X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karma moge zadac ci kilka pytan odnosnie kpi?

  • karma Autorytet
    Postów: 297 124

    Wysłany: 4 lutego 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Karma moge zadac ci kilka pytan odnosnie kpi?

    Pewnie, pytaj 🙂
    Mój za to nie wyciąga rąk do zabawek, jak widzę dwumiesięczne dzieci na insta z baby gym i zawieszkami to nie wierzę. Mojemu kupiłam mobile po stówie jeden, a i tak najbardziej lubi jak odbijam przed nim balonem 😀

    💙
  • Ig004 Autorytet
    Postów: 288 194

    Wysłany: 4 lutego 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, trzymam kciuki żeby przyrosty się utrzymały albo nawet były jeszcze większe! Super ze trafił się ktoś z sercem w końcu.
    mój nie pełza, przebiera tylko nogami. Na brzuchu poleży chwilę, głowę utrzyma maksymalnie kilka minut i ryk. Może za rzadko go kładę na tym brzuchu, bo tak raz czy dwa dziennie, ale to jego wycie mnie trochę odstrasza. Zaczęłam oglądac te filmiki - do zabaw jeszcze nie dotarłam ale zmieniłam sposób noszenia, dzięki za polecenie :)

    2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery ICSI
    Ciąża po operacji żpn
    Mamy synka ❤️
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 4 lutego 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To odpowiem zbiorczo:
    a) Gliwice poleciła nam neurologopeda, a teraz potwierdziła to CDL. I mam zgryz, bo naprawdę zaufałam tej neuro - super babka, ale ona kategorycznie odradzała Kraków...
    b) Bartnika już namierzyłam, ma mnóstwo terminów i de facto mogłabym zrobić to w poniedziałek. Biję się z myślami, co robić.
    c) moje dziecko nie pełza nawet 5 metrów, co najwyżej 10 cm na przewijaku ;) Na macie leży i skupia się na zabawkach (ale ich jeszcze nie chwyta w paluszki). Inna sprawa, że przy obniżonym napięciu pewnie będzie wszystko robiła później;
    d) Neurologopeda to pani Marta Karwat - Pięta, przyjmuje w Fizjomedzie na Królowej Jadwigi. Z całego serca polecam!
    e) Iza, piwa co dzień nie piję, ale ono dla Julki nie ma znaczenia. Inna sprawa, że robię je tak jak teraz, czyli ona już dawno śpi po kąpieli i karmieniu i pewnie obudzi się ok. 2 na kolejne jedzenie. Power pumping nie działa na mnie, zmasakrowałam tylko piersi. To już do kolektora łatwiej mi zebrać np. podczas nocnego karmienia to nawet 40 ml.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Agawa Autorytet
    Postów: 329 154

    Wysłany: 4 lutego 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz, jak odradzała Krakow to zmienia postać rzeczy. Nam mam wrażenie, ze pomogło to podcięcie wędzidełka. Nie od razu, ale po jakimś czasie synek przestał miażdżyć mi sutki przy karmieniu.

    Dzięki za namiary na neurologopedę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2020, 21:47

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 4 lutego 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój przepelznie w nocy jak spi z nami do mnie do cycka jak jest głodny i to na śpiku 😂🤣 ale to max 20 cm😁 ale to żarłok, bo u nas jak jest pusty brUszek to mam taki ryk, jakby ktoś go mordował... ale 50 m nie pelza😂
    A łapanie zabawek ćwiczymy właśnie... i idzie coraz lepiej, ale nie zawsze to wychodzi jeszcze i jest takie niezgrabe... ale przynajmniej mamy zajecie 😂
    A u nas leżąc na brzuszku traci młody równowagę, bo on główkę mega wysoko trzyma (od urodzenia mówiono, ze jest silny) ale przechyla ja na prawo i bum.. Chodzkmy do fizjo i ćwiczymy... przez pewien czas było już lepiej... ale ostatnio na nowo wrócił do tej prawej strony...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2020, 22:03

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 02:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie pocieszyłyście dzięki. Czasem lepiej nie czytać rzeczywiście, ale też często przydatne rzeczy znajduję..
    Mój nie łapie zabawek jeszcze. Macha rękami jak szalony i czasami jest tym tak pochłonięty że na nic nie reaguje, co też mnie trochę martwi, ale staram się nie wariować. Na plecach leżeć nie lubi, a jak już leży to głowa w prawo, machanie i zero kontaktu. A na brzuchu rozgląda się, gada sobie, widzi oczami za zabawkami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karma a wiec:
    1. Ile razy na dobe odciagasz pokarm?
    2. A jak w nocy, tak samo czesto jak w dzien?
    3. Czy ściągasz z obu piersi na raz czy raz z jednej a raz z drugiej?
    4. Jak sciagasz to jak dlugo trwa sesja? Sciagasz po 15 min./piers czy tak dlugo az masz na porcje czyli raz dluzej a raz krocej?

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 5 lutego 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia, mój tez często mnie ignoruje jak nie chce czegoś robic😂 głowa w prawo i udaje, że mnie nie widzi 😁 Nie masz się czym martwić, nie ma co czytać w internecie co te dzieci w wieku 2 miesięcy potrafią😂 Są malutkie jeszcze i wszystko ze spokojem ogarną... dzis mogą nie umieć, a jutro już tak 😁

    Cecylia lubi tę wiadomość

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • Janka78 Ekspertka
    Postów: 230 233

    Wysłany: 5 lutego 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś uczę zasypiać w łóżeczku małego.wieczorem potrafi sam usnąć patrząc na karuzele to czemu nie w dzień?juz jedna drzemka była udana o 8 rano teraz jyz prawie zasnął drugi raz😀dalej śpi tak czesto tylko ze po Ok 45 min.tez mnie to martwi ale ja nue z tych co wzorują się na internatach.tak widocznie ma.kiedys mu to przejdzie.przesypua całe noce z jedna pobudka.glowe od dawna trzyma sztywno.zaczyna łapać zabawki ale delikatnie.pelzac nie umie tzn w łóżeczku budzi się w innym miejscu czasem ale czy to pelzanie😜?wsystko bym powiedziała ze super oprócz tego rytmu dnia noworodka tzn często śpi i często je w dzień.acha w nocy jak śpi to prawie nie sika.taki efekt u starszego był chyba Ok roku.kazdo dziecko inne.moj starszy był ze wszystkim do tylu jako niemowlak.zaczsl mówić w wieku 3 lat a w wieku 4 już pisał ponedyncze wyrazy.w przedszkolu dzieciom bajki czytał a pani mi kazała do psychologa isc bo jest inny.bo był mało dziecinny😡😳szkoda gadać. Napisałam tego posta a Mały spi😍oby tak dalej.a ja sale idę dziś zarezerwować na chrzciny.25 kwietnia w sobotę bez mszy.a wy jak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 10:20

    Cecylia lubi tę wiadomość

    qb3c3e5eyv2yhsqn.png

  • Agawa Autorytet
    Postów: 329 154

    Wysłany: 5 lutego 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, jednego dnia czegoś nie umie a drugiego już tak. Mój kilka dni temu na pewno nie trzymał zabawki dłużej niż minutę a wczoraj sam złapał nebulizator w trakcie inhalacji i trzymał dobre 10 min. Dzisiaj z ciekawości dałam mu grzechotke to trzyma po kilkanaście minut. Nie pełza, czasem trochę się przemieści, ale to raczej nie pełzanie. Głowę zazwyczaj ładnie trzyma jak go nosze na rękach chyba ze go brzuch boli to sie wygina do tyłu. Zamówiłam grubą, piankową matę dla maluchów, będziemy dzisiaj testować. Tez mam zamiar zobaczyć te przykładowe zabawy w necie, o których pisałyście. Trochę mało jestem kreatywna w tych zabawach. Trochę z nim pogadam, pośpiewam, turlam go, zabawiam jak leży ma brzuchu i tyle. Fajnie ze zaczęłyście o tym pisać, to trochę się zmotywowałam żeby więcej z nim pracować.
    Mój schudł przez infekcje. 10 dni temu ważył 8300 a wczoraj 8200.

  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 5 lutego 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełzanie? No a 4-miesięczniaki potrafią stepować do irlandzkich pieśni :P No na pewno.

    karma, Szczesliwa_mamusia, Agawa, Ewelina92, agndra, momo lubią tę wiadomość

    uIHap1.png
  • karma Autorytet
    Postów: 297 124

    Wysłany: 5 lutego 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Karma a wiec:
    1. Ile razy na dobe odciagasz pokarm?
    2. A jak w nocy, tak samo czesto jak w dzien?
    3. Czy ściągasz z obu piersi na raz czy raz z jednej a raz z drugiej?
    4. Jak sciagasz to jak dlugo trwa sesja? Sciagasz po 15 min./piers czy tak dlugo az masz na porcje czyli raz dluzej a raz krocej?

    Wiesz co, ja jestem po stabilizacji, więc po lewej Ci napiszę jak jest teraz, a po prawej jak było jak chciałam rozbujać laktację:

    1. 6-7 / 10
    2. W nocy w ogóle nie ściągam, mój śpi od 20 do 6, nie chce mi się, a wychodzi na to samo w mililitrach na dobę / po porodzie ściągałam co 2 godziny przez całą dobę, potem w nocy 2 razy, a dzień 6
    3. Z obu, mam medelę swing
    4. Ściągam zawsze 15 minut

    Nigdy nie robiłam power pumping, olałam to, bo już bez tego mnie wkurza ściąganie. Nie działa na mnie femaltiker, więc obecnie jest tak że 600-700 ml mały je mojego mleka, około 200 modyfikowanego. Wiem, że radzi się, żeby zbierać porcje i podawać dziecku aż się uzbiera, ale ja tak nigdy nie robiłam, chciałam mu dać jak najświeższe mleko. Dawałam tyle ile ściągnęłam, a potem najwyżej mm jak się nie najadł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 16:44

    💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karma dzieki. Jeszcze zapytam bo napisalas ze jestes po stabilizacji, jak to poznac ze to juz? Ja mialam przejsc na mm ale żal byl silniejszy i próbuje kpi.

  • karma Autorytet
    Postów: 297 124

    Wysłany: 6 lutego 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Karma dzieki. Jeszcze zapytam bo napisalas ze jestes po stabilizacji, jak to poznac ze to juz? Ja mialam przejsc na mm ale żal byl silniejszy i próbuje kpi.

    Nie jestem specem, ale ja sądzę, że jestem po, bo jak długo nie ściągnę to nie mam cycków jak kamień i nie bolą mnie jak przedtem. Dobrze znam ten ból, niełatwo jest ściągać, ale chcę i póki co daję radę.

    💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile ściągacie w 15 minut z jednej piersi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia wrote:
    Ile ściągacie w 15 minut z jednej piersi?

    To zalezy. Prawa piers mam felerna- maks.60 ml, z lewej do 90 ml co 3godz., na porcje starcza. Ale jak wczoraj zaniedbalam picue to z obu sciagnelam tylko 85ml, przed spaniem bardzo duzo wypilam, zaspalam na sciaganie topo 5,5godz.uciagnelam 240ml czyli na 2 porcje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karma wrote:
    Nie jestem specem, ale ja sądzę, że jestem po, bo jak długo nie ściągnę to nie mam cycków jak kamień i nie bolą mnie jak przedtem. Dobrze znam ten ból, niełatwo jest ściągać, ale chcę i póki co daję radę.

    Oj tak, nielatwo.
    Czytalam ze do 12tyg.laktacja rzadza hormony, potem wszystko zalezy od popytu i podazy- ile sciagne taka bedzie produkcja. My zaczynamy jutro 11 tydz., przemecze sie te 2 tyg.i bede kombinowac chociazze sciaganiem nocnym bo bardzo malo spie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 20:40

  • karma Autorytet
    Postów: 297 124

    Wysłany: 6 lutego 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, bardzo ładne ilości ściągasz! Ja po nocy, czyli 8h ściągam 160 z obu, do południa ściągnę jeszcze 120, 100, a potem już mniej, po 90, czasem tylko 60. Ale ja bardzo mało piję, jakieś 3 szklanki dziennie :( Myślisz, że to ma aż taki wpływ?

    💙
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 6 lutego 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karma wrote:
    Iza, bardzo ładne ilości ściągasz! Ja po nocy, czyli 8h ściągam 160 z obu, do południa ściągnę jeszcze 120, 100, a potem już mniej, po 90, czasem tylko 60. Ale ja bardzo mało piję, jakieś 3 szklanki dziennie :( Myślisz, że to ma aż taki wpływ?


    Ja za to piję ogromnie dużo (ok. 4 litrów) i poza karmieniami w ciągu doby uzbieram max. 120 ml łącznie (i to głównie kolektorem, a nie laktatorem). Zobaczymy czy po podcięciu wędzidełka w poniedziałek coś się poprawi z popytem, ssaniem i podażą.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 956 957 958 959 960 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ