X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit wrote:
    Chyba że mają w planach wprowadzić obowiązkowy ślub po porodzie dla rodziców haha
    Z tego co słyszałam to chcą dla takich par wprowadzić badania dna... Bo ponoć po uznaniu takiego ojcowstwa matka się potem zrzeka praw i jest nielegalna adopcja bo ojciec może już z dzieckiem zrobić co chce

    860i3e5edambhnvb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit wrote:
    Ale jak chce do nielegalnej adopcji to podaje pana x który mi zapłaci i idzie ze mną i sobie zabiera dziecko i jest jego legalnym ojcem. Także w tej kwestii zero zmiany dla mnie
    Ale to sa skrajne przypadki. Zawsze sie znajdzie jakis odhyl od normy. Ja mowie o "normalnych" ludziach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audreyyy wrote:
    Próbuj jakoś między posiłkami.

    Kombinuje jak kon pod górkę wszystko rozlozyc tzn. 3x żelazo i 2x magnez, i jeszcze musze robic odstępy od posiłku jesli chodzi o zelazo. Czasami poprostu 3 tabl.zelaza biore o 22 lub pozniej tuz przed snem

  • agndra Autorytet
    Postów: 409 369

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audreyyy wrote:
    To wegetarianie też nie godzą się na transfuzję? Szok.
    Bała się wstrząsu anafilaktycznego, ogólnie było z nią wtedy ciężko, prawie się przekręciła. Nie wiedziała że jest w ciąży, dostała w domu mega bólów brzucha, w szpitalu były różne diagnozy, w końcu padlo na ciążę pozamaciczną, wladowali w nią masę silnych środków przeciwbólowych, otworzyli a tam się okazało, że w sumie to były dwa zarodki, jeden w macicy, drugi poza (bardzo rzadko to się zdarza) i straciła oba. No i dużo krwi.

    1) Wituś- 23.03.2015 😍
    2) Kajtuś- 25.10.2019 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijanka wrote:
    No ale teraz to nie działa w ten sposób, że matka idzie do urzędu i podaje, kto jest ojcem dziecka. Wskazanie danych ojca przez matkę w USC bez udziału ojca nie ma skutków prawnych dla ojca ani mężczyzny wskazanego jako ojciec. Takie skutki powstają jedynie w sytuacji formalnego uznania ojcostwa (przez oświadczenie mężczyzny złożone przed kierownikiem USC potwierdzone przez matkę) lub sądowego ustalenia ojcostwa. Przy czym w przypadku oświadczenia przed kierownikiem USC nikt nie bada, czy mężczyzna podający się za ojca jest faktycznie ojcem. Sąd bada tą kwestię zawsze.
    Obecnie jeżeli matka rejestruje dziecko w USC bez udziału ojca, to dziecko będzie nosiło zawsze nazwisko matki, a w rubryce imię ojca wpisuje się imię wskazane przez matkę, w rubryce nazwisko ojca - nazwisko matki. Wpisuje się też adnotację o o wpisaniu nazwiska matki i wybranego imienia jako danych ojca.
    Jak dla mnie pomysł rządu niewiele zmienia.
    No to wlasnie to napisalam. Tylko w skrocie. Chyba nie do mnie bylo to wykasnienie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apolonia wrote:
    Nie trzeba przyjmować żelaza na czczo, w większości leków masz nawet informacje w ulotce,że można przyjmować w trakcie posiłku ( żeby zmniejszyć skutki uboczne )

    Biore Ascofer i tam w ulotce jest zeby brac 1 godz.przed lub 2 godz.po posilku. Na mnie to zelazo zle nie dziala. Martwilam sie o zaparcia czy nudnosci ale jest ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    Ale pogmatwane z tym uznawanie ojcostwa. Moja koleżanka bardzo przeżywała że na jej partnera mówili konkubent. Jesteśmy do tyłu trochę z takimi sprawami.
    A jeśli adres zameldowania jest inny niż zamieszkania to gdzie zgłaszamy urodzenie dziecka? Teraz chyba przez Internet można, gdzieś reklamę widziałam.

    Co do przyjmowania tyroksyny na czczo to ważne żeby była przyjmowana w tym samym czasie. Czyli jak 0rdyjmujesz o 9.30 to codziennie staraj się o tej porze.
    Urodzenie dziexka zglaszasz w urzedzie w danym miejscu,gdzie rodzilas w spzitalu.
    Np jesli jestes zameldowana w gdansku,mieszkasz w wolominie,a rodzilas w warszawie,to idziesz do urzedu w warszawie, rejestrujesz dziexko, tam wydaja Ci akt urodzenia,numer pesel,potwierdzenie kto jest rodzicem. Zglaszasz,gdzie ma byc dziexko zamledowane , u ojca albo matki(jelsi maja rozny adres zameldowania) i podajesz adres zamieszkania dziexka,jesli jest inny niz adres zameldowania. I urzad,w ktorym rejestrujesz dziecko,wysyla juz wszystkie papiery tam gdzie trzeba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 20:34

    Chanela lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit wrote:
    Ale jak chce do nielegalnej adopcji to podaje pana x który mi zapłaci i idzie ze mną i sobie zabiera dziecko i jest jego legalnym ojcem. Także w tej kwestii zero zmiany dla mnie

    Tak samo pomyslalam. Tylko ten pan moglby byc w kłopocie jakby takiej kobiecie kiedys tam sie odwidzialo. To ona jest matką, zarówno formalnie jak i biologicznie i pewne prawa ma.

  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijanka wrote:
    No dobra, ale to dopiero jest co najwyżej nielegalna "póładopcja", bo jest jeszcze kwestia matki.
    No a teraz jest inaczej? W sensie nie wiem,powiedz mi A nie że się kloce :D

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Tak samo pomyslalam. Tylko ten pan moglby byc w kłopocie jakby takiej kobiecie kiedys tam sie odwidzialo. To ona jest matką, zarówno formalnie jak i biologicznie i pewne prawa ma.
    No,pan płaci i wymaga. Matka rezygnuje z praw na rzecz ojca i tyle.

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    Kijanka zdziwiła byś się ile osób nie czyta kompletnie ulotek ;)
    Cześć osób czyta tylko tzw. Nagłówek. Druga prawda jest taka, że często te ulotki są napisane językiem medycznym i dużo osób daje sobie spokój bo po prostu nie rozumie tego co czyta.
    moja tesciowa nigdy nir czyta ulotek. Ja nauczyłam sie jak urodzilam dziecko.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit wrote:
    No,pan płaci i wymaga. Matka rezygnuje z praw na rzecz ojca i tyle.

    O tej możliwości nie pomyslalam.

  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Z tego co słyszałam to chcą dla takich par wprowadzić badania dna... Bo ponoć po uznaniu takiego ojcowstwa matka się potem zrzeka praw i jest nielegalna adopcja bo ojciec może już z dzieckiem zrobić co chce
    A i takie badanie spoko według mnie,to by wtedy miało odrobinę sensu :D

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Z tego co słyszałam to chcą dla takich par wprowadzić badania dna... Bo ponoć po uznaniu takiego ojcowstwa matka się potem zrzeka praw i jest nielegalna adopcja bo ojciec może już z dzieckiem zrobić co chce

    Wygląda na to, że ustawodawca tak jakby wylewa dziecko z kąpielą. Nielegalna adopcja nie jest taka łatwa. Jest tak dlatego, że matka zrzeka się praw rodzicielskich (wyraża zgodę na adopcję) przed sądem. Tak samo przysposobienie dziecka przez inną kobietę wymaga także zgody sądu. Więc możliwości do wyłapania ewentualnych nadużyć należy szukać gdzie indziej.
    Tak swoją drogą to jestem ciekawa, kto w zamyśle ustawodawcy miałby zapłacić za badania genetyczne. Bo badania potwierdzające ojcostwo akceptowane przez sądy to nie jest test na ojcostwo za 77 zł (sprawdziłam właśnie) oferowany na stronie testdna.pl. Koszt to tak 700-1500 zł.

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrząc na nasz rząd to by była "zachęta"do ślub tych par :p żeby nie płacić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 20:47

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spirit wrote:
    Patrząc na nasz rząd to by była "zachęta"do ślub tych par :p żeby nie płacić

    No nie wiem... ślub kościelny wyjdzie chyba drożej niż badanie DNA. Cywilny taniej :P

    Iza34, Paula_30 lubią tę wiadomość

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audreyyy wrote:
    To sobie poczytaj https://opieka.farm/opracowania/zelazo-stosowanie-i-interakcje/

    Super artykul.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijanka wrote:
    No nie wiem... ślub kościelny wyjdzie chyba drożej niż badanie DNA. Cywilny taniej :P

    No, za slub co laska- 2800zl 😭 bo i taka cene slyszalam. Ale pewnie 1500zl to taki standard.

  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kijanka wrote:
    No nie wiem... ślub kościelny wyjdzie chyba drożej niż badanie DNA. Cywilny taniej :P
    Można przed Bogiem bez wesela i statystyki w górę ;)

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 08:50

    uIHap1.png
‹‹ 475 476 477 478 479 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ