X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 5 marca 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia gratulacje dla Jasia z okazji perwszego ząbka i trzymam kciuki żeby teraz były u Was już same lepsze noce :-)

    Maja też mam taką ndzieję, że jak Jula od zawsze ma kontakt z kotem to nic jej nie będzie ale niepewność zawsze jednak jest. Dobrze, że Lilanka czuje się już lepiej :-)

    Karola zdrówka dla Wikusi i oczywiście dla Ciebie i męża :-) Oby rosołek zdziałał cuda. Ja też jestem tego zdania, że rosół jest dobry na wszystko haha ;-)

    Am dobrze, że suszarka działa na Dawidka, to zawsze jakiś as w rękawie na cięższe chwile :-) My nigdy nie próbowałyśmy tego sposobu.

    Lolka w Toruniu dzisiaj pierwszy raz lepsza pogoda od kilku dni także pół godziny spacerku zaliczyłyśmy (więcej się nie da bo Jula marudzi). A jak u Was z ząbkami, są jakieś na horyzoncie? ;-)

    Paula współczuje tego bólu. A może jakaś krioterapia czy coś innego by pomogło?

    U nas dzisiaj troszkę inny dzień bo Jula zamiast spać jak zwykle minimum 2 godziny od 11 to spała godzinę. Poszłyśmy na spacer, zjadła obiadek i widzę, że pociera oczka ze zmęczenia więc ją położyłam. Chwilę pomarudziła i od 15 minut śpi, ciekawe jak długo... A ja sobie zrobiłam gorący kubek i buszuje w necie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2015, 16:02

    Karola:), am, maja89waw lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 5 marca 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula spała 25 minut po południu i do południa tylko godzinę więc mało.
    Am a Twój Dawidek nadal nie chce spać w dzień?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 5 marca 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia chodzę od tygodnia na krio i laser, na razie nie pomaga

    Misia gratuluje ząbka , mówiłam, że coś jest na rzeczy:)

    Dziewczyny jak z wypadaniem włosów, bo u mnie nadal garściami, a podobno miały wypadać do 6 m-ca, nie wiem czy to dalej "pociążowy" problem

    Dziewczyny ten ząbek Zuzi nadal jest taki malutki, jakby wyszła tylko połowa, czy one tak długo wychodzą?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 5 marca 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula zęby wychodzą długo, Dawidowi już jedynka miesiąc "idzie" a mam wrażenie że jeszcze nie jest cała, ale myślę że teraz już to go nie boli.

    Wypadanie włosów na szczęście już się zatrzymało, a nowe które odrastają mają około centymetra, to może zrób sobie jakąś morfologię na wszelki wypadek.
    Dobrze że zaczęłaś zabiegi, oby Ci coś pomogły, a może u reumatologa coś Ci w końcu poradzą.

    Camilia Dawid przeważnie śpi w ciągu dnia 2 lub 3 razy po około 30 minut. Bo rano po zjedzeniu drzemie 30-60 minut. Potem na spacerze to raczej 30 minut i czasem jak nie mogę z nim już wytrzymać to usypiam go na siłę popołudniu, ale to też 30 minut ;)

    Co do suszarki to ja kładę ją na podłodze i sobie chodzi ;) Korzystam z tego praktycznie od urodzenia, wcześniej na kolki a teraz to taki nasz "smoczek" uspokajacz ;) aha, suszarka z you tuba oczywiście nie działa, musi być moja prawdziwa :)

    A dziś na spacerze wyjątkowo Mały spał mi ponad 1,5 godz. co prawda rozbudził się na poczcie ale jak tylko wyszliśmy jeszcze zasnął :) więc super, a ja za ten czas zdążyłam zmarznąć. Ale jutro mamy szczepienie na pneumo więc spaceru nie będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2015, 17:41

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 5 marca 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zapeszylam ze bezobjawowo zabkuje, od 11 nie spi!!! Marudzi,trze oczka,po jedzeniu energia go rozpiera,nosze,hustam,woze,spiewam,zabawiam,na dworze tez nie zasnal...zaraz bede go kapac bo do 19 bez sensu trzymac.eh oby nie potraktowal tego wieczornego snu jak popoludniowa 1.5 godzinna drzemke.

    Paula mi nadgarstek tez siada od tych nocnych noszen, biore przeciwbolowe,opaske uciskowa nosze,smaruje....U Ciebie jeszcze dodatkowo ta kontuzja z ciazy...oby Ci cos lekarz ,,zlotego" doradzil.

    Rany Dziewczyny,zdrowwwwwkaaaaa!!!

    Am powodzenia na szczepieniuu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2015, 20:12

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 5 marca 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria spała 2,5 ha i teraz ją uspałam na rękach, bo już marudziłą, chyba by nie wytrwała do 19stej (antybiotyk), więc teraz pewnie pójdzie spać nie wiem o której. A ja ledwo żyje, do tego teściowa nie przyszła po małą (a wczoraj obiecała) a mąż maluje u nich pokoj. Jestem sama z mała i do tego chora :( Dobrze, że Wiktoria 90 % czasu sama się sobą zajmuje, az mam trochę zal do siebie, że się z nia nie bawię, tylko jej pilnuje, ale jak zaczynam cos zagadywac, to chwilę jest zainteresowana ale jak cos wyluka interesującego, to idzie po zabawkę i ją ogląda i smakuje :P
    Paula, u nas ząbki tez długo wychodza, pierwszy pojawił się ponad m-c temu i jeszcze chyba nie jest cały.
    Co do włosów to wypadaja cały czas, ale mniej, i tez widze ze odrastaja nowe.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 5 marca 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula mi włosy cały czas bardzo wypadają. Czas iść do fryzjera- pofarbować i podciąć :-) Pewnie nie powinnam farbować skoro wypadają no ale z takimi odrostami chodzić to wstyd :-P
    Ja też dzisiaj położyłam Julę spać o pół godziny szybciej niż zwykle także o 20 już spała.
    Karola dużo siły życzę :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 5 marca 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Paula mi włosy cały czas bardzo wypadają. Czas iść do fryzjera- pofarbować i podciąć :-) Pewnie nie powinnam farbować skoro wypadają no ale z takimi odrostami chodzić to wstyd :-P
    Ja też dzisiaj położyłam Julę spać o pół godziny szybciej niż zwykle także o 20 już spała.
    Karola dużo siły życzę :-)

    Camilia nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nawet jak wypadały włosy to po farbowaniu nie widziałam różnicy, leciały jak i wcześniej. Natomiast któregoś razu po prostu przestały wypadać garściami, więc ja na Twoim miejscu bym pofarbowała :)
    Sama też nie cierpię chodzić z odrostami, a po farbowaniu od razu lepiej się czuję :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2015, 22:27

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 marca 2015, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my juz zaczełyśmy swoj dzień prawie godzinę temu - Wiki przespała całą noc, do 6.30, wiec standardowo dospać nie chciała. Ja juz po herbatce, garsci leków, oby tylko wyzdrowiec, do tego M. chory, także cała nasza trójca... :(
    Co u Was dziewczyny? Jakie plany na weekend?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 6 marca 2015, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am oj ja też nie lubię dwukolorowych włosów a od listopada nie byłam u fryzjera więc czas najwyższy tylko czasu brak jak zawsze ;-)
    Karola plany na weekend? Hmm... Sprzątanie, gotowanie, zajęcia angielskiego i na razie nic więcej. Muszę wymyślić coś dla relaksu :-)
    A Twoje plany? Pewnie leżenie w łóżku w miarę możliwości i kurowanie się? Zdrówka!

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 marca 2015, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Am oj ja też nie lubię dwukolorowych włosów a od listopada nie byłam u fryzjera więc czas najwyższy tylko czasu brak jak zawsze ;-)
    Karola plany na weekend? Hmm... Sprzątanie, gotowanie, zajęcia angielskiego i na razie nic więcej. Muszę wymyślić coś dla relaksu :-)
    A Twoje plany? Pewnie leżenie w łóżku w miarę możliwości i kurowanie się? Zdrówka!

    dokładnie kochana, mam nadzieje, ze znajdzie sie chociaz godzinka, dwie na lezenie. Wczoraj przed zasnieciem przypomniałam sobie, jak byłam chora ostatni raz (dawno nie chorowałam), to moja babcia zawsze mi przynosiła gorącą herbatkę i pokrojone pomarancze, wtedy tego nie doceniałam, a teraz o tym marzę. No ale wszytsko się zmieniło, mam swoj skarb <3 wiec nie ma co narzekać!
    Ja włosów nie farbowalam od roku prawie, takze mam prawie ze swoj naturalny kolor, planuje przed swiatmi pojsc do fryzjera i zaszalec - jakis balejaz z rudymi refleksami moze :P i paznokcie bym chciala sobie zrobic u rak i nog, takie małe przyjemnosci :P

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 marca 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha - co do podobienstwa dzieci - myślałąm że Wiki się robi bardziej do mnie podobna (spojrzenie na pewno ma moje!) a wczoraj przez przypadek znalazłam zdjęcie mojego M. jak mial prawie roczek - no identiko! Wiki te same włoski, czyli mało i jasne, taki drobniutki, buzka ta sama, dla porownania wyciganelam moje zdjecie z roczku - pulpet masakkryczny, na krowim mleku chowana, włoski dłuższe, pultyny, ciemne oczy, takze zupelnie inna niż moja Wiksa :)

    Camilia, lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 6 marca 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dobrze, że u Was odrobinke lepiej...Byle maluchy wracały do zdrowia.
    Wy też się kurujcie :) !
    Dziewczynki możecie mi napisac jakie leki dokłądnie przepisał Wam lekarz, kumpela ma wątpliwości do tego co dostala od lekarza i mnie pytala..ja nie mialam takiego problemu wiec moze wy pomozecie...??


    Misia gratuluje ząbka :) !!!
    Camilia u nas nadal nic..ja nie wiem kiedy to nastąpi...hhmmm

    Ja od 3 dni cwicze skalpel, musze się motywowac, dzis podjechalam rano na Zumbe, tez ok :)
    Mala spi od 12, ja jakas zmulona moze tez się zdrzemne, jesli ona sie wczensiej nie obudzi :) Na spacer dzis mi się nie chciało wychodzić, eh :)
    Poza tym ok.

    Objerzałam wczoraj GReya, ta wersja co wam wrzuciłam chodzi na kompie i lapku, a na TV co jakis czas wylacza się dzwiek, jakas blokada, takze obejrzalam na kompie..no i uczucia mam raczej slabe...film mnie nudzil..sceny sexu do dupy :P Aktorzy hmm, jednak Jamie Dornan lepiej sie sprawdza jako psychomorderca z The Fall, a Dakota, hmm odrobinke lepiej...dybym nie przeczytala ksiazki to bym czesto nie wiedziala co z czego wynika, jakies mega to skrocone.
    Ogolnie nie spodziewalam się cudów, ale i tak jestem rozczarowana.

    No nic, milego dnia!

    ps. Karolina u nas to wyglada tak ze zdjec: cale czolo, oczy, nos, wlosy, identyko jak moj M byl maly, a moje ma policzki usta i uszy...haha. Wiec mega przemieszanie...ale i tak bardziej do M podobna, na razie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2015, 13:28

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 6 marca 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu, Dawid waży 8500, to ładnie już przybiera, teraz znów jesteśmy pod 50 centylem, trochę skaczemy po tej siatce, ale cóż zrobić. Następne pneumokoki za 6 tygodni, a potem razem z Wami czekam na resztę szczepień. W sumie myślałam że kolejne jest zaraz po skończonym roku, a w książeczce mam wpisane jak Mały będzie miał rok i miesiąc, też tak macie?
    A co więcej na wizycie, jak zwykle takie po łebkach badanie i zero pytań lekarza o dziecko, no życie. Jak zapytałam o białko jajka, to mi powiedział że teraz tylko żółtko, a po skończonym roku dopiero białko ........ hmmmm czy już wszystkie dawałyście to białko? Bo teraz sama nie wiem co zrobić i czy czekać czy dawać już teraz, bo przecież ponoć najnowsze zalecenia są takie żeby dawać od razu.
    Aha i pielęgniarka powiedziała że Dawid jest marchewkowy, że chyba za dużo marchwi mu daję.... no nie wiem, bo do zupy daję jedną i to ma na dwa dni. Deser staram się dawać bez marchewki, czasem jak daję soczek to tam jest marchew, ale to raz na pięć dni powiedzmy. Jak to jest z tą marchwią? Może nie dawać codziennie jej do zupy?

    Nocka nawet ok. Natomiast zdecydowanie widzę u Małego większą chęć wstawania rano a nie wylegiwania się z mamą, to chyba kończymy pomału dosypianie przed południem ;)

    Karola dobrze że Wiki przespała całą noc, teraz Ty z M się szybko kurujcie.
    Paula a jak u Was?

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 marca 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka - Fenistil, Witamina C w kropelkach, sinecos, Nebud - do inhalacji, i antybiotyk - Klacid.
    Ja coraz gorzej, do tego chyba Wiki znowu zaczyna leciec z nosa, zajebiscie :( pewnie od nas podłapałą. Byliśmy na drugiej kontroli, antybiotyk do poniedziałku a nie środy jak miało być wstępnie. Jest coraz lepiej. Pytałam jeszcze o szkodliwośc tego antybiotyku, no to dowiedziałam się że w naszym wypadku albo antybiotyk albo szpital, a wiadomo jak w szpitalu :( więc mniejsze zło.
    Wiktoria jest coraz bardziej kochana i coraz bardziej niegrzeczna. Pampersy przebieram na stojąco!!! Nie da się położyć, wyje w niebogłosy, zaczyna też płakać jak zabieram jej zabawkę, ale zaczęła mnie też przytulać, wchodzić na mnie, klękać przede mną, dosłownie. Boże jaki progres w ciągu miesiąca. Smiać mi się chce jak mowiłam, że będę ją sadzac na nocnik, jasne :D jak ona sekundy nie wysiedzi.
    Paula jak malutka?
    Mam nadzieje, ze cala nasza trojka przez weekend się wukuruje.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 marca 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, gratuluję motywacji :*

    Am, słyszalam tez o marchwi, ze codziennie nie powinna byc w obiadku, ale wiecej nic nie wiem w tym temacie, bo my drugi dzien z marchwia i licze na to, ze jej nie wysypie.
    Sprobuj moze ugotowac brokułową, buraczkowa, kalafiorową.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 marca 2015, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no nie moge z Wiki, zostawilam ogryzke na stoliku, aby Wam odpisac, a Wiki obeszla stolik doobkoła i ogryzke hops do buziaka!

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 6 marca 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Lolka, gratuluję motywacji :*

    Am, słyszalam tez o marchwi, ze codziennie nie powinna byc w obiadku, ale wiecej nic nie wiem w tym temacie, bo my drugi dzien z marchwia i licze na to, ze jej nie wysypie.
    Sprobuj moze ugotowac brokułową, buraczkowa, kalafiorową.

    Zawszę daję jakieś warzywko poza marchewką do zupy, takie jakby główne - brokuł, kalafior, burak, zielony groszek, cukinia, a marchewkę jak i ziemniaka i kawałek pietruszki stosuję jako taką "bazę", ale może rzeczywiście zacznę dawać ją co drugie gotowanie ;)

    Karola a Twoja Wiki nieźle już z tymi umiejętnościami, choć jak piszesz o przebieraniu na stojąco ;) to ja dalej wolę że Mały jeszcze leży ;)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 6 marca 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma do czego się spieszyć :) Am, wiem, roxzumiem, przeciez niezaleznie jaka zupę się gotuje, marchew zawsze sie daje, ale gdzies to wyczytałam o tej marchwi, że nie powinno się tak dawać, aczkolwiek ja bym wolała aby Wiktoria byla marchewkowa, bo na razie jest blada :(
    Oby Dawidek zniosl dobrze szczepienie, co do wagi to zazdroszcze, my chyba jako jedynie teraz jestesmy ponizej 8 kg, a juz byliśmy powyzej!

    am lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 6 marca 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Nie ma do czego się spieszyć :) Am, wiem, roxzumiem, przeciez niezaleznie jaka zupę się gotuje, marchew zawsze sie daje, ale gdzies to wyczytałam o tej marchwi, że nie powinno się tak dawać, aczkolwiek ja bym wolała aby Wiktoria byla marchewkowa, bo na razie jest blada :(
    Oby Dawidek zniosl dobrze szczepienie, co do wagi to zazdroszcze, my chyba jako jedynie teraz jestesmy ponizej 8 kg, a juz byliśmy powyzej!

    Zobaczysz Wiki nadrobi wagę jak tylko dojdzie do zdrowia :)
    A ja może troszkę ograniczę tą marchewkę ;) Dawid rzeczywiście ma inną karnację przez tą marchew, ja jak kiedyś piłam dużo soków z marchwi to też byłam pomarańczowa :)

    Moje dziecko ma zegarek w dupce chyba, uśpiłam go i co 30 min minęło i oczy się otworzyły :/

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
‹‹ 682 683 684 685 686 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ