X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Joanne Autorytet
    Postów: 914 992

    Wysłany: 20 maja, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry trzymam kciuki za powodzenie operacji! Chcielibyście o kolejne się starać? A odnośnie niani to może w ogłoszeniu nie pisz zbyt wielu wymagań a zrób casting i wybierz tą którą intuicja Ci wskazuje?🤷🏻‍♀️ Ciężka sprawa.

    Ok 15 lat temu chodziłam na angielski i jedna z dziewczyn z grupy zapytała mnie czy nie znam nikogo kto mógłby jej dzieckiem się opiekować od czasu do czasu. Powiedziałam że ja mogę i po latach się dziwiłam że w ogóle mnie chciała bo zawsze byłam ubrana na czarno, czasem w stylu gothic, zawsze jakiś element z czaszkami itp🙈 ale Michaś tak mnie polubił że potem u wszystkich ich znajomych dzieciaków pilnowałam.

    age.png
  • Tony Autorytet
    Postów: 1207 1648

    Wysłany: 21 maja, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dec problem z opiekunkamijest chyba ogólnopolski ;d my w sumie "testowalismy" sześć, trzy to był absolutny niewypał, jedna była super ale się przeprowadziła do innego miasta. Obecnie przychodzą dwie na zmianę, jedna nie jest idealna ale w sumie już się do niej przyzwyczailiśmy bo ponad pół roku już nam pomaga. Druga starsza kobieta, jest wspaniała ale trochę ograniczona fizycznie i ma problem np położyć Laurę do łóżeczka albo iść z nią na dłuższy spacer. Więc niestety za bardzo tez Ci nie doradzę. Największy odzew był zwykle właśnie na lokalnej grupie fejsbukowej z nianiami.

    kid_aa lubi tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1172 627

    Wysłany: 26 maja, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka :) Polecacie jakieś nocniki? :p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja, 15:35

    Nosia lubi tę wiadomość

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1172 627

    Wysłany: 26 maja, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Monka. Też myślałam o jakimś zwykłym. Chyba tylko rozmiar musi być dobrany. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja, 15:35

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 26 maja, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też kupiliśmy najzwyklejszy w świecie z Pepco ;)

    age.png

    age.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3955 4537

    Wysłany: 26 maja, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie jakieś rady czym oprócz soli fizjologicznej przemywać oko ? Majka ma od 3 dni w kąciku oka czerwone i narazie nic nie pomaga. W aptece mówią że trzeba do lekarza bo niewiadomo co to 🙆🏻‍♂️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Decemberry Autorytet
    Postów: 861 704

    Wysłany: 26 maja, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne tak, chcielibyśmy kolejnego szkraba ;)


    Co do niani, to kurczę, powiem Wam, że u nas w miejscowości mały odzew. Ceny też mają ciekawe - średno 35-40 zł za godzinę.

    Na wtorek umówiłam jedną Panią, która wydała mi się sensowna. Mam nadzieję, że będzie oki.
    Nie wiem tylko jakie kryteria wziąć za pewnik, że się nada xD

    Co do nocnika - a jak u chopców, też zwykły nocnik się kupuje, czy takiego żabona na ścianę, a la pisuar? xD

    Angla, kup w aptece albo w necie herbatę z ziela świetlika. Jak młody był maleńki, to zaryzykowałam i mu przemywałam jałową gazą namoczoną w tej herbacie.. CUDO, polecam. Teraz babci daliśmy, bo też miała jakiś kłoopot z okiem i co? Też przeszło :D

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Joanne Autorytet
    Postów: 914 992

    Wysłany: 27 maja, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry ale to nie jest tak że gdy np na godzinę czy dwie? Przy całym dniu lub regularnie też takie ceny? Ja pamiętam że powyżej 3h brałam większą stawkę. Bo jak, jak ktoś będzie siedział 5h z dzieciakiem to 200zl bierze? Tysiak w tydzień, w miesiącu 4 koła?

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja, 15:35

  • Joanne Autorytet
    Postów: 914 992

    Wysłany: 27 maja, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monka40 wrote:
    Nigdy nie interesował mnie temat opiekunek do dzieci, ale to nie jest wygórowana kwota. Skoro najniższa krajowa to ponad 3200 netto to nie dzwiota, że opiekunki chcą 4000 na rękę, a nawet i więcej skoro przy całym etacie obojga rodziców spędzają z dzieckiem i są za nie odpowiedzialne koło 10 godzin dziennie.
    Stawkę 4500 netto chciały 2 lata temu opiekunki do osób starszych za 8 godzin dziennie. Te stawki znam, bo opiekowałam się bliskim z rodziny.

    Moja przyjaciółka jest nauczycielem i pracuje w ośrodku gdzie ma same uposledzone dzieci. Orka na ugorze. Mówi że tak ciężko fizycznie i psychicznie, że wysiada. O ile pamiętam przy całym etacie ma 4 tys na rękę. Z tego co piszesz powyżej, wychodzi na to że nie opłaca się kształcić, lepiej po prostu siedzieć w domu z cudzym jednym i zdrowym dzieckiem 5h dziennie i zgarnąć taką samą kasę. Przyznam że nie do końca wiem jakie są realia w Polsce bo już 6 lat tam nie jestem, ale też wiem że wiele moich znajomych pozwala sobie na więcej niż ja, mając tą "opłakaną" średnią krajową🤷🏻‍♀️ Jedynie jak jestem w Polsce i patrzę na ceny artykułów dla dzieci to nie jestem pewna czy byłoby mnie na dzieciaka w Polsce stać. Ale prawda jest taka że wszędzie trzeba kombinować🤷🏻‍♀️

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja, 15:35

  • Tony Autorytet
    Postów: 1207 1648

    Wysłany: 27 maja, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze opiekunki biorą 30zl ta starsza pani i 35zl ta mlodsza za dorywczą opiekę 2-3 razy w tygodniu więc cena raczej standardowa.

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 861 704

    Wysłany: 28 maja, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam myślałam, że 35-40 to warszawska stawka (mieszkałam w Wawie), ale okazuje się, że to taka stawka ogólnopolska bym powiedziała.

    Szczerze - ja mam żywe srebro. Jak ktoś zrobi mu quality time przez 5h za 35 zł za godzinę, to będę tę osobę podziwiać xD Chłop potrafi konia zmęczyć xD
    Pomijam, że wspina się na wszystko, co jest w domu, a co za tym idzie - kawki na spokojnie się nie napije człowiek. 35 zł za godzinę to taka stawka bym powiedziała.. no, ok, jak za ilość energii, którą Niania spożytkuje przy młodym (trening i zakwasy gratis xD).

    W pt jednak się z Nianią nową spotkamy, bo dziś nie może. Ma 4 dzieci, w tym jedno 2,5 letnie. Mnie osobiście zastanawia jak można wyjść z domu do pracy, do.. innego dziecka. Ale to na żywo jej zapytam xD Bo dla mnie to abstrakcja. JEDNAK jedna ciocia żłobkowa też ma 4 dzieci i co? Kocha swoją pracę w żłobku xD Ja myślę, że to po prostu powołanie jest.

    Joanne, dziecko w PL nie jest aż tak drogie, jeśli bierzemy pod uwagę 800+ i oszczędne planowanie. Osobiście myślałam, że to "droższa impreza". Jednak ja od zawsze byłam typem chomika. Kupuję ubranka jak są naprawdę niezbędne (a i tak jego komoda jest wypchana bardziej niż moja szafa xD). Jedyne, na co wydaję cyklicznie, to książeczki. Bo literaturę kocham i absolutnie mi nie przeszkadza, że książki walają się po całym domu, bo on akurat w każdej musiał wyczaić kwiatki.

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Joanne Autorytet
    Postów: 914 992

    Wysłany: 28 maja, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozumiem że to praca i odpowiedzialność itd, ale jak patrzę że kucharz ma na godzinę od 25 do 45 zł a trzeba się nastać, nalatać, nagimnastykować, nastresować. Mieć doświadczenie bądź wykształcenie, pracować w różnych warunkach itd to odniesienie się do mnie tych stawek to dopiero czysta abstrakcja. Ciekawe ile nianie u mnie w regionie sobie życzą. Ostatnio orientowałam się w cenach tortów i jak dziewczyny na grupach piszą o tortach na 50 osób liczonych od 1200 zł tak u mnie jest to koszt rzędu 700zl za w pełni udekorowany tort🫣 Tak więc nie wiem czy po ewentualnym powrocie do pl ta moja cukiernia będzie miała sens.

    age.png
  • Joanne Autorytet
    Postów: 914 992

    Wysłany: 28 maja, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry ostatnio Krysi zamówiłam ponad 20 książeczek, połowa z akademii madrego dziecka bo mieliśmy dwie i fajnie ją interesowały. Książek mamy dużo i pewnie będziemy mieli jeszcze więcej bo mam problemy z niekupowaniem książek🫣 ale prym i tak wiedzie rysowanie i naklejanie najlejek. Zabazgrała już cały zeszyt a4 i wszystkie moje notatki bo wyrywa mi długopis i po zwojemu zapisuje całe strony. Wydawaje mi się że szybko się tym zainteresowała ale nie mam odniesienia i może to adekwatna umiejętność do wieku.

    Wy w Polsce pewnie macie upały a ja Krysi wczoraj kupiłam pierwsze kalosze🤣

    20240527-183652.jpg

    meggie94, Angelaaaa, kid_aa, Tony, Sóweczka3, Scandi-B lubią tę wiadomość

    age.png
  • Tony Autorytet
    Postów: 1207 1648

    Wysłany: 28 maja, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Laura całą zime i wczesną wiosnę interesowały najbardziej książeczki i ciągle tylko było "czytu czytu", wpychała się sama na kolanka I kazała sobie czytać. Ale od kiedy jest ładna pogoda i odkryła podwórko to książeczki poszły w odstawkę i jeśli akurat nie je i nie śpi to cały czas jest na dworze - wyrywanie kwiatkow, zbieranie kamieni, piaskownica, zjezdzalnia i zabawy z psem mogłyby nie mieć końca, więc w sumie mogę sobie siedziec i na nią patrzeć a ona sobie wymyśla zabawy.
    Też muszę jej chyba kupić kalosze bo jak pada deszcz to płacze ze nie może wyjść 🤣

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2543 3215

    Wysłany: 5 czerwca, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dec jak tam niania? :-)

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 8 czerwca, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduję, że Filip urodził się 2 czerwca o 5:57, pospieszyło mu się, bo planowaliśmy CC 12 czerwca, ale o 3 w nocy odeszły mi wody 🙈 Urodził się z wagą 3970g i 59 cm długości 😊

    Angelaaaa, kid_aa, Tony, Decemberry, Scandi-B, Asia11 lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
‹‹ 852 853 854 855 856 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ