X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 3 września 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie chcialam sie zapytac kiedy mozna zaszczepic na te pneumo i menin...czy od razu czy pozniej mozna.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 września 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do jedzenia ja też uważam, jem bardzo mało rzeczy
    W sobotę stwierdziłam, że skoro jest dobrze to sobie pozwolę na babeczkę z masa i owocami, do kawy dolałam mleka bez laktozy i efekt taki że w niedziele miałam koncert przez 7 h, więc wolę nie jeść....

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 3 września 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że też muszę baczniej zwracać uwagę na to co jem. W nocy miałam dzisiaj masakre- 3 godziny snu z przerwami i do tej pory spała tylko pół godziny i to bardzo niespokojnie. Mąż w pracy do 22 a ja padam ze zmęczenia :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2014, 17:13

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 3 września 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola jak problem szarpania sie przy piersi? U mnie to juz trwa 2 tygodnie i nie wien czy to ciagle skok
    Rozwojiwy... :/

    Co do tematu chrzcin... przetrzasnelam wczoraj i dzisiaj wszystkie sklepy w poszukiwaniu sukienki... wczoraj juz mialam zamawiac w abracadabra... ale przypomnialam sobie, ze przeciez mamy jeszcze wojcika w siedlcach! I to byl strzal w dziesiatke! Kipilismy sliczna sukienke w colorze ecru... dla malej elegantki :) fakt, ze troche pojechalismy po bandzie, bo kosztowala 260 zl :/ ale mamy 4 imprezy, ktore w niej obskoczy! Polecam tez jak ktos szuka wyczesanego gajerka z polotem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2014, 20:37

    Karola:) lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 3 września 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    no wlasnie chcialam sie zapytac kiedy mozna zaszczepic na te pneumo i menin...czy od razu czy pozniej mozna.
    Na pneumokoki można już teraz, a na meningokoki jak dziecko skończy dwa miesiące, tak mówiła wczoraj pediatra.

    Iwo lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 3 września 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, wolimy w sobotę wieczorem z racji tego, że można coś wypić, aczkolwiek nie jestem zwolennikiem alkoholu na chrzcinach, ale delikatnie na pewno faceci będą chcieli uczcić, dwa - jak zrobimy na sumie w niedzielę, to będzie to trwało i trwało i wydaje mi się, że może być drętwo, ze względu na małą liczbę gości, a w sobotę o 17 mniej ludzi na mszy - mniejszy stres co do płaczu małej, msza pół h, później kolacyjka, ciasto, ewentualny drink i do domu.
    Nie wiem sama już, ja chciałam w niedzielę, ale są argumenty przemawiające za sobotą a i tak najważniejsze jest duchowe przeżycie tego wydarzenia. Zobaczymy.

    Karusia - u nas z szarpaniem niby lepiej, ale dzisiaj była akcja, że strasznie zaczęła płakać przy przystawianiu do piersi, nie wiem na co się wkurzyła, ale pierś ja jeszcze bardziej zdenerwowała. Płakała z pol godziny a ja razem znią, bo już zabrakło mi cierpliwości i padałam ze zmęczenia, Pomogło - smok zamieniony na cycek. U nas ewidentnie szarapanie jest wtedy kiedy Wiktoria jest zła i nie jest to skok rozwojowy, bo trwa to juz z 3 tygodnie i już potrafię przewidzieć kiedy nie będzie chciała jeść.

    Zauważyłąm pewną prawidłowość - jeden dzień mała śpi cały dzionek, jest grzeczna, drugi dzień prwie w ogóle nie śpi. Dzisiaj właśnie jest ten gorszy dzień, jestem wykończona. W domu mam taki bałagan, wkurza mnie to, że nie mam kiedy ugotować obiadu, posprzątać, kiedy to się zacznie jakoś układać w jakiś dobowy rytm dnia:(

    lolka83, karusia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 4 września 2014, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, jescze chwilke... Wiki podrosnie, zacznie sie interesowac zabawkami i zajmie sie chwile sama soba :)

    ja tez juz zauwazylam pewna prawidlowosc... gdy Zosia jest mega glodna je spokojnie i sie nie awanturuje... natomiast gdy jiz troche sie najje zaczyna sie szarpanie przy piersi... zauwazylam tez, ze jak ja przystawiam wtedy gdy ja chce, bo np. Musimy wyjsc wtedy tez sie szarpie.... najlepiej jest jak sama zglodnieje i domaga sie piersi...

    Iwo, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 4 września 2014, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Paula, wolimy w sobotę wieczorem z racji tego, że można coś wypić, aczkolwiek nie jestem zwolennikiem alkoholu na chrzcinach, ale delikatnie na pewno faceci będą chcieli uczcić, dwa - jak zrobimy na sumie w niedzielę, to będzie to trwało i trwało i wydaje mi się, że może być drętwo, ze względu na małą liczbę gości, a w sobotę o 17 mniej ludzi na mszy - mniejszy stres co do płaczu małej, msza pół h, później kolacyjka, ciasto, ewentualny drink i do domu.
    Nie wiem sama już, ja chciałam w niedzielę, ale są argumenty przemawiające za sobotą a i tak najważniejsze jest duchowe przeżycie tego wydarzenia. Zobaczymy.

    Karusia - u nas z szarpaniem niby lepiej, ale dzisiaj była akcja, że strasznie zaczęła płakać przy przystawianiu do piersi, nie wiem na co się wkurzyła, ale pierś ja jeszcze bardziej zdenerwowała. Płakała z pol godziny a ja razem znią, bo już zabrakło mi cierpliwości i padałam ze zmęczenia, Pomogło - smok zamieniony na cycek. U nas ewidentnie szarapanie jest wtedy kiedy Wiktoria jest zła i nie jest to skok rozwojowy, bo trwa to juz z 3 tygodnie i już potrafię przewidzieć kiedy nie będzie chciała jeść.

    Zauważyłąm pewną prawidłowość - jeden dzień mała śpi cały dzionek, jest grzeczna, drugi dzień prwie w ogóle nie śpi. Dzisiaj właśnie jest ten gorszy dzień, jestem wykończona. W domu mam taki bałagan, wkurza mnie to, że nie mam kiedy ugotować obiadu, posprzątać, kiedy to się zacznie jakoś układać w jakiś dobowy rytm dnia:(
    Karola u nas to samo jeden dzień super drugi trgedia i tak na zminę
    My też chrzcimy w sobotę o 18:00 i też będzie troszkę alkoholu a co tam w końcu jest co uczcić:)

    Karola:) lubi tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 września 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia - u nas to samo - ona nie chce piersi kiedy nie jest głodna. Po prostu traktuje cycucha jako jedzenie, wtedy kiedy ona chce, a nie przytulanke i smoczek. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej nie uspokoje jej piersią jak większość matek np. po szczepieniu...

    U nas nocka ok, po tym tragicznym dniu. Wiki spała prawie 6 h. Ale od 4 męczyły ją chyba gazy, często ma tak o tej godzinie, że śpi, ale się wierci i stęka, ja wtedy bardzo czujnie śpię. Ja dzisiaj do ginekologa, mam trochę stresa :P

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 4 września 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widzę, że u nas podobnie- raz lepiej raz gorzej. Wczoraj w nocy i w dzień była masakra. Dzisiejsza nocka ok, zobaczymy co dzień przyniesie...

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 4 września 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    karusia - u nas to samo - ona nie chce piersi kiedy nie jest głodna. Po prostu traktuje cycucha jako jedzenie, wtedy kiedy ona chce, a nie przytulanke i smoczek. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej nie uspokoje jej piersią jak większość matek np. po szczepieniu...

    U nas nocka ok, po tym tragicznym dniu. Wiki spała prawie 6 h. Ale od 4 męczyły ją chyba gazy, często ma tak o tej godzinie, że śpi, ale się wierci i stęka, ja wtedy bardzo czujnie śpię. Ja dzisiaj do ginekologa, mam trochę stresa :P

    U nas tez "godzina 0" to 4 rano... :) stwierdzilismy z mezem, ze jak dzidzia lezy nieruchomo przez wiekszosc nocy, to nad ranem skumulowane gazy przez vrak ruchu juz sie nie mieszcza i dzidzius musi im pomic sie wydostac :P

    Ja juz kilka dni temu mialam wizyte u gina i wszystko ok... stwierdzil tylko, ze niezle jestem pozszywana... :/ na co odpowiedzialam mu, ze niezle to sie zszywajacy mnie lekarz nasluchal :D

    km5st5odu2rt42xe.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 4 września 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wczoraj byłam w 5-10-15 i są fajne zimowe kombinezony dla dzieciaczkow :-) Jeden model jest szczególnie fajny, bo zapinany na dwa zamki co znacznie ułatwia ubieranie takiego malca. Zastanawiam się nad kupnem tego. Podoba mi się tez ten śpiwór w H&M, ale nie mam tam jak dotrzeć (40 km) ... Kupilabym online, ale wiadomo, że lepiej jest zobaczyć i dotknąć zanim się kupi ;-)

    Kurcze, coś mnie gardło boli :-( Lepiej być nie może ...

    maja89waw lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 4 września 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    U nas tez "godzina 0" to 4 rano... :) stwierdzilismy z mezem, ze jak dzidzia lezy nieruchomo przez wiekszosc nocy, to nad ranem skumulowane gazy przez vrak ruchu juz sie nie mieszcza i dzidzius musi im pomic sie wydostac :P

    Do takiego samego wniosku doszłam :)

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 4 września 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc no u nas noc cudo do 2 moglam spac spoojnie super wrecz .a jak wasze dzieciaczki bo moje malenstwo juz chcialo by sie podnosci gdy zlapie go za raczki to ten spryciaz fukk i glowa do gory . wiem ze nie powinno sie dzieci na prosto nosic ale ten sie tego domaga i juz prawie caly czas jest w stanie lebek utrzymac . duzo je to i silny jest;)ja dzis mam wykopki....chcoazi tyle e pogoda ladna i z racji dziecka mysle ze w tym roku bede miec luz;D
    mikulka- to ta pogoda tutaj co 2 chory ja akurat powoli wychodze z tego kataru i bolu glowy

    mikulka, Karola:), karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 4 września 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a nie rozważałyście chrzczenia dziecka po mszy ? Ja chyba tak będę chciała ochrzcić, bo msza dla mnie to tylko stres, że mała się obudzi, będzie wrzask, a może będzie chciała wtedy jeść... a przecież cyca nie wywale przed ołtarzem :)

    U nas tylko dziadkowie rodzice i chrzestni czyli 13 osób i 2 dzieci

    Karola:) lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 września 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś się w końcu zafarbowałam :D i mogę na siebie popatrzeć w lustrze ;)
    Dawidek jak zaczarowany spał prawie cały czas podczas farbowania, mimo iż nie była to jego standardowa godzina na spanie :)

    Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 4 września 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponawiam pytanie- czy któraś z Was daje dziecku biogaie i widzi jakieś efekty? Ja podaję dopiero drugi dzień i jestem ciekawa czy pozytywnie wpłynie ona na brzuszek.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 4 września 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaje ale nie wiem czy ma pozytywny wpływ bo daje też delicol i sab simplex więc ciężko mi ocenić

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 września 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Ponawiam pytanie- czy któraś z Was daje dziecku biogaie i widzi jakieś efekty? Ja podaję dopiero drugi dzień i jestem ciekawa czy pozytywnie wpłynie ona na brzuszek.

    Na początku jak zaczęły się u nas problemy z brzuszkiem położna poleciła boigaję, ale szczerze efektów nie widziałam - podawałam ok. półtora tygodnia. A potem jak byłam u pediatry i zapisała nam debridat to kazała mi odstawić biogaję, powiedziała że ona tego nie poleca (nie mówiła dlaczego). Nie podaję już tego, zresztą minął miesiąc od otwarcia kropli i muszę je wylać.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 4 września 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula wybraliście już ten lokal na chrzciny? Możesz mi napisać jakie ceny są tam co masz na oku? Ja wczoraj dostałam ofertę i jestem ciekawa jak to wygląda gdzie indziej.

    Cały czas myślę jak to zrobić i gdzie, bo u nas będzie między 11 a 15 osób, więc niewiele, ale w domu to i tak dużo roboty by było.

    Dziś dowiedziałam się że termin rozprawy z zus mam wyznaczony na 23 października - dopiero, więc szansa że przed chrzcinami moja sytuacja się wyjaśni żadna :(

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
‹‹ 403 404 405 406 407 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ