X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 10 października 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Dzięki Melbusia, Darowalam sobie dzisiaj, a jutro sobie odbijemy spacer :)

    Katka, a jak ogólnie dajesz sobie radę z dwójką? Co do kupy - wyobraź sobie co ja mam, jak mała ma tygodniowa przerwę.. :D
    Ogólnie jest dobrze, ale wczoraj starsza została w domu, bo szłyśmy do okulisty i po wizycie dostała biegunki - trzeba było ciągle podcierać i myć nocnik. Młodsza za to ciągle chciała cycka, to się cieszyłam, że kurczaka upiekłam rano, bo ledwo starczyło mi czasu na surówkę, do tego był makaron z poniedziałku i chleb do wyboru ;)
    U okulisty pielęgniarka przenosiła ją na kolejne sprzęty do badań, bo ja trzymałam młodszą.
    Dlatego cieszę się, że różnica wieku to blisko 3,5 roku, bo bym nie dała rady.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2018, 18:59

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 10 października 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Klaudia, takie rzeczy to raczej neurolog lub fizjoterapeuta diagnozuje.
    Albo zostaje Ci przyleciec do PL na badania, albo isc tam do lekarza. Przykro mi, ale jesli chodzi o zdrowie dziecka, to bym poruszyla niemo i ziemie. Nikt z nas Twojej malej nie widzial, nie jest lekarzem i nie moze zdiagnozowac. Czy sa w UK jacys rehabilotanci lub fizjoterapeuci? Moze warto do nich sie udac?
    Anglia nic nie widzi zlego i olewaja sprawe nie mam paszportu jeszcze dla.dziecka by lecieć wciaz czekam.a mial byc juz dawno temu. To nie jest polska ze mozna sobie isc prywatnie tutaj masz kontakt tylko z lekarzem rodzinnym który decyduje czy wyslac cie do specjalisty i jesli.on nie chce to mozna tam plakac krzyczeć nic sie.nie zrobi.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 10 października 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak sobie, jestesmy w trakcie przeprowadzki i co chwile jakies problemy. :/ mielismy sie przeprowadzic w weekend, ale nir wiem co z tego wyjdzie.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 11 października 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też ostatnio gorszy czas. Przedwczoraj byłam z małą u okulisty, 2 godziny, bo zakrapianie 3 razy, kolejka innych maluchow. Hałas, stres, jarzeniowki... Dostałam porządnej migreny, a padł mi telefon. Ruszyłam autem w kierunku domu, ale wiedziałam, że nie dam rady. Pojechałam prosto do przyjaciółki, powiedziałam jej tylko, że mała jest w aucie i jest głodna i żeby dzwoniła po mojego męża, a sama pobiegłam do toalety wymiotować. Z minuty na minutę było gorzej, straciłam czucie w rękach, nogach, powykrecało mi dłonie i stopy, nie mogłam złożyć wyrazu, jąkałam się, w końcu nic nie mówiłam, tylko łzy mi płynęły po policzkach, słyszałam jak mała płacze i jak mój mąż wzywał karetkę. Trafiłam na fajny zespół ratowników. Zobaczyli, że mam maluszka i powiedzieli że mnie tak nafaszerują, żeby obyło się bez szpitala. Dali mi zastrzyki i kroplówkę i wróciłam do żywych. Ale oboje z mężem się bardzo wystraszylisny. Od dawna mam migreny, bardzo silne, ale jeszcze nigdy nie sparaliżowały mi na raz rak, nóg i języka. Moja pani neurolog zawsze mi mówi, że migrena to taki mini wylew i to prawda. Od przedwczoraj dochodzę do siebie.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 11 października 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia współczuję, z mojego otoczenia dużo kobiet miewa migreny i wiem co to za dziadostwo.

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 11 października 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia, no wygląda to jak opis udaru! Bardzo współczuję. Powiem szczerze, że nie miałam pojęcia, że migrena może dawać takie objawy.

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 11 października 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia, jestem w szoku, ze przy migrenie mogą byc takie objawy! Dobrze, ze wszystko dobrze się skończyło.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mmargotka Autorytet
    Postów: 410 369

    Wysłany: 11 października 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia współczuję! Ale akcja...:(

    Mnie czasem ostatnio jakieś dziwne zawroty głowy dopadają i trochę brak mi słów (chodzi o pamięć, koncentrację), myślę że to wynik zmęczenia organizmu.
    Ale powoli włączamy coraz więcej aktywności: byliśmy w górach już na spacerach z Małą w chuście, 2x w tygodniu chodzę po 5 km w jedną stronę na gimnastykę z maluszkami, a dziś po raz pierwszy od początku ciąży wsiadłam na rower pomiędzy karmieniami i poczułam się jak zerwana z łańcucha;)

    Anulka się zmienia, każdego dnia jakaś nowa umiejętność, na pewno też tak macie - jak to cieszy! A najbardziej cieszy mnie jak próbuje mówić, to jej gugurzenie z patrzeniem prosto w oczy.
    A rok temu Jej jeszcze nie było.
    tb73tv730xcbtslh.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! pisałam tu kiedyś, że jestem mamą wcześniaczka urodzonego w lipcu. Powiedzcie mi proszę co wasze pociechy z tego samego miesiąca potrafia? moja od tygodnia zaczeła się usmiechać jak się do niej mówi i odpowiada czasami takim gruchaniem, reaguje na zabawki i dzwięki odwraca do nich główkę ale nie wyciąga rączek. Wiem, że jako wcześniak ma jeszcze czas ale jestem ciekawa co inne dzieci już potrafią :P

  • Zakochana mama2 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 12 października 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam wszystkich do grupy w której sprzedawane są nowe ubranka polskiego producenta dla dzieci

    https://www.facebook.com/groups/2040545216256474/

    Zakochana mama2
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 12 października 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Hej dziewczyny! pisałam tu kiedyś, że jestem mamą wcześniaczka urodzonego w lipcu. Powiedzcie mi proszę co wasze pociechy z tego samego miesiąca potrafia? moja od tygodnia zaczeła się usmiechać jak się do niej mówi i odpowiada czasami takim gruchaniem, reaguje na zabawki i dzwięki odwraca do nich główkę ale nie wyciąga rączek. Wiem, że jako wcześniak ma jeszcze czas ale jestem ciekawa co inne dzieci już potrafią :P
    leżąc na brzuchu trzyma już ładnie głowę, czasem udaje jej się przekręcić na plecy. Przy noszeniu też sztywno trzyma głowę. Sięga do zabawek i je chwyta, chwyta pieluszki, kołdry, ubrania - wszystko co w zasięgu ręki. Guga, czasem wręcz krzyczy. Próbuje rozmawiać, jak się do niej mówi. Wodzi wzrokiem za domownikami czy zabawką. Macha nogami i rękoma, np. zdejmuje z siebie kocyk tak machając.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2018, 13:38

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 12 października 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja podejrzewam u mojej Ady asymetrię. Musze ją umowic do neurologa.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 12 października 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    A ja podejrzewam u mojej Ady asymetrię. Musze ją umowic do neurologa.
    A co na to wskazuje?

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 12 października 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    A co na to wskazuje?
    Ada lezac na plecach nie trzyma idealnie glowy na wprost, tylko przechyla na bok. A jak lezy na brzuchu, to glowa jej sie przechyla w prawo i ma taki wygiety tulow troche. :/

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mmargotka Autorytet
    Postów: 410 369

    Wysłany: 12 października 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Ada lezac na plecach nie trzyma idealnie glowy na wprost, tylko przechyla na bok. A jak lezy na brzuchu, to glowa jej sie przechyla w prawo i ma taki wygiety tulow troche. :/

    U nas też Mała trochę się wygina na boki. Z tego co mówili mi lekarze na tym etapie jeszcze to się może samo uregulować, u takich maleńkich dzieciaczków mogła zostać asymetria z układu w życiu płodowym, jeśli w następnych miesiącach to się będzie utrzymywać, wtedy może będzie wskazanie na rehabilitację.
    tb73tv730xcbtslh.png

  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 12 października 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to moja też tak ma na brzuszku, patrzy w prawo tylko, ale nie zamierzam z tym iść do lekarza. Tak jak Margotka mówi, poczekam aż się samo ureguluje.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 12 października 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne, moja też wybierała do niedawna lewą stronę (układała się w taki rogalik), bo tak ją przeważnie karmiłam w nocy. Za to w dzień kładę ją tak, by patrzyła w prawą stronę i już się wyrównało, już nie wybiera tylko jednej strony. Trzeba raz tak, raz tak - nosić, układać dziecko i się wyrówna. To pierwsza rada jaką mi dała rehabilitantka przy starszej, która miała wzmożone napięcie mięśniowe, by częściej kłaść na tę drugą stronę i próbować dziecko zainteresować np. zabawką.

    melbusia88 lubi tę wiadomość

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 12 października 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia, z przerażeniem czytałam o Twojej migrenie! Szczęście w nieszczęściu, że dałaś radę dojechać do przyjaciółki i trafiłaś na ogarniętych ratowników z karetki!
    Melbusia, z jakich powodów byłaś z Malutką u okulisty? Pytam, bo też umówiłam Młodemu wizytę - caly czas ucieka mu lewe oczko do środka i chcę to sprawdzić :(.

    Co do innych 'dolegliwości' to u nas też jest problem ze zwiększonym napięciem po lewej stronie. Wykrył nam to osteopata, w piątek za tydzień mamy wizytę u fizjoterapeutki. Ja wychodzę z założenia, że jeśli można zacząć działać to chcę reagować możliwie szybko. Ewentualne ćwiczenia i tak nie zaszkodzą, a mogą jedynie pomóc.

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 12 października 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na to nie zwracalam uwagi, ale moja.mama to zauwazyla i podniosla alarm. Byc moze faktycznie jej to przejdzie, bo niby do 4 miesiaca sie to moze unormowac. Kladziemy ją na rozne strony, ale faktycznie nosilam ją tylko po jednej...

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 13 października 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove byłam u okulisty na zwykłej kontroli po 3 miesiącu. Nie wiem jak u was, ale u nas to jest standard- bioderka po miesiącu i okulista po trzech. Nigdzie więcej z nią nie chodzę, staram się nie doszukiwać się na siłę. Czeka nas jeszcze tylko całodobowa wizyta na kardiologii żeby sprawdzić czy zastawka sie domknęła. Nie szczepię też na nic poza przymusową listą. Pewnie jakby pediatra coś zauważył, to bym poszła, ale staram się unikać lekarzy i poczekać. Czasami czas u maluszków jest ważny tak jak pisały dziewczyny.

    l22n6iyek016fbg8.png
‹‹ 1332 1333 1334 1335 1336 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ