X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 492 384

    Wysłany: 15 maja, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które były na wizycie na "spacerze po porodówce " na Polnej w szpitalu jak wrażenia? Bo chyba dwie Panie z forum w sobotę były? Przekonałyscie się ostatecznie co do szpitala, że w nim będziecie rodzić?

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 872

    Wysłany: 15 maja, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie za to tydzień czy dwa przed porodem wyliczyli 3700 i się urodził 3700 😆

    Ja też nie wyobrażam sobie machać ręcznym laktatorem😅 używałam swojego niewiele a i tak jak siedziałam i się odciągało to z tym myciem wszystkiego itp jest tyle zabawy, że jeszcze męczyć się ręcznie to sobie nie wyobrażam.
    A pamiętam jak mi koleżanka mówiła, że ona miała tylko ręczny i użyła go raptem parę razy i po co elektryczny😅
    Tylko ona nie miała przez całe miesiące nawałów tak jak ja i była w ogóle mocno nakręcona na karmienie, które jej żadnych problemow nie sprawiało, a ja nie jestem ten typ, więc nie ma się co porównywać 🙈

    Ja miałam dużo pokarmu, ale nie lubię laktacji, nie chce mi się też odciągać na siłę i po prostu skończyłam wtedy kiedy był na to dobry moment, więc będę to jeszcze powtarzac na wypadek jakby ktoś potrzebował coś takiego usłyszeć 😅

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • totylkoja Autorytet
    Postów: 652 622

    Wysłany: 15 maja, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis dasz linka do tego laktatora? Ja nie mam zamiaru szaleć, szczególnie, że wydatków jest od groma,a ledwo z remontu i urządzania wyszliśmy.

    Kiedyś byłam zagorzała zwolenniczką czujników oddechu, a teraz sama się zastanawiam czy kupić..

    Oli ja Cie pamiętam z październikowego wątku:) byłam tam pod koniec.


    oli23 lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀30👱🏻‍♂32

    24.03.23r. poronienie zatrzymane 7/8 tydz. 💔

    31.10 ⏸️
    02.11 bhcg 2047 mIU/ml; prog 27 ng/ml
    04.11 bhcg 5315
    07.11 wizyta - pechęrzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    19.11 szpital - krwawienie🥺
    30.11 8+4 i 2.05 cm
    21.12 4.9 cm
    28.12 prenatalne 13+1 i prawie 7 cm
    01.02.24 240 g cudu ❣️
    15.02 połówkowe 20+1 i 380 g dziewczynki 🌸
    14.03 716 g
    04.04 1100 g 💟
    25.04 1450 g 💟
    21.05 2300; 33+6
    04.06 2700: 35+6 🌸.

    age.png
  • oli23 Ekspertka
    Postów: 231 448

    Wysłany: 15 maja, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to miło ze ktoś kojarzy, ja też Cię pamiętam z wątku październikowego 😊

    Ja się zastanawiam mocno nad momcozy s12pro muszlowym, nie wiem czy brać dwa czy jeden wystarczy. W planach mam głównie KP, raz czy dwa razy chciałabym odciągać aby mąż mógł pokarmić małą z butelki no i na wyjścia.

    Co do czujników oddechów to też to był na początku mój must have a im więcej czytam tym bardziej nie wiem 🤦🏻‍♀️ Jestem straszna panikarą i boję się że te fałszywe alarmy doprowadzą nas do zawału. Coś czuję że i tak na początku nic nie pośpię w nocy tylko będę wisieć nad łóżeczkiem i co chwilę sprawdzać oddech. Jak zdecydujemy się na zakup to chyba te czujniki w formie blaszek pod materacyk.

    Dziewczyny, kupujecie rożki? Zastanawiam się jak to się ma do upałów, czy jest sens? Czy maluszkowi nie będzie za gorąco? Do spania myśleliśmy o spiworku lub tuliku.

    🙋🏻‍♀️26 - ✅
    🙋🏼28 - morfologia 0%❌ /4% ✅🥺

    12.2022-10.2023 -przerwa w staraniach

    29.10 13 dpo ⏸️🍀
    30.10 14 dpo beta 237.73 mlU/mL
    02.11 17 dpo beta 811.97 mlU/mL prog 35.3 ng/mL
    17.11 3,5 mm Fasolki z bijącym ❤️
    02.01 I prenatalne - 7,3 cm brykającego szkraba, ryzyka niskie 🎉
    15.02 276g, mamy dziewczynkę 💞
    27.02 II prenatalne, 362g wstydnisi 🌷
    9.05 III prenatalne, 1480g zdrowej Kruszynki - 8 percentyl 🥺🙏
    6.06 2400g Uparciuszki, waga już w normie 🥰
    25.06 - planowane CC??🍀🤯🤞🫶


    Razem od 2016 ❤️ 09.2020👰🏻‍♀️🤵🏼

    preg.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2239 2036

    Wysłany: 15 maja, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    Dziewczyny, które były na wizycie na "spacerze po porodówce " na Polnej w szpitalu jak wrażenia? Bo chyba dwie Panie z forum w sobotę były? Przekonałyscie się ostatecznie co do szpitala, że w nim będziecie rodzić?
    Ja „przenioslam” swój spacer na ten weekend, więc powiem Ci w sobotę.
    Plusem jest to, że byłam tam i na początku ciąży i wczoraj i kurczę i lekarki z którymi miałam kontakt i położne były super fajne. 🥹 W zasadzie bardzo mnie to zdziwiło. 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja, 13:10

    Minia95 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 15 maja, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moon, Gender Party to my będziemy mieć na porodówce. 🤣 Fakt, moja Przyjaciółka wie, ale to tak bardziej dla niej, bo się uparła, że musi w jakiś kolor to smutne, beżowe dziecko wyposażyć. 🤣 A że pracuje u mojego Doktorka to nie było to trudne do zorganizowania. :)

    Pytacie o moje przeczucia - no ja myślę, że będzie chłopak, ale... Ja zawsze chciałam mieć pierwszego chłopaka! Więc to byłoby spełnienie marzeń. :) Jak będzie dziewuszka to też będzie wspaniale! Nie nastawiam się na konkretną płeć.

    Doris, mam nadzieję, że dzisiaj Grzdylek ładnie się ustawi do zdjęcia to wrzucę Wam, żeby ułatwić zakłady. 🤣 No, ale rozwiązanie konkursu to dopiero po porodzie. 🤣🤣

    Mówicie o tym, że waga to często bardzo szacunkowa jest, a ja wczoraj rozmawiałam z koleżanką i u niej szacunkowa okazała się... Płeć. 🤣 Całą ciążę miała być dziewczynka, a na 3 dni przed planowanym CC okazał się chłopak. 🤣🤣 Także... 🤣

    Totylkoja, link: https://allegro.pl/oferta/laktator-elektryczny-podwojny-dwufazowy-odciagacz-mleka-4-poziomy-2w1-15553738449. Daj znać, co o nim myślisz, bo już mam go w koszyku, ale nooo... Biję się z myślami, bo poza opinią tej mojej Przyjaciółki to o nim nie słyszałam. A z drugiej strony... Przecież nie o wszystkim trzeba słyszeć na insta czy tt, żeby było dobre, nie? :)

    Oli, ja mam dwa rożki, takie cieniutkie, typowo letnie podobno (jeden kupiłam, a drugi później dziewczyna dorzuciła mi do zamówienia na Vinted). Pewnie nie będą jakieś ultra potrzebne, ale u mnie Położna jednak polecała przynajmniej na te pierwsze dni po porodzie, póki Maluch nie ma rozwiniętej termoregulacji.

    oli23 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1563 1645

    Wysłany: 15 maja, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aego -piąteczka ! Ja od jakiś 2 tygodni budzę się ok 4 rano 🥳
    Oli23 zamówiłam ten laktator mumcozy12, mam nadzieję że faktycznie będzie taki świetny jak instamatki zachwalają ;)
    Co do wagi to dziewczyny żadna z nas nie wie kiedy urodzi :) czasem te drobniejsze maluchy dobija do 41-42 tc inne urodzą się w 37 tc. W obu ciążach dzieciaczki moje były przodujące a syn wyskoczył 4 tygodnie wcześniej z wagą 3200 :) także to tempo wzrostu dzidziusia może oznaczać że dzidziuś będzie gotowy w 37 czy 38 tc. I Wyskoczy z brzucha Z „normalna waga. Zobaczymy czy moja teoria się potwierdzi tym razem póki co 95 centyl wg tego kalkulatora w sieci 🤔
    Swoją drogą Chyba nie będę miała nic przeciwko jeśli urodzę w połowie czerwca :D bo już się ledwo bujam 🫣

    oli23 lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1563 1645

    Wysłany: 15 maja, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też kupiłam finalnie jeden cieniutki rożek , głównie z myślą o szpitalu, bo i tak mi ją tam zawiną, a jednak wolę swój.
    Monitora oddechu nie kupuję. Zdecyduję się na nianie elektroniczną ale to już po narodzinach. Na początku pewnie i tak będę cały czas z dzidziusiem.

    Kokon kupiłam do naszego łóżka, kołyskę na dół do domu i bujaczek, żeby mieć dzodziola pod ręką no i łóżeczko oczywiście, które cały czas stoi w kartonie , wiadomo żeby było
    Gdzie trzymać pranie ;)

    oli23, Doris8 lubią tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1563 1645

    Wysłany: 15 maja, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się zastanawiam na ile dzidziuś będzie podobny do tych zdjęć 3 d 😂 po drugiej stronie brzucha. bo ta moja mała dziewczynka to taka kluska się wydaje i usta jak po wypelniaczu :D nie wiem po kim :D ;)

    AEGO lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2239 2036

    Wysłany: 15 maja, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Też kupiłam finalnie jeden cieniutki rożek , głównie z myślą o szpitalu, bo i tak mi ją tam zawiną, a jednak wolę swój.
    Monitora oddechu nie kupuję. Zdecyduję się na nianie elektroniczną ale to już po narodzinach. Na początku pewnie i tak będę cały czas z dzidziusiem.

    Kokon kupiłam do naszego łóżka, kołyskę na dół do domu i bujaczek, żeby mieć dzodziola pod ręką no i łóżeczko oczywiście, które cały czas stoi w kartonie , wiadomo żeby było
    Gdzie trzymać pranie ;)
    O tak, ja już mam złożone łóżeczko, świetne miejsce na pranie, polecam!
    Rożek też kupiłam wraz z kokonem. 😄

    Kocur, Bluesky lubią tę wiadomość

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 15 maja, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po zastrzyku z immunoglobuliny 🥳 poszło w miarę sprawnie, droga 40 min w jedną stronę poszła sprawnie, wszystko dobrze więc znowu coś mam z głowy 😁

    Wystraszyłyście mnie z tymi winogronami bo ja ostatnio dość sporo ich jem 😬 mam nadzieję że nic z szyjką złego się nie dzieje, ale wizyta w poniedziałek więc do tego czasu muszę uzbroić się w cierpliwość 😉

    Wczoraj na noc objadłam się arbuzem i do 1 w nocy wstawałam 4 razy na siku 🤦‍♀️

    Kocur, Emimo, Ammeluna lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 625 590

    Wysłany: 15 maja, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie bierzecie rożek do szpitala, czy kocyk wystarczy? Jakoś mnie przeraża ta ilość tekstylii zabranych do szpitala i potem ponowne, konieczne pranie tego. 😒

  • oli23 Ekspertka
    Postów: 231 448

    Wysłany: 15 maja, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie właśnie czeka sterta wypranych ubranek do prasowania, w rozłożonym łóżeczku 😅

    To w takim razie zamówię też rożek, faktycznie na te pierwsze chwile chyba to najlepsze ☺️ poszukam takich cieniutkich, o których wspominacie 😊

    Czyli rozumiem, zakłady o płeć Grzdylka już były? 🙈 no to ja obstawiam chłopaczka 😁 Podziwiam za cierpliwość, ale będzie za to cudna niespodzianka!

    Kocur, kupiłaś dwie muszle odrazu? Zastanawiałam się też nad babyono twinny ale czytałam opinie że słabo ciągnie 😅 Na grupach o laktacji na fb właśnie ten momcozy bardzo polecali.

    🙋🏻‍♀️26 - ✅
    🙋🏼28 - morfologia 0%❌ /4% ✅🥺

    12.2022-10.2023 -przerwa w staraniach

    29.10 13 dpo ⏸️🍀
    30.10 14 dpo beta 237.73 mlU/mL
    02.11 17 dpo beta 811.97 mlU/mL prog 35.3 ng/mL
    17.11 3,5 mm Fasolki z bijącym ❤️
    02.01 I prenatalne - 7,3 cm brykającego szkraba, ryzyka niskie 🎉
    15.02 276g, mamy dziewczynkę 💞
    27.02 II prenatalne, 362g wstydnisi 🌷
    9.05 III prenatalne, 1480g zdrowej Kruszynki - 8 percentyl 🥺🙏
    6.06 2400g Uparciuszki, waga już w normie 🥰
    25.06 - planowane CC??🍀🤯🤞🫶


    Razem od 2016 ❤️ 09.2020👰🏻‍♀️🤵🏼

    preg.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 872

    Wysłany: 15 maja, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się ucieszyłam z tymi winogronami, bo jak znów przenoszę to od 40tc jem codziennie winogrona🤣

    Natka ja miałam ostatnio kocyk, ale dopiero go użyłam na wyjście ze szpitala żeby małego okryć.
    Cały pobyt w szpitalu był zawinięty w szpitalną pieluszkę i inne szpitalne tekstylia. Nie przyszłoby mi do głowy brać rożka, zresztą już mówiłam że ja biorę wszystko co mam jakieś gorsze i używane, bo po szpitalu wszystko wrzucam na 90° do pralki.

    Kocur lubi tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1563 1645

    Wysłany: 15 maja, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oli zamówiłam podwójny od razu. To będzie moje trzecie dziecko i muszę być przygotowana jak na wojnę 😂 jak się nie sprawdzi sprzedam dalej . W marzeniach póki co kp na zmianę z kpi a co wyjdzie to się zobaczy ;)

    A ten rożek to mam taki cienki , że zajmuje po odpowiednim złożeniu tyle miejsca co azurkowy kocyk. I biorę tylko dwa zestawy ubranek , resztę naszykuję w domu i mąż mi będzie wymieniał w razie potrzeby podczas odwiedzin ;)

    oli23 lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2239 2036

    Wysłany: 15 maja, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie będę brała rożka, bo oszaleję piorąc go później. 😂
    Tak Kocur, mój na usg i na zdj też wygląda jakby już przeszedł operację powiększania ust. :) Ale mama twierdzi, że ja przecież miałam duże usta jako niemowlak, muszę zobaczyć zdjęcia. 😅

    Kocur lubi tę wiadomość

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 15 maja, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Wszystkie bierzecie rożek do szpitala, czy kocyk wystarczy? Jakoś mnie przeraża ta ilość tekstylii zabranych do szpitala i potem ponowne, konieczne pranie tego. 😒

    Ja nie biorę, ale u mnie w szpitalu ubierają i otulają bobasa w ich rzeczy i w sumie jest to wygodne bo nie trzeba tych swoich pilnować 😁 jakiś zestaw ubranek zabiorę w razie czego a resztę przywiezie tata na wyjście 😉

    Kocur, oli23 lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • totylkoja Autorytet
    Postów: 652 622

    Wysłany: 15 maja, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cena niezła:) szkoda, że nie ma opinii. Wolę się nimi sugerować niż mamami z tik toka. W ogóle już tam nie wchodzę.. na instagrama tak, bo mam tam ciekawe źródła nt swojej pracy. Bardzo selekcjonuje.
    Swoją drogą, patrząc na wirtualny świat i tych wielce "cudownych" celebrytow co są inspiracją dla nastolatków, to boję się o swoją córkę.
    Sama dałam się uzależnić od tik tokowo trendów i coś co było pokazane za must have to ja to musiałam mieć, ale otrząsnęłam się dość szybko.

    Zresztą, ten wybór mnie przerasta. Nie umiem kupić termometru hahah

    Kokon mam, rożek dostałam z firmy sleepe, ale musle, że na lato będzie za gruby.. muszę jeszcze poszukać takiego na lato.
    Raczej nic do szpitala nie biorę, oni zapewniają wszystko. Jedynie ubranie na wyjście spakuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja, 14:55

    Junjul, Ania1985, Kejt93 lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀30👱🏻‍♂32

    24.03.23r. poronienie zatrzymane 7/8 tydz. 💔

    31.10 ⏸️
    02.11 bhcg 2047 mIU/ml; prog 27 ng/ml
    04.11 bhcg 5315
    07.11 wizyta - pechęrzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    19.11 szpital - krwawienie🥺
    30.11 8+4 i 2.05 cm
    21.12 4.9 cm
    28.12 prenatalne 13+1 i prawie 7 cm
    01.02.24 240 g cudu ❣️
    15.02 połówkowe 20+1 i 380 g dziewczynki 🌸
    14.03 716 g
    04.04 1100 g 💟
    25.04 1450 g 💟
    21.05 2300; 33+6
    04.06 2700: 35+6 🌸.

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 15 maja, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    totylkoja wrote:
    No cena niezła:) szkoda, że nie ma opinii. Wolę się nimi sugerować niż mamami z tik toka. W ogóle już tam nie wchodzę.. na instagrama tak, bo mam tam ciekawe źródła nt swojej pracy. Bardzo selekcjonuje.
    Swoją drogą, patrząc na wirtualny świat i tych wielce "cudownych" celebrytow co są inspiracją dla nastolatków, to boję się o swoją córkę.
    Sama dałam się uzależnić od tik tokowo trendów i coś co było pokazane za must have to ja to musiałam mieć, ale otrząsnęłam się dość szybko.

    Zresztą, ten wybór mnie przerasta. Nie umiem kupić termometru hahah

    Kokon mam, rożek dostałam z firmy sleepe, ale musle, że na lato będzie za gruby.. muszę jeszcze poszukać takiego na lato.
    Raczej nic do szpitala nie biorę, oni zapewniają wszystko. Jedynie ubranie na wyjście spakuje
    Ja też nie sugeruje się tiktokiem ani insta. To strata czasu dla mnie 🤦 tiktoka nie posiadam nawet, a na Instagramie mam od niedawna konto na którym pokazuje swoją twórczość, reszta mnie nie interesuje 😄 ale wiem że jestem już stara, myślę że młode mamuśki to bardziej siedzą w mediach społecznościowych 😉

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2239 2036

    Wysłany: 15 maja, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    totylkoja wrote:
    No cena niezła:) szkoda, że nie ma opinii. Wolę się nimi sugerować niż mamami z tik toka. W ogóle już tam nie wchodzę.. na instagrama tak, bo mam tam ciekawe źródła nt swojej pracy. Bardzo selekcjonuje.
    Swoją drogą, patrząc na wirtualny świat i tych wielce "cudownych" celebrytow co są inspiracją dla nastolatków, to boję się o swoją córkę.
    Sama dałam się uzależnić od tik tokowo trendów i coś co było pokazane za must have to ja to musiałam mieć, ale otrząsnęłam się dość szybko.

    Zresztą, ten wybór mnie przerasta. Nie umiem kupić termometru hahah

    Kokon mam, rożek dostałam z firmy sleepe, ale musle, że na lato będzie za gruby.. muszę jeszcze poszukać takiego na lato.
    Raczej nic do szpitala nie biorę, oni zapewniają wszystko. Jedynie ubranie na wyjście spakuje
    Ja insta przeglądam, ale…na tiktoku nie byłam ani razu w swoim życiu, nie wiem w zasadzie jak wygalda. 😂

    age.png
‹‹ 355 356 357 358 359 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ