X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wy tez taki ślinotok macie?ja produkuje taka ilość śliny Ze szok😱

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • Domcias Autorytet
    Postów: 626 383

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem w sumie jak u mnie ze ślina, jakoś nie zwróciłam uwagi :D Za to dzisiaj chodzę caly dzien głodna, a pochłonęłam już niesamowitą ilość jedzenia... Zjadlam teraz kolacje i mam nadzieję, że do rana starczy ;)


    age.png

    08.10.2018 Aniołek 9tc
  • male_m Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anqa123 wrote:
    ja mam wizytę co 3 tygodnie, kolejna 17.06 myślałam, że już połówkowe, ale jeszcze nie, a potem ta przyjemność i krzywa cukrowa, zbliża się ta cukrowa przyjemność ;)

    U nas do krzywej cukrowej dają sok winogronowy :D o ile nie lubię winogron to i tak podejrzewam, że jest to znacznie lepsza opcja niż glukoza :) no i można coś małego zjeść przed badaniem.

    Kijanka lubi tę wiadomość

    noPip1.png

    Synek, marzec 2017
  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijanka wrote:
    Widzę, że na tym etapie ciąży wizyty co cztery tygodnie to taki standard? Szczerze mówiąc byłam tym zdziwiona, że tak rzadko, ale ponoć wszystko ok :)
    Ja w 1 trymestrze chodziłabym najchętniej co tydzień na wizyty ;) średnio byłam co dwa tygodnie, począwszy od 5 tyg. Teraz już ma być co miesiąc i o dziwo nie czuję potrzeby częściej. Chociaż... Zastanawiam się, czy nie pójść na usg, bo kolejne dopiero połówkowe..., :)

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 21:00

    Paula_30, Ewelina92, Szczesliwa_mamusia lubią tę wiadomość

    uIHap1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz na kazdej wizycie robi podglad usg. Na szybko zawsze podejrzymy serduszko i sprawdzimy wielkosc. Tak miałam w 1 ciazy,teraz tez tak mam.

  • Agnieszkaaa88 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszecie że macie wizytę u położnej. Czy któraś z Was nie mieszka czasem z Holandii?

  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 21:00

    uIHap1.png
  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Mi lekarz na kazdej wizycie robi podglad usg. Na szybko zawsze podejrzymy serduszko i sprawdzimy wielkosc. Tak miałam w 1 ciazy,teraz tez tak mam.
    Mój też zawsze robi podgląd, ale ma słabe usg i tak naprawdę sprawdza tylko serduszko ^^

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy moja ginekolog jest jedyną, która nie robi USG na każdej wizycie?
    Ostatnio jak pytałam o USG, to powiedziała, że na tym etapie to już nie u niej. Rozumiem, że nie jest od szczegółowej oceny anatomii płodu, ale chciałabym podejrzeć, co u maleństwa słychać, zobaczyć, jak rośnie itd. Bo serduszka to już sama sobie słucham ;). Coś tam mówiła, że nie ma sprzętu, no ale przecież jakby coś się działo z ciążą, to chyba musi jakoś zobaczyć, o co chodzi.
    Dodam, że chodzę prywatnie. Nie bardzo mi się widzi zmieniać lekarza prowadzącego, bo ona mnie już przed ciążą wyciągnęła z problemów ginekologicznych i uważam, że jest dobrym, cierpliwym lekarzem.

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Ja też na każdej wizycie robię podgląd :) pierwszą ciąże też prowadziłaś u dr W?
    Tak. Dzieki niemu zaszlam w 1 ciąże :-) i od tamtej pory chodze tylko do niego

  • male_m Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijanka moja też nie robi na każdej wizycie. Dopplerem sprawdza serduszko, a usg tylko jak ma jakieś wątpliwości np. po obmacywaniu brzucha (ale to w późniejszej ciąży).

    Kijanka lubi tę wiadomość

    noPip1.png

    Synek, marzec 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijanka wrote:
    Czy moja ginekolog jest jedyną, która nie robi USG na każdej wizycie?
    Ostatnio jak pytałam o USG, to powiedziała, że na tym etapie to już nie u niej. Rozumiem, że nie jest od szczegółowej oceny anatomii płodu, ale chciałabym podejrzeć, co u maleństwa słychać, zobaczyć, jak rośnie itd. Bo serduszka to już sama sobie słucham ;). Coś tam mówiła, że nie ma sprzętu, no ale przecież jakby coś się działo z ciążą, to chyba musi jakoś zobaczyć, o co chodzi.
    Dodam, że chodzę prywatnie. Nie bardzo mi się widzi zmieniać lekarza prowadzącego, bo ona mnie już przed ciążą wyciągnęła z problemów ginekologicznych i uważam, że jest dobrym, cierpliwym lekarzem.
    Moj w 1 ciazy zawsze mi robil podglad na dlugosc szyjki. Oprocz tego serca i wielkosci. Nie powiem,bardzo mnie to uspakajalo. Wolalam nawet to niz badanie palpacyjne.

    Kijanka lubi tę wiadomość

  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 27 maja 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój na każdej wizycie robi USG,do tego szyjkę sprawdza i najpierw każe mi usiąść na fotelu ginekologicznym. A przed każdym każda wizyta u niego muszę wcześniej mieć wizytę u poloznej,żeby uzupełniła mi książeczkę,zwazyla i zmierzyła ciśnienie,bo mój ginekolog nie chce na to tracić czasu na wizycie tylko więcej czasu poświęca na badanie. Tak więc ja mam położna co wizytę i USG co wizytę. Ale ja chodzę do luxmedu

    Kijanka lubi tę wiadomość

    860i3e5edambhnvb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moj ma w gabinecie polozna. Ona wazy,mierzy. On ze mna rozmawia,analizuje wyniki. Fajne to,bo nie traci czasu na wklepywanie do komputera,tylko ona to robi. Tez przed usg wsiadam na samolot ;-) ta polozna w gabinecie,to tez wygoda przy tych ważnych usg. On wszystko mowi,ona w tym czasie notuje. Potem po,jeszcze rozmawiamy,on mowi o badaniach, jakie mam zrobic i ona w tym czasie wypisuje skierowania i drukuje opisy. Myślę, ze taka pomoc przydalaby sie kazdemu lekarzowi w gabinecie. Nie tracilby czasu na wklepywanie do komputera,tylko moglby posiwecic czas pocjentowi :-)

    Kijanka, Paula_30, sisi lubią tę wiadomość

  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 28 maja 2019, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyżbym się doczekała pierwszego ruchu!?
    Takie jednorazowe pyknięcie w dole brzucha to może być to!?
    Swoje jelita raczej znam i one się tak nie zachowują. Są trochę nadaktywne, ale raczej ciągiem.

    Paula_30, kudłata, Magdalen lubią tę wiadomość

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojemu lekarzowi na nfz daje w czw ostatnia szanse. Do tej pory robil usg na kazdej wizycie ale na fotelu nie bada, zbadal tylko jak poszłam z tym okropnym bolem brzucha. A ostatnio wogole nie badal, ani usg tylko wpisal wizyte i tyle.

  • brzankaa Przyjaciółka
    Postów: 80 90

    Wysłany: 28 maja 2019, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też na kazdej wizycie bada na fotelu i usg (luxmed). Ale na nfz to samo, też zawsze badanie i usg.

    16udsek26zj3csqq.png
    21.02.2019 - Beta HCG- 102,000
    23.02.2019 - Beta HCG- 241,000
    25.02.2019 - pęcherzyk
    04.03.2019 - Beta HCG- 4715,000
    11.03.2019 - jest ❤️
    20.03.2019 - CRL 1,65 cm ❤️
    01.04.2019 - CRL 2,69 cm ❤️
    08.04.2019 - CRL 4,25 cm ❤️
    CRL-5,49 ❤️
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 28 maja 2019, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też usg wa każdym razem w Lux,z tym że jakość tego usg jest taka że ledwo bijące serce widzę A lekarz nawet nie podejmuje prób sprawdzenia płci np bo mówi że na tym sprzęcie i tak nie widać i na osobnych wizytach w innym gabinecie robią dokładne (aż 3razy ^^)

    Więc chodzę też prywatnie,idę np dziś i zobaczymy może wreszcie się uda zobaczyć kto tam siedzi w środku bo portfel mnie boli jak widzę końcówki wyprzedaży zimowych rzeczy i nie wiem co kupić :p

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ktora jeszcze nie zna plci? Bo ja nie znam.

‹‹ 321 322 323 324 325 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ