X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 6 października 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcz slabo zaczac tydzien od taki ej informacji.. mega smutno mi sie zrobilo.. az ciezko w to uwierzyc... :(

    Wstajemy powolutku i ide na owsianke z bananem:) dzkeki Lolka za pomysl :)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 października 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogę przestać myśleć o Ani Przybylskiej...i o tych dzieciaczkach. Była dla mnie ideałem kobiecego piękna...szok!
    Odkąd jestem matką strasznie poruszają mnie takie informacje :(

    karusia, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 6 października 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie mamusie,

    wiadomość o Ani Przybylskiej też mnie zasmuciła,nie mogę w to uwierzyć....

    my po chrzcinach:). Jaś cala msze...uwaga uwaga ...PRZESPALLLLLLLLLL,nawet polanie główki nie wywołało placzu, obserwował co sie dzieje:)...ba nawet dęta orkiestra go nie wystraszyła:)
    pogoda super,słonecznie, w lokalu zjadł,porozglądał się po gościach i spal:)
    bardzo się ciesze,ze juz pooooo

    a ja przeziębiona eh...pije syrop prenalen,miodzik,sok malinowy eh.mam nadzieje, ze Jaś to strawi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2014, 10:20

    Paula_29, Karola:), karusia, am, Plumb80 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 października 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, no to u nas podobnie, kochane te nasze dzieciaczki, ale też cieszę się że już po :)

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 6 października 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane ja tu od czasu do czasu tylko wpadam bo czasu ciagle brakuje jak wy to robicie???ja nie bylam jeaszcze na zakupach z malym.... maz ma straszne opory i nie da sie przekonac poza tym u nas nie ma takich mega galerii

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 6 października 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie do matek karmiacych piersią.
    Czy pokarm zanika, jeśli dziecko nie ssie do końca-nie opróznia do końca piersi??
    Ja cały czas na laktatorze,ale od 3 dni odpuściłam sobie nocne ściąganie i po prostu daje mu to co nagromadziłam od godz 19.Piersi mam twarde, kiedy Jaś się budzi na karmienie ok 2 ale mimo iż ciagnię sobie to i tak domaga sie butli.
    I tak się zastanawiam, czy odstawiając laktator nie stracę pokarmu-skoro on nie zjada wszystkiego(wiem,że nie zjada, bo jak nacisnę to jeszcze leci mleko).
    Walczę już 3 miesiące, laktator to chyba jedyna najbardziej spożytkowane urządzenie jakie kupiłam i bedzie wspomnieniem mojego macierzyństwa...chyba kasiązke napiszę ,,Lovi-mój elektroniczny przyjaciel i ja"

    Iwo, karusia, lolka83 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 6 października 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka, mi po prostu maz ogarnal wifi w telefonie i od porodu prawie w ogole nie korzystam z laptopa! A zawsze nadrabiam zaleglosci w internetach ;) jak karmie :)

    Lolka, owsianka rzeczywiscie smaczna! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2014, 10:59

    lolka83, Karola:) lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 6 października 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z Jasiem już kilka razy byliśmy w galerii:)

    Zabuszka, jak wspomniałam wcześniej a propo spedzania czasu z laktatorem-ja siedzę przed kompem jak odciągam pokarm:P
    Teraz moj M ma urlop więc on sie zajmuje Jasiem, jak nie płacze.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • ewelina84 Autorytet
    Postów: 392 323

    Wysłany: 6 października 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Nie mogę przestać myśleć o Ani Przybylskiej...i o tych dzieciaczkach. Była dla mnie ideałem kobiecego piękna...szok!
    Odkąd jestem matką strasznie poruszają mnie takie informacje :(
    ja też cały czas mysle o niej.....nasze życie jest tak kruche... wściekam się o bzdury typu bałagan w domu zamiast cieszyć się życiem....

    Mandalena, Karola:) lubią tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 6 października 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ja tez zaczynam mieć takie obawy. Zuzia od kilku dni zaczęła jeść mniej tzn. krócej, bo czy mniej ciężko mi powiedzieć. Wcześniej jadła z obu piersi, teraz tylko z jednej. Dostawiam ją do drugiej ale ona już nie chce i zastanawiam się czy laktacja mi się nie zahamuje, bo doradca laktacyjna mówiła, by karmić z obu. Nie bardzo wiem jak to ogarnąć. Zwykle Zuzia w nocy przesypiała pierwsze 5-6 a potem po karmieniu 4 h a wczoraj budziła się co dwie. Nie wiem co jest grane

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 6 października 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula to możemy sobie rękę podać odnośnie nocy. Ja dzisiaj spałam uwaga 3 godziny- masakra! Mała cały czas chciała ssać pierś, non stop się wierciła, płakała, puszczała bąki. A teraz jak ona śpi w dzień to ja zasnąć nie mogę ech ;-/
    Zaczynam się zastanawiać czy może mam za mało pokarmu i dlatego ona tak kiepsko śpi???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2014, 13:04

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 6 października 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dziewczyny czy Wy nie jecie słodyczy? Nie mówię o czekoladzie bo to wiadomo ale jakieś ciasta czy ciasteczka?

    ja jem takie rzeczy, ale raczej domowe. Staram się nie kupować w cukierni

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 6 października 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    My chcemy chrzciny 26 października lub 16 listopada, nie wiem czy wyrobimy sie do pazdziernika...
    Musze do kosciola isc zalatwic termin i ogarnac sale...szykuje nam sie ok 30 osob, albo wiecej, przy 100zl za osobe robi się niezla sumka...eh...
    JAk sprtynie prosic aby ludzi dali nam kase a nie prezenty? Hmmm, mala ma wszystko, a ubranka ciagle dostajemy, juz na 68 i 74 ma tego mega duzo...

    Zależy na jakiej jesteś stopie z zapraszanymi. Rodzicom, to jeszcze można powiedzieć, ale innym gościom to raczej nie wypada, chyba, że zapytają. Ja nawet bratu nie powiedziałam, chodź miałam ochotę. Każdy wie, że kasa jest najlepsza i tyle. Ci co mają dać to dadzą, a Ci co nie mają za dużo mogą być skrępowani. Powiem wam, że jak robiliśmy wesele, uznałam, że nietaktem jest pisanie takich wierszyków, sugerujących wkładanie kasy do koperty. Mąż się zgodził i nie umieszczaliśmy ich na zaproszeniach zaryzykowaliśmy stertą żelazek i czajników elektrycznych. I co się okazało? Dostaliśmy od wszystkich pieniądze, także jak ktoś chce dać kaskę, to myślę, że da...

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 6 października 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza ostatnio zasypia o 22.30 pospi chwilke na rekach i zaczynaja byc bąki i bol brzuszka i trzymaja ja tak do 24, dopiero wtedy zasypia. Nie wiem czy to przez zelazo czy tak ma i juz :(

    MNie tez wczorajsza wiadomosc przybila, moj maz jest raptem o rok od niej mlodszy...takie sytuacje pokazazuja jak zycie jest kruche i niesprawiedliwe...


    Ten tekst mówi wszystko co w takiej sytuacji mozna napisac...
    http://www.tasteaway.pl/2014/10/06/za-krotko/

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 6 października 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Nie mogę przestać myśleć o Ani Przybylskiej...i o tych dzieciaczkach. Była dla mnie ideałem kobiecego piękna...szok!
    Odkąd jestem matką strasznie poruszają mnie takie informacje :(


    Ja tak samo nie mogę sobie wyobrazić nieżyjącej Ani Przybylskiej, tej tryskającej życiem dziewczyny. Karola, mam tak samo teraz, odkąd jestem matką to serce mnie mocniej boli jak słyszę o krzywdzie dzieci. W ogóle jestem płaczką i wrażliwcem, ale teraz o nieszczęściach dzieci na prawdę słucha się zupełnie inaczej.

    Zawsze myślałam sobie, że jakbym miała możliwość wybrać dla siebie samej urodę, to wybrałaby piękno Ani.

    Karola:) lubi tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 6 października 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, wlasnie o takim wierszyku myslalam, jesli bedziemy dawac zaproszenia :) Dzięki :)
    MAla juz ma tyle tego wszystkiego, ze nie miesci się w szafach a mieszkanie ma 100 m2.
    Dlatego nastepne prezenty..eh :)

    ewelina84, misia_k1 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 6 października 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na chrzcinach w kościele miałyście gondolę, fotelik czy trzymałyście dzieci na rękach?

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 października 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam małą we wózku, ale po samym obrzędzie chrztu mąż trzymał ją na rękach przodem do ołtarza, aby mogła obserwować.

    My przechodzimy chyba kolejny skok rozwojowy - 11-12 tydzień. Znowu dziecka nie poznaje, dostaje straszne ataki krzyku - raczej nie płaczu. Masakra :( Do tego ciocia do nas przyjechała - na chrzciny i chyba chce zostać do niedzieli - dodatkowo mnie to stresuje i denerwuje. Może wiecie jak uprzejmie dać znać, aby sobie pojechała...?

    am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 6 października 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    hej kochane ja tu od czasu do czasu tylko wpadam bo czasu ciagle brakuje jak wy to robicie???ja nie bylam jeaszcze na zakupach z malym.... maz ma straszne opory i nie da sie przekonac poza tym u nas nie ma takich mega galerii


    Mój mąż też w życiu by nie pojechał ze mną- swoją drogą ja z nim też bo to straszna maruda :P

    Ja byłam z mamą, bo ona najwięcej poza mną się Szymkiem zajmuje, więc w spokoju mogłam zająć się przymierzaniem szmatek.

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 6 października 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Misia ja tez zaczynam mieć takie obawy. Zuzia od kilku dni zaczęła jeść mniej tzn. krócej, bo czy mniej ciężko mi powiedzieć. Wcześniej jadła z obu piersi, teraz tylko z jednej. Dostawiam ją do drugiej ale ona już nie chce i zastanawiam się czy laktacja mi się nie zahamuje, bo doradca laktacyjna mówiła, by karmić z obu. Nie bardzo wiem jak to ogarnąć. Zwykle Zuzia w nocy przesypiała pierwsze 5-6 a potem po karmieniu 4 h a wczoraj budziła się co dwie. Nie wiem co jest grane

    Podejrzewam, ze laktacja nam się unormowała. Ja też przez długi czas karmiłam z obu piersi, bo jedna była za mało. Teraz Szymek je jedną pierś i to nie całą. Ogólnie dopóki ładnie przybiera na wadze to się nie przejmuję. Pokarm też mi nie zanika, bo ściągam co jakiś czas laktatorem w ciągu dnia i cały czas jest tyle samo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2014, 17:40

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 447 448 449 450 451 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ