Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 4 października 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja juz nie raz bylam osikana ptzez moją Ade, a raz miala taki strumien, ze polecialo siku z przewijaka do lozeczka. :)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 4 października 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też jeszcze mała nie obsikała:) a sika często przy przebieraniu ale to wszystko leci właśnie pod nią, na podkład higieniczny :)

    Melbusia mała faktycznie śliczna :) a z tym kolorem oczu to nie jest tak, że może się on jeszcze zmienić?

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 4 października 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, może się zmienić, chociaż ładnie jej w takim maminym kolorze ;-)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/581fa478c098.jpg

    Kaktus93, MałaCzarna1988, katka84, Urszulka89 lubią tę wiadomość

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 4 października 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale duże oczyyska <3

    melbusia88 lubi tę wiadomość

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • MałaCzarna1988 Autorytet
    Postów: 667 240

    Wysłany: 4 października 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia mamy ten sam smoczek i biały kocyk w kolorowe kropki! Opatulamy nim małego po kąpieli i tak je i zasypia. Pełni rolę takiego uspokajacza:) Później oczywiście ściągam go z niego i daje do śpiworka ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2018, 19:55

    mhsvp07wihx7lu0a.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 4 października 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaCzarna1988 wrote:
    Melbusia mamy ten sam smoczek i biały kocyk w kolorowe kropki! Opatulamy nim małego po kąpieli i tak je i zasypia. Pełni rolę takiego uspokajacza:) Później oczywiście ściągam go z niego i daje do śpiworka ;)
    To widocznie mamy podobny gust :-) Ja ogólnie nie lubię tej dziecięcej pstrokacizny, ubranek z postaciami z bajek, itp. Dlatego dużo u nas szarości, bieli, róż jak najbardziej, ale nie od stóp do głów ;-) pokój Lilki też jest taki bialy, tylko dekoracje pastelowe. Na te wszystkie świnki pepy i inne przyjdzie jeszcze czas ;-)

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 6 października 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy dziewczynek:jak dbacie o miejsca intymne Waszych pociech? Mojej małej znowu wyszedl kiepski mocz i zaczęłam się zastanawiać, czy to przypadkiem nie moja wina. Według zaleceń położnej, przy każdej zmianie pieluchy przecieram miejsca intymne wacikiem nasączonym ciepłą wodą i raz dziennie, przy kąpieli myję normalnie. Czy Wy używacie jakichś specjalnych specyfików albo może mydła?

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 6 października 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Mamy dziewczynek:jak dbacie o miejsca intymne Waszych pociech? Mojej małej znowu wyszedl kiepski mocz i zaczęłam się zastanawiać, czy to przypadkiem nie moja wina. Według zaleceń położnej, przy każdej zmianie pieluchy przecieram miejsca intymne wacikiem nasączonym ciepłą wodą i raz dziennie, przy kąpieli myję normalnie. Czy Wy używacie jakichś specjalnych specyfików albo może mydła?
    Robimy tak samo.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 6 października 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    Tak, może się zmienić, chociaż ładnie jej w takim maminym kolorze ;-)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/581fa478c098.jpg

    Piękne oczyska :D

    melbusia88 lubi tę wiadomość

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Mmargotka Autorytet
    Postów: 410 369

    Wysłany: 6 października 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Mamy dziewczynek:jak dbacie o miejsca intymne Waszych pociech? Mojej małej znowu wyszedl kiepski mocz i zaczęłam się zastanawiać, czy to przypadkiem nie moja wina. Według zaleceń położnej, przy każdej zmianie pieluchy przecieram miejsca intymne wacikiem nasączonym ciepłą wodą i raz dziennie, przy kąpieli myję normalnie. Czy Wy używacie jakichś specjalnych specyfików albo może mydła?

    My w ciągu dnia zazwyczaj płuczemy pod kranem, po kąpieli dokładnie przemywamy wacikiem nasączonym przegotowaną wodą.
    Nie używamy żadnych specyfików ani mydła.
    Mocz Jej wyszedł ok.

    Pozdrawiamy wszystkie:)

    tb73tv730xcbtslh.png

  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 6 października 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chusteczką mokrą przecieranie przy zmianie pieluszki. Przecieram od warg do odbytu, nigdy odwrotnie. Kąpie w hippie.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 6 października 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi położna mówiła żeby za często właśnie nie przecierać w ciągu dnia w środku w sisi, chyba że kupka się tam dostanie. Ja myję tam podczas kąpieli.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • MałaCzarna1988 Autorytet
    Postów: 667 240

    Wysłany: 6 października 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szkole rodzenia położne wspominaly że jak "cos" się zaczyna dziać to przemywac przegotowaną wodą - ja bym tak robiła.

    Osobiście też mam tendencje do infekcji pęcherza. Wiecznie leczono mnie antybiotykami a okazało się że przyczyną zakażeń jest kamica. U mnie wystarczyło wyeliminowanie z diety szczawianow. Nie twierdze że Twoja corka tez to ma bo nawet nie wiem czy takie male dzieci mogą miec kamice ale może to nie o higienę chodzi tylko o coś zupełnie innego.

    mhsvp07wihx7lu0a.png
  • MałaCzarna1988 Autorytet
    Postów: 667 240

    Wysłany: 7 października 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jak u Waszych maluchów z obracaniem? Mój na lewą stronę sam pięknie się obraca z pleców na bok, z boku na brzuch i z powrotem. Jeśli chodzi o prawą stronę to kulejemy... ćwiczę z nim ale średnie są tego efekty.m bo zdecydowanie woli lewą stronę. Jak go sama obrońcę na boczek to tak trzyma i czasem obroci się z tej pozycji na brzuch ale tak nieporadnie. Tak samo lewą ręka potrafi już złapać grzechotke a prawą ręką muszę go zachęcać i pokazywać mu że można zacisnąć rękę na grzechotce.

    Nalia lubi tę wiadomość

    mhsvp07wihx7lu0a.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 7 października 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaCzarna1988 wrote:
    Hej dziewczyny. Jak u Waszych maluchów z obracaniem? Mój na lewą stronę sam pięknie się obraca z pleców na bok, z boku na brzuch i z powrotem. Jeśli chodzi o prawą stronę to kulejemy... ćwiczę z nim ale średnie są tego efekty.m bo zdecydowanie woli lewą stronę. Jak go sama obrońcę na boczek to tak trzyma i czasem obroci się z tej pozycji na brzuch ale tak nieporadnie. Tak samo lewą ręka potrafi już złapać grzechotke a prawą ręką muszę go zachęcać i pokazywać mu że można zacisnąć rękę na grzechotce.
    U nas cos podonnego. Ada rzadko sie jeszcze obraca z brzucha na plecy, jak juz to na prawa strone. Jak lezy na plecach to sie przewraca na prawy boczek. Lewa strona gorzej.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • MałaCzarna1988 Autorytet
    Postów: 667 240

    Wysłany: 7 października 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym tygodniu albo w następnym zamierzam pójść z nim do rehabiliranta żeby pokazał ćwiczenia usprawniające prawa stronę. Może nie tak go noszę itp że stymuluje tylko lewa stronę. Już sama nie wiem. Niby noszę raz na prawej, raz na lewej ręce, tak samo ze spaniem i karmieniem. Widocznie to za mało. Dzisiaj jeszcze zmienię mu spanie - uloze go na odwrót, tzn tam gdzie miał nogi będzie teraz głowa bo wyczytałam że dzieci wpatruja się w jakiś jeden punkt i stąd też może być asymetria - w końcu nie wiem co robi w nocy bo czasami jak się przebudzam to widzę że nie śpi tylko się bawi np swoimi rączkami.

    Co do dziwnych dziewkow wydawanych przez nasze pociechy to mój dzisiaj odkrył piszczenie. Cały dzień piszczy z radości :D

    mhsvp07wihx7lu0a.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 7 października 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny, a moja jeszcze żadnego obrotu nie zrobiła.. Nawet na boczek nie potrafi jeszcze, choć próbuje od paru dni. Łapać grzechotek też nie potrafi, jedynie pieluche, kocyk, bluzkę itp

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 7 października 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Kurcze dziewczyny, a moja jeszcze żadnego obrotu nie zrobiła.. Nawet na boczek nie potrafi jeszcze, choć próbuje od paru dni. Łapać grzechotek też nie potrafi, jedynie pieluche, kocyk, bluzkę itp
    Ada tez.jeszcze nie lapie, wychodzi jej przypadkiem.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 7 października 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus nie przejmuj się. Moja jest najstarsza z towarzystwa, a ani się nie obraca z pleców na brzuszek i odwrotnie, ani na brzuchu nie polezy dłużej niż 5 minut, ani nic nie weźmie w rączkę, chyba że przypadkiem. Jedynie na boczek w pleców się kładzie. Ale ja uważam,ze każde dziecko w swoim tempie i tak będzie że wszystkim do jakichś nastu lat, więc po co je porównywać z innymi dziećmi. Nie nakręcam się,bo po co :-) Ale ja ogólnie podchodzę na dużym luzie do takich spraw. Nigdy nie rozumiałam u znajomych tego pędu " o jezuu a moje dziecko jeszcze nie siedzi/nie chodzi/ nie mówi. W końcu zacznie :-) obracać się też zaczną nasze maluchy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2018, 21:36

    l22n6iyek016fbg8.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 7 października 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was ma dziecko z obniżonym napięciem mięśniowym ?

    klz9h371w1o7q62n.png
‹‹ 1330 1331 1332 1333 1334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ