X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę wam zdrowych i wesołych świąt spędzonych w rodzinnym gronie i atmosferze miłości :-D

    Kaktus93 lubi tę wiadomość

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również wpadam, aby życzyć Wam dziewczyny Wesołych Świat! Żeby dzieci nie chorowały i dawały Wam ogrom radości :) wiele miłości, spokoju, abyście zwolniły tempo w te Święta i cieszyły się czasem spędzonym z rodziną :)

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 25 grudnia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie to trzeba mieć zezowate szczęście żeby dostać jelitówki w wigilię, stać przy garach z gorączką, a w połowie szykowania kolacji wigilijnej stracić dostęp do prądu :-( :-( :-( zdążyłam tylko usmażyć rybę i zaczęła się kopcić instalacja elektryczna. I były tylko trzy dania-ryba, sałatka sledziowa i zimny barszcz :-( dobrze, że sąsiad elektryk się zlitował i późnym wieczorem przyszedł nam naprawić. Miały być piękne magiczne święta we trójkę (plus goście) , a ja dogorywam z bólem brzucha i gorączką :-(

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia - jedno jest pewne: zapamiętacie te Święta na długo! A tak poważnie to dużo zdrówka! :)

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Nala85 Autorytet
    Postów: 327 228

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę szaleje, bo po prostu zaczęła raczkować i teraz zaczyna być prawie wszędzie. Mnie też jest strasznie przykro, że ten czas tak szybko leci, nie będę już pewnie miała w domu takiego małego bobasa, więc chciałam się nacieszyć nią, a tu nawet nie zdążyłam. I ona też strasznie dużo krzyczy, ale to jest naprawdę krzyk, szczególnie jak się na nią nie zwraca uwagi ;-)
    melbusia - dużo zdrowia, niezapomniane święta

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wasze dzieci zniosły Święta? Ada kiepsko. Wśród gości marudzenie i ryk. Bez gości Anioł.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Jak Wasze dzieci zniosły Święta? Ada kiepsko. Wśród gości marudzenie i ryk. Bez gości Anioł.

    Andrzejek bardzo dzielnie zniósł gwar-do pewnego momentu :P pod wieczór marudzenie to po prostu pojechaliśmy godzinę wcześniej niż planowalismy i tyle ;) bardzo fajnie :D
    Babcia baaaardzo chciała dać mu opłatka mimo że mówilam że wypluje. Uparla się, ok-wyplul XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 14:00

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas święta super, byliśmy lekko przerażeni bo mała, o ile w domu jest aniołkiem to na wyjściach pokazuje rogi :) ale przez święta bawiła się grzecznie na macie piankowej (braliśmy wszędzie ze sobą), gruchała, śmiała się, no po prostu byliśmy w szoku :)

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas swieta jako tako. Wigilia spoko ale 1 dzien maruda jakich malo. A dla mnie wigila u tesciowej masakra! Tego nie jedz bo Ci nie wolno. Wzielam pieroga z kapuusta i grzybami a tesciowa ja zrobila dla Ciebie inne bo Ty karmisz... mowie ze raczej jem wszystko a ona oj lepiej nie ryzykowac :/ wiec nie moglam jesc tego czego chcialam tylko co mi podsuwala czyli nie typowo wigiline ale jakies przerabiane. Zostawilam to bez komentarza bo pozniej jechalismy do mojej mamy i tam miglam nadrobic.

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada ma 5.5mca i niestety na razie nie interesuje jej inne jedzenie niż mleko.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka skończyła 5 miesięcy i ani sie nie przewraca ani nie podnosi sie na przedramionach... :( miesiąc temu zaczęła trzymać głowę dopiero... czy ktos ma podobne problemy?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Julka skończyła 5 miesięcy i ani sie nie przewraca ani nie podnosi sie na przedramionach... :( miesiąc temu zaczęła trzymać głowę dopiero... czy ktos ma podobne problemy?
    Jak Ada skończyła równo 5 m-cy to się zaczęła obracać z pleców na brzuch. Odwrotnie się nie obraca jeszcze. Zdarza się jej podnieść na przedramionach. Ponoć dzieci mają czas na obroty z pleców na brzuch do 6 m-ca.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy u was dzieci też tak strasznie marudzą? Mała ma ostatnio ciężkie dni, chce być tylko na rękach inaczej płacz, męczą też ja zabki, masc pomaga tylko na chwilę.

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    Czy u was dzieci też tak strasznie marudzą? Mała ma ostatnio ciężkie dni, chce być tylko na rękach inaczej płacz, męczą też ja zabki, masc pomaga tylko na chwilę.
    Nie cały czas, ale generalnie Adusia to mały maruda i wymuszacz. Pobawi się chwilę sama, ale musi być ktoś z nią w pokoju. Nie lubi długo leżeć w jednym miejscu. W kuchni w leżaczku chwilę polezy i już stęki.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty wrote:
    Czy u was dzieci też tak strasznie marudzą? Mała ma ostatnio ciężkie dni, chce być tylko na rękach inaczej płacz, męczą też ja zabki, masc pomaga tylko na chwilę.

    Może całe to marudzenie sprowadza się właśnie tylko do ząbków. U mojej małej jeszcze nie widać śladu, to też jest pogodna i wesoła całe dnie :)

    Klaudia - myślę, że warto by było skonsultować z pediatra/fizjoterapeutą, ale zakładam, że najpewniej Twoja mała po prostu się nie spieszy (moja też wszystko zaczyna robić później, parę razy już byłam zaniepokojona)

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Nie cały czas, ale generalnie Adusia to mały maruda i wymuszacz. Pobawi się chwilę sama, ale musi być ktoś z nią w pokoju. Nie lubi długo leżeć w jednym miejscu. W kuchni w leżaczku chwilę polezy i już stęki.

    To właśnie u nas też tak jest plus drzemki dosłownie na całe szalone 20 min. Nie wiem skąd to dziecko ma tyle werwy.

    Kaktus a mała nie ślini się ani nie gryzie paluszków ?

    U nas są ogl dwa zęby i chyba idą następne bo nawet lekki stan podgorączkowy się pojawił wczoraj. Dałam małej pedicdtamol myślałam że po nim zaśnie, ale gdzie tam buszowała do 22 :)

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty - mała się slini i pcha wszystko do buzi ale to już od jakiegoś czasu i ciągle nic się nie dzieje :p

    Dziewczyny a jak Wasze dzieci reagują na innych? W sensie na dziadkow, ciocie, wujkow albo zupełnie obcych ludzi?

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus93 wrote:
    Britty - mała się slini i pcha wszystko do buzi ale to już od jakiegoś czasu i ciągle nic się nie dzieje :p

    Dziewczyny a jak Wasze dzieci reagują na innych? W sensie na dziadkow, ciocie, wujkow albo zupełnie obcych ludzi?
    Dziadków uwielbia. Resztą różnie. Niektórych bliskich i obcych lubi, innych akceptuje, a na innych reaguje płaczem.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ani nie wymusza niczego, ani nie marudzi. Jest bardzo pogodna i płacze jedynie na mega głód i ból. Idące zęby zwiastuje wkładanie wszystkiego do buzi w celu tarcia dziąsełek (a nie poznawania organoleptycznie).

    To cygańskie dziecko;-) nie płacze nawet wzięta na ręce przez obce, pierwszy raz widziane osoby :-D raz jedyny rozplakała się na dziadka z nieznanych powodów, a tak to u każdego jej dobrze, z każdym zostanie pod opieką. Ale może to dlatego, że nasz dom jest często pełen gości i jest przyzwyczajona od urodzenia. Szwagier nikogo w domu nie przyjmuje poza rodzicami i teściami, oni też z dziećmi nigdzie nie chodzili i ich dzieci niestety wyrosły na małe dzikusy, każdego się boją, zaraz płaczą, nawet problem jest żeby się z nami przywitały.

    Złote mam dziecko, jedynie obawiam się, że refluks nie minął, bo zmieniliśmy mleko z bebilon ar na bebiko 2 i znowu to samo- wieczna czkawka i ulewanie... Chyba jednak gastrolog nas czeka.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia, Twoje złote dziecko wynagradza Ci trudy porodu :)

    U nas mały raczej pozytywnie reaguje na obcych i rodzinę. Był moment, kiedy na teściów z niewiadomych przyczyn reagował płaczem, a np. na obcych, widzianych po raz pierwszy w życiu (koleżanki i kolegów z mojej pracy) reagował uśmiechem i kokietował wszystkich z całych sił :)

    Generalnie też nie mogę narzekać - mimo że Mały uwielbia towarzystwo i ciężko go zostawić nawet na 10 minut samego, to jest mega pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Zresztą wróciłam do książki 'mocno mnie przytul', gdzie bardzo fajnie opisane jest m.in. dlaczego dzieci nie lubią same spać w nocy, płaczą jak wychodzi się z pokoju etc. Mimo że to dość oczywiste, to książka pozwala to sobie w głowie jakoś poukładać :)

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
‹‹ 1348 1349 1350 1351 1352 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ