X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 października 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Nam pediatra doradziła tylko meningokoki zrobić później a tak wszystko na jednej wizycie. Ja uważam, że szczepienie przeciwko rotawirusom jest równie ważne jak pozostałe. W rodzinie mieliśmy przypadek, że dziecko trafiło do szpitala z zapaleniem płuc a tam złapało jeszcze rotawirusa:-/ Nie było szczepione i dość ciężko to przeszło.


    Wczesniej tu poruszalysmy temat rota i z tego co wiem, niektorych dziewczyn pediatrzy mowili tez o rota jak moja...
    Moja pracuje w Centrum Zrowia Dziecka w Miedzylesiu, jeden z najlpeszych szpitali w Wawie, mowi, ze duzo widziala powiklan po rota i akurat na to szczepic nie trzeba, chyba, ze ktos chce...zachorowanie jest mniej inwazyjne u niektorych dzieci niż sama szczepionka, ale to wszystko zalezy od dziecka.
    takze wiadomo, ze to decyzje rodzica...i kazda robi jak uwaza :)
    Wazne ze twoje dziecko dobrze tow szystko znioslo :)

    Karola:), am, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 października 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, wiecie co ja nie wiem jak z ta waga, mala wazy 6 kg, jest na 50 centylu, znajomych corka, jest 2 tygodnie starsza a wazy 7,5 kg i leci na mleku z piersi i lekarka mowi, ze troche duzo, bo moze miec pozniej problemy z kregoslupikiem...ale to widac taka dziecka uroda...
    jak na mleku z piersi to ponoc lepiej, ale jesli tyle wazy na modyfikowanym, to ponoc moze byc przekarmione..ale ja sie nie znam :)

    Karola:), maja89waw lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 9 października 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po chrzcinach, było bardzo sympatycznie. Sama sie zdziwiłam ale zero stresu ! To chyba zasługa księdza... Wniósł bardzo miła atmosferę.

    Co do szczepień, nasza pediatra tez radziła rozdzielać szczepienia, bo sama szczepionka 6 w1 to juz duże obciążenie dla dziecka.

    My szczepilismy na Rota, bo nasza pediatra nam radziła zaszczepić.

    Po powrocie szczepimy druga dawkę 6w1 ale mała ma katarek i nie wiem czy sie uda ;( niby to tylko katarek ale tak mi jej szkoda... Często psika i cieżko jej sie je... Ehhh wczoraj w nocy to prawie sie popłakałam jak co godzinę krztusila sie z tego powodu.. Dziś na szczęście dużo lepiej i w nocy ładnie spała... Oby jej przeszło do soboty, bo rano wyruszamy w drogę powrotną.

    Lolka nasza tez wazy 6 kg a wcale nie wydaje mi sie szczupła ! Troszkę ciałka ma - jak przęciętne niemowlę.

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 października 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Wikunia nie ma żadnych baleronków ani fałdeczek. Bez ubranka jest ogrąglutka, ale absolutnie nie grubiutka, dla mnie jest bardzo słodka. Mlekiem matki nie idzie przekarmić, natomiast modyfikowanym tak - i słyszałam tak jak Lolka - nie dobre jest to dla kręgosłupa i może mieć dziecko od małego problem z nadwagą.
    My na pneumokoki chcieliśmy zaszczepić razem z drugą dawką 6w1, ale jeśli będzie to możliwe to przesunę pnemo chociażby o tydzień - zobaczymky co pediatra na to.

    Nasze dziecko niestety nauczyło się być noszone, tzn. nauczyła tego teściowa i mój mąż. Mam ogromne problemy z usypianiem jej w dzień na leżąco. Do tego nie chce leżeć w wózku jak jest przemęczona. Jestem tym faktem podłamana, bo ja mało nosiłam Wiktorie i nie chciałam jej przyzwyczajać do noszenia, a dzisiaj kolejny raz z rzędu usnęła mi po wielkim płaczu na rękach. Szok!

    U nas pobytu cioci ciąg dalszy...takiego bałaganu nie miałam jeszcze w domu, ręce mi opadają :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 9 października 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest super aplikacja na iphona. sound sleeper. Nasza mała zasypia przy odgłosie suszarki średnio w 6 minut ! Polecam !

    mikulka, Karola:) lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 9 października 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wybieram się dzisiaj do smyka, aby oddać ten "wielki" śpiwór i kurcze nie mam żadnej karty. Myślicie, że mogą mi ją eraz założyć żebym mogła go zwrócić? Bo jeśli nie :-Dto szkoda mojej drogi.

    Julka dostała od cioci przywieszke do wozka, taki pałąk i jest nim zachwycona. Świetnie nadaje się zarówno do gondoli jak i do łóżeczka, bujaka itp. Polecam :-)

    U nas dzisiaj piekna pogoda :-D

    maja89waw, am lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 października 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mamy taką przywieszkę, Wiki do niej gada :) szczególnie rano jej to zakładam, wtedy mam jakieś 30 minut snu :P

    Spróbuję z tą suszarką, ale u nas to jest tak, że łóżeczko parzy, ona nie chce leżeć i zassać smoczka, a jeśli smoka już zassa to zasypia. Ale najpierw musi chcieć się położyć. Szok, jak dziecko z aniołka może zmienić się w potworka :P

    maja89waw lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 9 października 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś również piękna letnia pogoda, oby więcej takich dni :)

    Mikulka pewnie już pojechałaś do tego smyka, a przyszło mi do głowy że trzeba było spróbować do nich zadzwonić, na pewno by doradzili jak postąpić, bo szkoda drogi, więc mam nadzieję że udało Ci się zwrócić ten śpiwór.

    A jakie macie te przywieszki? Bo właśnie coś takiego by mnie interesowało, zwłaszcza do łóżeczka i wózka, bo póki co nic nie mamy.

    Co do szczepionek na rota nie szczepiłam.

    Karola u mnie ostatnio pojawił się taki problem że jak noszę Dawida np. do odbicia a potem wkładam go do wózka to jest od razu płacz, ale tylko chwilkę. Niestety Mały też nie jest nauczony leżeć w łóżeczku, bo jest mu tam nudno, a ja też nie mam na niego jak popatrzeć. Ogólnie przez dzień jak śpi to we wózku, dzięki temu jestem w stanie coś ogarnąć w domu, a jak się powierci to polulam i przeważnie dalej zasypia. Zasypianie ..... niestety przeważnie na kolanach przy dźwięku suszarki, może jeszcze kiedyś nauczy się sam usypiać, zobaczymy.

    Maja zdrówka życzę dla Malutkiej i szerokiej drogi.

    Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 9 października 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:16

    am, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 9 października 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co można zażyć na ból gardła przy kp (jakie tabletki do ssania), bo coś mnie dziś męczy, aż uszy bolą :( mam nadzieję że szybko przejdzie.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 9 października 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Dziewczyny co można zażyć na ból gardła przy kp (jakie tabletki do ssania), bo coś mnie dziś męczy, aż uszy bolą :( mam nadzieję że szybko przejdzie.


    mam tak samo, tylko, że bardziej męczy mnie meeega katar :( Puki co Szymek daje radę i jeszcze się nie zaraził :)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 9 października 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby nie było, że tylko ja bez avatarka zostałam :P

    am, Camilia, misia_k1, Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 9 października 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am mnie też dzisiaj drapie w gardle i biorę tabletki Fiorda lub Isla ale to na suche gardło. Natomiast na ból gardła bodajże można zażywać Tantum Verde, jednak warto jeszcze przeczytać ulotkę czy aby na pewno.

    am lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 9 października 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    propolki do ssania są dla ciężarnych i kobiet kp, tantum verde takze. ja robie jeszcze płukankę z wody utlenionej:)
    Bib super,teraz wszystkie mamy swoje pociechy w awatarkach:):)

    am lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 9 października 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mamy, tylko wkurza mnie to, że to forum jest publiczne i każdy może sobie wejść i oglądać...

    Iwo, Karola:), Mandalena lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 9 października 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:16

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 9 października 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zdjęcie jest akurat z przed miesiąca ;) Szymek wprawdzie ładnie trzyma główkę, ale bardzo nie lubi tego robić i jak go kładę na brzuszku to od razu się przekręca na plecki :)

    Iwo, myślę, że każde dziecko ma swoje tempo rozwoju i nie ma co porównywać.

    Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 9 października 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, nam powiedziala, ze jak mala ma te rozne akcje z brzuszkiem, w ogole dzieci z podejrzeniem alergii ona woli nie szczepic na rota, bo wlasnie w szpitalu się napatrzyła na rozne efekty uboczne...wiec mam nadzieje, ze nie przytrafi nam sie to gówno.

    Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 9 października 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria się nie przekręca z brzucha na plecy. Powinnam się już martwić? Ostatni tydzień rzadko ją na brzuszku kładłam bo była nerwowa, a dzisiaj to już w ogóle apogeum :( wybraliśmy się do lekarza z powodu jej płaczu, ale zasnęła podczas drogi i zrezygnowaliśmy. M. twierdzi że mała wyczuwa mój stres związany z pobytem cioci i dlatego jest inna, ja już sama nie wiem, ona nie chce zasypiać w ogóle w łóżeczku ani wózku. Nie wiem, jestem załamana....w ogóle strasznie sobie nie radzę z takimi sytuacjami, od razu płacze, przeżywam i wybiegam w przyszłość - martwię się co będzie jak już tak będzie "zawsze". Czasami myślę, że się nie nadaję na matkę, skoro jestem taką panikarą :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 9 października 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola! Przestan! Na pewno jestes kochanie cudowna mama! A chwile zwatpienia? Kazda je ma! :) moze nawet czesciej niz myslisz :) moje dziecko w ogole nie spi w lozeczku, a za kazdym razem gdy chce z nia wyjsc na dwor, to juz przy zakladaniu czapki zaczyna sie wielkie darcie paszczy, nastepnie trwa to przez kolejne 10 min co najmniej az w koncu pada w wozku, albo biore ja na rece i usypiam na dworze na rekach.. chore? Troche tak, inaczej to sobie zaplanowalam bedac w ciazy jeszcze ;) ale co zrobisz? Takie mam dziecko i skoro ona tego wymaga to tak z nia musze postepowac... bedzie starsza to bedziemy egzekfowac pewne rzeczy, a poki co, musze tanczyc jak mi Zosia zagra :) malo tego, w trakcie jazdy drze sie, jakbym we wrzatku ja wiozla :) taakie atrakcje mi dziecko zapewnia :) kiedys sie zarzekalam... "no, moje dziecko to bedzie w wozku jezdzilo grzecznie na spacerki, w swoim lozeczku bedzie spalo, a nie z nami w lozku... " i pierdylion innych wyobrazen mialam.. zycie zweryfikowalo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2014, 21:14

    Karola:), Mandalena, am, Iwo, Iwo, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
‹‹ 453 454 455 456 457 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ