

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy tez te spiworki ale mała była cała zapocona w nich spała tydzień w nich teraz kocyk :)

    Co do laktatorow mam elektryczny tommy tippe i aventa ręczny i na początku byłam załamana ze nic nie leci dziewczyny na pielęgnacji napisały zeby zdjąć ta sylikonowa nakładkę i teraz idxie :) póki co lecę na ręcznym elektryczny stoi nie używany bo z ręcznym sie przemieszczać mozna a z elektrycznym przy kontakcie muszę siedzieć chociaż ma wejście na baterie :) ja i tak jakoś duzo nie odciagam tylko jak czuje ze juz pełne a mała śpi bo juz jedno zapalenie piersi i zator miałam i Dxiekuje za wiecej ;) jednak wydaje mi sie ze ręcznym szybciej sie odciąga :) ale może to od firmy zależy

    Karola:), Myszkolikaa, Paula_29 lubią tę wiadomość

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a ja znow slyszalam i widzialam co innego :P
    Wiele dziewczyn mowilo ze jak by mialy recznym odciagac to by sie zajechalo...
    I wczoraj kolezanka ktora rodzila dwa mies temu tez mowi ze z tym recznym to srednio bo trzeba cisnac i cisnac i czasem miala juz dosc :P

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak miałam jak była ta sylikonowa nakładka to ręka mi mało nie odpadła z elektrycznym tez cudów nie było jak zdjelam nakładkę sylikonowa i został sam plastik to 80ml ok 10 min mi zajmuje odciągnięcie wiec hm nie jest to chyba długi czas sle może to od laktacji zależy wiem ze elektryczny leży przy łóżku :D a ręczny używam :)

    lolka83 lubi tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto przeczytać: http://www.sosrodzice.pl/jak-wybrac-laktator/

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, właśnie ten materac (tzn. ten z kokosem) sobie upatrzyłam :) Muszę tylko dopaść go gdzieś na żywo, w najbliższym sklepie z listy niestety ich nie mieli.

    Jeśli chodzi o biodra to bardzo polecane są pieluszki wielorazowe ze względu na swoją grubość/objętość - kiedyś właśnie pieluchą korygowano układ nóżek. Spotkałam się z zaleceniem, żeby np. na noc zrezygnować z jednorazówek i stosować wielorazówkę jako zapewniającą zdrowszą pozycję nóżek, a przy okazji wietrzenie pupy :)

    A z laktatorem każdy mówi co innego :P Mam problem z głowy, bo dostałam od znajomej (jej się akurat w ogóle nie przydał, tylko zabrała butelki ;), a w ciemno nie wiadomo, co kupić. Wiele dziewczyn zaleca upatrzyć sobie model ręcznego i elektrycznego i dopiero gdyby zaszła potrzeba wysłać chłopa do apteki ;) Są też takie gruszko-laktatory za dosłownie kilka(naście) zł (o takie: http://www.doz.pl/apteka/p49930-Odciagacz_pokarmu_Kej_typ_L_1_szt) - jeśli chodzi o samo uratowanie przed nawałem mleka to ponoć dają radę, tylko nie nadają się do odciągania pokarmu do podania dziecku.

    lolka83 lubi tę wiadomość

  • Myszkolikaa Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kupowałyście karuzelke do łożeczka? Mozecie cos fajnego polecić?

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba za wcześnie na karuzelę. Planowałam kupić, ale odradzono mi, dziecko na początku nie zwróci na nią uwagi, więc myślę, że kupię jak mała będzie miała z 1-2 miesiące...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o parasolce i moskitierze do wózka, czy ma sens kupowanie takich gadżetów? przydają się?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parasolkę kupiłam a moskitiera hmmm...mój wózek ma takie jakby firanki, więc to może spełnić rolę moskitiery, ale dodatkowo bym nie kupowała chyba nawet gdyby tego nie miał...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie nurtuje pytanie o krem z z filtrem dla noworodka; wiadomo opalać go nie będę, chronić przed słońcem będę na pewno ale promienie gdzieś na spacerze mogą się dostać....Szukam na necie a tam pisze , żeby kremy z filtrem od 6 miesiąca stosować. Co w takim przypadku?!

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A co myślicie o parasolce i moskitierze do wózka, czy ma sens kupowanie takich gadżetów? przydają się?

    Moj wozek ma miskitiere w zestawie wiec luz :)
    A parasolka czesto sie przydaje jesli budka w wozku jest plytka... Czesto sie to zagadnienie na forach powtarza :)
    Moj wozek specjalnie wybralam z przedluzana buda ze wzgledu na warunki pogodowe w moim kraju... Wiec parasolka bedzie raczej zbedna. :)

    Karuzeli nie kupujemy na poczatek bo jak tu ktoras dziewczyna napisala dziecko jej i tak nie zobaczy a bedzie tylko przeszkadzac nad lozeczkiem :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek wrote:
    A mnie nurtuje pytanie o krem z z filtrem dla noworodka; wiadomo opalać go nie będę, chronić przed słońcem będę na pewno ale promienie gdzieś na spacerze mogą się dostać....Szukam na necie a tam pisze , żeby kremy z filtrem od 6 miesiąca stosować. Co w takim przypadku?!

    Gosiaczek sa tez kremy 0+ tylko cholewcia nie pamietam z jakiej firmy,,, jak znajde to ci podesle ale chyba mustella ma :) sprawdz :) bo wg mnie bedzie potrzebny od 1 spaceru :)

    Gosiaczek lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bioderma też ma. http://www.srokao.pl/2013/05/filtry-przeciwsoneczne-dla-dzieci.html

    Gosiaczek lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ