X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2017
Odpowiedz

Lipiec 2017

Oceń ten wątek:
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie wszystko inne je ze smakiem a jak przychodzi kaszka to jakas tragedia :) zje 10-20ml i koniec - przygryza smoka a jak jej dam samo mleko to wcina az się uszy trzesa heh. A juz tyle kaszek probowalam jej dac i dalej to samo

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dodam, że próbuje jej na sniadanie kaszke dawac ale ni hu hu :)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spokojnie. Nie łapie teraz to złapie później. :) my z brokułem robiliśmy milion podejść w różnych formach aż w końcu się udało. Ja jak robię zupę to gotuje osobno mięso i osobno warzywa. Warzyw biorę tyle żeby wszystkiego było tyle samo. Czyli dajmy na to: brokuły, marchew, pietruszka, mięso i to w proporcjach 1:4 brokuły, 1:4 Marchew, 1/4 mięso (lub trochę mniej) i 1/4 pietruszki. Wychodzi to na tyle dobre (według mnie i najwidoczniej mojego syna) że nie dodaje żadnych przypraw dodatkowo. Tak samo robiłam z burakami. Później cześć blenduje to z wodą z warzyw, a część rozgniatam widelcem i łącze razem.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podejście z kaszka udane. Do tej pory jadła ryżowa bezmleczna która mieszalam z jabłkiem.

    Dziś dałam taka i bardzo jej smakowała
    https://www.bobovita.pl/produkty/kaszki-porcja-zboz/porcja-zboz-kaszka-mleczna-manna
    Teoretycznie bez dodatku cukru, ale słodkawa, pewnie za sprawą aromatu waniliowego. Była bardzo dobra choc nie wiem czy przez tą słodycz jej dawać... Ale chcialam dać jej gluten a akurat dostałam w jakiejś przesylce reklamowej.

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak widzę że czekasz z rozszerzaniem? ;-) Ja się złamałam i zaczęłam trochę wcześniej ale bardzo powoli, jeden składnik na 4 dni.

  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie tez dostalam taka kaszke to mala pluła nia dalej niz widziala ;)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż, ma swoje zdanie:-) choć wg mnie ta kaszka jest bardzo smaczna.

    Zrobiłabym jak radzi zimowa stokrotka i spróbowała kolejny raz za kilka dni :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 18:17

  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz dwa opakowania mi zeszly na próby ;) jeszcze sprobuje za miesiąc jak nie to trudno. Nie musi wszystkiego lubic ;)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anga a dodawalas jej owoce do tych kaszek? Ja zawsze daje z trzy łyżeczki, albo ze słoiczka, albo właśnie zblebdowane jabłko, banan. Wcina az miło. Chociaż nie wiem czy moja córeczka jest dobrym przykładem, bo jej smakuje wszystko, po prostu wszystko.

    age.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Marysia nie przepada za owocami cały czas sie krzywi ze za kwaśne: jabłko czy gruszka nie wchodzi - jedynie ode mnie całe probuje krzywi sie ale skrobie swoimi dwoma jedyneczkami na dole ! :) dostaje rano po piersi około 50g kaszki jaglanej z hippa z moim mlekiem - robie gęstsza bo szybko sie robi wodnista, pózniej duża łyżeczka ziemniaczka z moim mlekiem i czasami jeszcze taka sama porcja kaszki na kolacje. Już nie daje słoiczków bo nie za chętnie jadła- może na początku łyżeczkę a tak to kosz. Muszę zacząć gotować zupki bo skupiłam sie na kaszkach za bardzo. obkupilam sie w rosmanie w kaszki hippa bez cukru i bez mleka.
    Dalej Marysia ma trzy drzemki godzinne czasami 1,5h ale są one na piersi tylko pewnie przez zeby, mm dostaje tylko po kąpieli około 100 ml a tak to dalej w nocy piers co 2-3 h. Ostatnio to chyba była o 12 i 4 rano ale tylko dwa razy tak było hehe. Już sie przyzwyczaiłam i coś czuje ze nie łatwo bedzie odstawić mała od cyca po roku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 22:15

    lipa lubi tę wiadomość

    [img][/img]
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zupki gotuje sama. Pół ziemniaka, pół pietruszki, czasem trochę dyni, czssem groszku czy marchewki. Nakupilam mrozonek, bo jakoś bardziej im ufam, niż tym umytym warzywom z warzywniaka.
    A od piersi już odstawiam. Karmie nad ranem i w okolicach "Klanu" ;-) na drugie śniadanie kaszka na mm z owocami, potem butelka, obiadek i na noc też butelka. Pewnie długo nie potrwa aż pokarm zaniknie, a póki co chciałabym utrzymać to nocne/wczesnoporanne karmienie z wygody po prostu :-)

    age.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, probowalam. Nawet raz jek odrobinke pocukrowalam ale nic nie dziala

    l22nhdgen92nqanl.png
  • ankaa81 Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas hitem są kaszki bezmleczne Holle ( jaglana, kukurydziana z tapioka i owsiana) i z Hipp jaglana z kukurydzą i ryżem. Dodajemy czasem owoce i młody wcina aż miło ☺

    lipa lubi tę wiadomość

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z Holle ryżowa i kukurydziana z tapioka, ale ta ostatnia jeszcze nie wypróbowana. Ankaa czyli nie zawsze dodajesz owoce tylko robisz mu na mm i taka sama kaszkę wcina?

  • ankaa81 Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    delilah11 wrote:
    Ja mam z Holle ryżowa i kukurydziana z tapioka, ale ta ostatnia jeszcze nie wypróbowana. Ankaa czyli nie zawsze dodajesz owoce tylko robisz mu na mm i taka sama kaszkę wcina?
    On nawet woli samą kaszke bez owoców. Ta kukurydziana z tapioka jest bardzo smaczna. Zresztą one wszystkie są smaczne i Miki nie wybrzydza☺ owoce woli prosto że słoiczka bo póki co surowych mu nie serwuje.

  • ankaa81 Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam dodać, że tak robię kaszki na mm☺

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie wszystkie kaszki na mm są wstrętne :-P no ale dziecko nauczone tego od początku więc może dlatego smakuje ;-)

  • ankaa81 Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie tam smakują i na mm:) Zresztą mleka krowiego mu jeszcze nie podam, na wodzie to już w ogóle cienizna, a w piersiach nic już nie mam więc jakie wyjście?:)

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne że tak, bezmleczne też robię na mm - w zasadzie jak dotąd robiłam tylko ryżowa i dodałam trochę jabłka i dziś spróbowałam tej kukurydzianej, ale już bez owoców. Ale była dzika awantura:-\

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co robiłam tylko te jaglana z ryżem i kukurydzą z hipp na mm, ale potwierdzam,ze mi smakuje. Jak córeczka nie dojada, to kończę za nią ;-)

    ankaa81 lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 810 811 812 813 814 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ