X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 21 października 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy 28 centyl to nie za mało.... Na USG w pt dr powiedziała ze Malutka trochę malo przybrała. Podobno to przez to nadciśnienie no i może cukrzyca z ta dieta się przyczyniły. Sama juz nie wiem, cukier bardzo niski rano na czczo mniej niż 80, schodze z tych 5 jednostek. Ciśnienie unormowane ale dopegyt łykam 2*1.
    Martwie się ze ten 6 listopad to za późno, bo ta dr od USG powiedziała ze w tym tyg ktg mam zrobić ze 2 razy i w przyszłym kłaść się do szpitala lepiej.... Niunia wazy 2550 w 35,6 i ze nie wiadomo czy do 3kg urosnie. Nastraszyli mnie i teraz to juz sama zgłupiałam.
    Dziewczyny z mniejszymi Maluchami ile u Was ważą/ważyły w tym terminie?

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 21 października 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvus - moja Ola urodziła się teraz w 35+4tc i ważyła 2460g. Nikt nie mówił, że mała.
    Wiadomo,że są dzieci większe, ale są też i mniejsze.

    sylvuś lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 21 października 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karma wrote:
    A ja mam problem, o którym chyba jeszcze tu nikt nie wspominał.
    Strasznie bolą mnie palce u rąk. Nie są spuchnięte, ale jak nimi ruszam albo uciskam to jest ból nie do opisania. I nawet nie wiem do kogo się z tym przejść, czy do reumatologa czy ortopedy...
    U mnie to samo, zwłaszcza w zgięciach. Wieczorami chyba najbardziej. Czytałam, że może to być zespół cieśni nadgarstka. Ale nie jest to dla mnie jakoś bardzo dokuczliwe.

    karma lubi tę wiadomość

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 21 października 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kaczorka:) jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Córeczki :*
    No właśnie tez tak myslalam zawsze:)Teraz jestem bardzo podatna na wszelkie sugestie...Jeszcze Malutka jest ułożona poprzecznie wiec słabo odczuwam ruchy, zwłaszcza w nocy i rano i stres gotowy.
    Pobolewa mnie po lewej stronie żeber niby od stresu albo zgagi...wyczytałam.Stopy miałam ok a od 2 dni kostek prawie nie widać.

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Zlaania1 Autorytet
    Postów: 541 322

    Wysłany: 21 października 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvus ja urodziłam syna 38+3 i ważył 2740g i 53cm. Był chudziutki,ale nic mi nikt nie mówił.
    Teraz mały miał 1957g w 33tc. Więc do kolosów też raczej nie będzie należał.

    sylvuś lubi tę wiadomość

    b33247a35f.png[/url]
    09.04.2019 - Crl 9.3 mm ,jest ❤
    15.05.2019 - Crl 6.1 cm 😀
    28.06.2019 - 270 g 😊
    01.08.2019 - 700 g :)
    03.10.2019 - 1957 g 😁
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvus moja 34+5 miala 2170g i lekarz powiedzial ze jest ok. A wychodzi przeciez mniejsza niz twoja i Kaczorki, nawet patrzac na ten tydz.roznicy to moja w tydz.nie dobije do 2450g. I ciagle informuje lekarza o pierwszej corce. To chyba ja powinnam sie martwic. Nie wiem dlaczego cie straszą. A nawet jak nie bedzie tych 3kg to pozniej nadrobi. Ja tez myślę ze moja nie bedzie miala nawet 3 kg ale dalam rade z 2kg dzieckiem to i teraz dam rade.

    sylvuś lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvus moja glowka w dol i w nocy też ruchów nie czuje, poprostu spi. A opuchniete kostki moga byc od cisnienia. Nie martw sie tyle. Jestes pod kontrola, bierzesz leki na cisnienie, kontrolujesz. A nie jak ja w 1 ciąży- zero kontroli, zero lekow a pozniej strach jak cholera o siebie i dziecko i szybka cesarka zeby nas ratować tak bylo źle. Bedzie dobrze.

  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 21 października 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jaka cudowna i empatyczna doktor trafiłam na Karowej - NIC mi nie powiedziała na temat mojego KTG, ani słowa. Tylko ze mam przyjść za tydzień na kolejne. Zapytałam czy zapis jest w porządku to odparła „nie, jest fatalny i dlatego pani nie zatrzymujemy”. No lekarz z powołaniem!

    uIHap1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coma- niestety i takie sie trafiają. Jak ja sie pytalam po ktg,czy wszystko dobrze,to slyszałam,że gdyby nie było,to na pewno by mi powiedziala.

    Sylwus- moj syn szedl w 29centylu. I moj lekarz mowi,ze jest ok. Choc ostatnio w 34tyg troche przybral i skoczyl na 40. W 38t3d urodzil sie z waga 2750 i 50cm i bylo ok. A 2,5kg wazyl w 37t4d. Takze Twoja coreczka calkiem spora :-)

    sylvuś lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcias- u mnie skurcze,to taki spinanie brzucha od dolu,idzie ku gorze i rozchodzi sie na boki. Trzyma jakis czas i puszcza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Na jaka cudowna i empatyczna doktor trafiłam na Karowej - NIC mi nie powiedziała na temat mojego KTG, ani słowa. Tylko ze mam przyjść za tydzień na kolejne. Zapytałam czy zapis jest w porządku to odparła „nie, jest fatalny i dlatego pani nie zatrzymujemy”. No lekarz z powołaniem!

    😲😲😲

  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 21 października 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Na jaka cudowna i empatyczna doktor trafiłam na Karowej - NIC mi nie powiedziała na temat mojego KTG, ani słowa. Tylko ze mam przyjść za tydzień na kolejne. Zapytałam czy zapis jest w porządku to odparła „nie, jest fatalny i dlatego pani nie zatrzymujemy”. No lekarz z powołaniem!
    Mi po samym porodzie jak mój naCpamy mózg przypomniał sobie że często dzieci z cięcia idą do inkubatora i o to zapytałam to powiedzieli w podobnym stylu że no przecież by mi powiedzieli

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 21 października 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodzimy do domu :D

    karma, JustBelieve, coma, Szczesliwa_mamusia, Kropka89, Limonka, Iza34, Moni**, reset, sylvuś, Spirit, Ig004, Weronikaaa, Cecylia, Alu_87, Esti, Agawa, Zlaania1, sisi lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • karma Autorytet
    Postów: 297 124

    Wysłany: 21 października 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Na jaka cudowna i empatyczna doktor trafiłam na Karowej - NIC mi nie powiedziała na temat mojego KTG, ani słowa. Tylko ze mam przyjść za tydzień na kolejne. Zapytałam czy zapis jest w porządku to odparła „nie, jest fatalny i dlatego pani nie zatrzymujemy”. No lekarz z powołaniem!

    Jak już wymyślisz tę idealną ripostę to napisz jej na za tydzień liścik, a zanim go zamkniesz to go obsmarkaj :D

    💙
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 21 października 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jej nazwisko, znajdę jej adres, zrobię kupę do papierowej torby, podpalę to, zostawię na wycieraczce i zadzwonię dzwonkiem do drzwi. Widziałam to w filmach, zbyt drastyczne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 11:45

    sisi lubi tę wiadomość

    uIHap1.png
  • karma Autorytet
    Postów: 297 124

    Wysłany: 21 października 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Mam jej nazwisko, znajdę jej adres, zrobię kupę do papierowej torby, podpalę to, zostawię na wycieraczce i zadzwonię dzwonkiem do drzwi. Widziałam to w filmach, zbyt drastyczne?

    Tylko ja tak na serio! Nie musisz się podpisywać :D

    💙
  • Moni** Autorytet
    Postów: 861 504

    Wysłany: 21 października 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to spinanie brzucha ma być silne. Kurde ja chyba nie mam żadnych skurczów... chciałabym urodzić w październiku. Żeby synek był z tego miesiąca co ja... wiem głupie.

    ♥️córeczka🙏
    f2w3yx8dqn2x2gqa.png
    0,4, acard, pregna plus, actifolin.

    09.2021 ciąża biochemiczna 💔
    26.01.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    27.10.19. Synek ♥️
    ciąża pozamaciczna 06.2017 💔ciąża biochemiczna 02.2018💔; 10.2018💔
    Mutacje V R2 heterozygota, MTHFR heterozygota, PAI 1 4G homozygota
  • Domcias Autorytet
    Postów: 626 383

    Wysłany: 21 października 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei mam takie bóle okresowe, jednocześnie boli brzuch i plecy. Tak sobie narasta ten bol i powoli przechodzi, trwa zazwyczaj ok. 40s. Od kilku dni doszły tez twardnienia brzucha. Jakiegoś w ogóle doła dziś mam. Rano po przebudzeniu chciało mi się normalnie płakać, że znowu kolejny dzien i nic z tego... Wczoraj cały dzien miałam nieregularne bóle, trwały gdzies do 01:00, a dziś cisza od rana. Nic mi sie dziś nie chce, najchętniej poszlabym spać i niech mnie obudzą na sam poród... Aa, no i jeszcze do tego doszło mi jakies nietrzymanie moczu, bo zdarza mi się popuszczac i czuje ogromne parcie na pęcherz, ehhh... Trochę sie pożaliłam. Dziś ma przyjść paczka z h&m to może trochę mi sie humor poprawi. Co prawda to tylko gacie, podkoszulki i pizamy, ale zawsze to jakis nowy ciuch.


    age.png

    08.10.2018 Aniołek 9tc
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 21 października 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj z rana na kwalifikacji do porodu w jednym ze szpitali, które rozważam. Sama wizyta spoko. Na razie nic nie wskazuje na poród. Skrzacik został posmyrany po łebku, wiadomo z której strony. I tyle.
    Jednak chyba się nie zdecyduję na ten szpital, bo ustaliłam, że USG układu moczonego można zrobić tylko w 1 i 3 środę miesiąca i to odpłatnie. Porównam ofertę z innym szpitalem i tyle.

    Wczoraj miało nam zostać dostarczone zamówienie od stolarza. Oczywiście wyszła z tego jedna wielka katastrofa. Przyjechała tylko część zamówionych rzeczy (2 z 4), bo pan się nie wyrobił. A potem zaczęły się prawdziwe problemy, bo jak przyjrzeliśmy się i pomierzyliśmy meble okazało się, że jedynie z grubsza przypominają te, które zamawialiśmy. No żesz, nie po to mój mąż dwa dni robił rysunki techniczne, żeby stolarz sobie je potraktował jako luźną wskazówkę i inspirację. Doliczyliśmy się ostatecznie chyba 15 niezgodności z umową.
    Teraz jesteśmy trochę w kropce. Chcielibyśmy w końcu przestać żyć na kartonach i walizkach, a zacząć w normalnym domu. Jednocześnie najchętniej odstąpilibyśmy od umowy. Z drugiej strony z oczywistych względów zaczyna nam się nieco spieszyć z tym głupim remontem, więc odstąpienie od umowy nie jest najlepszym pomysłem. Przynajmniej komody na rzeczy dziecka potrzebuję teraz zaraz.
    Na razie spisaliśmy usterki w mailu i czekamy na reakcję drugiej strony. Coś mi się jednak widzi, że złożymy panu oświadczenie o obniżeniu ceny i to tak konkretnie...

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 21 października 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuś, moja w czwartek, czyli 36+5 (równo tydzień później względem Twoich pomiarów) ważyła 2700 gramów i ordynator powiedział, że jak na moje wymiary to idealnie (a nie jestem jakaś bardzo mała, 167 cm i 57 kg przed ciążą). Gdyby u Ciebie pomiar był robiony tydzień później to myślę, że wyszłoby podobnie jak u mnie.
    Powiedział też - tak jak wszyscy lekarze dotychczas- że będzie średniaczkiem wagowym przy urodzeniu i że z punktu widzenia porodu siłami natury to świetna wiadomość ;) Do tego ma ponoć nie za dużą główkę :P Nie podał centyli, ale dopóki nie jest poniżej 10go to nie ma się co martwić!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 12:37

    sylvuś lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 828 829 830 831 832 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ