X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wczoraj w łóżeczku obróciła sie pierwszy raz na brzuch ale zablokowała sobie rączkę i już nic nie mogła zrobić, ani podnieść głowy ani się obrócić spowrotem. Nawet nie chce myśleć co by było gdyby mnie nie było w pokoju.

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Dzieci wpierw obracają się z pleców na brzuszek a dopiero potem z brzuszka na plecy ok szóstego czy siódmego miesiąca wcześniej to jest po prostu utrata townowagi.

    A to ciekawe. Może i tak jest. Ale mój najpierw ogarnął z brzucha na plecy (więcej czasu na brzuchu spędza-tak woli, ortopeda podczas badania bioderek powiedział że to nawet lepiej jak tak woli sam) a z pleców na brzuch od niedawna i rzadko.
    Ale nie wydaje mi się żeby to była utrata rownowagi skoro widzę zawzietosc, celowość układania się i skupienie podczas obrotu ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Moja Malutka odrzucila butelke. Czy jest jakis sposob aby znow chciala pic moje mleko z butli? W nd pojechalismy z M na zakupy niestety za bardzo nie udane bo mimo iz odciaglam mleko Maja za nic nie chciala go pic krzywila i wypluwala butelke. Co prawda 1.5 miesiaca nie pila z niej bo nie bylo takiej potrzeby bo jak wychodzilam to max na 2 godz. Wczesniej nie bylo problemu moglam wyjsc i zjadala zwykle cala butle. Myslicie ze to chwilowe i znow zacznie normalnie z niej pic? A moze sa jakies zlote srodki by ja przekonac do butelki a nie tylko cyc?

    A co do obrotow to nasza jest z tych leniwych narazie giba sie na boczki raz tylko widzialam jak z brzuszka na plecy sie obrocila i to chyba bylo przypadkiem. Ogolnie bardzo nie lubi lezec na brzuchu 5 min max.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2018, 11:56

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    Katka a ile min wekowalas te dziecięce sloiczki? Ja też tak planuję. I też podgrzewam jedzonko w miseczce która pływa w większej miseczce z gorącą wodą. Dziś po raz pierwszy dynia na obiad :-) zdecydowanie woli marchewkę :-D
    hm wekowałam chyba dwa dni pod rząd po 30 minut od momentu zagotowania. Tak gdzieś wyczytałam, że jak z mięskiem to dwa dni wekować.

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do obrotów, moja obraca się z pleców na brzuch już dobry miesiąc, ale jest duża i szybo się rozwija - a to każde dziecko ma swoje tempo. Odwrotnie zdarzyło się dosłownie kilka razy i to raczej przypadkiem. Lubi leżeć na brzuchu i nie ma potrzeby przewracać się na plecy - podobnie było ze starszą. Po zabawki sięga poprzez obrót na brzuchu.

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o obroty to Marysia od około miesiąca przewraca się z pleców na brzuch. Bardzo się z tego cieszę, bo teraz ciut więcej czasu spędza właśnie na brzuchu (nie jest to ciągle jej ulubiona pozycja, po jakimś czasie zaczyna marudzić, ale jednak jest lepiej niż bylo). Odwrotnie wyszło jej kilka razy ale tylko na miękkiej kanapie, chyba przypadkiem :)

    Vanillka - przybijam piątkę i łączę się z Tobą w bólu. Mimo, że mała na początku piła z butelki to po jakimś czasie na samej piersi, przestała zupełnie tolerować inny rodzaj karmienia. Kombinuję na wszystkie sposoby, mam różne butelki,różne smoczki, kubki niekapki, teraz zamówiłam kubek doidy.. Jak znajdziesz jakiś patent to daj znać, bo u mnie kiepsko. Nie jestem w stanie ruszyć się z domu na dłużej niż ok 1,5 godziny (czyli tak naprawdę nawet zakupy w markecie robię na szybko i w nerwach)

    Melbusia - w końcu zdecydowałam, że też zacznę od sloiczkow, tym bardziej że ciezko teraz o fajne warzywa :)

    Jeśli chodzi o podgrzewacz to mam jakiś zwykły, chyba z canpola, ale wydaje mi się, że na początek będę podgrzewać właśnie na gorącej misce :) może potem, kiedy mała będzie wcinac już całość to przyda się podgrzewacz :)

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obroty sprawa indywidualna ;)
    Co do butelki - może nie była głodna? Dzieci w tym wieku już wiedzą kiedy głodne i np odpychają butelkę/cyca. Nie musi jeść przecież co 2 godziny :) U mnie Maja jak nie chce cyca a mi zdaje się że godzinowo powinna być głodna, to właśnie odpycha go albo wypluwa.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urszulka89 wrote:
    Obroty sprawa indywidualna ;)
    Co do butelki - może nie była głodna? Dzieci w tym wieku już wiedzą kiedy głodne i np odpychają butelkę/cyca. Nie musi jeść przecież co 2 godziny :) U mnie Maja jak nie chce cyca a mi zdaje się że godzinowo powinna być głodna, to właśnie odpycha go albo wypluwa.

    U mnie podobnie. Odpycha piers i nie namowie nawet jak nie je dłużej i wydaje mi się że powinien. On wie lepiej :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    U mnie podobnie. Odpycha piers i nie namowie nawet jak nie je dłużej i wydaje mi się że powinien. On wie lepiej :)
    U mnie identycznie. Jak Ada nie jest glodna to sie odwraca :P nic nie daje to,ze np. Nje jadla 3h i juz powinna -nie jest jeszcze glodna o tyle :)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urszulka89 wrote:
    Obroty sprawa indywidualna ;)
    Co do butelki - może nie była głodna? Dzieci w tym wieku już wiedzą kiedy głodne i np odpychają butelkę/cyca. Nie musi jeść przecież co 2 godziny :) U mnie Maja jak nie chce cyca a mi zdaje się że godzinowo powinna być głodna, to właśnie odpycha go albo wypluwa.

    Urszulka butle odpychala i byl placz cyca jeszcze dobrze nie wyciaglam i odrazu zaczrla szamac wiec niestety ale to o butelke chodzilo.pozniej znow w porze karmuenia sprobowalam podstawic butelke i znow krzywienie sie jakby cytreyne zjadla ale jak przystawilam do piersi to odrazu zaczela jesc.

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa i oczywiscie musialam uslyszec komentarz od mamy ze jakbym jej dawala wode czasami do picia to by normalnie pila z butelki a nie teraz ja odpycha :/

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka wrote:
    Aa i oczywiscie musialam uslyszec komentarz od mamy ze jakbym jej dawala wode czasami do picia to by normalnie pila z butelki a nie teraz ja odpycha :/
    Jeszcze raz uslysze o tej wodzie, to zwariuje :D

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o wodzie non stop slysze i to od samego poczatku. Polozna na ostatniej wizycie powiedziala ze mozemy dawac wode i od tamtego czasu wode mam zawsze przygotowana w butelce i czasem daje zeby przepika, czy w samochodzie w podrozy czy na czkawke. Czasem chce czasem nie chce ale nie ograniczam sie. Teraz natomiast bombarduja mnie tekstami przy jedzeniu "sami jedza i nie daja dziecku" no i tak czasem cos posmakuje, jedzeniem tego nazwac nie mozna ale jezykiem dotknie nie raz czegos dla smaku.

    event.png
    eve
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma-ja Cię ale tekst... Szkoda że nie powiedzą "ale dziecku żałują jedzenia" :P jakby naprawdę mleko było niewystarczające...
    Woda nie jest rozwiązaniem na wszelkie zło przecież...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy kp nie ma potrzeby dopajać wodą.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszylyscie mnie dziewczyny z tymi obrotami. U nas była akcja jakieś 2tyg temu, byliśmy u dziadków na tydzień i zaczął się obracać na brzuch, wróciliśmy do domu w sobotę i nagle dziecko zapomniało jak się obraca, mimo że kilka dni dziarsko to robiło. No i głupia matka zostawiła dziecko na kanapie (zeszła środa), mi z gruszki no z pietruszki przypomniał sobie że potrafi się kulgac, mimo że pilnowałam to nie upilnowałam :-\, tak skutecznie się przeturlal że aż wylądował na dywanie. Wrzask nieludzki, skończyło się tylko na strachu na szczęście, no i od tamtego czasu więcej się nie obrócił.. :-( teraz robi dziwna gimnastykę - jednocześnie podciąga głowę i nogi do brzucha, nie wiem co to ma być.
    Najgorszy dylemat mam teraz gdzie go kłaść żeby sobie trenował, na kanapie się boję, a poza tym podobno niedobrze jak na miękkim niemowlę leży, coś wiecie na ten temat? Kładę na dywanie dwa koce i na nich leży ale mam wrażenie że wieje od okna

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja klade na puzzlach piankowych. Moja sie juz obraca. A podnoszenie glowy i nog to juz odruch ze dziecko chce sie podniesc. Moja tez tak robi. Chwyta za palce i dawaj... Jeszcze z miesiac i bedzie siedziec. 10.01 mamy wizyte u fizjoterapeuty. Posprawdza to i tamto.

    8.12 mielismy chrzciny i zostalam juz u rodzicow do swiat. Wczoraj zalozylam ciuszek po praniu juz u rodzicow i zauwazylam na brzuszku i pleckach taka wysypke "kaszke". Kropeczki malitkie i wyczuwalne pod palcem a okiem tylko pod swiatlo. Dzis juz ma mniej ale nadal sa. Martwic sie? Bo to 200km od naszej przychodni i tu musze isc do innego lekarza. No i jutro zobacze czy zniknie czy pojde do lekarza... :/

    Loczek poloz jeden koc zwiniety pod drzwi okna balkonowego to bedzie mniej wialo

    Uzywalyscie moze juz zelu na ząbkowanie? Mam bobodent i sie zastanawiam czy juz smarowac? Natalka jakas marudna ostatnio. Troche na opuchniete dolne jedynki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2018, 20:09

    event.png
    eve
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Ja klade na puzzlach piankowych. Moja sie juz obraca. A podnoszenie glowy i nog to juz odruch ze dziecko chce sie podniesc. Moja tez tak robi. Chwyta za palce i dawaj... Jeszcze z miesiac i bedzie siedziec. 10.01 mamy wizyte u fizjoterapeuty. Posprawdza to i tamto.

    8.12 mielismy chrzciny i zostalam juz u rodzicow do swiat. Wczoraj zalozylam ciuszek po praniu juz u rodzicow i zauwazylam na brzuszku i pleckach taka wysypke "kaszke". Kropeczki malitkie i wyczuwalne pod palcem a okiem tylko pod swiatlo. Dzis juz ma mniej ale nadal sa. Martwic sie? Bo to 200km od naszej przychodni i tu musze isc do innego lekarza. No i jutro zobacze czy zniknie czy pojde do lekarza... :/

    Loczek poloz jeden koc zwiniety pod drzwi okna balkonowego to bedzie mniej wialo

    Uzywalyscie moze juz zelu na ząbkowanie? Mam bobodent i sie zastanawiam czy juz smarowac? Natalka jakas marudna ostatnio. Troche na opuchniete dolne jedynki


    Taką kaszkę miała moja starsza jak za dużo nabiału jadłam/piłam.
    Ja smaruję dentinoxem, można tak d 3 miesiąca.

    Mmma lubi tę wiadomość

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ile poczekac? Jutro bedzie 3 dni jak jest ta wysypka a moze byc nabial bo u rodzicow jem a tak to unikalam

    event.png
    eve
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmm spróbuj posmarować żelem i zobacz czy pomaga. U nas się bardzo sprawdza. Jak smaruję małej dziąsełka żelem i masuję jednocześnie to aż mruczy z ulgą i nieruchomieje.

    My też kładziemy małą na puzzlach piankowych. Kupiliśmy x 2 żeby była duża powierzchnia. Mamy 1,2m na 1,5 m więc nawet ja się tam mieszczę prawie cala:-D

    Co do obrotów to za radą koleżanki fizjoterapeutki bawimy się z małą kiedy leży między nami (z odstepami) w ten sposób, że obracamy ja raz do mnie, raz do męża i dzięki tym obrotom na boczek zaczęła sprawnie obracać się na brzuszek. Więc jak któraś z was ma leniuszka jak my, to polecam takie ćwiczenia w formie zabawy.

    Mmma, Urszulka89, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    l22n6iyek016fbg8.png
‹‹ 1346 1347 1348 1349 1350 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ