X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kleiku na razie podaje aby zagescic owoce. Dawalam na razie kleik ryzowy :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia też śpi na płaskiej poduszeczce, wcześniej spała na klinie ze względu na ulewanie

    Co do posiłków my dajemy na razie tylko warzywka kilka łyżek na próbę i gluten na próbę, dopiero od 6 m-ca będziemy podawać całe

    Zuzia też się głównie na jedną stronę przewraca

    Wczoraj zrobiły nam się suche czerwone policzki i krostki a dziś rano Zuzia zrobiła kupę z dużą ilością śluzu, raczej bym powiedziała, że to śluz z kupą niż na odwrót. Ostatnio dawałam jej zupkę jarzynową, oprócz marchewki była tam pietruszka i seler, myślicie, że mogło uczulić?

    Mandalena lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, wydaje mi się, że to może być od pietruszki i/lub selera. Moze poczekaj, aż zejdzie i spróbuj dać jeszcze raz?

    Po wpisie Karoli zastanawiałam się do kogo pójść, żeby sprawdził tą asymetrię, a tu moje dziecko na macie chop siup na brzuszek raz przez prawe ramię, raz przez lewe :) Czyli potrafi w dwie strony, ale chyba w prawą mu łatwiej/wygodniej i dlatego z reguły przewraca się w prawo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2015, 16:03

    Karola:), Paula_29, Camilia, misia_k1, marta&hania lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula tez ruszam z pelnymi posilkami po skończeniu 6 miesiecy. Dzis Dawid zjadl 80 ml zypy z rokulami, jajkiem na mannie, ale widzialam, ze chetnie więcej by zjadl. Ja mu stopniowo zwiekszam porcje, bo chyba ciężko z kilku lyzeczek od razu na 180 ml przejsc. Zobaczymy :)
    Najczęściej uczula seler i marchewka. U nas wysypka na polikach tylko po marchewce. Ale za ok. 2 tyg będę znowu probowac...
    Dawid ma plaska poduszke w wózku, w domu spi na plasko. Jakos nie protestuje.A ja slucham mojej rehabilitantki i pediatry. Kazdy po swojemu :)

    Paula_29, misia_k1, marta&hania, Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://dziecisawazne.pl/odwiedzamy-fabryke-gerbera/
    Co o tym sądzicie?

    Iwo, marta&hania lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Druga drzemka - zasnęła po odłożeniu do łóżeczkach- a ja zamiast relaksować się, bo marudzi niemiłosiernie, to wylałam kawę na siebie, kanapę i koc. Także możecie sobie wyobrazić moje wkur*** :P Do tego mąż w końcu wyniósł choinkę i muszę odkurzyć i umyć podłogę...ale kiedy ?

    Z tą asymetrią to było tak, że weszliśmy do lekarza, ja zaczęłam małą rozbierać, a mąż zadał pytanie - "czy to normalne że ona się przekręca na jeden bok?" a lekarka "nie, ma asymetrie, dam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej" - mówiła to siedząc przy biurku....
    Później badając ją nic nie skomentowałą na temat tego, a ja się nie dopytywałam, bo mam alergie na tą babę. Uważam, że jako młoda mama, z pierwszym dzieckiem, jakas tam wiedze mam, chociazby z forum, z ksiazek, artykułów i nie dam sobie w kasze dmuchac, jezeli przychodza mlode dziewczyny, nie majace o niczym pojecia, to u tego lekarza NICZEGO sie nie dowiedza. To jest zalosne, ta nasza sluzba zdrowia. Dzięki Bogu wizyta w poradni juz za 9 dni, bo bylam pewna ze czas oczekiwania z 3 miechy conajmniej...
    Ćwiczę z Wiktorią tą prawą stronę, jak się kręci wokół właśnej osi to w obie strony, główkę trzyma na obie równomiernie, jak na coś patrzy lub ogląda, rączkami obiema też pracuje, częściej prawą. Także opócz przewrotów, które już są od ponad 2 miesięcy na jedną stronę nic niepokojącego nie zauważyłam. Ale wizytę mamy w następny czwartek - niech ją obejrzy lekarz, nie zaszkodzi na pewno, pokaże ćwiczenia i będziemy ćwiczyły.....

    Wiki śpi na płaściutkiej podusi od jakiegos miesiąca, ona się tak słodko wtula, pare dni temu zapomnialam o tej podusi i polozylam ja na plasko i "szukała" jej, wiec pozwalam jej spac na niej.

    Iwo, Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Zuzia też śpi na płaskiej poduszeczce, wcześniej spała na klinie ze względu na ulewanie

    Co do posiłków my dajemy na razie tylko warzywka kilka łyżek na próbę i gluten na próbę, dopiero od 6 m-ca będziemy podawać całe

    Zuzia też się głównie na jedną stronę przewraca

    Wczoraj zrobiły nam się suche czerwone policzki i krostki a dziś rano Zuzia zrobiła kupę z dużą ilością śluzu, raczej bym powiedziała, że to śluz z kupą niż na odwrót. Ostatnio dawałam jej zupkę jarzynową, oprócz marchewki była tam pietruszka i seler, myślicie, że mogło uczulić?


    Wg mnie seler i marchew, ale pietruszka tez moze byc. U nas po marchwi byly zmiany skorne i meeega duzo sluzu. A na inne marzywa reaguje tylko zmianami skornymi. Odczekaj az zejdzie i daj warzywka osobno - wtedy bedziesz wiedziala.

    Iwo, marta&hania lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś też piękna pogoda była, niestety mało wykorzystana, bo Mały zaczął marudzić i płakać, nie chciał zasnąć i musieliśmy wrócić do domu. Moja teoria że było mu za ciepło, a był naprawdę lekko ubrany, no w taką pogodę najgorzej trafić, bo niby ciepło ale wieje tak że w pewnych momentach ciężko wózek utrzymać. No bywa, może jutro będzie lepiej.

    Bib a z tymi kaszkami holle nie jest tak że oni tylko jakąś serię "wadliwą" wycofali i reszta, nowe są już ok? Ja też mam w szafce dwie ich kaszki, muszę w końcu sprawdzić czy są do kosza czy do jedzenia ;) w sumie to nie wiem gdzie to sprawdzić ...
    Misia czy Ty coś kiedyś na ich temat nie pisałaś? Czy mi się przywidziało?

    Dziewczyny jak gotujecie zupki dla dzieci to proporcje na oko czy z jakiś przepisów ;)

    Iwo to 2 śniadanie owoc - sok owocowy ? Napiszesz coś więcej? A jajko całe?
    Mama mi doradziła że jajko dawała nam do kaszki manny, wychodziła taka żółta :) chyba spróbuję w takim wydaniu :)
    Ja zapewne w piątek też nic ciekawego od lekarza się nie dowiem :( niestety w pośpiechu tak wyglądają wizyty :/

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, szczerze to nie miałam czasu zagłębiać się co wycofali, a co nie. Akurat jak to ogłosili, to skończyłam opakowanie kaszki i nowego już nie kupowałam. Dodatkowo w mojej miejscowości holle nigdzie nie kupię, musiałabym do krk do sklepu ze zdrową żywnością jechać, bo przez internet 2 opakowań się nie opłaca kupować..

    Iwo, a ile jedzonka w tym posiłku powinno być?Rozumiem, że obiadek duży tj 180 ml, a te owoce, kaszka, sok?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2015, 16:38

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja już dawałam wszystkie warzywka osobno, po marchewce nic jej nie było, ale pietruszki i selera nie ma w słoiczkach dlatego na koniec testowania dałam jej tzw delikatne jarzynki gerbera i tam właśnie jest marchew, seler, pietruszka. Więc myślę, że albo seler albo pietruszka tylko jak to sprawdzić

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Am-na drugie śniadanie surowy owoc- np. skrobane jabłuszko albo ok 150 ml soku świeżo wyciśniętego owocowego lub warzywnego ( ja akurat mam sokowirówkę) ale myślę, że kupne też będą ok.
    Do tej pory wprowadzało się najpierw żółtko, później całe jajko ( też tak robię) z obawy przed alergią na białko. najnowsze badania kliniczne mówią, że unikanie białka i odroczone jego wprowadzanie nie chroni przed alergią. Ja podaję żółtko od jakiegoś czasu, w przyszłym tyg podam już całe jajko. Myślę, że pomysł dodawania do manny też jest dobry :) Zrobiłam tak wczoraj i Dawid chętnie zjadł. Tylko ja to jeszcze zblendowałam, bo to żółtko ścięło się takimi farforclami i Dawid się krztusił.
    Aniulka wrote:
    http://dziecisawazne.pl/odwiedzamy-fabryke-gerbera/
    Co o tym sądzicie?
    Temat myślę kontrowersyjny ;) ja od początku byłam sceptycznie nastawiona do słoików. Głównie właśnie przez ten cały proces przetwarzarzania. I jakoś mięso i rybę ze słoika tez bym nie podała, to ma 2 lata gwarancji...na starcie u mnie odpadło. Kupiłam do tej pory dwa- brokuły i kalafior. Tylko dlatego, że akurat w sklepie ekologicznym nie było. Ja gotuję sama, ale mam na osiedlu super sklep ekologiczny z certyfikatem, całe miasto do niego zjeżdża. Z bazaru boję się kupować...jakieś nawozy, nie wiadomo co. Mam też dynię i jabłko z własnej uprawy. Ale jeśli ktoś nie ma dostępu do świeżych, sprawdzonych produktów, to przecież krzywdy dziecku nie zrobi tymi słoikami ') Najwyżej dziecko przyjmie troszkę mniej składników odżywczych, witamin.
    Myślę, że nie świadczy to o nas-mamach, czy podajemy słoiki czy gotujemy same. Każda chce dobrze dla swojego dziecka. Ja zawsze byłam raczej eko, więc gotuję sama, kaszę wolę sama ugotować niż dawać tę szybką na mm. Co kto lubi ;)

    am, BiB, marta&hania, Aniulka, Paula_29, maja89waw lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Karola ja już dawałam wszystkie warzywka osobno, po marchewce nic jej nie było, ale pietruszki i selera nie ma w słoiczkach dlatego na koniec testowania dałam jej tzw delikatne jarzynki gerbera i tam właśnie jest marchew, seler, pietruszka. Więc myślę, że albo seler albo pietruszka tylko jak to sprawdzić

    Paula gerber ma zupkę jarzynową gdzie jest pietruszka, nie ma selera. Daj może taką, jak Zuzi nic nie będzie to będziesz wiedzieć że to seler.

    Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:

    Iwo, a ile jedzonka w tym posiłku powinno być?Rozumiem, że obiadek duży tj 180 ml, a te owoce, kaszka, sok?
    Wartości są orientacyjne, w zalezności od apetytu dziecka ;)
    owoc-pół jabłka, pół banana lub 150 ml soku
    obiad- 180 ml
    deser- 100=120 ml
    kaszka-150-180 ml
    takie wartości podała mi dziś pediatra :)

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, a nie możesz pietruszki ugotować i zblendować, aby sprawdzić? Jeżeli nie marchew to pewnie raczej seler niż pietruszka...

    Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, ja dzis pierwszy raz dalam Sinlac w wiekszej porcji.
    Lekarka kazala mieszac z mm i podawac...no i dzis wieksza ilosc podalam, pozniej mleko jeszcze w butli...
    No i juz drugi raz zrobila rzadka kupe, az wyszlo po cale rajstpki :(
    Teraz czytam ze Sinlac nie powinno sie podawac z mlekiem, ale z woda...
    EH...kiedys dalam z woda to nie zjadla wcale.

    Mam andzieje, ze to nie jakies rozwolnienie sie szykuje, do tego wczoraj byla sliwka, wiec juz nie wiem czy to sinlac, czy wczorajsza sliwka, czy razem...
    Dziewczyny w przypadku biegunki, co sie takim malym dzieciom daje?

    Mam nadzieje, ze nic nie bedzie, ale jakby co...hmm, zla jestem na siebie, nie dam jej wicej tego Sinlac, bede chyba dawac zwykla ryzowa...

    U nas dzis jak wiosna, 11 st i slonce, bylama 1,5 godz na spacerze...

    Paula u nas na pewno mala zle zniosla pora, ale brzuszkowo-polakala...nasza pediatra mowila, ze pietruszka czesto uczula...hmm..ja bym chyba satwiala na seler, ale poszukaj takiej dzie wlasnie nie ma selera, tylko pietruszka, zobaczysz...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2015, 17:12

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam Sinlac też nie służy i kupkowo, że tak to nazwę i krostkowo :P

    a co do słoików, to też jestem sceptycznie nastawiona, ale nie mówię, że nie będę w ogóle dawać. Jednak to co mogę, to będę gotować. Wiktoria jest alergikiem, wiec w tym przypadku słoiki są średnio wskazane....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2015, 17:19

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziwnie z tą kaszą sinlak, tak ją zachwalają :/

    Lolka na biegunkę smecta.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 594

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, my dziś byłyśmy u lekarza rehabilitacji pierwszy raz - skierowanie z powodu napięcia mięśniowego - wg niej dobre, pediatra źle oceniła. Nasza mała też woli zdecydowanie się przekręcać na jeden bok (95% przekrętów), ale lekarz reh nie stwierdziła u niej asymetrii. Przekręcanie tylko na jeden bok to niekoniecznie asymetria - powodzenia z wizytą :) Za to spec reh potwierdziła, że mała ma alergię, czyli jutro wybieramy się do nowego pediatry spec. ds alergii i diety. Lolka, dzięki za kontakt, my z drugiego końca miasta, może jutrzejsza wizyta koło nas będzie ok, a jak nie to skorzystamy.
    Karola słoiki średnie dla alergików? Niech to szlag ;) Trudno teraz kupić ładne warzywa, ja nie mam sprawdzonego źródła i mi się wydaje już słoik bezpieczniejszy. Jutro podpytam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2015, 18:01

    Karola:) lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jule też dzisiaj strasznie wysypalo na buźce. Jestem dzisiaj bezradna :-(

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja, no może u nas tez tak wyjdzie z tą niby asymetrią, zobaczymy za tydzień. A co do słoików, to spotkałam się z 3 opiniami lekarzy - 2 alergologów i jeden pediatra - i stwierdziły kobitki, że lepiej gotowac samemu - z pewnego źródła niż słoiki, gdyż są tam barwniki i właśnie co do mięsa i ryb, daty ważności są przerażające...Ja mam warzywa - typu kalafior, brokuł mrożone polskie, marchewkę, ziemniaka z pewnego źródła, dynię dam ze słoika, jabłko sama robiłam, inne owoce prócz banana podam ze słoika. Zupki słoikowe dla nas to średnio, bo dla alergików osobno gotuje się mięso, bo warzywa pewnie będa mocno okrojone w naszej diecie.

    Iwo, marta&hania lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 608 609 610 611 612 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ