X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2016
Odpowiedz

Lipiec 2016

Oceń ten wątek:
  • Pat123 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 25 lutego 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w swoim łóżeczku śpi choć nie powiem czasem w nocy biorę ja do swojego łóżka i tak do rana sobie śpimy :) to mowisz ze sprawdza się reguła ze drugie dziecko jest przeciwieństwem pierwszego? ;)

    ug37io4pzgg6hfq3.png
  • dżasta88 Przyjaciółka
    Postów: 120 154

    Wysłany: 25 lutego 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miedzy innymi podobienstwem jest to ze Jagoda tez sie sama nie pobawi i jest bardzo ruchliwym dzieckiem :)

    U nas juz od jakiegos czasu pojawily sie pierwsze slowa ba-ba i pa-pa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 09:45

    l22nkrhm22kbaufb.png
    atdcanliphuvudhs.pngl
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 25 lutego 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja śpi w łóżeczku. Jedynie co to na drugą drzemkę kładę ją w wózek, bo wtedy starsza też ma drzemkę, a mają razem pokój i nie chcę, żeby się wzajemnie budziły. No i ok 7 biorę małą do siebie do łóżka, żeby starszej nie obudziła.

    U mnie na 1000% sprawdza się powiedzenie, że drugie dziecko jest przeciwieństwem pierwszego. Pierwsza miała straszne kolki, druga wcale. Pierwsza potrafiła się zająć sama sobą, a Ewa potrzebuje więcej uwagi. W dodatku jest takim maminsynkiem w damskiej postaci. Jak tylko traci mnie z oczu to jest ryk, może płakać i mąż pójdzie do nie i jej nie uspokoi, a wystarczy że tylko ja się pojawię i jest spokój. Będzie ciężko, jak pójdzie do żłobka. No i jeszcze Ola ładnie spała na tym etapie w nocy, z jedną pobudką, a teraz mamy trzy. Zęby pierwszej też bezproblemowo wychodziły, a teraz jest strasznie, bo widać, że ją boli.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • dżasta88 Przyjaciółka
    Postów: 120 154

    Wysłany: 25 lutego 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Was wygląda dzień z jedzeniem? Macie jakies stałe pory drzemek? Jak nocki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 14:37

    l22nkrhm22kbaufb.png
    atdcanliphuvudhs.pngl
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 25 lutego 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas trzy drzemki. Pierwsza ok 10 i to jest 40 minut, druga ok 12,30 (ostatnio bardziej koło 13) i trwa godzinę i 20 minut, a ostatnia po 16 i też 40 minut. Ze stałych posiłków to przed pierwszą drzemką dostaje kaszkę z owocem, a po drugiej drzemce obiadek. W nocy mamy trzy pobudki.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • WDŚ Znajoma
    Postów: 29 14

    Wysłany: 25 lutego 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały chodzi spać jak chce w ciągu dnia. czasem ma więcej drzemek bo śpi po 15 min. bym wolała dwie porzadniejsze ale niestety się nie udaje

  • dżasta88 Przyjaciółka
    Postów: 120 154

    Wysłany: 25 lutego 2017, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas są 2 drzemki od 15min do 1,5h ;)
    Pora obiadku w zależności od drzemek i glodu, owocków to samo. Po kąpieli i po kp czasami jeszcze wypije do 90ml mm :) a nocki wyglądają róznie, czasami są to 2-3 pobudki a czasami więcej.

    l22nkrhm22kbaufb.png
    atdcanliphuvudhs.pngl
  • elza12 Przyjaciółka
    Postów: 73 118

    Wysłany: 26 lutego 2017, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my z reguły mamy trzy drzemki w ciagu dnia po 0.5 do 1 h.Jemy mniej wiecej co trzy godzinki. na noc zasypia ok 19 potem budzi sie na jedzenie ok. 23 - 3 -6.Kacperek tez dluuugo spal ze mna ale powoli ucze go spania w łożeczku. nad ranem jak juz sie kreci to biore go do siebie,to jeszcze przysnie :-)


    f2wl2n0a2vcxu9zg.png
  • Pat123 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 26 lutego 2017, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez trzy drzemki choć ostanio nie chce spać po południu i późnej chce się jej spać juz o 18, a dużo teraz mleczka piją wasze maluszki?

    ug37io4pzgg6hfq3.png
  • dżasta88 Przyjaciółka
    Postów: 120 154

    Wysłany: 26 lutego 2017, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pije z cycka to nawet nie wiem ile ona wypije (choc wydaje mi sie ze nie sa to jakies duze ilosci hihi) ale jest to z 4 razy w dzien plus noc, a po kapieli jeszcze 90ml mm czasami wypije.

    A są Wasze dzieci na cos uczulone?

    Moja miniaturka mała zaczęła dzisiaj stawac na nożki szok a od wczoraj nowe slowo mamama

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 09:50

    l22nkrhm22kbaufb.png
    atdcanliphuvudhs.pngl
  • Pat123 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 26 lutego 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zrobiłam małej zupkę z marchewki i kalafiora kupionego w sklepie i później jej wyskoczyły na buzi czerwone krostki, już niewiem skąd brać o tej porze jakieś dobre warzywa nie pryskane :(

    ug37io4pzgg6hfq3.png
  • kama005 Autorytet
    Postów: 5560 9584

    Wysłany: 26 lutego 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza miała uczulenie na marchewkę i brokuły. Marchewkę je już normalnie i nie uczula a brokuły czekają nadal na dzień próby.

    Młoda śpi co 2-3h ale tak widzę że zaczyna się to zmniejszać. I robią się dwie dłuższe drzemki.

    Na razie mówi gaga, ała, la, ba, ma, ta, ojej, ach. Stricte słów nie wypowiada.

    Chodzi wzdłuż kanapy i fotela.

    Wiktoria 11.07 12:12 3225g 55cm SN

    1usapiqvhk164civ.png
  • dżasta88 Przyjaciółka
    Postów: 120 154

    Wysłany: 1 marca 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dalej nie jem produktow mlecznych. To jest już jakaś masakra, musze za niedlugo znowu zrobic próbe ;) i chyba po słoiczku z cieleciną wyskakują jej suche plamy. Już sama nie wiem.
    Jagoda od wczoraj wybrzydza przy jedzeniu, dzisiaj już nawet zrobiłam jej kisielek na bobo frucie a sobie taki zwykły z torebki i żadnego nie chciała jeść. Wczoraj ani zupki ze sloiczka ani ugotowanej przeze mnie kalafiorowej nie zjadła, doslownie moze ze 4 łyżeczki. A banana chciała. Dosłownie brakuje mi już pomysłów.

    l22nkrhm22kbaufb.png
    atdcanliphuvudhs.pngl
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 3 marca 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Trochę sie nie odzywałam bo niestety chorobowo się u nas zrobilo..
    Cora zapalenie gardła i antybiotyk no i nie minelo kilka dni i wojtek zaczal kaszleć. Byliśmy tydzien temu u lekarza i wyszly zmiany w oskrzelach no i tez dostal antybiotyk.
    W środę mieliśmy kontrolna wizytę i na szczęście zmiany znikly :).
    Leki mamy brać do konca tygodnia.

    Co do drzemek to u nas maly wstaje tak 6.30-7 i zasypia tak ok 9 na godzinkę potem druga tez tak ok 13 i trwa ok godz czasem i 1,5 to zalezy.
    Ostatnio robił drzemki po pól godz bo bol dziaselek dokuczal.
    A 3drzemka po kąpieli czyli 18.30-19 i ostatnio albo spi pól godz albo i 1-2 h zalezy .
    U niego teraz bywa różnie bo i dziąsła opuchnięte i jest przeziębiony bo borykamy sie z katarkiem jeszcze.

    Ale wojtek robi postępy i juz coraz lepiej idzie zwiedzanie podłogi a jak zobaczy drukarkę czy kable to chwila i jest przy nich ;)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 3 marca 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzasta u nas maly od tygodnia slabiej je inne pokarmy i woli cyca może dlatego ze jest osłabiony przez końcówkę choroby.
    Wczesniej super wcinal sloiczki czy banana badz gruszkę czy jabłko (zmiksowane) a teraz co chwile placze za cyckiem.
    Mleka mm wogole nie chce pic.
    Myśleliśmy ze przez laktozę i kupiłam mu bebilin pepti i wziął tylko kilka lykow a potem tak w placz wpadl i żal bo cyca nie chce mu dać..

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • WDŚ Znajoma
    Postów: 29 14

    Wysłany: 3 marca 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie :) nam po antybiotyku pojawiły się pleśniawki, zeszły po nastytynie i cholera znów wróciły. Także dziś śmigamy do lekarza. W końcu przebił się ząb, ale jakoś dziwnie bo górna dwójka.

  • dżasta88 Przyjaciółka
    Postów: 120 154

    Wysłany: 3 marca 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zdrówka dla dzieciaczków :*

    Agness a powiedz mi Roksana ma juz jakies stałe zęby? Bo moj Igor ma narazie jedną stalą dolną jedynke, drugi dolny mleczak tez mu juz wypadł ale jeszcze nowego ząbka nie widac i zauważyłam ostatnio, w sumie to Igor mi o tym powiedział, ze ma też dwie gorne 6.
    A Jagoda dalej bezzebna :) Igorowi tez pozno zęby wyszly.

    WDŚ a jak z jedzeniem przy plesniawkach?

    l22nkrhm22kbaufb.png
    atdcanliphuvudhs.pngl
  • WDŚ Znajoma
    Postów: 29 14

    Wysłany: 3 marca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    naszczescie nie ma problemu z jedzeniem. I tak musi nadrobić trochę bo przy chorobie waga trochę spadła. Od grudnia i tak jakoś mało przybiera pod względem tego co było wcześniej,ale lekarz niby nie kazał się martwić bo i tak waży dużo.

  • Pat123 Koleżanka
    Postów: 37 8

    Wysłany: 3 marca 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness duzo zdrówka dla was :* WDŚ a te plesniawki wyskoczyły ma języku? Czy w innym miejscu? Ja aż czekam kiedy moje je złapie bo ona wszystko do buzi cisnie :/

    Agness27 lubi tę wiadomość

    ug37io4pzgg6hfq3.png
  • WDŚ Znajoma
    Postów: 29 14

    Wysłany: 3 marca 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na języku,podniebieniu i na policzkach, ogólnie cała jama ustna. Nam po antybiotyku przyszly i pójść nie chcą. Wcześniej mały tez juz pchal wszystko do buzi i nie miał, wiec Mała może nie zlapie

‹‹ 1464 1465 1466 1467 1468
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ