X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 4 marca 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje udanych wizyt i powodzenia na następnych!
    Ja jutro też się w końcu wybieram po 6 tygodniach przerwy.
    Połówkowe mam 11 marca. Będę płacić 200 zł. Zwykłe wizyty u tej lekarki, do której idę są tańsze. Byłam u niej na połówkowych w pierwszej ciąży i wszystko dokładnie sprawdziła i omówiła. Tylko zdjęcia ładnego się nie udało zrobić, bo mała chowała buzię. Gin pukała w brzuch z jednej i drugiej strony, żeby chociaż na chwilę się odsłoniła, żeby sprawdzić czy warga jest bez rozszczepu.

    Wczoraj kiepsko się czułam, ale nie chciałam brać zwolnienia, bo jutro prowadzę szkolenie, a potem szybciej wychodzę, bo wizyta. Wzięłam urlop, ale byłam już w pracy od 3 godzin, to kierowniczka powiedziała, żebym sobie te 3 godziny dzisiaj odebrała.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam żel do higieny intymnej PlivaFem F który poleciła mi ginekolog dawno temu kiedy męczyły mnie nawracające infekcje. Teraz tez używam, bo już jedna się napatoczyła. tez była bezobjawowa i jakieś globulki brałam 10dni.

    czy macie krwawienia z nosa ? mi się sporadycznie zdarzało od początku ciąży przy wydmuchiwaniu nosa,, ale dzisiaj w nocy zalałam poduszkę krwią, jakiś skrzep się pojawił. nie wiem czy to z przemęczenia czy takie uroki szaleństwa hormonów ?

  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 4 marca 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Polecam żel do higieny intymnej PlivaFem F który poleciła mi ginekolog dawno temu kiedy męczyły mnie nawracające infekcje. Teraz tez używam, bo już jedna się napatoczyła. tez była bezobjawowa i jakieś globulki brałam 10dni.

    czy macie krwawienia z nosa ? mi się sporadycznie zdarzało od początku ciąży przy wydmuchiwaniu nosa,, ale dzisiaj w nocy zalałam poduszkę krwią, jakiś skrzep się pojawił. nie wiem czy to z przemęczenia czy takie uroki szaleństwa hormonów ?

    Ja raz miałam takie niewielkie krwawienie, i dość często przy wydmuchiwaniu mam krew na chusteczce, dodatkowo ciagle katar i zatkane zatoki, niestety taki chyba urok ciąży.
    U Ciebie pewnie heparyna to nasila.

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Polecam żel do higieny intymnej PlivaFem F który poleciła mi ginekolog dawno temu kiedy męczyły mnie nawracające infekcje. Teraz tez używam, bo już jedna się napatoczyła. tez była bezobjawowa i jakieś globulki brałam 10dni.

    czy macie krwawienia z nosa ? mi się sporadycznie zdarzało od początku ciąży przy wydmuchiwaniu nosa,, ale dzisiaj w nocy zalałam poduszkę krwią, jakiś skrzep się pojawił. nie wiem czy to z przemęczenia czy takie uroki szaleństwa hormonów ?

    Ja nie miałam, ale ja mam trombofilie. Moje ciężarne koleżanki się na to bardzo skarżyły, do tego krwawiły im dziąsła 😕

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawien z nosa nie mam, raz troszkę krwi przy smarkaniu było :p. W ogóle czytałam ,że w ciąży może być więcej wydzieliny w nosie, jak wodnisty katar i u mnie zdecydowanie tak jest.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Ćwiczę i spaceruje. Ćwiczenia dla kobiet w ciąży i wybrane treningi E.Ch. spacerować staram się codziennie około godziny, trening minimum 3xw tygodniu po około pół godziny, to wystarczy. Jeżeli dopiero zaczynasz to na spokojnie, co drugi/trzeci dzień najlepiej właśnie coś typowego dla kobiet w ciąży, później możesz dołożyć ciężarki lub gumy lub zwiększyć intensywność i częstotliwość ćwiczeń.
    Wykluczone są ćwiczenia w pozycjach na brzuchu i plecach oraz długie trzymanie rąk ponad linię barków. Puls na poziomie 120 max 140 na początek będzie ok.
    Ćwiczenia na tzw spięciu mięśni brzucha są dozwolone w pozycji stojącej.
    Dlatego najlepiej wybierać treningi dla ciężarówki, wtedy nauczysz się co i jak robić a czego unikać
    Dzięki za odp. Właśnie muszę zacząć się ruszać, bo mi mięśnie zanikną ;). Mąż mi nie pozwala ćwiczyc- chciałam porobić treningi dla ciężarnych z YT, ale krzyczy na mnie. Za to orbitrek mu nie przeszkadza.

    akilegna♥ lubi tę wiadomość

  • vatolina Autorytet
    Postów: 349 248

    Wysłany: 5 marca 2021, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie wczoraj leciała krew i rano i wieczorem 🙄 czyli już się zaczyna. W pierwszej ciąży od 34 tygodnia leciała mi codziennie 🙈 a właśnie od 20 tygodnia raz na kilka dni. Wiec liczę się z tym ze teraz będzie to samo. Ale w 38 tc to pamietam jak pojechałam ze starym do galerii to żeby przejść kółko musiałam się zatrzymywać w 3 toaletach bo mnie poprostu krew z nosa zalewała 🙈
    Ale z dziąseł tez mi leci i leciała do 4 mies po porodzie.

    Jeszcze tego nie konsultowałam z endo, ale chyba dobrze? Po 4 tygodniach brania euthyroxu tsh spadło mi z 3,1 do 1,6 :)


    Ja co miesiąc płacę za wizytę 240 lekarz z certyfikatem fmf (Wrocław), 6 lat temu płaciłam 150 u niego 🙄 ale ma super sprzęt, ufam mu i na te najważniejsze badania nie muszę jeździć gdzieś indziej. Teraz za połówkowe płaciłam u niego 350 ze zdjęciem 4D 🙂 swoją drogą pokaże wam moją dziobaczke sprzed 2 tygodni (20+3) wydaje mi się podobny do pierwszego synia :)

    Cysio🤍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 19:14

    LENi, akilegna♥, StarającaSię lubią tę wiadomość

    ojxel6d846sat3l9.png
    20.01.21 / 168g 🤍 (16+4)
    17.02.21 / 391g 🤍 (20+4)
    17.03.21 / 773g 🤍 (24+3)
    14.04.21 / 1459g 🤍 (28+3)
    12.05.21 / 2375g 🤍 (32+3)
    02.06.21 / 2880g 🤍 (35+3)
    10.06.21 / 3150g 🤍 (36+4)
    18.06.21 / 3240g 🤍 (37+5)
    05.07.21 / 3700g 🐻🎂🎈
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne macie zdjęcia, mam nadzieję, że na prenatalnych też takie ładne dostanę, bo póki co młody się odwraca.

    Mam pytanie, od wtorku aplikuje Pimafucin, i w środę rano mialam lekkie plamienie z nitkami krwi, i dziś rano znowu, taki po prostu różowy śluz. We wtorek na wizycie było wszystko ok, próbuje się do lekarza dodzwonić, a o 6 rano juz chcialam na IP jechać, miałyście tak po globulkach?
    Jak się z nim nie skontaktuje, to chyba pojade do szpitala, dla spokojnej głowy.

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 5 marca 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Dzięki za odp. Właśnie muszę zacząć się ruszać, bo mi mięśnie zanikną ;). Mąż mi nie pozwala ćwiczyc- chciałam porobić treningi dla ciężarnych z YT, ale krzyczy na mnie. Za to orbitrek mu nie przeszkadza.


    To uświadom męża, że ćwiczenia w ciąży są jak najbardziej wskazane o ile lekarz nie zabrania. Podczas ćwiczeń dotleniamy maluszka, zbijamy glukoze, poprawiamy naszą wydolność oddechową, rozciągamy bolące plecy i mogę jeszcze wymienić kilka dobroczynności. Najbardziej przemówi do niego zdrowie twoje i dziecka i być może lżejszy poród + szybszy powrót do sił już po ;)
    Mojemu wystarcza kiedy mówię, że lakrz kazał ćwiczyć ;)

    Ula30 lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 5 marca 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, muszę jak co miesiąc oddać jutro mocz do badania tylko się zastanawiam jak to zrobić 🤦 Generalnie idę spać po 22-23, wtedy robię ostatnie siku a potem się budzę po 2 bo mam parcie na pęcherz i później śpię już do tej 5-6. Problem w tym że wtedy jak wstaje to właściwie nie chce mi się w ogóle sikać, wiecie dosłownie parę kropel ze mnie wyleci 🙄 To jest taki mój stały 'harmonogram' od kilku tygodni który mi się sprawdza przy mojej cukrzycy itd więc gdybym na noc przed snem więcej wypiła to oznacza dla mnie dodatkową pobudkę i tu już cukier na czczo będę miała wtedy podwyższony 😒

    Laboratorium jest jutro czynne od 8, myślicie że mogłabym wstać po 5, zjeść normalnie śniadanie, wypić coś i pobrać do pojemnika mocz powiedzmy o 7?

    Wiem że pytanie bardzo z serii głupich ale naprawdę nie wiem jak to rozegrać 😅

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 5 marca 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Dziewczyny, muszę jak co miesiąc oddać jutro mocz do badania tylko się zastanawiam jak to zrobić 🤦 Generalnie idę spać po 22-23, wtedy robię ostatnie siku a potem się budzę po 2 bo mam parcie na pęcherz i później śpię już do tej 5-6. Problem w tym że wtedy jak wstaje to właściwie nie chce mi się w ogóle sikać, wiecie dosłownie parę kropel ze mnie wyleci 🙄 To jest taki mój stały 'harmonogram' od kilku tygodni który mi się sprawdza przy mojej cukrzycy itd więc gdybym na noc przed snem więcej wypiła to oznacza dla mnie dodatkową pobudkę i tu już cukier na czczo będę miała wtedy podwyższony 😒

    Laboratorium jest jutro czynne od 8, myślicie że mogłabym wstać po 5, zjeść normalnie śniadanie, wypić coś i pobrać do pojemnika mocz powiedzmy o 7?

    Wiem że pytanie bardzo z serii głupich ale naprawdę nie wiem jak to rozegrać 😅

    Tak, ja oddawałam mocz raz nawet o 15, bo musiałam skorzystać z pobrania domowego i było wszystko ok. Bardziej ważne jest, żeby oddać go do badania max do 2 godzin :) W poprzedniej ciąży wstawałam o 9, pobierałam mocz i na 10 docierałam do pustego laboratorium, bez ludzi i bez korków 😀

    Kosmo lubi tę wiadomość

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 5 marca 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunis wrote:
    Tak, ja oddawałam mocz raz nawet o 15, bo musiałam skorzystać z pobrania domowego i było wszystko ok. Bardziej ważne jest, żeby oddać go do badania max do 2 godzin :) W poprzedniej ciąży wstawałam o 9, pobierałam mocz i na 10 docierałam do pustego laboratorium, bez ludzi i bez korków 😀
    Dziękuję Ci, takiej odpowiedzi potrzebowałam 😅 Jakoś tak w głowie mi się utarło że to musi być poranny mocz i muszę z nim lecieć zaraz na otwarcie laboratorium, a też wtedy kolejki największe są 🙄

    W takim razie na spokojnie jutro wstanę, zjem i pojadę może nawet trochę później.

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Wszystko ok na ten moment. Dr powiedziała, że nie widać siusiaka. Nie mogę już się doczekać połówkowego w czwartek. Może się potwierdzi dziewczynka :)

    anjaa25, Kosmo, Anszelika, Zula36, Alunis, aliciaaa, Tabolek, Maniuś, Niezapominajka5, lysinka, akilegna♥ lubią tę wiadomość

  • anjaa25 Autorytet
    Postów: 259 296

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też melduje się po wizycie. Młody waży już 640 gram i na wizycie ulokował się głową w dół 😉 następna wizyta za 4 tygodnie i muszę zrobić obciążenie glukoza..na zaparcia mam brać lactulose, czopki. Można też Gaviscon i Dicopeg. Niestety ferrytyna mi wyszła poniżej normy więc muszę włączyć preparaty z żelazem. A co powodują takie preparaty - zaparcia...ech....no cóż..wytrzymam byle młody rósł zdrowo 😉

    Kosmo, vatolina, Alunis, aliciaaa, Tabolek, Maniuś, Kama_86, akilegna♥ lubią tę wiadomość

    lprki09kusm93td5.png
  • anjaa25 Autorytet
    Postów: 259 296

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olimama wpisz mi proszę kolejną wizytę na 2 kwietnia a wizytę prenatalna III trymestru na 15 kwietnia 😉

    lprki09kusm93td5.png
  • Tęczowa Przyjaciółka
    Postów: 88 103

    Wysłany: 5 marca 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja następną wizytę mam 30.03, a płeć prawdopodobnie chłopak, ale jeszcze nie na 100%

    Tabolek, Maniuś lubią tę wiadomość

    18.06.2020 Emma [*] 26 tc
    27.04.2021 Maksym Marcel [*] 29 tc
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 5 marca 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Synuś dziś kończy 5 lat. Kawał chłopa już. Jutro impreza. Narobiłam się dziś, a jeszcze chleb mi został i dekoracja tortu. Grunt że brzuch za bardzo nie ciągnie ostatnio.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 5 marca 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2021, 19:39

    Anszelika lubi tę wiadomość

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 5 marca 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olimama dziękujemy 😊

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 6 marca 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie gratulacje udanych wizyt 🙂
    Anszelika wszystkiego najlepszego dla synusia 🙂🎂

    Miałam taki tydzień że musiałam Was nadrobić Dziewczyny 🙂 też zaczęły mi się skrzepy krwi w nosie przy smarkaniu, i też pomyślałam że może warto byloby zacząć cos ćwiczyć ale postanowiłam zapisać się do fizjoterapeutki która przy okazji jest uro i nie robić nic na własną rękę, bo ja mam takie zdolności że potrafię sobie zaszkodzić😉

    Anszelika lubi tę wiadomość

    zem3mg7ythr95x2e.png
‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ