X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 29 listopada 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisalismy się na basen w przyszly piątek na zajecia dla niemowlakow. Ciekawe jak Dawid zareaguje ;)
    Tak, zakladamy juz zimowa czapke :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2014, 17:46

    Karola:), Aniulka, maja89waw lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 29 listopada 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj pierwszy dzień z marchewką gotowaną na parze. Chciałam by Mała zjadła pół łyżeczki ale nie wiem ile wylądowało w brzuszku a ile na śliniaku :-P Na początku zrobiła wielkie oczy i jakby się zakrztusiła jak poczuła coś "dziwnego" w ustach ale później chyba się jej spodobał smak bo otwierała buzię po więcej. Z tymże nie zabardzo chyba umiała połknąć :-P Może jutro więcej trafi do brzuszka :-)
    Poza tym Jula dzisiaj bardzo marudna jest i w dzień spała tylko dwa razy po pół godziny, z czego raz na spacerze :-/ Ciekawe czy to skok rozwojowy (14-19 tydzień) czy ząbki. My kończymy 19 tydzień właśnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2014, 18:00

    lolka83, maja89waw lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 29 listopada 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am my też zakładamy zimową czapkę i zimowy kombinezon.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 29 listopada 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez cieple czapeczki. Meza babcia zrobila dla malej sliczne czapeczki na drutach i kamizelki z welny , wiec nosimy :)

    U nas tez dzis ze snem srednio, mala spala ok 13 moze 40 min, na spacerze bylismy ok 40 min bo zimno, wtedy spala i teraz kima, ale co chwilka poplakuje...hmmm

    Dziewczyny ile mozna dawac tych warzywek?
    Moja dzis zjadla 4 lyzeczki i wyraznie chciala wiecej, ale nie dalam bo się bałam, żeby jej nic nie bolalo...od poniedzialku wprowadzam ziemniaka...

    Zabuszka, super! NAsza jutro konczy 5 miesiecy :) Rany ale ten czas leci !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2014, 18:15

    maja89waw, Paula_29, Iwo lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 29 listopada 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Zapisalismy się na basen w przyszly piątek na zajecia dla niemowlakow. Ciekawe jak Dawid zareaguje ;)
    Tak, zakladamy juz zimowa czapke :)


    Super z tym basenem, ja zapytam fizjoterapeuty w poniedziałek o to kolo do wanny, moze od tego zaczniemy :)

    maja89waw lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 29 listopada 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ja dziś założyłam taką bawełniano welurkową czapkę, ale to do samochodu, to co innego, jutro na spacer wyciągamy zimową :)

    Dawid dziś mega marudny, właśnie go uśpiłam bo już nie mogłam. Oczywiście będzie spał tylko jak go trzymam na kolanach, no trudno.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 29 listopada 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż kąpie Wiki, mam nadzieję, że padnie szybko po cycku. Zastanawiałam się jak zmienić plan dnia i przesunąć kładzenie, samo się pozmieniało i miałyście rację - nie zmienia to absolutnie spania w nocy!!!
    Iwo powiedz mi, jak Dawid śpi w dzień teraz? bo widzę, że nocki super :)

    My byłyśmy na spacerze 50 minut, strasznie zimno, ale ostatnio Wiki ostatnio śpi super na dworze, chyba temperatura jej sprzyja :)

    Czy Wasze dzieci jak coś chcą (np. łyżeczkę z marchewką, chociaż bardziej łyżeczkę złapać niż marchewkę zjeść :P) to tak im się ręce trzęsą?

    Zabuszka gratulację z okazji 5 miesięcy :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2014, 19:40

    maja89waw lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 29 listopada 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Zapisalismy się na basen w przyszly piątek na zajecia dla niemowlakow. Ciekawe jak Dawid zareaguje ;)
    Tak, zakladamy juz zimowa czapke :)
    Fajnie Iwo też chciałam zabrać małego na basen ale jakoś mam opory jak jest tak zimno. Boję się zapalenia płuc itd, już jeden szpital nam wystarczy :)

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola u nas Jula też tak czasami ma, że trzęsą się jej ręce. Nawet dzisiaj mówiłam o tym mężowi czy to aby normalne?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo, dlatego pytałam ostatnio Lolkę jak to jest z tymi trzęsącymi się rączkami, bo im kazali iść do neurologa, dobrze mówię? Ale to może rzeczywiście jak czegoś chcą
    Zuzia też próbuje złapać łyżeczkę z kaszką
    Ja warzywka będę dawać dopiero po 5 m-cu, bo Zuzia tylko na piersi i tak mi doradzali, więc na razie tylko kaszka

    Misia niestety u nas cały czas problem z kupkami, pediatra nam mówiła, że właśnie przy karmieniu piersią tak jest bo dziecko może wszystko wchłaniać dobrze. 3 dni przy kaszce było ok, a teraz znowu nie ma kupy:(

    Zabuszka gratulację 5 m-cy

    My też już wczoraj zimową czapkę włożyliśmy

    Mam nadzieję Camilia że ten skok się skończy w poniedziałek, jak minie ten 19 bo ja już wysiadam

    Camilia lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam lipcowe mamusie :) ja z tegorocznych listopadowek :)

    Mam pytanie do Was doswiadczonych. Mam 3,5 tyg Małgosie, ktora od poczatku wisi czesto na cycu albo na rekach. Tak tez zasypia, odkladam ja do lozeczka, ale jak tylko sie przebudzi i zorientuje ze nie jest na rekach to placze. W nocy spimy razem w lozku , bo inaczej ani ona ani ja nie przespalybysmy dluzej niz godzina. I tu pytanie czy zabierac sie juz teraz za "drastyczne" metody i zostawiac ja w lozeczku az sie zaplacze i zasnie? Czy odczekac jeszcze troche do 2-3miesiaca i wtedy za nia sie zabrac, ewentualnie moze samo przejdzie ;) czy ktoras miala badz ma taki problem? Ja sie denerwuje ze musze prawie caly czas nosic ja na rekach, a z drugiej stronu wydaje mi sie ze jest jeszcze za malenka i potrzebuje duzo bliskosci..

    Pozdrawiam Magda :)

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Karola u nas Jula też tak czasami ma, że trzęsą się jej ręce. Nawet dzisiaj mówiłam o tym mężowi czy to aby normalne?

    Właśnie nie wiem, ale u nas to jest typowo jak ona czegoś chce lub jest bardzi głodna...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milaszka wrote:
    Witam lipcowe mamusie :) ja z tegorocznych listopadowek :)

    Mam pytanie do Was doswiadczonych. Mam 3,5 tyg Małgosie, ktora od poczatku wisi czesto na cycu albo na rekach. Tak tez zasypia, odkladam ja do lozeczka, ale jak tylko sie przebudzi i zorientuje ze nie jest na rekach to placze. W nocy spimy razem w lozku , bo inaczej ani ona ani ja nie przespalybysmy dluzej niz godzina. I tu pytanie czy zabierac sie juz teraz za "drastyczne" metody i zostawiac ja w lozeczku az sie zaplacze i zasnie? Czy odczekac jeszcze troche do 2-3miesiaca i wtedy za nia sie zabrac, ewentualnie moze samo przejdzie ;) czy ktoras miala badz ma taki problem? Ja sie denerwuje ze musze prawie caly czas nosic ja na rekach, a z drugiej stronu wydaje mi sie ze jest jeszcze za malenka i potrzebuje duzo bliskosci..

    Pozdrawiam Magda :)


    Współczuję Ci kochana. Ciężko mi uwierzyć, że taki maluszek chce być noszony, jak piszesz od samego początku. To chyba jeszcze nie czas na przyzwyczajenie...jesteś pewna, że się najada? Ja raczej bym jej nie zostawiała, aby się wypłakała, bo ona tego nie zrozumie, jest za malutka. Coś oznajmia tym płaczem...ale wydaje mi się, że albo potrzebuję bliskości albo jest głodna...bo brzuszek nie?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milaszka jak czytam Twój wpis to przypomniały mi się nasze początki gdzie Jula spała tylko ze mną w łóżku, co jakiś czas otwierała oczy i sprawdzała czy jej nie odłożyłam do łóżeczka a jeśli to zrobiłam to zaczynała płakać. Mniej więcej około 3 miesiąca ponownie podjęłam próbę usamodzielnienia Małej odnośnie spania w łóżeczku i wtedy z dnia na dzień odniosłam sukces także głowa do góry i cierpliwości bo na pewno będzie dobrze :-)

    Karola:), Milaszka lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Współczuję Ci kochana. Ciężko mi uwierzyć, że taki maluszek chce być noszony, jak piszesz od samego początku. To chyba jeszcze nie czas na przyzwyczajenie...jesteś pewna, że się najada? Ja raczej bym jej nie zostawiała, aby się wypłakała, bo ona tego nie zrozumie, jest za malutka. Coś oznajmia tym płaczem...ale wydaje mi się, że albo potrzebuję bliskości albo jest głodna...bo brzuszek nie?

    Wydaje mi sie ze najada, bo przybiera na wadze. Mi nie chodzi tu o to zeby zostawiac ja sama sobie i nie nosic w ogole. Chodzi o to ze ona nie potrafie sama zasnac, jak tylko na rekach. Zostawic tez jej nie mozna ani na chwile, bo placze. Byc moze jestem przewrazliwiona, zmeczona, dlatego pytam, czy to calkowicie normalne, czy jednak warto czasem dac sie jej wyplakac.

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milaszka u nas Jula też chciała być tylko noszona na rękach, pamiętam że czasami nawet nie miałam jak iść się umyć lub zjeść ale z tygodnia na tydzień było coraz lepiej. Zobaczysz Mała nauczy się zostać sama i nie płakać przez jakiś czas.

    Milaszka lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje watpliwosci tez stad, ze polozna ktora byla u mnie na wizycie zobaczyla ze trzymam spiace dziecko na reku powiedziala ze trzeba od samego poczatku odstawaic, nawet jak placze.. Bo sie przyzwyczai i jej nie oducze. Dziwne tez to dla mnie bylo i tak zaczelam sie zastanawiac,
    Camilla czyli faktycznie jest tak, ze jak dziecko juz sobie wyrobi jakis tryb, to bedzie prosciej i mi i jej :)

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milaszka na pewno będzie prościej. Spróbuj co jakiś czas położyć ją do łóżeczka, usiąść obok i głaskać po główce, mówić spokojnie. Niech Mała czuje się bezpieczna choć nie na rękach u mamy. A jak to nic nie da to najwidoczniej jeszcze nie ten czas. Mi wszyscy mówili, że to źle że śpimy razem i że później już nie będzie chciała spać sama i co? I przyszedł ten czas, że śpi w swoim łóżeczku :-)

    Karola:), am, Milaszka lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milaszka nie pomogę, gdyż nie miałam takiego problemu. ALe skoro Camilia tak miała, to po prostu chyba trzeba uzbroić sie w cierpliwośc i czekać. No na chwilę, musisz ją odkładać, bo np. zjeść i umyć się trzeba, a skoro płacze tylko dlatego że nie jest na rękach to krzywda przez chwilę jej się nie stanie.

    Camilia, Milaszka lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milaszka ja bym próbowała troszkę wcześnie, a mianowicie jak mała będzie miała 6 tyg. Nam rehabilitantka mówiła, że właśnie w tym czasie dzieci zaczynają się przyzwyczajać, ale nie tak by ją zostawiać by się wypłakała. Po prostu spróbuj ją wkładać do łóżeczka jak jest najedzona, zadowolona, głaskać a jak płacze to wyjmować i spróbować za chwilę jak się uspokoi włożyć raz jeszcze. W pewnym momencie zacznie się oswajać i zaakceptuje. Także myślę, że za jakieś 3 tyg możesz próbować

    Milaszka, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 545 546 547 548 549 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ