X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 9 marca 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jusci wrote:
    Alunis, tak wiem 😉 tylko są dziewczyny które już ją robiły wcześniej, i tak z ciekawości pytam 😉 bo po co się męczyć drugi raz, jak już jest np stwierdzona cukrzyca 😉 przecież nie zniknie 😉
    Ja nie robiłam drugi raz. Chyba nikt nie musial powtarzać? 🤔

    Niezapominajka5, rozpatrywalam juz dodjechac do szpitala, ale na szczęście wyciszylo się i narazie jest spokój. Za tydzień mam wizytę, zobaczymy, czy szyjka ok. Ostatnio miała 5,4 to mam nadzieję, że dalej ma się dobrze.

    Anszelika, kciuki. 🤞

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 9 marca 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo, ja na punkcie kocykow mam hopla, potrafię na nie wydać majątek. 😅 Ale uważam, że dobry materiał o właściwościach termoregulacyjnych to ważna sprawa w przypadku okrycia.

    A pieluszek jakich szukasz? Generalnie tetra spełnia swoje zadanie, a te większe bambusowe pieluszki to raczej do okrywania i wygladania. 😁

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 9 marca 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Dziewczyny polecicie może jakiś sklep internetowy z kocykami, pieluchami i innymi pierdołami, które nie kosztują np 70zl za jedną większą pieluchę? 😆 Mam wrażenie że te ceny są ogromne 🧐

    Ja oszalałam na punkcie bajkowe wnętrza kids. Piękne cudne rzeczy. Jak wrócę z USG to od razu coś zamówię 😍

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 9 marca 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Kosmo, ja na punkcie kocykow mam hopla, potrafię na nie wydać majątek. 😅 Ale uważam, że dobry materiał o właściwościach termoregulacyjnych to ważna sprawa w przypadku okrycia.

    A pieluszek jakich szukasz? Generalnie tetra spełnia swoje zadanie, a te większe bambusowe pieluszki to raczej do okrywania i wygladania. 😁
    No właśnie zdaje sobie sprawę z tego że te odpowiednie np bambusowe kocyki to ważna sprawa 😁 Ale 140zl za jeden to trochę dużo dla mnie, wczoraj zamówiłam jeden na memi w promocji za 80zl ale tak się zastanawiam czy to taka standardowa cena czy jednak jest taki hype na tę dzieciowe piękne akcesoria i temu tyle kosztują 🤷

    Co do pieluszek właśnie chciałam kupić kilka na to lato większych bambusowych/muślinowych do okrywania bo w mieszkaniu mamy zawsze gorąco, do wózka też się przyda ale no właśnie koło stówy za jedną pieluchę 😆 No nie wiem 😅

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez czasem twardnieje macica, wtedy chyba najlepiej się położyć i odpocząć, u mnie pomaga.
    ale tak poza tym biorę magnez 2/3 razy dziennie, tak mi lekarz zalecał i kazał brac tak restrykcyjnie jak biorę heparynę i acard, a nie jak mi się przypomni.

    co do zakupów to ceny powalające niektóre, wiec tez chętnie z poleconych sklepów z fajnymi produktami za które się nie przepłaca skorzystam )
    ostatnio kupiłam dwa pierwsze ciuszki - dwa białe body bez rękawków, całe białe za 10zl/szt w rosmanie ;)

    wczoraj kupiłam spodnie jeansowe ciążowe w lidlu przecena na 24,99zl 😁 polecam bo naprawdę fajnie są skrojone (fajny fason, odpowiednia długość nogawek etc) aż jestem zdziwiona.

    Tabolek lubi tę wiadomość

  • vatolina Autorytet
    Postów: 349 248

    Wysłany: 9 marca 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny za czy któraś tak ma że źle się czuje po magnezie? Mnie muli strasznie jak wezmę i na następny dzień czyści. Stary już się na mnie drze żebym nie brała bo może mam nadmiar? O ile to możliwe 🙈 w pierwszej ciąży brałam codziennie a tutaj nie mogę nawet raz na tydzień ... jak dużo pochodzę i np mam twardy brzuszek

    ojxel6d846sat3l9.png
    20.01.21 / 168g 🤍 (16+4)
    17.02.21 / 391g 🤍 (20+4)
    17.03.21 / 773g 🤍 (24+3)
    14.04.21 / 1459g 🤍 (28+3)
    12.05.21 / 2375g 🤍 (32+3)
    02.06.21 / 2880g 🤍 (35+3)
    10.06.21 / 3150g 🤍 (36+4)
    18.06.21 / 3240g 🤍 (37+5)
    05.07.21 / 3700g 🐻🎂🎈
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 9 marca 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mamy 350g zdrowej dziewczynki 😍

    Kosmo, anjaa25, olimama, lysinka, Aneta, Maniuś, shooa, Tabolek, Niezapominajka5, Alunis, Kama_86, akilegna♥ lubią tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika, super :). Ja z tych dzieciowych rzeczy jeszcze nic nie mam kupionego. Na razie wrzucam sobie do koszyka na Allegro co mi się podoba. W czwartek po wizycie jak będzie ok to pojedziemy do sklepu z wózkami, żeby trochę pooglądać na żywo. Ogólnie z takich grubszych wydatków to mam wózek, fotelik do samochodu, dwa łóżeczka i monitor oddechu. Wymyśliłam, że od kwietnia zacznę kupować po jednej z tych rzeczy w miesiącu. Np w kwietniu fotelik, w maju łóżeczka, w czerwcu wózek, w lipcu monitor. Czy to za wcześnie ?

  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 9 marca 2021, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo, generalnie tkanina bambusowe jest droższa, ale na upały sprawdza się super, bo obniża temp. o ok 3 stopnie. Pewnie uda sie kupić coś taniej. Czesto w wielopakach jest lepsza cena. Pierwsze miesiące spokojnie okryjesz malucha pieluszka. A znowu jak wybierzesz wiekszy rozmiar to posluzy tez w kolejnych sezonach. Mój syn ma 5 lat, a w ciepłych miesiacach dalej śpi wlasnie pod otulaczem bambusowym.

    Ale tak ceny dziecięcych artykułów potrafią zwalić z nóg.

    Anszelika, super wieści 👍

    Ula, też rozkładamy sobie zakupy w czasie, ale wózek planuję ogarnąć w kwietniu, najpóźniej w maju, bo nie wiem jak będzie z dostępnością.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 9 marca 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Kosmo, generalnie tkanina bambusowe jest droższa, ale na upały sprawdza się super, bo obniża temp. o ok 3 stopnie. Pewnie uda sie kupić coś taniej. Czesto w wielopakach jest lepsza cena. Pierwsze miesiące spokojnie okryjesz malucha pieluszka. A znowu jak wybierzesz wiekszy rozmiar to posluzy tez w kolejnych sezonach. Mój syn ma 5 lat, a w ciepłych miesiacach dalej śpi wlasnie pod otulaczem bambusowym.

    Ale tak ceny dziecięcych artykułów potrafią zwalić z nóg.

    Anszelika, super wieści 👍

    Ula, też rozkładamy sobie zakupy w czasie, ale wózek planuję ogarnąć w kwietniu, najpóźniej w maju, bo nie wiem jak będzie z dostępnością.

    Serio śpi pod otulaczem??? Mój to by się obraził bo on ma mieć dużą kołdrę. Nie ważne ile stopni na dworze czy w pokoju (druga mamusia 🤣)

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 9 marca 2021, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zakupy też planuje rozłożyć w czasie. Mam już zaklepany wózek od znajomej. Od przyjaciółki pożyczam fotelik. Mąż kupił farbę do łóżeczka i będzie malował po synu, bo wygryzł farbę...
    Kupię dostawke jakaś na pewno z vinted. Mam już huśtawkę hybrydowa, tylko muszę ją przywieźć od mamy i uprać. Zostaje niańka elektroniczna, bo nasza umarła, no i ciuszki. Pościel od znajomej odkupie nieużywana. Tylko poszewki ogarnę. Nosidło takie na plecy mam po synu. Ogólnie nie ma tragedii. Materac kupię stacjonarnie. Wanienkę i takie bzdety też, pewnie w Ikei. Ogarnie się jakoś maj/czerwiec. W kwietniu jakieś meble bo mam pusty całkiem pokój.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 9 marca 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika wrote:
    Serio śpi pod otulaczem??? Mój to by się obraził bo on ma mieć dużą kołdrę. Nie ważne ile stopni na dworze czy w pokoju (druga mamusia 🤣)
    Serio, tylko ma już taki duży 140 na ileś tam. U nas latem jest sauna. Sami śpimy pod podszewka, a planuję i dla nas zamowic narzutke z bambusa.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 9 marca 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika, jak wybierzesz jakas nianie to podrzuc. Ja z synem nie miałam, posilkowalismy się telefonami, ale to było słabe rozwiazanie. 😅

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 9 marca 2021, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Serio, tylko ma już taki duży 140 na ileś tam. U nas latem jest sauna. Sami śpimy pod podszewka, a planuję i dla nas zamowic narzutke z bambusa.

    Mój chłop śpi pod czymkolwiek, ale ja to nie ważne ile stopni, muszę być przykryta bo marznę. W Egipcie i Grecji też, wszyscy się ze mnie śmieją 🤣
    A co do niańki to bierzemy jakaś najprostsza, byle zasięg miała dobry, bo lubimy wieczorem na podwórku posiedzieć. Nie muszę dziecka oglądać też jak śpi, więc na pewno wezmę bez kamery.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2021, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wytrzymałam nerwowo. Oprócz twardnienia macicy miałam dziś kłucia w podbrzuszu i bóle miesiączkowe. Jeszcze głupia dotknęłam szyjkę i omal nie zemdlałam, bo jakaś strasznie miękka i otwarta mi się wydała. Udało mi się dostać do gina w moim mieście. Ale w sumie nie jest źle. Dr mówi, że szyjka jest taka pośrednia, jeśli chodzi o miękkość, ale generalnie może być. No i długa na 5cm. Tylko dzidzia napiera główką na szyjkę. Normalnie powinny być wody płodowe między dzieckiem a szyjka, a mój maluch centralnie ma samą głowę przy ujściu. Na szczęście nie powoduje to rozwierania od strony macicy, ale mam się oszczędzać i prowadzić "fotelowy" tryb życia. Chyba czeka mnie przejście na zwolnienie szybciej niż myślałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula, to włącz tryb fotelowy jak najszybciej nawet jak szyjka długa. pracujesz zdalnie ? ja jakoś podświadomie staram się dużo leżeć mimo ze pracuje, ale co mogę to robię do pracy z pozycji półleżącej.

  • lysinka Autorytet
    Postów: 704 944

    Wysłany: 9 marca 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam otulacze bambusowe 120x120 i starsze korzystają w lecie do tej pory (6 i 4 lata). Nianie trafiłam w biedrze na wyprzedaży za 50 zł i dała radę, mimo, że totalnie no name.

    A macie wybrany fotelik? Nie mogę się zdecydować, choć dopiero zaczęłam szukać

    km5smg7yaiikzi6r.png
  • lysinka Autorytet
    Postów: 704 944

    Wysłany: 9 marca 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula dopóki nie miną ci bóle postaraj się odpoczywać więcej.

    km5smg7yaiikzi6r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Włączyłam już tryb kanapowy. Niestety pracuję normalnie. Chodzę na 7h. Jak wracam to leżę w domu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lysinka wrote:
    A macie wybrany fotelik? Nie mogę się zdecydować, choć dopiero zaczęłam szukać
    Też chętnie posłucham waszych rad odnośnie fotelików. Tyle tego jest że nawet mi się czytać nie chce. Także jak któraś ma coś godnego polecenia ,to niech daje znać.

‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ