X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się tez wydaje ze dwa razy już COŚ czułam, ale nie jestem do końca pewna.

    Dziewczyny co czekają na wyniki pappy, trzymam kciuki na pewno wyjdzie wszystko w porządku! Wiem jaki to koszmar to oczekiwanie..

    SHewolf kciuki! napisz po wizycie!

    She Wolf lubi tę wiadomość

  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 27 maja 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 20:59

    uIHap1.png
  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 27 maja 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj po USG, na 100 % dwie dziewczyny!! wszystko super, ale muszę zrezygnować z ćwiczeń i spacerów, mogę ewentualnie 2-3 km, bo powyżej tego boli mnie z prawej strony brzuch... no i odstawiam cukier, bo z wagą muszę uważać... mają po 200 gram, tętna 140-150, widzieliśmy jak jedna kopała nóżkami drugą w miejscu gdzie ta ma głowę! rozrabiaki

    coma, Szczesliwa_mamusia, kudłata, Moni**, Magdalen, Paula_30, momo, Kijanka, sisi, Zlaania1, Meggs, agndra, JustBelieve, Kropka89, Chanela, Spirit, Marta.MP, Mali84 lubią tę wiadomość

    zi13sek29opsyrz7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ange- super. Fajne,duze dziewczyny:-) po porodzie bedziesz miala istny aerobik :-) moze nie odrazu,ale jak zaczna pelzac czy raczkowac,to dopiero ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She Wolf wrote:
    Ja znowu plamie. Tym razem na brazowo, ale brzuch mnie pobolewa i martwie sie bardzo.
    Na 10.20 jade do poloznej, wiec moze zajrzy co tam sie dzieje. Oby nic z szyjka :(
    Daj znac po wizycie co tam sie dzieje. Trxymamy kciuki

    She Wolf lubi tę wiadomość

  • kudłata Ekspertka
    Postów: 146 261

    Wysłany: 27 maja 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anqa123 gratulacje! a jaki masz typ ciazy? ja 2k2o (dwa łożyska dwa worki owodniowe) jak to powiedział mój gin każde ma swój pokój i kuchnię ;) ponoć najbezpieczniejsza opcja przy bliźniakach (chociaż u mnie to akurat problemy i tak)

    3b12e8ab79.png
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 27 maja 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka wrote:
    ja jutro odbieram pappa i mam tez wizyte u prowadzącego stres jest wielki mimo ze usg wyszło ok
    U mnie też usg ok ale wyniki dopiero jutro z pappa bo dr nie zdążył tego ogarnąć bo się spóźnił także zaś stres do jutra. Teraz czekam na usg u swojego lekarza

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 27 maja 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    No ja się boję kupić detektor, że dostanę szału jak nie znajdę tętna... :P Nie jestem zbyt normalna po moich przejściach.

    A czuję się już trochę lepiej, 5 dni temu odstawiłam duphaston i chyba mi to pomogło bo praktycznie nie wymiotuję, jedynie mnie mdli. No i nadal chudnę... :(

    A Ty?
    O ja też niedawno może z tydzień odstawilam dupka,ale strasznie się stresowałam tym. Lekarz mówił że już nie muszę brać ale psychika robiła swoje. Między innymi dlatego też zakupiłam detektor. Ale ja też nie zawsze znajduje ale za to mój chłop jest mistrzem w znajdowaniu więc mnie uspokaja. Ale nie wiem czy bym bez niego dała radę przez ponad miesiąc do następnej wizyty. A połówkowe mam dopiero 4 lipca a Ty? Ja już się lepiej czuje zdecydowanie. Tylko mega dużo sikam i trochę ból piersi wrócił zwalszcza po nocy. No i apetyt wrócił teraz wiem co to znaczy zachcianki ciążowe ,ciągle mam na coś ochotę. Ale muszę uważać na wagę. Tobie też w końcu przejdzie ale zazdroszczę Ci że nie tyjesz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 12:12

    860i3e5edambhnvb.png
  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 27 maja 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kudłata wrote:
    Anqa123 gratulacje! a jaki masz typ ciazy? ja 2k2o (dwa łożyska dwa worki owodniowe) jak to powiedział mój gin każde ma swój pokój i kuchnię ;) ponoć najbezpieczniejsza opcja przy bliźniakach (chociaż u mnie to akurat problemy i tak)
    u mnie też 2k2o, niestety ja tylko nie wiem czy dwu czy jednojajowe, więc to czy b ędą takie same czy różne dowiem się po porodzie ;)

    ja myślałam, że Duphaston mi odstawi a tu się dowiedziałam, że do 34 tyg mam brać ;)

    kudłata lubi tę wiadomość

    zi13sek29opsyrz7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja duphaston juz mam odstawiony. Narazie zostaje luteina.ciekawe,czy to odstawimy,czy bede ciagnac,jak w zeszla ciaze do 34tyg. Mdlosci zostaly tylko na wieczor,więc nie jest jakos zle. Zauwazylam,ze nie sluzy mi pieczywo. Jedynie chrupki chlebek lub zwykla kajzerka. Reszta jakby siedziala mi na zoladku. Waga puki co taka sama. Tak hak schudlam,tak jeszcze nie przytylam. Puki co,pasi mi. Bo po 20tyg na pewno zaczne przybierac.
    Ja teraz ide na usg 7czerwca,a polowkowe mam 5lipca. Ciekawe,czy moje dziecko znowu popedzi z rozmiarem :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 12:36

  • ListopadowaMama Autorytet
    Postów: 365 273

    Wysłany: 27 maja 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She Wolf, informuj nas jak się czegoś dowiesz. Podobno takie plamienia sie zdarzają, także trzymamy kciuki że u Ciebie to nic zlego :)
    A mi cos puka w brzuchu. Nie umiem ocenić czy to bobas czy jelita, bo mam ostatnio za duzo rewolucji jelitowych. Zadnych motyli czy popcornu nie czuje. Moze to dlatego że mam łożysko na przedniej ścianie.
    I wiem juz co to ciazowe zachcianki. Chłop oberwal, ja sie popłakałam bo nie bylo plackow ziemniaczanych. Teściowa się zlitowala i o 21 smazyla mi placki 😂

    She Wolf lubi tę wiadomość

    201910251756.png
  • Domcias Autorytet
    Postów: 626 383

    Wysłany: 27 maja 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jeszcze na pewno przez miesiąc bede na luteinie. Na ostatniej wizycie lekarz zbadał szyjke i stwierdził, żeby jeszcze nie odstawiac. Z jednej strony cieszę sie, bo jestem jakaś taka spokojniejsza z tą luteina. Ale z drugiej strony zastanawiam sie czy takie długie stosowanie nie wpłynie w jakiś sposób na dziecko. Co by nie bylo, ufam swojemu lekarzowi i pewnie wie co robi, wiec dalej sobie biore luteine :)


    age.png

    08.10.2018 Aniołek 9tc
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jest jakaś różnica w odstawianiu dupka a luteiny? Czy odstawienie np luteiny może być większym szokiem dla organizmu niż dupka? Czy to nie ma znaczenia?
    Szczęśliwa mamusia ja mam 4.07 i też mam nadzieję że mój kret nie będzie za duży bo wg om to będzie wtedy 20 TC no ale jak on jest tydzień do przodu teraz to różnie może być:)

    860i3e5edambhnvb.png
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She Wolf - kciuki i czekamy na informacje od Ciebie.
    Ja mam łożysko na tylnej ścianie i na razie nic nie czuję. Nawet jelita się uspokoiły. Co do tętna, to użyłam do tej pory dwukrotnie detektora. Urządzenie wyświetlało wyniki od 125 do 145. Czyli wolniej niż u Was, ale chyba jeszcze ok? Z ciekawostek to mój detektor nigdy nie wykrywa mojego tętna. Eksperymentalnie dotykałam głowicą miejsc na swoim ciele, gdzie tętno jest wyczuwalne i głucha cisza.
    A po mnie już chyba widać ciążę, bo wczoraj koleżanka, która nic nie wiedziała, zorientowała się od razu.
    Domcias, też jeszcze biorę luteinę i co najmniej do 19 tygodnia będę ją brała.

    She Wolf lubi tę wiadomość

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dupaston to bralam,jak jeszcze łożysko nie bylo odpowiednio wyksztalcone i maluch mial podtrzymanie. A luteine teraz biore,co by nie bylo skurczy brzucha i kłucia w szyjce. Tak na chlopski rozum tlumaczac. A czy wiekszy szok dla organizmu? Podobno nie ma roznicy. Ale ja juz moge brac ta luteina,bylebym nie musiala sie stresowac niepotrzebnie skurczami i rozszerzaniem szyjki. Osiagnelam na razie spokoj ducha i niech tak bedzie do konca ciąży

  • Dzyzia Autorytet
    Postów: 1257 1474

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę dziewczyny tak Was czytam i nie rozumiem :D Ja to się doczekać nie mogę, kiedy lekarz mi pozwoli i dupka i luteinę odstawić, bo mam już dość a potrzebne mi to już w tej chwili, jak świni siodło. Te leki na tym etapie i tak nic nie robią, bo łożysko działa (tak mi nawet lekarz na prenatalnych powiedział). Biorę je chyba tylko po to, żeby lekarzowi prowadzącemu humor poprawić XD

    Paula_30, Mali84 lubią tę wiadomość

    GD2qp1.png
    3dDYp1.png

    AMH=0,83
    1 transfer IVF: 12/1/2019; 12 dpt beta 0,4;
    2 transfer crio: 18/2 - 2 blastki
    7 dpt - 16.8
    9 dpt - 23.4
    11 dpt - 27.1
    14 dpt - 123
    17 dpt - 511
    22 dpt - 2400

    09/2021 naturals
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    A no to dobrze,bo zdawało mi się ,że gdzieś czytałam że najszybciej bije w 1 trymestrze a potem że zrównuje się z moim. Na ostatnim USG 17.05 biło 162 razy a wtedy był już 14 TC.
    Do końca ciąży bije szybko, nie powinno zwolnić poniżej 120 uderzeń na minutę.

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzyzja- ja w 1ciazy,na tym etapie tez juz nic nie bralam. Dopiero od 25tyg musialam luteine,ze wzgledu na skurcze i szybsze skracanie szyjki. A teraz biore,bo lekarz mowi,zeby brac,wiec ufam,ze tak ma byc. Nie bede sie sprzeczac z nim o to. Tak jak pisalam,moge brac dla swietego sppkoju. W sumie,to jakos specjalnie nie przeszkadza

  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She Wolf wrote:
    Ja znowu plamie. Tym razem na brazowo, ale brzuch mnie pobolewa i martwie sie bardzo.
    Na 10.20 jade do poloznej, wiec moze zajrzy co tam sie dzieje. Oby nic z szyjka :(
    Ja mam często po wypróżnieniu lekko brązowy śluz, już się do tego przyzwyczaiłam ale za tydzień u położnej poproszę o wymaz.

    She Wolf lubi tę wiadomość

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • Dzyzia Autorytet
    Postów: 1257 1474

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Dzyzja- ja w 1ciazy,na tym etapie tez juz nic nie bralam. Dopiero od 25tyg musialam luteine,ze wzgledu na skurcze i szybsze skracanie szyjki. A teraz biore,bo lekarz mowi,zeby brac,wiec ufam,ze tak ma byc. Nie bede sie sprzeczac z nim o to. Tak jak pisalam,moge brac dla swietego sppkoju. W sumie,to jakos specjalnie nie przeszkadza
    Nie no wiadomo, mówię tylko, że W MOIM PRZYPADKU to jest na tym etapie niepotrzebne. Zresztą mój lekarz prowadzący nawet sam tak miesiąc temu mówił, że to w sumie tak na wszelki wypadek, na poprawę samopoczucia. Tylko nie wiem czyjego, bo jak mi każe to draństwo brać jeszcze miesiąc, to chyba będę miała nawrót depresji.

    GD2qp1.png
    3dDYp1.png

    AMH=0,83
    1 transfer IVF: 12/1/2019; 12 dpt beta 0,4;
    2 transfer crio: 18/2 - 2 blastki
    7 dpt - 16.8
    9 dpt - 23.4
    11 dpt - 27.1
    14 dpt - 123
    17 dpt - 511
    22 dpt - 2400

    09/2021 naturals
‹‹ 318 319 320 321 322 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ