X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia wrote:
    Dziewczyny co ściągają mleko, jak je podgrzewacie?
    Próbowałyscie już zamrażać i rozmrażać?

    Podgrzewam w cieplej kapieli wodnej i teraz mysle o podgrzewaczu. Zamrazam ale jeszcze nie rozmrazalam.

  • Ig004 Autorytet
    Postów: 288 194

    Wysłany: 10 lutego 2020, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już parę razy, mąż rozmraża w kąpieli wodnej, młody wcina. Na wszelki wypadek wydrukowałam instrukcje od hafiji ale podobno ją olali, grunt, że jakoś dali radę :) muszę znowu zacząć zbierac mleko, nie przepadam za tym. Dziewczyny kpi - szacun. Naprawdę was podziwiam.

    2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery ICSI
    Ciąża po operacji żpn
    Mamy synka ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak idzie waszym mężom karmienie jak was nie ma? Bo ja się zastanawiam czy da radę. Jak to wygląda, mały zacznie miauczeć o jedzenie a on będzie go musiał zostawić w łóżeczku i podgrzewać? To chyba straszna histeria będzie?

  • karma Autorytet
    Postów: 297 124

    Wysłany: 10 lutego 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaję ściągnięte mleko niedługo po ściąganiu, wieczorem tylko chowam do lodówki porcję na rano, mały wstaje o 6, więc koło 4-5 jak któreś z nas się przebudzi to wyjmuje z lodówki i przelewa do butelki. Nie zamrażałam nigdy, bo nie mam tyle. Cecylia, po ściągnięciu mleko może stać 8 godzin. Najlepiej oszacować kiedy dziecko będzie potrzebowało mleka i wyciągnąć godzinę wcześniej. W kryzysie dać pod kran z ciepłą (nie gorącą) wodą i potrwa to parę minut, ale to taka sama sytuacja jak byś nie mogła natychmiast podbiec z piersią.
    Ig004 dzięki, ja sama siebie podziwiam. To serio ciężka robota.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2020, 21:07

    💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia wrote:
    I jak idzie waszym mężom karmienie jak was nie ma? Bo ja się zastanawiam czy da radę. Jak to wygląda, mały zacznie miauczeć o jedzenie a on będzie go musiał zostawić w łóżeczku i podgrzewać? To chyba straszna histeria będzie?

    U nas hardcore w darciu z głodu jak trzeba czekac bo dodaje zagestnik do mleka, trzeba odczekać 7 min.-prawie wiecznosc. Jak widze ze nie da rady wytrzymac daje bez, raz na jakis czas nic sie nie stanie.

    Ja juz czasami nie daje rady wstawac w nocy bo tak to wstaje i sciagam. A teraz tym bardziej musze bo sprzęt cos mi nawala i zastoje sie robia, do tego czuje przez skore czyhajacy okres i tez tego mleczka jest mniej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karma ale ja zawsze natychmiast podbiegam z piersią bo inaczej jest histeria:) myślałam że trzeba podgrzać do 37stopni? Czy w pokojowej temperaturze dajesz?

  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 11 lutego 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia, sporadycznie mleko jest podgrzewane w podgrzewaczu lovi do temp. 37 st. C. W tym podgrzewaczu jest ustawienie temp i automatycznie wylacza sie po podgrzaniu (sygnalizuje, ze podgrzal sie do wybranej temp). Sluzy do podgrzewania butelki, sloiczka itp.

    Coreczka 11.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2020, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ja mysle o zakupie podgrzewacza. Bo do tej pory gotuje wode w czajniku i tak na oko mieszam z zimna i w ten sposob podgrzewam, dla mnie to strata wody i pradu.
    Limonka a ten Lovi polecasz czy raczej szukać czegos innego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2020, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedno pytanie... Jest ktoś kto karmił piersią a niedawno spróbował dać butelkę? U mnie była awantura i niestety nie chce jeść... Nie wiem co teraz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie jakieś sposoby?

  • karma Autorytet
    Postów: 297 124

    Wysłany: 11 lutego 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia wrote:
    Karma ale ja zawsze natychmiast podbiegam z piersią bo inaczej jest histeria:) myślałam że trzeba podgrzać do 37stopni? Czy w pokojowej temperaturze dajesz?

    Nie podgrzewam, daję zawsze w pokojowej.

    💙
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 11 lutego 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daję moje mleko w temperaturze pokojowej, a czasem nawet zimniejsze. CDL powiedziała, że krzywdy tym nie zrobię i jak widać miała rację, bo gardło nadal zdrowe i sprawne ;)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 11 lutego 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, z podgrzewacza lovi jestesmy zadowoleni. Korzysta glownie Maz kiedy musze gdzies wyjsc. Mozna wybrac dokladna temp, sygnalizuje podgrzanie, ma 2 tryby oraz utrzymuje przez dluzszy czas wybrana temp.

    Cecylia, a probowalas moze aby Tata nakarmil tak aby Ciebie (mlekopoju XD) nie bylo widac np. wychodzisz do innego pokoju a Tata podaje butelke? Kolezance tak pediatra poradzila i zadzialalo :D

    Iza34 lubi tę wiadomość

    Coreczka 11.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, od razu się schowałam.

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 12 lutego 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia u nas tez problem z butelką, od taty nie chce brać- bierze czasem ode mnie 😂 ale nie próbowałam schowania się... zawsze byłam obok i może w tym problem 🤔 Nadzieja matką glupich😂
    A od kilku dni mam wrażenie, że wróciliśmy do poczàtku... znowu mi wisi na cycku jak szalony 😤 a już było tak dobrze.. 5 min i najedzony... a teraz min 20 minut ciamka, albo po prostu trzyma cycka... i jak zabiorę to afera🤦🏻‍♀️ Oczywiście mój egzemplarz bezsmoczkowy... umie go ssać, bo czasem na chwilę wezmie... ale wypluwa w ciągu minuty...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2020, 09:18

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głupia ja myślałam że karmie piersią bo chcę. A jak będę chciała wyjść gdzieś to mąż nakarmi butelką. Chciałam wyjść dziś z przyjaciółkami wieczorem i chyba nic z tego

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 12 lutego 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi koleżanka mowila, ze u niej jak dziecko nie chciało butli, a chciała wyjsc to podawał facet mleko tymi „strzykawkami/ tubkami” co są do podawania leków i łykały dzieciaki od razu😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2020, 09:45

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 12 lutego 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na szczęście zeżre wszystko co jej się poda - cycka, butlę, smoczek, gryzak, własną dłoń, tetrę. No ale 75 centyl wagi zobowiązuje :D

    uIHap1.png
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 12 lutego 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też na 75 centylu 🤪

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 12 lutego 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się ocieramy o 3... Dziś było szczepienie i mamy 4710 g.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 958 959 960 961 962 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ