X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 22 września 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    Jak usypialam na rekach to tez bylo najgorzej odlozyx

    To jak Ci się udało, że już usypia sama?

    l22ndf9helggnp3z.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 22 września 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na szczęście jak na razie zasypia wszędzie i w każdej pozycji. Jak się zmęczy jedzeniem to nie raz odpadnie w trakcie, budzi się po pięciu minutach i je dalej. W łóżeczku też sama. Nie raz zagapi się na karuzelke i tak ją to zmęczy że zasypia. W ogóle mi to nie przeszkadza 😜

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 22 września 2021, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie to chyba jej nie pokazywałam. Od mniej więcej tygodnia co się do niej coś powie to mamy uśmiech od ucha do ucha
    https://naforum.zapodaj.net/1d4f061819c2.jpg.html

    Nie udostepniajcie 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2021, 21:44

    Natka95, Kosmo, Angiee lubią tę wiadomość

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 22 września 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam śpiworek z Cottonmoose tak jak Leni.
    Planu dnia nie mamy, bo to zależy czy mąż w pracy jest i czy na dzień czy na noc i czy córka jest w przedszkolu. Jak mam rano się zebrać, ją odprowadzić, to inne rzeczy przesuwają się na później. Są pewne stałe elementy dnia, ale czasowo to się różnie rozkłada.

  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 22 września 2021, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika, śliczny uśmiech :)

    Ja dziś pisałam, że Józek nie chwyta sam zabawek, a wieczorem udało mu się chwycić Oball, który sekundę wcześniej puścił, a potem przełożył sobie z ręki do ręki.

    Anszelika, medimind lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika, jaka śliczniutka laleczka 😍 W ogóle zazdroszczę mamusiom córek, że możecie im kupować te wszystkie śliczne rzeczy w serduszka, kwiatki i falbanki. Jednak dla chłopców nie ma takiego wyboru i nie są te rzeczy takie urocze 😏.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2021, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LENi wrote:
    To jak Ci się udało, że już usypia sama?

    Nawet nie wiem , przyszedl jakis dzien ze ja polozylam i zasnela, drugi postekala i znow zasnela i tak juz z miesiac

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 22 września 2021, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Anszelika, jaka śliczniutka laleczka 😍 W ogóle zazdroszczę mamusiom córek, że możecie im kupować te wszystkie śliczne rzeczy w serduszka, kwiatki i falbanki. Jednak dla chłopców nie ma takiego wyboru i nie są te rzeczy takie urocze 😏.

    Też zazdrościłam przy synu. Ja z wyprawka ta popłynęłam że masakra... Te ciuszki są prześliczne. Dużo na 68 mam z newbie, bo myślałam że na miesiąc już będę musiała zakładać.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2021, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anszelika wrote:
    Też zazdrościłam przy synu. Ja z wyprawka ta popłynęłam że masakra... Te ciuszki są prześliczne. Dużo na 68 mam z newbie, bo myślałam że na miesiąc już będę musiała zakładać.
    Nie dziwię się. A ciuszki z newbie są boskie. Uwielbiam taki styl dla dziewczynek 😍.

    olimama, Kama_86 lubią tę wiadomość

  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 23 września 2021, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie jak słyszę że dziecko usypia samo to jakaś abstrakcja haha 😂 ja chodzę, tańczę i bujam przez min. 15 minut i dopiero odkładam i to na brzuch... Bo inaczej mamy turbodrzmeke.. 🤷🤷🤷
    Co do smoczków próbowaliśmy juz z Mam, Nuk, silikonowego Bibsa, Lovi, Avent - nic nie pasuje... Najlepsze są paluszki 🥴

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 23 września 2021, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    Czy Wasze dzieci już chwytają same zabawki, czy musicie im je dawać do rączek?
    Od jakiegoś czasu chwyta, a od wczoraj nieźle manipuluje nimi w dwóch rączkach. No i co upolowane to trzeba skosztować. A 😅

    Angiee. Myślę, że mógł jej jakiś składnik mleka nie podejść i podraznilo jelita. A z szczepieniem moze dobrze, że przesunięte, bo rota mógłby dodatkowo namieszac. Cos tam badacie? Czy obserwujesz narazie? A nakladki i w dzien i w nocy używasz?

    Maferka, a może podać w nocy 2 cyce, niech zjee trochę z jednego, do ulgi i dokończyć na drugim. 🤔 Albo kolektor bym założyła. Bo jak sciagasz to jeszcze może nakręcić sie to w noc.

    Kama, szybki termin. Powodzenia.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 23 września 2021, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Chcę kupić otulacz do fotelika, słyszałam, że
    Pink no more są fajne. A może polecacie jakieś inne? W ogóle kupujecie otulacz do fotelika na jesień/zimę?
    Ula, bardzo ładny. Ma sciagacz przy głowie, bedzie szło ładnie uszczelnić 👍i powinien być ciepły.
    Ja uważam, że taki otulacz, czy spiworek do fotelika to super rzecz. Z synem mialam ten dedykowany do fotelika, chyba najcieńszy z maxi cosi, nie był on jakis mega gruby, a cały sezon nam służył. Jak było bardzo zimno, a przyszło nam jechać na bioderka przy -20 kilku stopniach i od parkingu był kawał drogi, to ubieralam go w cieplejszy sweterek, a do spiworka wsadzilam kocyk. W samochodzie łatwo dziecko poodpinac i się nie przegrzeje, podobnie jak zaśnie w aucie, a wrocisz do domu, czy idziesz do sklepu to nie ma problemu, żeby odkryć dziecko bez budzenia. No i najwazniejsze w kombinezonie, pasy nigdy nie sa prawidłowo dociagniete i podczas wypadku maluch moze z tego fotelika wyleciec. Więc moim zdaniem to jeden z wazniejszych punktów wyprawki zimowej. Na vinted, czy olx jest tego od groma, można kupić za nieduże pieniądze.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 23 września 2021, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde ja nas chyba dzisiaj umowie na wizytę. Dwie noce z nawilzaczem było spoko, a teraz znowu charczy. Jak je o 1 w nocy to wszystko jest normalnie, nic jej nie ma a jak się budzi o tej godzinie to co któryś oddech tak jej charczy chyba bardziej w gardle niż w nosie, ma problem z jedzeniem. Połowę chyba to wypluła. Albo się krztusi często. Niby oddycha noskiem a jakby zatkany miała? Sama nie wiem. Psikalam wodą morską to nic nie zeszło, ani gluta jednego a przechodzi jej dopiero jak ją ponosimy kilka minut albo w leżaku posiedzi. Spanie pod skosem nic nie daje i tak to się dzieje. W dzień zdrowe dziecko, nic takiego się nie dzieje, żadnych problemów z gilami.

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 23 września 2021, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ina, jakis plan dnia juz mamy, ale z drzemkami w ciagu dnia jest różnie, bo jednego dnia zasypia od razu i spi dlugo, a innego walczy albo wybudza się i wtedy wszystko posypane. Jesli jestesmy w domu to narazie wygląda to tak kapiel robimy ok 18, później pielegnacja i kładziemy się do naszego łóżka, tam cycek i jak zaśnie to podmieniam na smoka, jak się wybudza to biegnę znów dobić cyckiem, czasami kilka razy i tak jak już jest cicho w domu i sen twardy to do łóżeczka przenosze ok 21. Pierwsze spanie ma dlugie powyżej 6h, później cyc nad ranem i najczęściej 6.30 pobudka, wtedy zwykle ma dobry humor, więc albo lezymy jeszcze w naszym łóżku albo leży sobie w łóżeczku, a ja przygotowuję syna, później pielegnacja, zmiana ubranka na dzienne i przenosimy sie do kuchni, mała do lezaczka, a my śniadanko, ogarnięcie chaty po nocy, przed 8 panowie opuszczają dom, a my wyciszamy się, cycek i pierwsza drzemka. Jak pośpi do godziny to jest dobrze, bo przygotuję obiad. Później do 2h aktywnosci, tu dużo czasu na macie, cyc i spacer. Wtedy zalicza zazwyczaj długa drzemkę. Po powrocie często jeszcze pośpi, a jak nie to cyc i znowu ok 2h aktywnosci. Odbieramy starszego z przedszkola. I od tego momentu każdy dzień wygląda inaczej, zaleznie co mamy w planach, jak zakupy to zaśnie w samochodzie, jak spacer na plac zabaw ze starszakiem to pośpi dlugo, a jak w domu to ze 2 turbo drzemki i byle przetrwać do wieczora. 😅

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 23 września 2021, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leni, a probowalas odłożyć ja z lulania w polsnie? Jak już jest wyciszona? Moze zasnie wtedy sam?

    Anszelika, śliczna dziewczynka.

    Ula, te dziewczęce ubranka to przekleństwo dla portfela. 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2021, 06:54

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • olimama Autorytet
    Postów: 1190 772

    Wysłany: 23 września 2021, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Kurde ja nas chyba dzisiaj umowie na wizytę. Dwie noce z nawilzaczem było spoko, a teraz znowu charczy. Jak je o 1 w nocy to wszystko jest normalnie, nic jej nie ma a jak się budzi o tej godzinie to co któryś oddech tak jej charczy chyba bardziej w gardle niż w nosie, ma problem z jedzeniem. Połowę chyba to wypluła. Albo się krztusi często. Niby oddycha noskiem a jakby zatkany miała? Sama nie wiem. Psikalam wodą morską to nic nie zeszło, ani gluta jednego a przechodzi jej dopiero jak ją ponosimy kilka minut albo w leżaku posiedzi. Spanie pod skosem nic nie daje i tak to się dzieje. W dzień zdrowe dziecko, nic takiego się nie dzieje, żadnych problemów z gilami.
    Kosmo, lepiej sprawdzić. Masz Nasivin baby? Psiknij jej może przed jedzeniem. Chyba żeby ja poinhalowac na spaniu. Miałyśmy podobnie, gula w gardle po nocy.

    qdkkroeq0u8d5vnj.png

    20+3tc 380g 22+3tc 500g 24+3tc 660g 28+3tc 1229g 32+3tc 2032g 34+3tc 2400g 36+3tc 2640g 37+6tc 2810g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2021, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja jestem jakas przeziebiona, nie kaszle ale gardlo mnie nawala, po nocy cala pojściel mokra. Myslicie ze dzwonic po mame by sie zajela mloda, by do niej nie podchodzić?
    Chociaz co z tego ze w dzien bedzie a w nocy znow ja.
    Zosia cos tam kaszle ale sa to dwa kaszlnięcia na 4h i to tez nieregularnie, więc chyba nie zarazilam jej.

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 23 września 2021, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olimama, nie mam ale będę dzisiaj w aptece to kupie. Myślałam jeszcze o maści majerankowej. Umowie nas na wizytę na przyszły tydzień bo jak nic pilnego to nas nie będą chcieli wcisnąć to przez weekend będziemy próbować dalej co to może być 🤨

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 23 września 2021, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Leni, a probowalas odłożyć ja z lulania w polsnie? Jak już jest wyciszona? Moze zasnie wtedy sam?

    Anszelika, śliczna dziewczynka.

    Ula, te dziewczęce ubranka to przekleństwo dla portfela. 😂

    Właśnie jak odkładam taka śniętą to oczy jak 5zl i znów usypianie 😂
    Oo tak te ubranka takie piękne 🤪 ja mam dużo z newbie ale jeszcze ma za duże :p
    Wszystko kusi w tych sklepach.. 🙈

    l22ndf9helggnp3z.png
  • ina-1409 Autorytet
    Postów: 770 574

    Wysłany: 23 września 2021, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Córka zasnęła wczoraj po 24. Miałam ochotę wpakować ja w rakietę i wysłać w kosmos. Pierwszy raz taki cyrk zrobiła. Już nie wiedziałam co robić. Nic nie pomagało poza cyckiem. A w między czasie jeszcze musiałam ja przebrać bo jej się ulało z płaczu chyba.
    W każdym razie przespała do 5, nakarmiłam ja i spi dalej nawet oka nie otworzyła.
    U nas jest jakiś plan dnia jak młoda normalnie spi. Zauważyłam, ze jak ma ta pierwsza drzemkę Ok. 2 h od wstania to potem jakoś normalnie to wyglada a jak nie i potem nie pospi na spacerze tez dłużej to już po zawodach, bo wieczorem jest cyrk jest tak zmęczona.
    Wiec jak jest dobry dzień to tez wstajemy, trochę pogadamy w łóżku, ogarniamy się i na matę. Zjada po przebudzeniu i potem przed drzemka. Drzemka Ok 1-2 h. Zjadamy i na spacer. Jak było lato to i 3h chodziłyśmy, teraz 1-1,5. Czasem jeszcze odsypia w domu i mogę zjeść obiad. Pobudka i zabawa. Kolejna drzemka i szykowanie do spania. Staram się koło 19 ja kapać i wtedy usypianie. Zazwyczaj koło 21 się udaje. Jak nie wejdą poranne drzemki lub na spacerze nie spi to wszystko się sypie.
    Olimama może zaczne dobijać cyckiem 😀tylko nie wiem jak po odstawieniu ja wtedy uśpić🤦‍♀️

    17u9df9hmomyrllt.png
    01.21. - nifty: zdrowa dziewczynka 💝
    29.10.20. FET
    20.01.20. ET 💔(10tc)
    15.01.20. pick-up (11 kumulusów, 8 zapłodnionych, 6 blastek 3x 4.1.1., 3x 4.2.2.)
    Gameta Gdynia
    07.2016 - ciąża naturalna 💔(10 tc)
‹‹ 545 546 547 548 549 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ