X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Jestem po usg. Lekarz mi wyliczyl swoje ryzyko na podstawie swojego pappy i z usg z 12tyg.,ktore robil. I ryzyko sie zmniejszylo do 1:330. Ktore nie sa podstawa do amniopunkcji. Jedynie powiedział, ze jesli mialoby mnie to uspokoic,to moglabym zrobic podwojny test z krwi. Myślimy nad tym,ale raczej sie nie zdecydujemy. Zapytal sie mnie,co bym zrobila z wiedza,ze dziecko ma zd. Czy bym usunela ciaze. Bo jesli nie,to nie ma sensu narazac sie na ryzyko utaty ciazy przy tej amnio. Zrobil mi usg i powiedział, ze dla niego obraz jest prawidlowy. Dzidzius wyglada bardzo dobrze. Wszytsko jest jak najbardziej prawidłowe. Jedynie po 20 tyg zleci mi echo serca,gdyz ta podzyszpna przyziernosc,wcale nie muso oznaczac trisomii 21,ale jakos wade serca. Ale na razie mam o tym nie myslec. W sumie w 1 ciąży, wyszly mi zle przeplywy u synka, a potem echo wykluczylo wadr serca. Mam nadzieje,ze i tym razem tak bedzie.
    A.. i bede miec drugiego synka. Obecnie maluch ma 8,6cm od główki do pupy. I przyspieszyl obecnie o 3dni. Więc rosnie jak na drozdzach.
    Pewny ciężar ze mnie spadł. Za 2 tyg kolejna wizyta.

    Domcias, male_m, momo, Cecylia, Meggs, Zlaania1, Spirit, kudłata, JustBelieve, ListopadowaMama, sisi, Kijanka, Chanela, Kropka89 lubią tę wiadomość

  • Domcias Autorytet
    Postów: 626 383

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa_mamusia, bardzo sie cieszę, że lekarz Was uspokoił i potwierdził, ze w usg nie widzi żadnych nieprawidłowości :)

    Szczesliwa_mamusia, Cecylia lubią tę wiadomość


    age.png

    08.10.2018 Aniołek 9tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcias wrote:
    Szczęśliwa_mamusia, bardzo sie cieszę, że lekarz Was uspokoił i potwierdził, ze w usg nie widzi żadnych nieprawidłowości :)
    Oj tak. Nie umiałam o niczym innym myśleć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natki- nie, nie robil tego. Jedynie wpisane bylo,ze to moja 3ciaza (2poronilam). Bylo wpisane,jak urodzilam i kiedy byl porod. Ale juz calkowicie ochlaniam. Bardzo dobrze zrobila mi ta dzisiejsza wizyta

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 24 maja 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa bardzo się cieszę 😊 ja w te statystyki kompletnie nie wierzę. U mnie białko pappa jest obniżone co moze oznaczać wszystko i nic a wyszło wysokie ryzyko ZP , a na usg wszystko idealne. A maluch fikał i skakał i tętno miał podwyższone, jakby miał o 4 nizsze to ryzyko byłoby już niskie. Taki absurd tych statystyk. Byłas u dr W?

    Szczesliwa_mamusia lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,u W. Zalezalo mi na jego opinii. Powiedzial mi,ze jesli zalezy mi na jego zdaniu,to on nie widzi podstaw do amnio. Plod wyglada zdrowo. Nie bedzuemy robic tych dodatkowych badan z krwi. Chwilowo jestesmy bez kasy, a jesli usg wychodzi prawidlowo, to nie bedziemy sie zapozyczac. Poza tym i tak nie usunelabym ciazy ze wzhledu na zd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 22:40

    agndra, Kijanka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby na lewym boku powinno byc lepiej,jak sie lezy. A mi jest gorzej. Mam wrazenie, ze bardziej gniote żołądek i bardziej mnie mdli

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na lewym boku dretwieje lewa ręka, czasami tylko dlon, czasami cala.

  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 25 maja 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od dziecka śpię na prawym, ten lewy bok faktycznie jest wskazany kiedy brzuch jest już wielki no i kiedy na prawym czujemy duszności, na placach jest gorzej spać też w ciąży zaawansowanej, chociaż ja czuję jak leże na plecach jak mi ciągnie ten brzuch, więc muszę nogi w kolanach zginać

    zi13sek29opsyrz7.png
  • Dzyzia Autorytet
    Postów: 1257 1474

    Wysłany: 25 maja 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz ostatnio kupil mi poduche ciazowa typu C i jestem zachwycona. Wreszcie przesypiam cala noc bez problemu i nie krece sie godzinami, szukajc wygodnej pozycji. A tez cale zycie spalam albo na brzuchu albo na prawym boku, wiec spanie na lewym bylo dla mnie niewygodne. Z poducha od razu lepiej. Na brzuchu juz jakos od tygodnia spac nie moge, bo jak tylko sie na brzuch przewracalam przez sen od razu sie budzilam. Na prawym boku tez mnie cos uwiera w srodku :/

    GD2qp1.png
    3dDYp1.png

    AMH=0,83
    1 transfer IVF: 12/1/2019; 12 dpt beta 0,4;
    2 transfer crio: 18/2 - 2 blastki
    7 dpt - 16.8
    9 dpt - 23.4
    11 dpt - 27.1
    14 dpt - 123
    17 dpt - 511
    22 dpt - 2400

    09/2021 naturals
  • Domcias Autorytet
    Postów: 626 383

    Wysłany: 25 maja 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzyzia wrote:
    Moj maz ostatnio kupil mi poduche ciazowa typu C i jestem zachwycona. Wreszcie przesypiam cala noc bez problemu i nie krece sie godzinami, szukajc wygodnej pozycji. A tez cale zycie spalam albo na brzuchu albo na prawym boku, wiec spanie na lewym bylo dla mnie niewygodne. Z poducha od razu lepiej. Na brzuchu juz jakos od tygodnia spac nie moge, bo jak tylko sie na brzuch przewracalam przez sen od razu sie budzilam. Na prawym boku tez mnie cos uwiera w srodku :/

    Ja też jestem bardzo zadowolona z tej poduchy. Nawet jak nie bede w ciazy to bede z niej korzystać :) Przez pol roku miałam bóle w lopatce i glowie, a odkad spie z ta poducha, jak ręką odjal. Pewnie to zasługa tego, ze śpię na jednym poziomie i w miarę "prosto". Wczesniej spalam z głową wysoko na poduszce, a do tego przybierałam jakieś dziwne pozy (co czasem było uwieczniane na zdjeciach :D), wiec czesto wstawalam połamana i z bólami w różnych miejscach.


    age.png

    08.10.2018 Aniołek 9tc
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 25 maja 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcias wrote:
    Ja też jestem bardzo zadowolona z tej poduchy. Nawet jak nie bede w ciazy to bede z niej korzystać :) Przez pol roku miałam bóle w lopatce i glowie, a odkad spie z ta poducha, jak ręką odjal. Pewnie to zasługa tego, ze śpię na jednym poziomie i w miarę "prosto". Wczesniej spalam z głową wysoko na poduszce, a do tego przybierałam jakieś dziwne pozy (co czasem było uwieczniane na zdjeciach :D), wiec czesto wstawalam połamana i z bólami w różnych miejscach.
    Nawet poza ciąZżą pozycja na boku ze zgiętą w kolanie nogą ułożoną na poduszce/ wałku odciąża kręgosłup. Na zajęciach z jogi jak kręgosłup mógł trochę dostać w kość (np. przy mocnych wygięciach), relaks był właśnie z uźyciem wałka. I to działało ;)

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • momo Ekspertka
    Postów: 136 67

    Wysłany: 25 maja 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to jest z przewracaniem się na bok z taka poduszką C? Ja w nocy wiele razy zmieniam stronę i nie wiem jak to będzie z poduchą? Nie trzeba całej przenosić?

    p19uvfxmg5bshduy.png
    12.08- 1192g szczęścia ❤ 👧
    7.11 - planowana data
  • Dzyzia Autorytet
    Postów: 1257 1474

    Wysłany: 25 maja 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na plecy obracam sie bez problemu, na drugi bok juz mi ciezej, ale o ile wczesniej tez w nocy co chwile zmienialam pozycje, to z poducha w takiej pozycji w jakiej zasne, w takiej sie budze 0_o

    GD2qp1.png
    3dDYp1.png

    AMH=0,83
    1 transfer IVF: 12/1/2019; 12 dpt beta 0,4;
    2 transfer crio: 18/2 - 2 blastki
    7 dpt - 16.8
    9 dpt - 23.4
    11 dpt - 27.1
    14 dpt - 123
    17 dpt - 511
    22 dpt - 2400

    09/2021 naturals
  • Domcias Autorytet
    Postów: 626 383

    Wysłany: 25 maja 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie zazwyczaj budze w takiej pozycji, co zasne. A jak w nocy potrzebuje zmienic strone to po prostu przewracam sie na drugi bok i zmieniam nogi pod poducha. Wtedy tez mam pusta stronę, ale nie przeszkadza mi to w ogóle. Dalej mam zarzucona noge na dolny zawijas, a na gornym mam głowę. Pewnie nie wyraziłam sie dosyc jasno, ale nie potrafię tego inaczej wytlumaczyc :P W każdym razie nie trzeba przenosić poduchy, kiedy chcesz sie obrócić na drugi bok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 11:11


    age.png

    08.10.2018 Aniołek 9tc
  • male_m Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 25 maja 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie przekładam poduchy, jak się przekręcam na drugi bok to sobie podciągam bardziej do góry tą dolną część C i wtedy mam ją między udami i kolanami i jestem w stanie całe nogi też na niej trzymać. Tylko na tym drugim boku to jestem dość mało bo wyjątkowo mi nie wygodnie więc to raczej tylko do karmienia małego i jak przypadkiem zasnę po karmieniu zanim się przekręcę :D.

    Kudłata a jak twoja córeczka sobie poradziła? Chyba nie pisałaś, a jestem ciekawa czy bez problemów dała radę z dziadkami.

    noPip1.png

    Synek, marzec 2017
  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 25 maja 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, która z Was czuje już ruchy? :) jakie to uczucie? Bo ja czasami mam wrażenie, że coś tam się dzieje, ale nie jestem pewna, czy to "to". Zresztą praktycznie wszędzie jest napisane, że ok 20 tyg można odczuwać ruchy.

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina- ja w 1 ciazy poczulam w 17tyg (w skonczonym). Polozylam sie na chwile na brzuchu i poczulam leciutkie kopniecie. Potem przez jakus czas nic i w skończonym 18 juz czulam czesciej takie kopniecia/musniecia. W 20 poczułam jak moje dziecko czka.dziwne uczucie czegos podskakujacego w brzuchu. Na 15ty w 1 ciazy,to jeszcze troche za wczescnie na ruchy dziecka. A gdzie w ogole masz łozysko?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 15:30

  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 25 maja 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Ewelina- ja w 1 ciazy poczulam w 17tyg (w skonczonym). Polozylam sie na chwile na brzuchu i poczulam leciutkie kopniecie. Potem przez jakus czas nic i w skończonym 18 juz czulam czesciej takie kopniecia/musniecia. W 20 poczułam jak moje dziecko czka.dziwne uczucie czegos podskakujacego w brzuchu. Na 15ty w 1 ciazy,to jeszcze troche za wczescnie na ruchy dziecka. A gdzie w ogole masz łozysko?
    Tak myślałam, że za wcześnie :D ale fajnie było się łudzić. Łożysko mam na przedniej ścianie ^^

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina92 wrote:
    Tak myślałam, że za wcześnie :D ale fajnie było się łudzić. Łożysko mam na przedniej ścianie ^^
    To jak na przedniej,to mozesz poczuc ruchy nawet troszke pozniej,bo lozysko bedzie amortyzowac kopniaczki. Ale spokojnue,doczekasz sie. Czasem bedziesz miala ich dosc :-D

    Ewelina92 lubi tę wiadomość

‹‹ 313 314 315 316 317 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ