X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2017
Odpowiedz

Lipiec 2017

Oceń ten wątek:
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalunia. Mój syn jadł już prawie czlowieczo. W sensie drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, a na śniadanie i kolacje mleko, ale... Przez Ząbkowanie chyba zatracił tą umiejętność i ewentualnie łaskawie zje obiad... Takto czasem chrupka. Już bym chciała żeby wychodzenie tych zębów się skończyło... :(

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od wczoraj tragedia... o 11:30 zjadła nie całą setkę mleka i do teraz nic. O 21:00 na śpiocha zjadła 20ml a o 22:00 tylko 10ml dojadła. Rano już stan podgorączkowy. Na bank przez zęby :(
    Na szczęście owoce czy obiadki skubnie więc tyle dobrego z tego wszystkiego. Teraz biedna drzemkę robi. A jak wstanie to ugotuję jej kaszkę manną na wodzie i rozrobię z mm. Żeby chociaż troszkę tego mleka skubła. Potem obiadek, soczek, deserek a w międzyczasie będę probówać podawać mm.

    Zimowa tak jak Ty, chciałabym żeby już wszystkie zęby wyszły i byłoby po problemie...

    l22nhdgen92nqanl.png
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rano kaszka na mleku, potem jakiś jogurt badz banan, zupka, mus owocowy typu Day up, bardzo je lubi. Na noc mleko i zwykle w nocy/nad ranem mleko.

    U nas teraz wyszła dolna dwójka, jednej gornej jedynki wciąż brak więc w sumie są 4 zęby. Ale u góry dziąsła nabrzmiałe więc może ruszyć kilka na raz.

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myslalam ze tylko u nas jest kiepsko z jedzeniem, całe szczęście lubi kaszki robie je na moim mleku i wodzie No i chętnie je piers w nocy ze 3-4 razy i w dzień a tak to rano i przed spaniem kaszka a obiadek yo podziubie jak kurka pózniej deserek tez zależy jak jej podejdzie :( idzie druga górna jedynka i cały czas gryzie i trze zabki. Ostatnio tez nam w nocy wymiotowała po gruszce - niestety nie miałam eko i zrobiłam jej mus ze zwykłej z jabłkiem i tak to sie skończyło :(

    [img][/img]
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 5 maja 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie nieosiągalna wartość :-\ u nas 8 niedawno przekroczone, z jedzeniem jest nieustanna walka - z małymi wyjątkami.

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 6 maja 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello, az z ciekawości jutro zważę Marysię, 3 tyg temu było 9,5 kg wiec może już dobiła do 10 kg :)
    Delilah a w jakieś formie podajesz jedzonko? Marysia już od jakiegoś czasu nie chce musów ani grudek tylko musi mieć kawałki, albo sama odgryzać np makaron rurki czy chlebek.

    [img][/img]
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 6 maja 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem z moim dzieckiem jest taki że świat jest zbyt ciekawy żeby tracić czas na jedzenie ;-) ona nie usiedzi w miejscu 2 sekund. Poza tym wszystko musi bardziej. Więc nie odgryzie malego kawałka banana, tylko ogromny, z którym sobie nie umie poradzić więc wypluwa, pociapie go ręką i idzie dalej do zabawy ;-) usiedzieć w krzesełku to tortura. Z tego powodu samodzielne jedzenie niezbyt idzie.
    Ona nie jest wychudzona. Nie widzę też żeby odbiegała gabarytowo od dzieci w swoim wieku przynajmniej z tych co obserwuję. Wg mnie wygląda dobrze, tylko tego zainteresowania jedzeniem brakuje :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2018, 22:41

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 7 maja 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe oby ;-) w ogóle szkoda że nasz wątek padł, widzę że parę z nas ciągle tu zagląda ale nikomu się nie chce pisać :-(

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 7 maja 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i zważyła córcię , 9800g wiec nie jest złe pózniej jeszcze zmierzę jak sie da Haha :) u nas tak samo nie usiedzi sama tylko podchodzi do mnie i trzymając sie nóg staje i wyciąga raczki :/ czasami zajmie sie zabawkami ale 15-20 min i koniec ... czworakuje tam gdzie ja jestem. Ze spaniem za to Ok w dzień dwie drzemki 10-12 i 15:30-16:30 a w nocy sie wierci tak ze nogi ma na męża głowie zazwyczaj Haha a tak to cyc cyc cyc

    [img][/img]
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 8 maja 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejo, ja wczoraj ważyłam Nikę i waży 9,20kg. Jutro sobie ją zmierzę ;)
    U nas mała już puszcza się i próbuje ustać na tych swoich małych nóżkach.

    l22nhdgen92nqanl.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas młody waży już ponad 10kg, wzrostu coś między 80 a 86 chociaż chyba bliżej mu do tej drugiej miary. Stara się chodzić ale tylko przy czymś. Ładnie idzie jak się złapie kogoś za ręce albo ubranie. Puszcza się i stoi, ale jak zorientuje się że niczego się nie trzyma to klapie na dupie i tyle ze stania :)

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 9 maja 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez sie puszcza i jak załapie równowagę to strasznie ucieszona :) zmierzyłam mała i ma 77 cm :)))

    [img][/img]
  • DarkPrincess Przyjaciółka
    Postów: 74 91

    Wysłany: 10 maja 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, daaaaawno mnie tu nie było, nadrobiłam Was jakoś :P
    Przede wszystkim serdeczne gratulacje zimowa stokrotko :) :) :)
    Co do wagi małego akurat dziś byliśmy na bilansie i waży 8,3kg a mierzy 72cm. Stan zębów 5, pełza i dopiero zaczął przybierać pozycję do raczkowania :)

    zrz6i09ksymsc0lz.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 10 maja 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej darkprincess, ważne ze zdrowy i rośnie - każde dzieciątko w swoim tempie, nim sie obejrzysz i już bedzie raczkować, u nas przyjmowała pozycje około 2 tyg i z dnia na dzień ruszyła oczywiście do ulubionego celu : czytaj mop lub odkurzacz :)
    A jak z jedzeniem u was jakieś ulubione dania? U nas króluje barszcz biały z żółtkiem i bułka :)

    [img][/img]
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 11 maja 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DarkPrincess. Dziękuję :) u nas też Jasiek ruszył z dnia na dzień, a chwilę po tym zaczął stawać na nogi i łazić przy meblach. Obecnie najszybciej mu czworakowac więc zapierdziela z prędkością światła to każdego wybranego przez siebie celu. Jak gdzieś jest za wąsko żeby wysunąć się w pozycji na czwórka to staje i się tam wciska
    :)
    Nalunia co do jedzenia u nas królują pyry z jajkiem i pomidorem oraz pierogi, jeszcze ewentualnie brokuł/kalafior :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2018, 14:48

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • DarkPrincess Przyjaciółka
    Postów: 74 91

    Wysłany: 15 maja 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie ma ulubionych potraw, je wszystko oprócz kaszek - tego nienawidzi. Nie tknie pod żadną postacią :/

    zrz6i09ksymsc0lz.png
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 20 maja 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mamusie,

    jak Wam mija macierzyństwo?

    U nas czas pędzi jak szalony. Nika powoli zaczyna utrzymywać równowagę, spodziewam się, że jeszcze trochę i zacznie pedzić na tych krociotkich nozkach hehe
    Mierzy już 80cm więc zle nie ma.
    Stan uzębienia na dzisiaj: góra - 2 jedynki, 1 dwójka, 2 piątki. Dół - 2 jedynki, 2 dwójki :)
    apetyt ma duży, potrafi dużo zjeść chociaż są dni kiedy woli brykać niż jeść :)

    aktualnie obydwie jesteśmy chore :(

    l22nhdgen92nqanl.png
  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 21 maja 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello, mija jak szalony ten czas, jest super chociaż czasem są dni ze mała jest przy mojej nodze i nic nie zrobię wtedy ani posprzątać ani ugotować :P tak to wazy 10 kg mierzy 78 cm i ma 2 jedynki góra i dwie jedynki dol. Anga ile ma zębów Niki !! Niesamowite! Co to za choróbsko was dopadło? Życzę zdrówka
    U nas tez są z jedzeniem takie dni ze cieżko żeby jej coś podpasowalo ale przy piersi jest bardzo chętnie.
    Rano kaszka, drzemka przy piersi, obiadek lub. Bułka z masłem i szynka, czasami banan, drzemka przy piersi, owocki albo makaron, pózniej jaszka kąpiel piers i spanie. W nocy 3-4 razy piers i pobudka koło 7:30-8, wysypiamy sie z tym Skrzatek w środku nawet bo bierzemy ja do siebie między 1-2 rano

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2018, 12:02

    [img][/img]
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 21 maja 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Nalunia :) Nika sie przeziębiła a ja mam silne zapalenie oskrzeli. Dzisiaj mam kontrole i mam nadzieje, ze na płuca mi nie przeszło. Ech, przez moja kochana tesciowa... Wazne ze Nice szybko przechodzi ;)

    a co do zębów sama byłam w szoku, że jej tak szybką te ząbki wychodzą.

    l22nhdgen92nqanl.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 21 maja 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anga to na pewno piątki? Przed trojkami na pewno powinny wyjść 4 my też już na nie czekamy powoli bo taki ma wszystkie jedynki i dwójki. Pytam bo piątki wychodzą dopiero ok 2 roku życia.
    U nas młody je wszystko jak leci + mleko. Pochłania takie ilości jedzenia że aż się dziwię. Dzisiaj zjadł dwa obiady podobno. Jeden u mojej babci drugi u mojej mamy. Oczywiście mimo wszystko domagał się jeszcze mleka. Ja nie wiem gdzie on to mieści. My już planujemy roczek. Zwłaszcza że u nas to początek czerwca ;) niby planujemy grilla na działce 2 czerwca. Mam nadzieję że mam się uda.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
‹‹ 814 815 816 817 818
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ