X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2017
Odpowiedz

Lipiec 2017

Oceń ten wątek:
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 8 kwietnia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jak tam żyjecie? U nas bez zmian spanie i karmienie, podejrzewam ze to przez zabki pojawiła sie górna jedynka i zaraz za nią idzie druga, cały czas probuje mnie gryźć ten skrzat ale całe szczęście nie w piersi :-) dziś pobiła rekord i nie spała od 12 do 19 - zawsze miała koło 16 drzemkę a tu nic - 1,5 h usypiania cyc noszenie itp i nic zasnęła po kąpieli koło 19:30 ale byłam już dwa razy do 21 u niej hehe na spacerze tez pierwszy raz nie zasnęła wiec chyba koniec spania soacerowego :-) jak tam u was? Jak jedzą wasze skrzaty? U nas rano kaszka, drzemka z cycem, po drzemce zupka warzywna z mięskiem albo bez, pózniej cyc, drzemka , owocki - mus, kaszka na kolacje i cyc na spanie i karmienie nocne oczywiście :-) śpimy razem z dzidzia wiec je kiedy chce s nawet śpi z cycem w dziobie :-) brakuje mi pomysłów na obiadki, co dajecie swoim maluchom? Jedzą już wszystko to co wy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2018, 22:26

    [img][/img]
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    U Nas spanie na spacerach już dawno się skończyło. Teraz to wrecz domaga się aby ją wyciągnąć z wózka bo już by chciala pobiegac. Jeszcze nie rozumie, że to nie ta pora. Nika też juz ma 3 jedynki a ta czwarta cos wyjsc nie moze. Strasznie napuchniete te dziaselko ma. Tez od kilku dni myje jej zabki zelem i o dziwo jestem w szoku ze podlapala po 2 dniach o co chodzi i nie przygryza szczoteczki.
    Cwaniaczek poza tym zaczyna sie puszczac gdy stoi ale upada na tylek i zabawki. A gdy sie ja przytrzyma to juz nawet dlugo potrafi ustac na tych swoich malych stopkach :)
    Wszystko ja interesuje i rozbawia.
    W dodatku znowu ma faze gdzie tylko widzi mnie. Jak jej sie tylko na chwile strace z oczu to zaczyna piszczec i wyc jak syrena alarmowa :P na szczescie nie placze.
    Z jedzeniem u nas dalej 4x mleko ale to tak 100-150 max, jakis obiadek i deserek. Wczoraj zjadla rosolek z makaronem, marchewka i pietruszka a na drugie ziemniaczki z koperkiem i kurczaczkiem. A na deser jogurcik

    l22nhdgen92nqanl.png
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :-)
    U nas podobnie z jedzeniem. Rano mleczko, koło 11 kaszka / mus jogurtowo owocowy typu Day Up, koło 14 mleczko, koło 17 obiadek i do spania znów mleczko. W międzyczasie czasem uda się wcisnąć jakiś mus owocowy (nie przepada za owocami), zje jakiegoś banana czy trochę warzyw z naszego obiadu, przez ostatnie dni bardzo spasował jej jogurt naturalny :-) w nocy budzi się raz i zjada 180 choć kilka nocy przespała już bez pobudki. W dzień porcje mleka tez mniejsze, 120-150 max. Ostatnio przebiła się górna jedynka więc mamy 2 zęby i kawałek ;-) śpi też mniej, teraz miałam nadzieję na drzemkę a tu po odłożeniu do łóżeczka oczy jak 5 zł i po temacie :-\
    Ruchowo śmiga po całym mieszkaniu na czworakach, wstaje gdzie tylko może.
    Nauczona już jest czyszczenia ząbków i pięknie otwiera buźkę.
    Jeśli chodzi o obiadki to korzystam z książki u Malucha na talerzu, czasami czytam co pakują w słoiczki ;-) planuje teraz posiedzieć na blogu alaantkowe blw żeby dało się gotować od razu dla całej naszej trojki. Nie wiem jak wyjdzie bo jemy pikantnie ale będę próbować :-)

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak ja już dawno przestałam zamykać drzwi do lazienki więc jak chce to przychodzi za mną ;-)
    Nawet jak ziemniaki obieramy to siedzi mi koło nogi jak mały piesek :-D

    Z tym spaniem to dziś spała od 21 do 6.30, parę razy tylko w nocy się przebudziła ale po aplikacji smoka spała dalej.
    W marcu miała jakiś tydzień że spała całe noce, wyspałam się za wszystkie czasy ;-) tylko pierwsza noc kiedy się nie budziła ja nie spałam od 3 i nasłuchiwała czy wszystko ok ;-)

    Powiedzcie ile piją Wasze dzieci? I z czego? Bo u nas niechętnie akceptuję tylko jednego niekapka :-\ i jak wypije mi w sumie przez cały dzień 60ml to jestem zadowolona :-\

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 15:30

  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki pije z butli. Ma niekapka i wie jak z niego pic ale albo jej sie nie chce wysilac albo po prostu woli butle. A w dzien wypija duzo. Herbaty albo soku gdzies w granicach 120ml - 200ml

    l22nhdgen92nqanl.png
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też podaję właśnie często, zwykle po kilku łykach się kończy zainteresowanie ;-)
    Dziś i tak rekord - 80 wypiła ;-)

  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samej wody to Nika nie lubi. Zrobi łyk i koniec.

    l22nhdgen92nqanl.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystko ok. :) radzę sobie świetnie bo nie mam żadnych ciążowych dolegliwości :) czyli w sumie jak do tej pory: ganiam za młodym, bo popitala po całym mieszkaniu, oczywiście nie na nóżkach bo jeszcze się boi przejść kawałek. U nas picia jest sporo w ciągu dnia bo. Nawet i 300-400 ml w ciągu całej doby. Tylko że pan Jan samej wody nie ruszy. Musi być woda w odrobiną soczku. A ogólnie 5 zębów ma. Już się boję kolejnych, bo przy górnych jedynkach to była katastrofa po prostu... Ale ogólnie narzekać na niego nie mogę. Mógłby się co prawda trochę ode mnie odczepić bo jak mnie nie ma w pokoju to jest ok, ale jak pojawię się w zasięgu wzroku to już wyje.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delilah zazdroszczę tego spania trochę, chociaż tragedii nie ma bo śpię w ciagu dnia z Marysia hiehie :-)
    Jeśli chodzi o picie to nic nie chciała tylko cyc, wody nie soku nie, a od dwóch dni wypija ode mnie sama wodę z kubka albo butelki takiej mojej prosto z gwinta i smakuje najlepiej hehe :) podejrzewam ze miała skok rozwojowy w niedziele bo zaczęła od wczoraj czworakowac powoli i pic z ochota ta wodę :)
    A z lamentowaniem jak mnie nie ma obok to już tak 2-3 tyg ma, taki pisk i syrena a w kryzysie płacz hehe
    I tak tęsknie za nią jak śpi :-)

    [img][/img]
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i oprócz wszystkich jedynek mamy dwójki :)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Niki szaleje :) u nas 4 ząbek wychodzi - górna jedynka - śmiesznie wyglada hehe :-)

    [img][/img]
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z kolei mamy 3 jedynki, lada chwila przebije się dolna dwójka, widać już kreseczkę na dziąśle.

    Mała robi się coraz bardziej rozumna i kontaktowa, nie wiem jak to będzie wrócić do pracy :-\

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak sprawdziłam i faktycznie jest jakby trochę daleko. Ale zobaczymy jak to będzie wyglądać jak ząbek się przebije :-)

    Stwierdziliśmy z mężem że nasza Mała ząbkuje jak marzenie - praktycznie bezobjawowo. Przy górnej jedynce trochę marudzila ale pomógł dentinox. Oby tak dalej.

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeszcze dwojeczki chyba nie idą, właśnie miałam pytać co stosujecie żeby ulżyć troszkę przy ząbkowaniu? Ja mam bobodent ale może jest coś lepszego?
    Czy któraś mamusia szczepiła maluszka na meningokoki? U nas po drugiej dawcę była okrutna gorączka 39 st i dreszcze :(

    [img][/img]
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co nie szczepiłam ale niby planuję... Jak długo była ta gorączka Nalunia? Udawało się ją zbić?

    Na ząbkowanie mam dentinox.

  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nice dolna dwójka po prawej a z lewej już się przebija i niestety ale u góry widzę, że nie tylko dwójki a trójki idą... Dzielnie to znosi, gorączkuje sporadycznie przy tym ale nie marudzi ani nie płacze więc jest dobrze

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delilah za pierwszym razem po meningokokach od razu dałam paracetamol i było znośnie - ciepła głowa obrzęk i maruda, teraz druga dawka nie dałam paracetamolu od razu i w nocy w ciagu 30 min lodowate raczki i gorąca okropnie głowa, przy karmieniu zaczęła trochę majaczyć tak jak zawsze przy gorączce a mieliśmy wysoka także przy oskrzelach w styczniu wiec już wiedziałam ze bedzie wysoko :( dałam nurofen i paracetamol co 3 h na zmianę i zbiłam ja także zimnymi okładami - kolejnego dnia było 38 i tez dałam nurofen rano i na spanie - generalnie cieżko ale w przychodni mi mówili ze to normalne jak dzwoniłam. Kieruje sie zasada ze jak jest ponad 38 to już zbijam gorączkę bo bardzo szybko sie rozwija u takich dziobków małych

    [img][/img]
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh a to wszystko dopiero przed nami - w sensie szczepienie. Boje się go najbardziej że wszystkich :-\
    Właśnie czytałam że przy tej szczepionce zaleca się profilaktyczne podanie paracetamolu.
    Ja pewnie w pierwszej połowie maja będę szczepić - o ile nie nabawimy się jakiejś infekcji po drodze.
    Że zbijaniem gorączki robię podobnie; 38-38.5 i podaje paracetamol. Podobno też za wcześnie nie można żeby dać organizmowi szansę powalczyć.

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wasze maluchy jedzą już większość dorosłych rzeczy? Chodzi mi o obiady i kolacje? Co serwujecie maluchom bo mi już pomyslow brakuje?

    [img][/img]
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie !
    Dzisiaj startuje Tydzień Pieluchy Wielorazowej. Zapraszam do wydarzenia na fb. Jest tam mnóstwo informacji oraz konkursów z wieloma nagrodami.

    https://www.facebook.com/Tydzie%C5%84-Pieluchy-Wielorazowej-298376324026378/

    Pozdrawiam :)


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

‹‹ 813 814 815 816 817 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ