X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wogóle dziewczyny dzwonił do mnie przed chwilą tata chrzestny Szymka i mówi do mnie, że kontaktowali się z nim jego znajomi z Ukrainy i mówili, że ta awaria reaktora wcale nie jest tak błacha jak podają media.. Nie wiem ile w tym prawdy, ale na wszelki wypadek nie będę jutro wietrzyła Szymka...

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    gorace 2 tyg miałaś, najważniejsze ze już wszystko w porządku:)
    a jak po anginie syneczka???
    Eh stres robi swoje w naszym organizmie, ale kto wie moze teraz kp powróci do stanu sprzed:)
    Angina była konkretna, bo trwała ponad dwa tygodnie i przeszła dopiero po podaniu drugiego antybiotyku :( Teraz jest już git!!!

    Co do kp, czytałam że kilka dziewczyn ma problemy z karmieniem lewą piersią prawda?? Ja mam problem z prawą. Mała w dzień nie chce jej w ogóle chwycić, karmię prawą tylko i wyłącznie w nocy. Co za tym idzie mam w niej mało pokarmu i jest oczywiście mniejsza eh. Ale szczerze mówiąc po ostatnich przejściach, kiedy sobie wszystko przewartościowałam to róznica w rozmiarze moich piersi jest mi kompletnie obojętna.

    Iwo, Mandalena lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka jak dobrze że wróciłaś :)
    Super że Twoje wyniki dobre i syn wyzdrowiał :)

    Julia w avatarku - sama słodycz :D

    mikulka lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB, Mikulka super avatarki :-)
    Iwo no to mnie uświadomiłas z tym polem, ja myślałam że dziewczyny po prostu mieszkają na wsi ;-)

    mikulka, Iwo, Mandalena lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, my nadal używamy pieluch 3 tych białych pampers i wydaje mi się, że jeszcze chwile na nich pociągniemy. Wg. Wagi łazienkowej Lila waży 6,900, więc do 9 kg jeszcze daleko...

    Też myślałam o fotoksiążkach dla rodziców i teściów pod choinkę :) tym bardziej, że z moimi rodzicami widzę sie raz, może dwa razy do roku...

    Co do różnic językowych - ja jestem Laszką Nowosądecką i u nas np. zygać do kogoś oznacza zaczepiać :) mój M jak to usłyszał to padł ze śmiechu - on z kolei jest z Piotrkowa Tryb. I na kapcie mówi łapcie :) U nas też np. ciupnąć oznacza zjeść :) takie naleciałości z gwary góralskiej.
    Ja mówię, że wychodzę na zewnątrz i jest kompromis ;)

    am, Camilia, Paula_29, Iwo lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camila dobre ;)

    Maja to "zygać" bym zrozumiała :) u mnie dokładnie znaczy to samo :)

    A z wychodzeniem ja też często wychodzę na zewnątrz :)

    Natomiast śmiesznie bo moja bratowa jest spod Wa-wy, mieszka na Podkarpaciu i mój chrześnik jako chyba jedyne dziecko w przedszkolu wychodzi "na dwór" :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2014, 22:02

    Camilia, BiB, Paula_29, Iwo lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, my w Wielkopolsce tez mówimy, że wychodzimy na dwór. A co do pola to ja wyobrażałam sobie, że mieszkacie na wsi i z domu wychodzicie na pole heh. Nie znałam takiego znaczenia tego słowa. U nas tez są różne znaczenia niektórych słów, niezrozumiałe dla ludzi z innych miast. My np na ziemniaki mówimy pyry, na papcie - paputki lub laczki, na kromke chleba mówimy skibka itp.

    Podczytalam troszkę Was dziewuszki i widzę, że rozszerzacie juz dietę malenstwom. My też jestesmy juz po pierwszym skrobanym jabluszku, marchewce. Na noc podaje kaszkę, z tym ze nie zawsze Jula chce, jednego dnia ciągnie ze aż się uszy trzęsą, a innego płacze i odrywa się od butelki ;-) Generalnie rośnie w oczach :-) Jak tak dalej pójdzie to będzie trzeba w styczniu uruchomić spacerówkę.

    BiB, Paula_29, am, Iwo lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am aż się uśmiałam sama z siebie :-D

    Paula_29, am, Iwo lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my też już ledwo ledwo w gondoli się mieścimy :( Właśnie dziś sobie myślałam, że jak Szymek urośnie jeszcze z 3 cm to już się przestanie mieścić :(

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Wogóle dziewczyny dzwonił do mnie przed chwilą tata chrzestny Szymka i mówi do mnie, że kontaktowali się z nim jego znajomi z Ukrainy i mówili, że ta awaria reaktora wcale nie jest tak błacha jak podają media.. Nie wiem ile w tym prawdy, ale na wszelki wypadek nie będę jutro wietrzyła Szymka...[/QU
    Kurcze, mam nadzieję, że to jednak nic poważnego. Ja wychodzę codziennie z malutką na spacery eh, a to miało ponoć miejsce 28 listopada. Jeszcze tego nam brakuje. A Wy Kochane wychodzicie na dwór na zewnątrz czy na pole? ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Od razu slychac, ktora z Małopolski ;) wy wychodzicie na pole, my na dwor. Widac, gdzie szlachta mieszkala ;) mam nadzieję, ze nie obrazicie sie za moj zarcik ;)
    Mialam koleżankę na studiach z Krakowa i dlugo nie moglam zczaic o co z tym polem chodzi ;)


    Też mnie to od zawsze śmieszyło. ALe dla ludzi, którzy tak mówią, to naturalne... i dziwią się jak mówią " na dwór". Ja pamiętam, że jak koleżance,która mówiła " na pole" powiedziałam, że na polu to się zboże sieje, to się wkurzyła. Właśnie jak czasem czytam dziewczyny, to mi się ona przypomina... Sympatyczne to jest Hih. Mój mąż z kolie, pochodzi z dolnośląskiego i jego cała rodzina mówi buty na korkach, zamiast buty na obcasach ;)

    am, Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka- super, że wróciłaś i wszystko w porządku z twoim zdrowiem :) :)

    Pampersy- u nas cały czas 3, Dawid ma jakąś małą dupkę ;)


    Heee, to ja o tym polu wiedziałam ;) pamiętam jak odwiedziłam koleżankę na studiach z Krakowa, wchodzę do jej mieszkania, a ona do mnie " załóż pantofle"..."??? hyyyy.... rozejrzałam się, zgłupiałam i zapytałam czy jakaś impreza jest ;)
    a za ciupnąć, to u nas można w gębę dostać ;)

    Jeśli chodzi o gondolę, to mamy jeszcze spory zapas, myślę, że do marca będzie akurat. Właśnie z myślą o zimie, kombinezonach kupiłam jedną z największych gondoli- camarelo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2014, 23:28

    mikulka, Mandalena lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, fanie, ze znow jestes i cieszę się, że wszystko dobrze :)
    Sciskam!

    mikulka lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, Bib slodkie avatarki:)
    Mikulka wrzuc kilka fotek.

    U Nas noc srednia, wczoraj Jas zjadl tylko 2 butle mm od rana i na cycusiach byl, taka szczęśliwa bylam, tylko do 23.
    od 23 ryk,marudzenie, cycusie nie pomagaly,nosilismy,spiewalismy az wreszcie po północy dalam butle mm.zjadl i zasnal.wstal znowu z płaczem po 5 i butla znowu. Wydaje mi sie,ze nie byl głodny bo przewaznie jak zasypia to wstaje dopiero w okolicach 2-3 i potem tylko cycusie dostaje i git.
    wczoraj prezyl sie i plakal jakby brzuszek go bolal...dalam mu sliwki,deserek...moze przez to?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2014, 08:38

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc byłaby spoko gdyby nie to, że o 3 musiałam zmienić Małej pieluchę bo poczułam kupkę no i się rozbudzila w efekcie czego nie spała do 5. Miałam dzisiaj koszmary, że ktoś porwał moje dziecko i jak się obudzilam i zobaczyłam Jule koło siebie (o 7 wzięłam ją do łóżka) to byłam szczęśliwa :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, uśmiałam się z tymi pantoflami, dobrre...

    My też się wozimy Camarelo (model Sevilla-ciemny szary), gondola najdłuższa w Polsce 85 cm, jestem bardzo zadowolona. Uwielbiam mój wózeczek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2014, 09:47

    Iwo lubi tę wiadomość

  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:
    Iwo, uśmiałam się z tymi pantoflami, dobrre...

    My też się wozimy Camarelo (model Sevilla-ciemny szary), gondola najdłuższa w Polsce 85 cm, jestem bardzo zadowolona. Uwielbiam mój wózeczek
    My mamy model carera szary i tez jestem super zadowolona. A sevilla też bardzo ładna. Zastanawiałam się nad nią ;) mamy praktycznie te same wózki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2014, 10:32

    Mandalena lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach jak miło kiedy mąż w sobotnie przedpołudnie odkurzyl a teraz kończy mycie podłóg :-)

    am, misia_k1, Iwo, marta&hania, Mandalena lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:
    Iwo, uśmiałam się z tymi pantoflami, dobrre...

    My też się wozimy Camarelo (model Sevilla-ciemny szary), gondola najdłuższa w Polsce 85 cm, jestem bardzo zadowolona. Uwielbiam mój wózeczek


    Moje jedo też nie małe, bo ma 80 cm wewnątrz, ale jak widać za małe... :/

    Mandalena lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeździmy sola city, gondole mamy małą niedługo będziemy testować spacerowke.

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
‹‹ 557 558 559 560 561 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ