X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • StarającaSię Autorytet
    Postów: 731 540

    Wysłany: 3 marca 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już po wizycie.Łożysko ciut się podniosło ale nadal zachodzi na ujście szyjki.Celibat nadal obowiązuje.Mam nadzieję że się podniesie do porodu bo nie chcę CC 😭😭😭😭
    Pomiarów żadnych dziś nie robił.Dostałam skierowanko na naszą ukochaną krzywą 🤨.
    kolejna wizyta 31 marca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2021, 11:49

    4x córka😁❤️🤪

    ex2bzbmhtxo2wcnz.png
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 3 marca 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StarającaSię wrote:
    Ja też już po wizycie.Łożysko ciut się podniosło ale nadal zachodzi na ujście szyjki.Celibat nadal obowiązuje.Mam nadzieję że się podniesie do porodu bo nie chcę CC 😭😭😭😭
    Pomiarów żadnych dziś nie robił.Dostałam skierowanko na naszą ukochaną krzywą 🤨.
    kolejna wizyta 31 marca
    Jak już się trochę podniosło to jest dobrze, jeszcze ma czas

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 3 marca 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5, jak tam u Ciebie?

    Kciuki za dzisiejsze wizyty.

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1838 928

    Wysłany: 3 marca 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 15:14

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 3 marca 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki dziewczyny za kolejne wizyty.

    U nas dzisiaj taka piękna pogoda, aż nie chce się wierzyć że w sobotę w nocy ma być znowu mróz -10 stopni 😱

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 3 marca 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jeszcze 3 dni do polowkowych :)
    Narzekałam ze bobas malo ruchliwy, ale zauważylam ze mu się kolo 23 tańce włączają jak się kładę do spania :) wczoraj nawet tatuś został skopany :D

    Super, ze wszystkie wizyty w porządku ;)

    Tabolek, Zuzia273, anjaa25, Maniuś, lysinka lubią tę wiadomość

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 3 marca 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adu wrote:
    U mnie jak ide na samo usg prywatnie to 200 zł, chyba, że prenatalne to 370. Ale to samo usg, bez wizyty. Byłam na jednym takim, będę pewnie jeszcze na 3 czy wiecej, bo w medicover chyba będę miała to w 20tc a potem w 30 tc i tyle, więc prywatnie idę co 4 tygodnie.

    Tabolek, właśnie musze ogarnąć temat szkoły rodzenia, bo to chyba zaraz wypadałoby się zapisywać 🙊 u mnie yylko online, stacjonarne nie działają.

    Ja się zapisałam 2 tyg temu i termin był już na maj, niby ma być normalnie stacjonarnie ta szkoła rodzenia ale do maja jeszcze trochę czasu więc zobaczymy jak będzie 🙂

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 3 marca 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamus wrote:
    Wooow jakie piękne zdjęcie!!!
    Ja też po wizycie. Połówkowe 16.02 wizyta 1.3 i z wagi 280 ( którą się mega martwiłam) Stefka ma obecnie 445 więc jestem meeeega szczęśliwa!
    Niestety szyjka 3 mm ale miękka, więc niestety zaś luteina i leżenie. Brzuch często boli okresowo i kłująco.. Martwię się trochę.
    Lekarz kazał przychodzić obecnie co 3 tygodnie, następna wizyta 22. Jedno co mnie martwi w tych wizytach to fakt, że strasznie dużo płacę. Wizyta 280 więc w tym m-ce niezła kwota będzie.. No ale trudno
    Wstaw sobie suwaczek, bo nie widać, w którym tygodniu jesteś :)
    Gratuluję, że mała tak ładnie podrosła.
    Luteina bardzo dobrze wpływa na szyjke, więc może wszystko będzie ok?
    A co dr mówił na to, że miękka?
    Ile miała wcześniej?
    Mi też brzuch twardnieje, a dzisiaj okazało się, że w posiewie znowu wyszła infekcja 🤦‍♀️
    Totalnie bezobjawowa.. Jak tu się ustrzec tego dziadostwa?

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 3 marca 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana__33 wrote:
    Ja też za zwykla wizytę place 250 zł, a do lekarza wysłałam dziś 3 smsy i próbowałam się dodzwonić, nie ma z nim żadnego kontaktu niestety, więc po prostu pojechałam... Trochę mi to przeszkadza, tym bardziej, że nie dzwonie przecież z każdą pierdołą, ale to jest ordynator w szpitalu, więc jakoś wole tu chodzić.

    Niezapominajka5, co tam u Ciebie?
    Dziękuję, że pytasz 😘
    Jutro najprawdopodobniej do domu.
    Dali mi różne leki i biegunka przeszła.
    Gorzej, że nie dali mi magnezu w kroplówce i brzuch dalej się spina.
    Będę musiała w domu znowu większe dawki łykać 🤦‍♀️
    A może się spina przez tą infekcje?
    Kto wie 😥
    Grunt, że szyjka jest Jeszcze powyżej 3 cm, a nie poniżej.
    Będę łykać magnez, będę się oszczędzać, a reszte przyszłość pokaże.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 3 marca 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Najważniejsze że Stefcia rośnie. 3cm.to nie ma tragedii, na pewno spokojnie i szybko minie też czas oszczędzania się 🙂

    Ale 280zl to faktycznie bardzo dużo za zwykłą wizytę. Ja w mieście powiatowym 200k mieszkańców place 200zl (z cytologia 250zl) a chodzę do babeczki która ma własną klinikę i mnóstwo pozytywnych opinii na znanym lekarzu. No i ten plus że ma certyfikat FMF więc i sprzęt ma ekstra i ona sama mi robi prenatalne, nie muszę nigdzie indziej chodzić. Za wizytę normalna + prenatalne 1 trymestru wydałam tylko 320zl (ale to podejrzewam cena promocyjna za to że u niej prowadzę ciążę).
    Echhh no bo to vice ordynator w szpitalu w którym chcę rodzic no i przyjmuje tylko w takiej mega drogiej klinice.. No niestety masakra jak dla mnie ale trudno
    Za prenatalne 3 będę płacić 400 zeta, ale to też jedna z lepszych klinik w kato i mnie sprawdza dr Włoch chyba jeden z lepszych specjalistów w Kato z kardiologii prenatalnej.

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 3 marca 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Wstaw sobie suwaczek, bo nie widać, w którym tygodniu jesteś :)
    Gratuluję, że mała tak ładnie podrosła.
    Luteina bardzo dobrze wpływa na szyjke, więc może wszystko będzie ok?
    A co dr mówił na to, że miękka?
    Ile miała wcześniej?
    Mi też brzuch twardnieje, a dzisiaj okazało się, że w posiewie znowu wyszła infekcja 🤦‍♀️
    Totalnie bezobjawowa.. Jak tu się ustrzec tego dziadostwa?
    Kurczę nie umiem zrobić tego suwaczka ja taki melepeta forumowy...
    No właśnie nic nie mówił, tylko sprawdził że faktycznie miękka bo ja się już któryś raz skarżę że mam mega bóle okresowe i często mnie boli tam przy jajnikach, dodatkowo mam często uczucie jakby mi zaraz miał tampon wypaść. Pierwszy raz mi tą szyjkę tak sprawdzał.. Ja mam wadę macicy dwunożność myślę, że powinnam być pod szczególną obserwacją.

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zula36 wrote:
    Widzę, ze różne płacicie. Ja w mieście wojewódzkim 150. Wszystko w cenie. Chyba, ze cytologia to plus 30zł. Lekarz tez już z 20 letnim doświadczeniem. Podniósł się dopiero w zeszłym roku ze 130. Ordynator bierze tez nie tak dużo bo 200. Ale często widzę, ze młodzi lekarze, często w trakcie specjalizacji wołają ponad 2 stówy. Co jest gruba przesadą.
    Ja płacę 200 za standardową wizytę prywatną.
    Połówkowe kosztują 400,ale zrobiłam w innym miejscu za 220.
    Chodzę też na nfz, to przynajmniej nie płacę za większość badań :)
    Gdyby nie to, że zależy mi na tym jednym konkretnym szpitalu, to na pewno znalazłabym tańszego dr.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Dziękuję, że pytasz 😘
    Jutro najprawdopodobniej do domu.
    Dali mi różne leki i biegunka przeszła.
    Gorzej, że nie dali mi magnezu w kroplówce i brzuch dalej się spina.
    Będę musiała w domu znowu większe dawki łykać 🤦‍♀️
    A może się spina przez tą infekcje?
    Kto wie 😥
    Grunt, że szyjka jest Jeszcze powyżej 3 cm, a nie poniżej.
    Będę łykać magnez, będę się oszczędzać, a reszte przyszłość pokaże.

    Z pewnością wszystko będzie dobrze :)
    U mnie w posiewie czysto, a wczoraj na badaniu lekarz stwierdził, że mam jakąś infekcje, dostałam Pimafucin, a dziś takie jakby nitki krwi na papierze, ale lekko, pewnie po tych globulkach, znaczy mam nadzieję...

    Z tym szpitalem swoją drogą, słyszałam, że zawsze min 3 doby trzymają, bo dopiero po tym czasie NFZ zwraca kasę, nie wiem czy to faktycznie prawda, ale pamiętam jak byłam, to się dziewczyna po 2 dobach wypisała na życzenie, lekarka straszna afere z tego zrobiła 🤦‍♀️

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio mam takie bóle w dole pleców, tak jakby od nerek w kierunku boków... Ledwo mogę chodzić, a jak się położę to tylko na boku mogę, bo na plecach też pobolewa.. W sumie cały dzień albo siedzę przed kompem albo w garach... Nawet wieczorem nie mam kiedy się położyć.. Może to od tego 🙄🤔

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które dobrze przechodzicie ciążę i nic się nie dzieje z szyjka, nie ma plamienia, infekcji itp, czy Wy coś ćwiczycie? Chodzi mi oczywiście o takie delikatne ruszanie się w ciąży. Ja zaczęłam trochę chodzić na orbitretku, po 20 minut na razie. To chyba jest ok?

  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 4 marca 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Dziewczyny, które dobrze przechodzicie ciążę i nic się nie dzieje z szyjka, nie ma plamienia, infekcji itp, czy Wy coś ćwiczycie? Chodzi mi oczywiście o takie delikatne ruszanie się w ciąży. Ja zaczęłam trochę chodzić na orbitretku, po 20 minut na razie. To chyba jest ok?

    U mnie jest ok, ale zauważyłam, że po dłuższym spacerze, takim 6,7 km, ciągnie mnie brzuch i boli, więc z innych ćwiczeń zrezygnowałam, zresztą ja to zawsze raczej basen, sauna, rower. Wiem, że są na YouTube ćwiczenia dla kobiet w ciąży, na pewno trzeba unikać ćwiczeń, gdzie musisz napinać brzuch, ja bym się na Twoim miejscu po prostu spytała lekarza przy najbliższej okazji :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 09:25

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 4 marca 2021, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadłam w szał zakupów, te wszystkie ubranka są takie urocze 😍 chyba przy pierwszym dziecku można mi wybaczyć, jak myślicie? :)
    Wydaje mi się, że z każdym dniem coraz wyraźniej czuje ruchy, wczoraj wieczorem, to z dobre pół godziny takie pukanie obok pępka, to chyba to :)
    Miłego dnia dziewczyny, choć u mnie za oknem ponuro.

    Anszelika lubi tę wiadomość

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Mimi2 Przyjaciółka
    Postów: 108 226

    Wysłany: 4 marca 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszym dziecku wszystko jest wybaczalne moim zdaniem :)
    Sama już złożyłam łóżeczko i kupiłam większość potrzebnych rzeczy 😁
    Co do ruchów wydaje mi się, że są identyczne cały czas i o stałej porze. Rano po spacerze i koło 19 największa orkiestra 😊

    Ana__33 lubi tę wiadomość

    km5s8iik6akuuidv.png
    2690g i 51cm słodkości- Igusia ❤
    USG 18.04 1011 gram ❤
    USG 18.03 700 gram szczęścia 🥰
    USG 18.02 Dziewczynka ❤ 320 gram 😍
    USG 04.01 - 152bpm, CRL 6,64 cm szczęścia <3
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 4 marca 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Że mnie się śmieją że mam czwarte a nie drugie 😅 ogólnie to nie mam nic, oprócz skarpetek które kupiłam jak się dowiedziałam że będzie dziewczynka.

    Ana__33 lubi tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 4 marca 2021, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Dziewczyny, które dobrze przechodzicie ciążę i nic się nie dzieje z szyjka, nie ma plamienia, infekcji itp, czy Wy coś ćwiczycie? Chodzi mi oczywiście o takie delikatne ruszanie się w ciąży. Ja zaczęłam trochę chodzić na orbitretku, po 20 minut na razie. To chyba jest ok?


    Ćwiczę i spaceruje. Ćwiczenia dla kobiet w ciąży i wybrane treningi E.Ch. spacerować staram się codziennie około godziny, trening minimum 3xw tygodniu po około pół godziny, to wystarczy. Jeżeli dopiero zaczynasz to na spokojnie, co drugi/trzeci dzień najlepiej właśnie coś typowego dla kobiet w ciąży, później możesz dołożyć ciężarki lub gumy lub zwiększyć intensywność i częstotliwość ćwiczeń.
    Wykluczone są ćwiczenia w pozycjach na brzuchu i plecach oraz długie trzymanie rąk ponad linię barków. Puls na poziomie 120 max 140 na początek będzie ok.
    Ćwiczenia na tzw spięciu mięśni brzucha są dozwolone w pozycji stojącej.
    Dlatego najlepiej wybierać treningi dla ciężarówki, wtedy nauczysz się co i jak robić a czego unikać

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
‹‹ 191 192 193 194 195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ