X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maferka tylko za dużo nie ściągaj. Mi CDL pozwalala tak ok 15ml.
    Ja też piłam niewielkie ilości szałwii, np szklankę wieczorem, ale trzeba z tym uważać więc nie namawiam.

    olimama lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę kupić otulacz do fotelika, słyszałam, że
    Pink no more są fajne. A może polecacie jakieś inne? W ogóle kupujecie otulacz do fotelika na jesień/zimę?

  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 22 września 2021, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Chcę kupić otulacz do fotelika, słyszałam, że
    Pink no more są fajne. A może polecacie jakieś inne? W ogóle kupujecie otulacz do fotelika na jesień/zimę?

    Ja nie planuje. Mam auto w garażu w domu, po prostu będę brać gruby koc do przykrycia.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Zula36 Autorytet
    Postów: 1838 928

    Wysłany: 22 września 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2022, 23:27

    event.png
    age.png
    ❤️👶🏼Adaś 22.06.2021🌈
    💔👼🏼09.04.2020 (9tc)
    ❤️👧🏼Zosia 28.06.2018
    👩🏼 Ja, 39 lat 🤦🏼‍♀️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2021, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez kombinezon, mam jakies dwa spiworki ale do wozka. Tak to spiworek i koc w foteliku jedynie przenosze ją z mieszkania do auta, a tak to w wozku jeździmy

  • ina-1409 Autorytet
    Postów: 770 574

    Wysłany: 22 września 2021, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko dzisiaj idzie na rekord nie spania w ciągu dnia. Dzisij nawet na spacerze nie spała i po 40 min powrót na syrenie do domu.
    Mam wrażenie, ze u nas ciagle są jakieś skoki,bo jak już się poprawia kwestia spania i myśle, ze ogarniam temat to się coś psuje i od nowa rozkminy co robić.
    Czy Wam już się układa jakiś plan dnia? Bo wydawało mi się, ze zaczyna coś majaczyć, ale ciężko nadal. Zwłaszcza jak nie chce spać?
    Czy macie może pomysł dlaczego ona nie spi? Bo ja już sama nie wiem. Niby najedzona, Pielucha czysta, kupa była, brzuch miękki a ona walczy i nie zasypia albo wybudza się po 15 min. Próbowałam już ja zmęczyć i oczy same się zamykają a i tak pospi chwile. Zaśnie przy cycku i po przełożeniu do łóżeczka wybudza się. Już ładnie spała na brzuszku i potrafi przespać tak z 2h ale nie dzisiaj Na plecach znowu macha rękami i nogami Nie wiem już co robię zle.
    A wieczorem jak zasypiają Wasze maluchy?

    Ja karmie roznie. Czasem co godzinę, czasem co dwie a jak pospi to i 4h przerwy mamy. Najbardziej mnie wkurza to jedzenie co godzinę bo po skończeniu ulewa często tak, jak by zjadła za dużo a się domaga cycka.

    Otulacza nie planowałam. Do samochodu na razie będzie kocyk a jak zrobi się chłodniej to planowałam śpiworek.

    Młoda zaczela zauważać zabawki i próbuje coś chwytać. A ostatnio najlepsze zajęcie to memlenie swojej ręki.

    17u9df9hmomyrllt.png
    01.21. - nifty: zdrowa dziewczynka 💝
    29.10.20. FET
    20.01.20. ET 💔(10tc)
    15.01.20. pick-up (11 kumulusów, 8 zapłodnionych, 6 blastek 3x 4.1.1., 3x 4.2.2.)
    Gameta Gdynia
    07.2016 - ciąża naturalna 💔(10 tc)
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 22 września 2021, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Kosmo, ja bym mąką ziemniaczaną podsypala te zaczerwienienie.
    Tylko kurde to już nawet nie jest zaczerwienione a zaczyna wyglądać jak rana aż 🤯 Mocno zdarte 😟 Będzie dzisiaj kąpiel w krochmalu ale nie wiem co na noc dać. Czy osuszyć tylko i bepanthenem tylko posmarować 🤔 Jak do piątku nie zobaczę poprawy to umowie się na poniedziałek do lekarza bo naprawdę źle to wygląda a to się wietrzy tylko jak ona na brzuchu głowę podniesie. Ciężko w ogóle jej odchylić głowę żeby to wyczyścić czy posmarować...

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ina-1409 wrote:
    Moje dziecko dzisiaj idzie na rekord nie spania w ciągu dnia. Dzisij nawet na spacerze nie spała i po 40 min powrót na syrenie do domu.
    Mam wrażenie, ze u nas ciagle są jakieś skoki,bo jak już się poprawia kwestia spania i myśle, ze ogarniam temat to się coś psuje i od nowa rozkminy co robić.
    Czy Wam już się układa jakiś plan dnia? Bo wydawało mi się, ze zaczyna coś majaczyć, ale ciężko nadal. Zwłaszcza jak nie chce spać?
    Czy macie może pomysł dlaczego ona nie spi? Bo ja już sama nie wiem. Niby najedzona, Pielucha czysta, kupa była, brzuch miękki a ona walczy i nie zasypia albo wybudza się po 15 min. Próbowałam już ja zmęczyć i oczy same się zamykają a i tak pospi chwile. Zaśnie przy cycku i po przełożeniu do łóżeczka wybudza się. Już ładnie spała na brzuszku i potrafi przespać tak z 2h ale nie dzisiaj Na plecach znowu macha rękami i nogami Nie wiem już co robię zle.
    A wieczorem jak zasypiają Wasze maluchy?

    Ja karmie roznie. Czasem co godzinę, czasem co dwie a jak pospi to i 4h przerwy mamy. Najbardziej mnie wkurza to jedzenie co godzinę bo po skończeniu ulewa często tak, jak by zjadła za dużo a się domaga cycka.

    Otulacza nie planowałam. Do samochodu na razie będzie kocyk a jak zrobi się chłodniej to planowałam śpiworek.

    Młoda zaczela zauważać zabawki i próbuje coś chwytać. A ostatnio najlepsze zajęcie to memlenie swojej ręki.


    A ciągu dnia moja trzeba wyciszyć przewoze ja do spypialni i próbuje smoczkiem ja usnąć czasem sie udaje czasem nie, wieczorem po jedzeniu odkladam ja do lozeczka troche się pokreci i zasypia.
    Planu dnia nie mamy.

    Ulubione zajęcie to też mamlanie rak

  • ina-1409 Autorytet
    Postów: 770 574

    Wysłany: 22 września 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Tylko kurde to już nawet nie jest zaczerwienione a zaczyna wyglądać jak rana aż 🤯 Mocno zdarte 😟 Będzie dzisiaj kąpiel w krochmalu ale nie wiem co na noc dać. Czy osuszyć tylko i bepanthenem tylko posmarować 🤔 Jak do piątku nie zobaczę poprawy to umowie się na poniedziałek do lekarza bo naprawdę źle to wygląda a to się wietrzy tylko jak ona na brzuchu głowę podniesie. Ciężko w ogóle jej odchylić głowę żeby to wyczyścić czy posmarować...


    Po Twoim wpisie zrobiłam przegląd młodej, bo jej tez druga broda rośnie.
    A masz możliwość kontaktu z polozna? Moza ona by cos poradzila

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2021, 17:58

    17u9df9hmomyrllt.png
    01.21. - nifty: zdrowa dziewczynka 💝
    29.10.20. FET
    20.01.20. ET 💔(10tc)
    15.01.20. pick-up (11 kumulusów, 8 zapłodnionych, 6 blastek 3x 4.1.1., 3x 4.2.2.)
    Gameta Gdynia
    07.2016 - ciąża naturalna 💔(10 tc)
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 22 września 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ina-1409 wrote:
    Moje dziecko dzisiaj idzie na rekord nie spania w ciągu dnia. Dzisij nawet na spacerze nie spała i po 40 min powrót na syrenie do domu.
    Mam wrażenie, ze u nas ciagle są jakieś skoki,bo jak już się poprawia kwestia spania i myśle, ze ogarniam temat to się coś psuje i od nowa rozkminy co robić.
    Czy Wam już się układa jakiś plan dnia? Bo wydawało mi się, ze zaczyna coś majaczyć, ale ciężko nadal. Zwłaszcza jak nie chce spać?
    Czy macie może pomysł dlaczego ona nie spi? Bo ja już sama nie wiem. Niby najedzona, Pielucha czysta, kupa była, brzuch miękki a ona walczy i nie zasypia albo wybudza się po 15 min. Próbowałam już ja zmęczyć i oczy same się zamykają a i tak pospi chwile. Zaśnie przy cycku i po przełożeniu do łóżeczka wybudza się. Już ładnie spała na brzuszku i potrafi przespać tak z 2h ale nie dzisiaj Na plecach znowu macha rękami i nogami Nie wiem już co robię zle.
    A wieczorem jak zasypiają Wasze maluchy?

    Ja karmie roznie. Czasem co godzinę, czasem co dwie a jak pospi to i 4h przerwy mamy. Najbardziej mnie wkurza to jedzenie co godzinę bo po skończeniu ulewa często tak, jak by zjadła za dużo a się domaga cycka.

    Otulacza nie planowałam. Do samochodu na razie będzie kocyk a jak zrobi się chłodniej to planowałam śpiworek.

    Młoda zaczela zauważać zabawki i próbuje coś chwytać. A ostatnio najlepsze zajęcie to memlenie swojej ręki.

    Ina u mnie identyko - też nie wiem co robię źle że nie chce mi spać.. Wieczorami usypianie trwa 2h

    l22ndf9helggnp3z.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 22 września 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo a może sudokremem posmaruj... On wysusza i się tak nie wyciera.. mMoże dłużej zostanie na brodzie.
    Na odparzenia mąka ziemniaczana ale na brodzie ciężko.. Moja ma dwie brody już.. 🙈

    l22ndf9helggnp3z.png
  • ina-1409 Autorytet
    Postów: 770 574

    Wysłany: 22 września 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gf95 wrote:
    A ciągu dnia moja trzeba wyciszyć przewoze ja do spypialni i próbuje smoczkiem ja usnąć czasem sie udaje czasem nie, wieczorem po jedzeniu odkladam ja do lozeczka troche się pokreci i zasypia.
    Planu dnia nie mamy.

    Ulubione zajęcie to też mamlanie rak

    Smoczek niestety dalej nie jest akceptowany. Staram się jej zrobić klimat i zaciemniam okna, odpalam szumisia a właściwie wydre, która dostała.
    Zazdrosne wieczorów. Mi z kilka razy się tak udało a poza tym bujanie i noszenie żeby usnęła.

    17u9df9hmomyrllt.png
    01.21. - nifty: zdrowa dziewczynka 💝
    29.10.20. FET
    20.01.20. ET 💔(10tc)
    15.01.20. pick-up (11 kumulusów, 8 zapłodnionych, 6 blastek 3x 4.1.1., 3x 4.2.2.)
    Gameta Gdynia
    07.2016 - ciąża naturalna 💔(10 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mija znajoma kiedyś była u pediatry z powodu właśnie braku snu u dziecka. Pediatra stwierdził, że to wina przekarmiania, że z wiecznie pełnym brzuchem trudno zasnac. Dziecko było na cycu i co chwilę jadło, bo cyc był lekiem na wszystkie płacze. Ot, taka teoria. Nie wiem czy u Ciebie pasuje, Ina.

    Kurcze, ale do fotelika taki zwykły kombinezon, jak do wózka? Kiedyś tu pisaliśmy, że do fotelika nie można kombinezonów/zimowych kurtek 🤔. To już sama nie wiem.

    My plan dnia mamy ustalony. Pobudka, aktywność, karmienie, drzemka, karmienie, spacer, karmienie, aktywność,karmienie, drugi spacer/drzemka w domu, karmienie, kąpiel, karmienie, spanie 😄 mniej więcej tak.

    olimama lubi tę wiadomość

  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 22 września 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie w dzień jej posmarowałam już sudokremem tylko się zastanawiam czy na noc to dobry pomysł bo zero wietrzenia wtedy. Czy może zostawić takie po krochmalu tylko...

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Anszelika Autorytet
    Postów: 1204 492

    Wysłany: 22 września 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula chyba maxi Cosi ma śpiworki do fotelików.

    Kosmo można dać na noc wg mnie sudocrem na to na noc.

    wnidvcqgjtjv7dui.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 22 września 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dałam sudokrem, zobaczymy jak rano czy jest jakaś poprawa bo serio tragedia. Oczywiście wyrzucam sobie że to moja wina że tego nie dostrzegłam w pore. Pisałam do położnej i kazała psikac octaniseptem i wkładać jej w te fałdkę waciki kosmetyczne żeby było sucho 🙆 Spróbuję jutro ale nie wyobrażam sobie żeby to zdało egzamin bo przecież ciągle rusza głową, więc one ciągle będą wypadać 🤦‍♀️

    Uważajcie przy kupnie otulacza do fotelika jeśli macie fotelik z 5punktowymi pasami. My mamy z besafe i jak się okazało są nierozdzielne co oznacza że musimy mieć otulacz który ma otwory na pasy z zamkiem. Ja oczywiście nie wiedziałam tego i zamówiłam taki z allegro za 6 dych i on ma je tylko wycięte. Nie da się tego u nas zamontować i teraz młoda ma ten otulacz w wózku a musiałam zamawiać zwykły. Nie wyobrażam sobie jej w kombinezon pakowac, w aucie nie ma zimno bo stoi w garażu a też ona by chyba oszala z wkurzenia. Teraz już nieraz dostaje spazmów przy bluzie a co dopiero 🙄

    olimama lubi tę wiadomość

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 22 września 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm no moja dużo je, bo często, ale wieczorem staram się ją przetrzymywać właśnie z jedzeniem.. Hmm..

    Ja mam otulacz maxi cosi,ale jakaś stara wersja :p bo nie widzę na Google :p dostałam od kogoś. A tak to ten śpiworek na zimę z cottonmoose też wchodzi w fotelik, gdyby co.. Przynajmniej tak pisało...
    Tak do auta nie powinno się zakładać nic na pasy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2021, 20:09

    l22ndf9helggnp3z.png
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 22 września 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do planu dnia. Mniej więcej mamy jakiś wypracowany. Wstajemy 5-7 rano i tak co półtorej, dwie godziny jest drzemka. Karmienie wypada różnie, raz przed drzemka raz po bo młoda też różnie chce. Raz się najada porządnie na 3h a raz co godzinę po troszku chce. Spacery mamy rano/przed południem. Po 16 to już taki ryzykowny czas bo jakoś od 2tyg te późne popołudnia są słabe. Ona ma już problem z zaśnięciem, robi się mega marudna i płaczliwa. Jak kąpaliśmy ja po 21 tak od tych 2tyg kąpiel jest już ok 19 bo nic z nią nie idzie porobić. W dzień same krótkie drzemki max 45min więc obstawiam że to po prostu ze zmęczenia już pada ale po tych drzemkach wstaje pełna energii i nie da się jej przeciągnąć jeszcze. Mam nadzieję że ten okres też niedługo minie bo chłop wraca z pracy 17-18 i jest z młodą tyle co nic, w dodatku tylko jak ona tak już marudzi i nic się jej nie podoba 🙄. No ale po kąpieli jest zaraz butelka i śpi do 1-2, karmienie i później wstaje już jeść 5-7 rano i zwykle już wstajemy wtedy. Jakoś po drugim skoku nagle nauczyła się sama zasypiać i w ciągu dnia sprawdza się to o ile jej nie orzeciagne za długo np jak mamy jakieś wyjście itd to wtedy bywa różnie. Ale tak w domu to wkładam ją w śpiworek, daje smoczek, puszczam szumisia i ona sama zasypia. Czasem od razu czasem potrzebuje czasu. No a jak jest marudna to niestety trzeba lulać na rękach

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • LENi Autorytet
    Postów: 911 254

    Wysłany: 22 września 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę tego samodzielnego zasypiania.. Ja muszę trzymać na rękach póki nie zaśnie.. A potem jeszczre tak odłożyć żeby się nie obudzila 🙈🤪

    l22ndf9helggnp3z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LENi wrote:
    Zazdroszczę tego samodzielnego zasypiania.. Ja muszę trzymać na rękach póki nie zaśnie.. A potem jeszczre tak odłożyć żeby się nie obudzila 🙈🤪

    Jak usypialam na rekach to tez bylo najgorzej odlozyx

‹‹ 544 545 546 547 548 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ