X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Am z ciekawości co to jest kura?/

    Misia to ta kura o której pisze BiB. Mam pożyczoną tą poduchę do karmienia, ale mi z nią niewygodnie, a Mały coraz cięższy. Kurę będziemy testować bo dziś to tylko tak ją "mierzyłam" bo strasznie parno i przyłożyć poza dzieckiem poduchę do siebie to już można paść.

    Burza była u nas, przez chwilę zrobiło się przyjemnie a teraz znów strasznie parno :(

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak czytam o tym, że Wasze Dzidzie uspokaja tylko cycus i noszenie to jakbym sama pisała o moim Dziecku :-P

    Camille87, am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camila ja daje też od 2 lub 3 doby. Smoczek lovi, mała najchętniej go łapie, aventa nie chce. Była też dokarmiana mm do 8 doby przez żółtaczkę ale w ogóle nie zaburzyło to odruchu ssania, jest na tyle silny że czasem nawet smoczek nie pomaga i mała non stop szuka i robi dzięciołka. Lepsze to niż ssanie rączek bo jak nie dostaje cyca ani smoczka ssa ręce

    Camille87, karusia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzieki bardzo!
    Ja mam dwa smoczki jedne z aventu i jeden z canpola (kupilam na poczatku ciazy na moje oko slaby) - probowalam podac obydwa wypluwa. Narazie nie zapeszajac jest ok jak to przeanalizowalam - do 16:20 karmienie, 17:30-20:00 sen, obudzilam go na cycka ale byla zbyt zaspany wiec go wykapalismy, potem 10 minut cycka bo dluzej nie chcial wlozylismy go do lozeczka i o dziwo spi bez zajakniecia! Smoczek polose na szafce przy lozeczku bo nie wiem jak noc..

    Lolka a jak to sprawdzic czy sie najada?
    Jak scisne brodawke to pokarm mam, Kubus ssie dosc dlugo czasem nawet do 40 minut, oczywiscie przez caly czas nie ssie, ma momenty odsapniecia ale slysze jak polyka wiec chyba leci a koniec karmienia wyznacza on sam wypluciem piersi i snem... :-?

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu dzisiaj cicho, zapewne wszystkie Mamusie zajęte opieką nad Maleństwami. U nas Julka pierwszy raz leżała w łóżeczku z otwartymi oczami i nie płakała- oj mogłoby się to częściej zdarzać :-) Ja w tym czasie wyprasowalam jej ciuszki i pieluchy. Teraz się karmimy i zobaczymy co reszta dnia przyniesie ;-)

    karusia, Plumb80 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, nie wiem co, nie wiem jak i dlaczego... Ale moje dziecię tak wrzaskliwe za dnia, przespało właśnie drugą noc pod rząd!! O 3 na śpiocha włożyłam jej cycunia, pojadła chwilę i dalej spała, później o 7 rano, a od 9 śpi na dworze... Czuję się dzisiaj jak bym dziecka nie miała :D Podejrzewam, że sab simplex zaczęło działać... A może powoli już się normuje jej układ pokarmowy? (obym nie powiedziała w złej godzinie.. :/)

    Co do smoczków, moja upodobała sobie Lovi i pięknie go ssie... Tak pięknie, ze przez sen muszę go jej wyrywać ;) ale skoro ma taką potrzebę, niech ssie, ja do smoczków nie mam uprzedzeń, sama z takim zasypiałam do 3 roku życia :P I jakoś krzywda mi się nie stała i uśmiech też mam ładny ;) (samochwała :D )

    Paula_29, misia_k1, Camilia, am, lolka83 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camille87 wrote:

    Lolka a jak to sprawdzic czy sie najada?
    Jak scisne brodawke to pokarm mam, Kubus ssie dosc dlugo czasem nawet do 40 minut, oczywiscie przez caly czas nie ssie, ma momenty odsapniecia ale slysze jak polyka wiec chyba leci a koniec karmienia wyznacza on sam wypluciem piersi i snem... :-?

    Wprawdzie pytanie do Lolki ale może ja odpowiem. Najlepiej (tak robili w szpitalu) zważyć małą w pieluszce samej przed karmieniem a potem zaraz po karmieniu. Będziesz widziała ile dokładnie zjadła
    Jak nie masz wagi to albo w przychodni, albo poprosić położna by przywiozła, ewentualnie można wypożyczyć

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia oby częściej zdarzały się nam takie piękne dni :-D

    karusia lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko też dziś pięknie przespało noc. Niestety mamusia też przespała i nie nakarmiła dziecka w środku nocy. Efekt był taki, że jak się mały rano obudził to mi chciał sutek urwać :/

    PS. Dziewczyny powiedzcie, co wy jadacie na obiad. Miałam dziś coś ugotować, ale inspiracji brak :/ Chyba na rosole skończe to moje pichcenie dziś i pójdę się z małym lansować po mieścinie :P

    karusia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to chciałam podzielić się z Wami swoją opinią na temat katarka. Wczoraj wieczorem Julcia miała bardzo zapchany nos aż charczała i ciężko się jej oddychało no więc stwierdziliśmy z mężem, że czas by wypróbować katarek plus. Odpaliliśmy odkurzać, podłączyliśmy sprzęt i powiem Wam, że jestem mega zadowolona z efektów. Nos Julci został szybko oczyszczony jak się okazało z mleka ;-P Po tym zaaplikowałam jej sterimar baby i już oddychała swobodnie :-)
    Naprawdę udany zakup!

    misia_k1, Paula_29, karusia lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Moje dziecko też dziś pięknie przespało noc. Niestety mamusia też przespała i nie nakarmiła dziecka w środku nocy. Efekt był taki, że jak się mały rano obudził to mi chciał sutek urwać :/

    PS. Dziewczyny powiedzcie, co wy jadacie na obiad. Miałam dziś coś ugotować, ale inspiracji brak :/ Chyba na rosole skończe to moje pichcenie dziś i pójdę się z małym lansować po mieścinie :P

    BiB ja nie mam żadnej specjalnej diety, jem wszystko w miarę rozsądku oczywiście tzn. unikam smażonych i tłustych potraw. Ostatnio na przykład zrobiłam leczo, wcześniej pieczonego łososia, innym razem pomidorówkę.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj bylo ok. Co prawda zasnela po 24.30, ale kapiemy ja zawsze o 22 wiec z karmieniem to tak wychodzi.
    Szok bo przespała do 7, s ja tez, nie slyszalam budzika na karmienie, jestem taka zla :/
    POzniej karmienie, byla glodna bo chyba 40min jadala i przelykala, zasnelysmy ok 9 do 12, tyle, ze zawsze o tej porze baki ida i ona sie budzi, pojeczy i znow zasypia...

    Teraz jets u mnie mama pomaga mi w roznych rzeczach a mala lezy w bujaku i meczy sie z gazami. Na razie na spokojnie.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała wczoraj pierwszy raz nie płakała w kąpieli, noc też ładnie przespała, a w dzień dwa razy leżała sobie w łóżeczku i się rozglądała, także może kwestia pogody bo widzę że jak są niespokojne to u większości i na odwrót
    Tyle, że ja nawet jak ona śpi reaguje na każde jęknięcie nawet przez sen, także jestem tak wyczulona, że sama mam ciężko noc przespać

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki,
    Gratuluję przespanych nocy, oby takich jak najwięcej. To ja też nie będę narzekać, bo moje dzieciątko co prawda w nocy się budziło jak zawsze, ale bez płaczu i długiego czuwania, poza tym nad ranem ucięliśmy sobie drzemkę i pewnie spalibyśmy dalej słodko gdyby nie obudził nas dzwonkiem kurier ..... wrrrr ....
    Dawid dziś pierwszy raz wpakował do buzi palca i zaczął ssać - normalnie w szoku byłam, więc zaraz poleciłam po smoczka, ale niestety - smoczek nie papu, więc go szybko wypluł, no na siłę bym chciała go nauczyć a on taki zawzięty ;)

    BiB ja przeważnie mięsko drobiowe gotowane lub na parze, rosołek, pomidorowa, takie rzeczy bez szaleństw.
    Jak w weekend zaszalałam i zjadłam pizzę - prawie bez dodatków, to dziś takie kupy idą, że wyłażą z pieluchy i ledwie nadążę je przebierać :/ , Mały już teraz przestaje je robić, ale rano była masakra, więc ja na diecie lekkostrawnej pozostaję.

    karusia lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wczoraj pediatra powiedziala, co by Pani nie jadla to i tak zalezy od dziecka...jedno dziecko moze tak reagowac, inne inaczej, ponoc wcale to jedzenie tak nie wplywa na dzieciaczki jak sie mowi..wiadomo, bez szalenstw...
    Jednak to zalezy od ukladu pokarmowego i czesto nie ma w ogole zwiazku z tym co zjemy...

    ja nie jem smazonych a tak to wiekszosc rzeczy, bez cytrusow i wzdymajacych...oraz nie kupuje zadnych dan gotowych ( pizze, w kanjpach obiady czy ciasta).

    Co do mleka powiedziala, zeby ograniczyc do miniumum, lepiej jesc kefiry, jogurty itd.

    am, karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się trochę nie zgadzam z tym jedzeniem, że co by się nie jadło zależy od dziecka, bo ewidentnie obserwuje że jest różnica w tym co jem. Jak zjadłam podsmażone troszkę pierogi 2 razy w różne dni to był wieczorem płacz. To samo jak na początku zapomniałam o niejedzeniu czekolady i zjadłam prince polo.
    No i ewidentnie się poprawiło po odstawieniu mleka i masła. Może to z tym jedzeniem tyczy się troszkę większych dzieci, a też co pediatra to opinia, i co położna to opinia:)

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja też tak mam, że w nocy wybudza mnie nawet marudzenie Małej bez płaczu. Ona czasami wydaje też takie dziwne dźwięki jakby tchu nie mogła złapać co jest przerażające ale teraz już wiem, że nic się wtedy złego nie dzieje.
    A co do diety to ja naprawdę aż tak się nie pilnuje, jem słodycze i niekiedy coś smazonego a Małą raz męczą gazy a raz nie więc może faktycznie to zależy od dziecka.

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Ja to się trochę nie zgadzam z tym jedzeniem, że co by się nie jadło zależy od dziecka, bo ewidentnie obserwuje że jest różnica w tym co jem. Jak zjadłam podsmażone troszkę pierogi 2 razy w różne dni to był wieczorem płacz. To samo jak na początku zapomniałam o niejedzeniu czekolady i zjadłam prince polo.
    No i ewidentnie się poprawiło po odstawieniu mleka i masła. Może to z tym jedzeniem tyczy się troszkę większych dzieci, a też co pediatra to opinia, i co położna to opinia:)

    Paula napisalam w granicach rozsadku, takze bez smazonego, czekolad i innych takich..takze nie dziwne, ze jak zjadlas to pozniej byly takie sytuacje...bo jednak mala jest jeszcze mala :) Ona mowila o takich malych dzieciach :)

    Wszystko zalezy od dziecka...jego ukladu pokarmowego, twoja tak zareaguje, a inna wcale.
    Powiedziało mi to juz 3 pediatrów, ale byli i tacy co najlepiej ryz i marchewka...co dla mnie jest nienormalne, bo wtedy taka dieta ograniczona nie dostarcza dziecku odpowiednich skladników.
    Mleko jest akurat bardzo newralgiczne...warto je odstawic jak sie cos dzieje...
    Poza tym kiedys przeciez mamy, babcie nie jadly takich diet ograniczonych i dzieci jakos funkcjonowaly. Jak to powiedziala moja ciocia lekarka, im dziecko poznaje wiecej smakow od malego tym pozniej ma mniejsze szanse, ze je cos uczuli...Jednak pamietajmy kazde dziecko jest inne.
    Zostaje metoda prob i bledów.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz Lolka ja tak zrozumiałam z tego co pisałaś że to zależy od dziecka niezależnie od tego co je mama w danej chwili. Bez szaleństw to dla mnie nie jeść tabliczki czekolady ( bo przecież prince polo ma tylko na wierzchu cienką warstwę) czy smażonego schabowego. Jak zjem kilka pierogów podsmażonych na łyżeczce oliwy z oliwek to dla mnie nie szaleństwo, no ale może akurat rzeczywiście moja Zuzia jest bardziej wrażliwa pokarmowo niż wasze malutkie i ja niestety muszę uważać na to co jem.
    Jestem też w stanie sobie wyobrazić że są dzieciaczki które reagują nawet na inne potrawy i wtedy tylko ten ryż i marchewka.
    Trzeba sprawdzać tak jak mówisz metodą prób i błędów ale z drugiej strony jak sobie pomyśle, że miałabym codziennie coś próbować wprowadzać a mała co drugiego produktu by nie tolerowała to chyba bym już wolała suchy chleb jeść. Podobno kolki po 3 miesiącach się kończą i wtedy można sobie już dietę darować:)

    am lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na płacz przy kąpieli polecam Wam wiaderko kapielowe, od kilku dni używamy i maluch w nim zasypia tak mu dobrze :)

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
‹‹ 366 367 368 369 370 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ