X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zyciu bym nie pomyslala ze zta reka beda takie cyrki, szok :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale mam dzisiaj masakryczny dzień od rana :-/
    Od kilku dni boli mnie ząb (zaplombowany dwa tygodnie temu), od wczoraj wieczora boli mnie cała szyja i kark aż nie mogę kręcić głową (nie wiem czy to ząb czy mnie gdzieś przewiało), w nocy budził mnie bół. Wzięłam tabletkę przeciwbólową ale to niewiele dało. Do tego mam taki syf w domu że szok, zero jakichkolwiek przygotowań do świąt z uwagi na brak czasu i ja sama z Julą. Ech aż się dzisiaj popłakałam z bezsilności :-( Jeśli mama przyśle mi jeszcze kartkę świąteczną co ma w zwyczaju robić (mieszkamy w tym samym mieście a nie widziałam jej ponad miesiąc) to będzie apogeum... Wybaczcie że smęcę ale mąż już nie chce mnie słuchać a musiałam się wyżalić...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2015, 13:13

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego dobrego dla Dawidka :)

    Camilia, współczuję sytuacji z mamą!Nie możesz z nią o tym pogadać? Syfem się nie przejmuj, to nie jest najważniejsze!

    am lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za życzenia w imieniu Dawida :)

    Camilia kurcze to Ci się nazbierało, niestety zawsze tak jest że przytrafia nam się kumulacja nieszczęść. Zadzwoń może do dentysty i spróbuj się umówić na wizytę. A co do bólu szyi, karku, to najprawdopodobniej Cię zawiało, ta pogoda niestety sprzyja tego typu historiom. Mieszkania jak nie ogarniesz to też będzie, Święta się odbędą a "czyste okna" nie są najważniejsze.
    A co do mamy i kartki to nie wiem co Ci napisać, eh.... naprawdę współczuję, pomyśl że Ty jesteś wspaniałą mamą dla Julii, dbasz o nią, czekają Was tak piękne chwile, weźmiecie ślub, postaraj się skupić na tym, wiem, że to trudne i łatwo się pisze, w każdym razie głowa do góry.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, Kochana podłączam się pod mądre słowa koleżanek:)posprzątane mieszkanie to nie wyznacznik świąt:P a jestem pewna, ze aż taaakiegooo syfu nie masz:)


    Co do zęba, może gazy się zebrały pod plombą i dlatego boli;/. Lepiej iść do dentysty i sprawdzić...może M chwile pobędzie z Julą,mimo przeziębienia??

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę Camilia przykro, zwłaszcza jeśli chodzi o mamę... Głowa do góry, moze Jula troche pośpi w dzień i uda Ci sie "z grubsza" ogarnąć. Ja w tym roku okien nawet nie myje, bo mamy rozkopy w ogródku i stwierdziłam ze nie ma sensu, M przyznał mi racje i git. Do tego ta pogoda... Święta bedą u nas a wcale jakoś sie nie przejmuje :p w weekend kupiliśmy jakieś ozdoby na stół. W piątek wieczorem upieke sernik i mazurka i wsio. Moze jakas sałatkę jarzynowa i z selerem. Teściowa wiekszosc przywiezie. Ona ma czas a u mnie z nim słabo. Tez same siedzimy całymi dniami. A z zębem koniecznie idź do dentysty, nie ma co czekać. Wiem co to ból zęba...

    Moje dziecię zasnęło o 14 bez większych problemów. Skróciłam jej poranna drzemkę do 1,5 h i ją obudziłam. Chyba jednak za długo spała rano, bo zazwyczaj 2 h. Zobaczymy czy to jednorazowy incydent czy te poranne długie spanie rozwalało nam dzień. Ciekawe co będzie wieczorem....

    Paula to u nas młoda łóżeczko parzy nawet jak stoję obok ;((( płacz taki jakby ja ze skory obdzierali... No ale moja wina nigdy nie zasypiała w łóżeczku tylko przy cycu ;/ i teraz mam problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2015, 14:28

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB masz rację, że porządek w domu nie jest najważniejszy, jednak poczułabym się lepiej gdyby choć na święta był porządek i kilka wielkanocnych akcentów. Z moją mamą nie da się poważnie porozmawiać, ona jest jak duże dziecko i zawsze tak było. Ja już jako dziecko byłam bardziej odpowiedzialna niż ona... Jakiś czas temu powiedziałam jej, że jest mi przykro że w ogóle mi nie pomaga to odpowiedziała, że ma tyle pracy (nie pracuje zawodowo, pomaga tylko sąsiadom) i tak źle się czuje ble ble ble, typowe wymówki byleby tylko się jakoś usprawiedliwić. Nigdy nie mogłam na nią liczyć i to się już nigdy nie zmieni :-(
    Am już dzwoniłam rano do dentysty i zapisy są na czerwiec. No nic, jak będzie trzeba to nie kupię sukienki na ślub tylko pójdę prywatnie do dentysty. A sukienkę może mi ktoś pożyczy. Moje dziecko będzie miało to czego mi najbardziej w życiu brakowało i brakuje- miłość i wsparcie rodziców!!!
    Misia nie wiedziałam, że jest coś takiego jak gazy pod blombą :-P Jak już nie będę mogła wytrzymać (teraz raz mnie boli a raz nie) to tak jak napisałam wcześniej pójdę prywatnie.
    Maja udało mi się ugotować obiad i teraz mam jeszcze większy syf :-P
    Ach Dziewczyny jak dobrze, że jesteście :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2015, 14:58

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff...dopiero Wiktoria zasnęła, a ja mam jeszcze podłogi i chyba ze 3 pralki do wyprania, bo już do Świat nie chciałabym prac, tylko jutro poprasowac to co wyschnie, posprzatac u małej w pokoju, w piątek ogólnie ogarnięcie, w sobotę jedzonka, święconka, na cmentarz jeszcze...eh nie chce mi sie tych Swiat, nie mam w ogole weny, nastroju, pogoda jest zajebista :( nic sie nie chce.

    Camilia, a tez tak masz, że teraz bardziej Ci brakuje mamy niż jak byłas młodsza? Ja mam tak, ze brakuje mi jej chyba z dnia na dzien coraz bardziej, nie mam tygodnia abym nie myslala co by było gdyby zyła, czesto przy tym placze, jak bylam nastolatka, to w ogole o tym nie myslslam. Dzsiaj moja mama mialaby imieniny eh...jakos coraz gorzej z wiekiem.
    Trzymaj sie kochana, wiem co czujesz :* dobrze że jest Twoj maz, Jula, macie swoja wspaniala rodzinke, w niej siła <3

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am sto latek dla Dawidka!!! :*

    Camilia, nie wiem nawet co napisać o mamie...przykre, ale mysl teraz o sobie, swojej coreczce i przyszlym mezu! Teraz to twoja rodzina i o nia dbaj, a mama...jeszcze zapewne bedzie potrzebowac Twojej pomocy...szkoda, ze teraz Ci jej nie moze zapewnić... :( Co do porzadkow, to ogarnij jakos z grubsza, kup jakies ladne kwiatki, jakiegos kurczaka i heja :p Juz bedzie swiatecznie!

    Co do zeba, sorka, ale z bolem itd powinni Cię przyjąc!
    Ja bym zadzownila, powiedziala, ze masz male dziecko, ze karmisz cyckiem :p ze nie mozesz zniesc bolu, ze musza Cie przyjac, bo nie masz jak jechac na Izbe Przyjec-! nie masz z kim zostawic dziecka na tyle czasu...jakby sie pluli to bym powiedziala, ze dzownilas do nfz i Cie skierowali do najblizej przychodni i jak Cie nie przyjma masz zlozyc skarge, ja bym sie wyklocala! Sciemniala i wyklocala! Miejsce sie na pewno znajdzie tylko oni musza chciec to zalatwic!
    Eh, zenada, juz mnie kur...strzela na ta sluzbe zdrowia!!!

    Paula, wspolczuje z reka, mam nadzieje, ze jednak to sie jakos uspokoi!

    Karolina mocno tulę :*

    My jutro do lekarza z mala, na kontrole do lekarki u ktorej bylismy jak Wiki byla malenka,z apytam o te zeby, co z nimi :P no i mam sporo pytan o karmienie i o te buciki...ciekawe ile wazy, wczoraj pokazalo 10 kg!

    am, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane, dawno mnie tu nie było ;-) Odkąd mała zaczęła raczkowac, wszędzie jej pełno i nie mam czasu dosłownie na nic. Do tego tyle codziennych obowiązków, że jak mam wieczorem chwilę żeby popisać to zazwyczaj zasypiam.
    Widzę, że sporo się u Was dzieje. Przyznam się, że przeczytałam zaledwie kilka ostatnich stron. Może w święta będzie trochę czasu to nadrobie. Lubię czytać Wasze posty, pochlaniam je zwykle jak dobrą książkę ;-)
    U nas duże zmiany, tzn. mnie się tak wydaje, bo z leżącego niemowlaka moje dziecko zmieniło się z dnia na dzień w ruchliwą dziewczynkę. A i mamy juz dwa ząbki :-) pierwszy zauważyłam dokładnie w dniu, w którym mała skończyła 8 mc :-)
    Camilia, gratuluję decyzji o ślubie, a co do mamy to nie wiem co napisać ... poprostu ściskam Cię mocno :-* Daj znać czy jakiś dentysta cię przyjął. Wiem co to ból zęba, sama wczoraj zaliczyłam prywatną wizytę, a na NFZ mam jutro.
    Karola, dobrze że masz Wikunie !! Myślę, że malutka pomaga Ci wypełnić w serduszku pustkę po mamie :-*
    Paula, ale się narobilo z tą ręką, oby wszystko się dobrze skończyło!!
    Aga, daj znać jak po wizycie u lekarza :-)

    Dziewczyny, śliczne avatarki :-D
    BiB, Twój skarbuś podobny do mojej małej heh ;-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-)
    Moje kochane Dziecko spało dzisiaj odwrotnie do mnie :-P Ja jakieś 4 godziny (nie mogłam spać) a Jula całą noc. Zasnęła o 20.30, chwilę zapłakała około północy i wstała przed 7. Także nie jadła 11 godzin woooow ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2015, 09:46

    Karola:), am, misia_k1, maja89waw lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i mąż mnie miło zaskoczył bo wziął 2 dni wolnego :-D

    Karola:), BiB, misia_k1, maja89waw lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Aaa i mąż mnie miło zaskoczył bo wziął 2 dni wolnego :-D


    Zazdroszę, mój od 3 dni pracuje po 16 h, nie wiem czy wyhamuje na Święta...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Aaa i mąż mnie miło zaskoczył bo wziął 2 dni wolnego :-D

    Czyli jednak nie jest tak źle :)

    Karola, ja to chyba wolałabym, żeby mój M czasem pracował tak długo, jego obecność popołudniami przed kompem, lenistwo i robienie wszędzie burdelu doprowadza mnie do szału!

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    BiB, Twój skarbuś podobny do mojej małej heh ;-)

    Mikulka, o ile dobrze pamiętam to oni od początku byli do siebie podobni. To chyba ty miałaś w avatarku zdj Małej i ja próbowałam uchwycić Szymka z tą samą miną :P

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Mikulka, o ile dobrze pamiętam to oni od początku byli do siebie podobni. To chyba ty miałaś w avatarku zdj Małej i ja próbowałam uchwycić Szymka z tą samą miną :P
    Dokładnie ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymam juz! Jak dobrze je (w miarę) to cyrki przy usypianiu - broni się przed spaniem, musze ja nosić, jeszcze nie śpi, znowu pewnie stoi w łóżeczku, mam dosc, juz mnie kregoslup boli;/
    Jeszcze wyszło na to, że musze zrobic 2 dni Świąt, nie wiem kiedy to zrobie, co, mam dość juz, chce mi sie plakac, najchetniej bym spakowała siebie i małą i uciekła jak najdalej stąd :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Nie wytrzymam juz! Jak dobrze je (w miarę) to cyrki przy usypianiu - broni się przed spaniem, musze ja nosić, jeszcze nie śpi, znowu pewnie stoi w łóżeczku, mam dosc, juz mnie kregoslup boli;/
    Jeszcze wyszło na to, że musze zrobic 2 dni Świąt, nie wiem kiedy to zrobie, co, mam dość juz, chce mi sie plakac, najchetniej bym spakowała siebie i małą i uciekła jak najdalej stąd :(

    Oj KArola, cyrki przy usypianiu - rozumiem, bo Mały ryczał pół godziny po południu, aż zrezygnowałam z usypiania, gorzej ze spaniem na noc, bo tego nie odpuścisz. Myślę że za chwilę się sama zmęczy i pozwoli się uśpić.

    A kiedy M wraca? Pomoże Ci, czy będzie pracował? Rozumiem że macie mieć gości przez 2 dni, a może teściowa Ci coś pomoże? A jak nie to zawsze można ciasto kupić i już będziesz miała mniej.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Karola, jak ja Cię rozumiem!Ja nie robię świąt u siebie, a i tak muszę duuużo zrobić. Mama mi się rozchorowała, więc zaoferowałam swoją pomoc (inaczej ona schorowana siedziałaby po nocach pichcąc, a w Święta będzie zdychać) no i do teściowej też z pustymi rękami nie pojadę, szczególnie, że ona ma 2 lewe ręce, więc robię: 3 serniki, szarlotkę, 2 babki, jajka faszerowane, żurek i pewnie jeszcze jakąś sałatkę :/

    Ale damy radę!Kto jak nie my :)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Oj Karola, jak ja Cię rozumiem!Ja nie robię świąt u siebie, a i tak muszę duuużo zrobić. Mama mi się rozchorowała, więc zaoferowałam swoją pomoc (inaczej ona schorowana siedziałaby po nocach pichcąc, a w Święta będzie zdychać) no i do teściowej też z pustymi rękami nie pojadę, szczególnie, że ona ma 2 lewe ręce, więc robię: 3 serniki, szarlotkę, 2 babki, jajka faszerowane, żurek i pewnie jeszcze jakąś sałatkę :/

    Ale damy radę!Kto jak nie my :)

    Wow Bib szalejesz z tymi plackami ;) Ja chyba się skuszę na jeden dietetyczny serniczek z brzoskwiniami i tyle :)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
‹‹ 704 705 706 707 708 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ