X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzyzia wrote:
    Nie no wiadomo, mówię tylko, że W MOIM PRZYPADKU to jest na tym etapie niepotrzebne. Zresztą mój lekarz prowadzący nawet sam tak miesiąc temu mówił, że to w sumie tak na wszelki wypadek, na poprawę samopoczucia. Tylko nie wiem czyjego, bo jak mi każe to draństwo brać jeszcze miesiąc, to chyba będę miała nawrót depresji.
    A to nie mozesz z nim pogadac,zeskoro nie ma wskazan medycznych,to po co to brac. Ja zawsze rozmawiam z lekarzem i dopytuje,czy sa konkretne wskazania. Jak mowi,ze sa,to biore. Jak nie, to on nie nalega. Tera, jak pojde,to zapytam sie o ta luteina,czy mam ja brac dalej,czy nie. Bo w pjatek jak balam,to jesynie tylko pappe konsultowalam

  • Dzyzia Autorytet
    Postów: 1257 1474

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zamierzam, mam teraz w środę wizytę ;) Ostatnią miałam 22/4 to wtedy jeszcze potrzebowałam, bo jeszcze się łożysko budowało.

    GD2qp1.png
    3dDYp1.png

    AMH=0,83
    1 transfer IVF: 12/1/2019; 12 dpt beta 0,4;
    2 transfer crio: 18/2 - 2 blastki
    7 dpt - 16.8
    9 dpt - 23.4
    11 dpt - 27.1
    14 dpt - 123
    17 dpt - 511
    22 dpt - 2400

    09/2021 naturals
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie w ogóle sobie nie umiem wyobrazić, że kiedykolwiek poczuję ruchy. A to przecież może być już zaraz. Tak samo sobie nie wyobrażałam, że kiedykolwiek powiększy mi się brzuch. A jednak, dzieje się :)

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za kciuki dziewczyny. Polozna nie sprawdzila podwozia, ale wytlumaczyla, ze brazowe plamienia to stara, kilkudniowa krew. Tak sobie potem pomyslalam, ze moze w czwartek na usg mnie troche glowica podraznila. Mam sie tym nie przejmowac, no chyba ze bedzie czerwona krew.
    Kolejna wizyta u poloznej w 28 tc 🙈🙈🙈
    Dobrze, ze jestem tez pod opieka lekarza, ze wzgledu na moj szew na szyjce, bo to sa jakies zarty. Kto to widzial widywac polozna co 2-3 miesiace!!!


    Dzyzia progesteron na tym etapie bardzo fajnie rozluznia macice.
    Ja w poprzedniej ciazy bralam duze dawki (800 mg/dobe), do 36 tc. Teraz tez jest taki plan. Wtedy mialam twardnienia brzucha od 20tc i mysle, ze tylko dzieki progowi szyjka to wytrzymala.
    Ja mam to szczescie, ze moge go brac rektalnie, wiec nie ryzykuje dodatkowej infekcji, czy podraznienia. Ale z tego co slyszalam luteine tez tak mozna stosowac?

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ListopadowaMama wrote:
    She Wolf, informuj nas jak się czegoś dowiesz. Podobno takie plamienia sie zdarzają, także trzymamy kciuki że u Ciebie to nic zlego :)
    A mi cos puka w brzuchu. Nie umiem ocenić czy to bobas czy jelita, bo mam ostatnio za duzo rewolucji jelitowych. Zadnych motyli czy popcornu nie czuje. Moze to dlatego że mam łożysko na przedniej ścianie.
    I wiem juz co to ciazowe zachcianki. Chłop oberwal, ja sie popłakałam bo nie bylo plackow ziemniaczanych. Teściowa się zlitowala i o 21 smazyla mi placki 😂

    No to ja z powodu jedzeniowych zachcianek nie plakalam ale wczoraj się poplakalam ze nie jestem w stanie wszystkuego w domu zrobic a chetnych do pomocy nie ma. Maz i tak robi jak bury osiol.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie od parady w szpitalu dostalam od razu 4 tabletki lutki pod jezyk.

  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 27 maja 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron daja na rozluzninie macicy z tego co pamietam jak któraś ma skurcze i szyjka sie skraca to własnie długo bierze proga

    7b0f9c1e19.png
  • Agnieszkaaa88 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 27 maja 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anqa123 wrote:
    ja dzisiaj po USG, na 100 % dwie dziewczyny!! wszystko super, ale muszę zrezygnować z ćwiczeń i spacerów, mogę ewentualnie 2-3 km, bo powyżej tego boli mnie z prawej strony brzuch... no i odstawiam cukier, bo z wagą muszę uważać... mają po 200 gram, tętna 140-150, widzieliśmy jak jedna kopała nóżkami drugą w miejscu gdzie ta ma głowę! rozrabiaki
    Ale super Też bym chciała 2 dziewczynki ale przeczuwam że będą chłopcy

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 27 maja 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis zbadałam proga przed wizytą dla własnego spokoju gdyby przypadkiem lekarz kazał mi odstawic ale ostatnio brałam go co drugi dzien, biorę doustny Besins i za kazdym razem po wzieciu mam zupełnie inny komfort snu, duzo lepszy i głebszy. Nie wiem czy ma to cokolwiek wspólnego ale wynik pewnie coś podpowie.
    Wizyta już pojutrze, tak bardzo chciałabym mieć już potwierdzoną płeć... :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 27 maja 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 20:59

    uIHap1.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 27 maja 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesamowite, że jest już wątek z dziewczynami z terminem na luty 2020! A mi się ciągle wydaje, że my jesteśmy na samym początku ciąży :P

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    uIHap1.png
  • ListopadowaMama Autorytet
    Postów: 365 273

    Wysłany: 27 maja 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile tu już się pokazało rosnacych panienek i kawalerów :D Anqa super wieści!
    A Proga dają najpierw na podtrzymanie, czasem ze wskazań, czasem profilaktycznie, a potem przy skracaniu szyjki. Mi lekarz mówił, by dokończyc to opakowanie które zostało, a mam jeszcze ze 20 tabletek (biorę 2x100mg dowcipnie) i tyle. Szyjka ponad 4 cm, będziemy ją regularnie kontrolować, wszystko ogólnie w porządku i łożysko zaczyna przejmować całkowitą kontrolę nad wytwarzaniem odpowiedniej ilości progesteronu. I jak już pisałam na ostatniej wizycie ginekolog mówił mi o badaniach, które pokazują, że progesteron suplementowany zbyt długo może być przyczyna spodziectwa chłopców, a u dziewczynek wrodzonej niewydolności jajników czy wrodzonych torbieli jajników. Informacja o odstawieniu też mnie zaniepokoiła, ale słysząc o możliwych skutkach niepotrzebnego faszerowania się hormonem ufam jego wiedzy i grzecznie zastosuję sie do zaleceń. A to chyba wszystko to tylko nasze głowy z tymi lekami, czasem jednak lekarze przedłużaja leki dla spokoju własnego i przyszłych mam

    201910251756.png
  • ListopadowaMama Autorytet
    Postów: 365 273

    Wysłany: 27 maja 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coma właśnie! :D jak to zobaczyłam od razu przyszło mi na myśl że nasze ciąże są już jednak tak 'zaawansowane'. Ale czas szybko leci!

    201910251756.png
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 27 maja 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Niesamowite, że jest już wątek z dziewczynami z terminem na luty 2020! A mi się ciągle wydaje, że my jesteśmy na samym początku ciąży :P
    Na luty?? Toc to musi być sam początek testów pozytywnych :D mam wrażenie że to wieki temu było :p

    860i3e5edambhnvb.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 27 maja 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 20:59

    uIHap1.png
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 27 maja 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coma po odstawieniu dupka wydaje mi się że mam większy apetyt i mniej mnie żołądek boli. Bo ja mam wrażliwe te jelita :/ i chyba wolniej tyje mimo tego apetyty,bo na początku przytyłam szybko 2,5 kg a teraz waga spokojnie stoi od kiedy go odstawilam,więc może wpływał jakoś na zatrzymanie wod w organizmie albo nie wiem

    860i3e5edambhnvb.png
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 27 maja 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Noooo... dopiero przyrosty bety komentowałyśmy :)

    A kiedy zaczyna się 5. miesiąc?
    Do 16 TC jest chyba jeszcze 4 miesiac. Chyba od 20 jest 5? Nie wiem ja dziele 20/4 to wychodzi 5 :-D

    860i3e5edambhnvb.png
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 27 maja 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba od 18 tygodnia ciąży liczy się 5 miesiąc.

    Paula_30, Aishha lubią tę wiadomość

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 27 maja 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 20:59

    uIHap1.png
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 27 maja 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijanka wrote:
    Chyba od 18 tygodnia ciąży liczy się 5 miesiąc.
    To by było logiczne bo idąc moim tokiem myślenia w 40 t będzie 10 miesiąc :D więc moje myślenie nie jest logiczne

    860i3e5edambhnvb.png
‹‹ 319 320 321 322 323 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ