Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 26 stycznia, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, Ty jesteś naprawdę superwoman, tyle rzeczy ogarniasz, że ja naprawdę zawsze jestem zmęczona jak to czytam, a Ty to wszystko robisz 😅 I zgadzam się z Zumi, Twój mąż nie zasługuje na tak wspaniałą żonę! A Staś wyglądał jak mały kawaler 😍

    Paulivvv, Antoś też wystrojony jak prawdziwy przystojniacha 😍

    Co do zaburzeń lękowych to ja też mam i udało mi się to ogarnąć samą psychoterapią, a wywołały je też naprawdę poważne sytuacje. Bardzo nie chciałam leków, bo wiedziałam, że będziemy się starać o dziecko, ale gdyby nie starania to pewnie sięgnęłabym po leki, bo było ciężko.

    Psaj, nic dziwnego, że masz takie myśli i tak się czujesz, wydaje mi się to totalnie normalną reakcją. To co przeszłaś to trauma, to trzeba przepracować i minie sporo czasu zanim przestanie to napędzać kołowrotek myśli i wydaje mi się, że niestety z tyłu głowy zawsze to gdzieś będzie. Też uważam, że dobrze by było jakby udało Ci się pójść na terapię i do lekarza. Jesteś bardzo silna i dzielna, ale każdy ma kres wytrzymałości. Pozwól sobie na płacz, nawet na wrzask w poduszkę jak trzeba, to naprawdę pomaga

    Mojej Tosi też się wczoraj cofnęło dwa razy tak, że przez chwilę miałam zawał. U nas najgorzej jest jak się nie uleje tylko cofnie i Ona to połyka. Ulanie na zewnątrz to pół biedy jak dla mnie. Nie wiem czy wiecie, ale z pierwszej pomocy postępowanie jest takie, że jeśli dziecko leży i się krztusi to nie podnosimy do góry, bo to zwiększa ryzyko zachłyśnięcia. Jeśli dziecko kaszle to nie robimy nic, tylko czuwamy, kaszel to jest coś czego chcemy w tej sytuacji i oznacza, że dziecko sobie z tym radzi. Jeśli kaszlu nie ma to dajemy na boczek albo buzią w stronę podłogi i już robimy te uderzenia między łopatkami typowe dla udrożnienia dróg oddechowych. Ale najważniejsze to nie pionizować szybko w górę dziecka, które się krztusi. Nawet ostatnio mi wyskoczył o tym post u jakiegoś ratownika.
    A i polecam dla ulewaczy monitor oddechu. My nie mieliśmy, ale mamy jakoś od 2 tygodni i to jednak daje dużo spokoju w głowie. Babysense ma opcję wypożyczenia. Zapłaciłam 150zł za 6 miesięcy :)

    My wczoraj rozmawialiśmy o tych chrzcinach jak byliśmy u teściów i chyba dopiero w czerwcu zrobimy, żeby ciepło było, ale przyznam, że bardzo nie chcę chrzcić, ale niestety to wygląda tak, że Ci co nie chodzą do kościoła zawsze muszą zrozumieć i dostosować się do tych co chodzą do kościoła. Nigdy, NIGDY, nie działa to w drugą stronę...zawsze to ja muszę odpuścić, a że nie chcę się kłócić i tworzyć napięć w rodzinir to odpuszczam. Mam tylko nadzieję, że do czasu komunii, Tosia sama uzna, że nie chce chodzić na religię 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia, 10:04

    wellwellwell, Paulivvv, psaj91, Foxy96, nick nieaktualny, Kropka89 lubią tę wiadomość

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 26 stycznia, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa wrote:
    Zumi,.jak wy możecie wyrastać z 68 jak my sie dalej mieścimy w niektóre 56😂

    Do mnie przyjechała teściowa i uwaga uśpiła dziecko na luzie smoczkiem... a jak ja wsadzam to sie dławi i krztusi🫣

    No zobacz jaki on długi 😅 zdjęcie z wczoraj


    32754de11b19f.jpghttps://zapodaj.net/plik-pcD35CTfIB

    Asia091, wellwellwell, psaj91, Foxy96, edka85, Paulivvv, nick nieaktualny, Bećka, izzou97, Domisiek, Klekotka, Fabregasowa, Jjkm97, kalinok, Dahlia, Ilka96, Kropka89 lubią tę wiadomość

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 26 stycznia, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 12:34

    Zumi, Mmagda389 lubią tę wiadomość

  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 26 stycznia, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zumi, moja Tosia też taka długa i wygląda jakby miała z 5 miesięcy 🙈 nawet taka kontaktowa już jest mocno, że aż w szoku jestem

    Zumi lubi tę wiadomość

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 26 stycznia, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zumi!! Jasiek będzie miał 2 metry! Ale skarpetki są 🫶🏼 mój Ignaś to pulpet się robi tylko mleko mleko 🤪

    Zumi lubi tę wiadomość

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 26 stycznia, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, u nas podobnie i juz rodzinka poruszyla temat chrzcin, ze sami wszystko zorganizuja, takze sie szykujemy na sierpien/wrzesien. Nasza chrzestna rodzi w kwietniu, wiec musimy jej dac czas na ogarniecie sie. 😛
    Co do krztuszenia to u nas zwykle pomaga juz samo odwrocenie do ziemi, nie trzeba juz nawet klepac bo grawitacja pomaga.

    Zumi ile na dlugosc juz Jasiek ma? Nam zmierzyli 62cm 2 tygodnie temu i niby to 97 centyl. 🤷‍♀️ mnie sie wydaje, ze to tak standardowo jak na jej wiek, no ale fakt ze juz nie wiem jak ja do karmienia ukladac, bo taka nieporęczna sie zrobila. XD na rekach juz tez ciezko w jednej rece zlapac.

    Nadzieja32 lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Foxy96 Autorytet
    Postów: 860 1602

    Wysłany: 26 stycznia, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 20:03

    Anilorak88, psaj91, Nadzieja32, izzou97, Zumi, Domisiek lubią tę wiadomość

    11.2025 🤱💖
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 26 stycznia, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    @Asia, mega stresujące. Te maluchy często nie potrafią sobie poradzić z wydzieliną, która im spływa do dróg oddechowych. Stąd bezdechy, duszności i oczywiście ryzyko zadławienia. Dlatego bardzo ważna jest znajomość zasad pierwszej pomocy w takich sytuacjach. I o zgrozo - spokój i opanowanie. Najgorsze to wpaść w panikę i nie działać.

    @psaj, za dużo internetu. Weź głęboki oddech i pomyśl - guz został wycięty w całości, w pierwszym stadium. Badania po operacji wyszły dobre. Rokowania są bardzo pomyślne. Będziesz mieć zdrowe dziecko, a tamta operacja zostanie tylko dalekim wspomnieniem.

    @kropka, pauliv, ależ przystojniaki z tych waszych chłopów 😁 jakby co, to moja Tośka jest wolna i poleca się na przyszłość 😛 To i ja wrzucę fotkę z jej chrztu. Wprawdzie to sprzed miesiąca, ale przynajmniej zaprezentuje swoją suknię 😉
    9b23de2ee9e47.jpghttps://zapodaj.net/plik-spwUhYSHem

    Jak księżniczka mała 😍😍

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 26 stycznia, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zumi - Jasio zapowiada się wysoki chłopak 🤩
    Mój Antosiek na początku to szedł w objętość 🤣 robił się taką pulchną kuleczką, a teraz to ja mam wrażenie że on jest z dnia na dzień coraz dłuższy… szczególnie widać to po spodniach/legginsach, każde robią się krótkie.
    U nas głównie rozmiar 62, chociaż niektóre 68 są już ok, 56 pożegnaliśmy już definitywnie poza jedynym kombinezonem. W nic innego z 56 nie jestem go w stanie wcisnąć.

    Zumi lubi tę wiadomość

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 26 stycznia, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    psaj - jak najmniej czytaj w internecie na te chorobowe tematy, pamiętaj że nie bez powodu, nieraz się wyśmiewa, że po wpisaniu objawów w google wychodzi że każdy ma raka albo inną nieuleczalną chorobę. Niestety w internecie łatwiej znaleźć historie z tragicznym zakończeniem niż z pozytywnym, a jeśli szuka się tego w kontekście własnego dziecka to tym bardziej ciężko się później nie martwić. Dużo siły dla Ciebie i zdrówka dla Was! Malutka napewno będzie zdrowa jak ryba, a wszelki przygody z guzem zostaną tylko niemiłym wspomnieniem.

    psaj91 lubi tę wiadomość

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Foxy96 Autorytet
    Postów: 860 1602

    Wysłany: 26 stycznia, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 20:03

    Paulivvv, Dahlia lubią tę wiadomość

    11.2025 🤱💖
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 26 stycznia, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foxy96 wrote:
    U nas jest podobnie 😁 W ogole jestem w szoku, jak szybko dzieci rosną. Fajnie, że jest ten vinted, własnie udało mi się kupić 6 pajacyków z Nexta ( r. 68), świetny stan, po jednym dziecku za 30 zł 🧅🏅

    Ja do tej pory nie kupiłam temu mojemu bambikowi ani jednej używanej rzeczy - nie dlatego, że mam do tego jakąś awersję ale ja nie umiem nic znaleźć 🤣 jak wejdę na Vinted to tam mi wyskakują albo totalne szmaty, że to ledwo na ścierkę się nadaje albo jakieś kosmiczne ceny za kilka używanych bodów. No jak nie wiem jak wam się udaje wypatrzeć takie okazje, ja też chcee!!!

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 26 stycznia, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulivvv wrote:
    Ja do tej pory nie kupiłam temu mojemu bambikowi ani jednej używanej rzeczy - nie dlatego, że mam do tego jakąś awersję ale ja nie umiem nic znaleźć 🤣 jak wejdę na Vinted to tam mi wyskakują albo totalne szmaty, że to ledwo na ścierkę się nadaje albo jakieś kosmiczne ceny za kilka używanych bodów. No jak nie wiem jak wam się udaje wypatrzeć takie okazje, ja też chcee!!!

    To ciezka praca i godziny scrollowania plus szczypta januszowania w postaci negocjacji cen. 😆

    Anilorak88, izzou97, psaj91, Mmagda389, kalinok, Dahlia, Foxy96, Kropka89 lubią tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 26 stycznia, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wellwellwell wrote:
    To ciezka praca i godziny scrollowania plus szczypta januszowania w postaci negocjacji cen. 😆

    Ja jestem niecierpliwa z takimi rzeczami, wchodzę tam, poprzeglądam z 20min i już jestem wkurzona że nic nie mogę znaleźć i wychodzę. Potem nie zaglądam wcale na Vinted przez jakieś 3/4 dni bo jestem obrażona po porażce 😆 a potem od nowa ta sama historia i tak się kręci a ja ciągle nic nie mogę zdobyć.

    Anilorak88, psaj91 lubią tę wiadomość

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 26 stycznia, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 12:34

    Paulivvv, Zumi, Kropka89 lubią tę wiadomość

  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 26 stycznia, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak88 wrote:
    Paulivv ja kupuję z olx. We wrześniu kupiłam ubranka od jednej pani 100 ciuszków 56 i 62 za 200zł niektóre jeszcze z metkami, wszystko w stanie idealnym. Na początku stycznia wystawiła rozmiar 68. Tez kupiłam i juz jej napisałam, ze jak będzie się pozbywać 74 to niech odrazu do mnie pisze. Trzeba chyba mieć szczęście albo zaryzykować i zamówić. To trochę chyba jak ze szperaniem w szmateksie. Jedni się obłowią po pachy a inni wychodzą z pustymi rękami 😉

    OLX w sumie nie przeglądałam, nie wpadłam na to. Muszę poprzeglądać też tam. Dzięki za podpowiedź 🫶🏻

    Anilorak88 lubi tę wiadomość

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 26 stycznia, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antosiek chyba musi porządnie odespać wczorajsze wrażenia bo śpi mi już ponad 2h - co od jakiegoś czasu zdarzało się rzadko. W domu zrobiłam już wszystko - aż dziwnie tyle czasu mieć dla siebie w całkowitym spokoju 🤣

    U niego w pokoju to zabawki i pamiątki chrztu, które podostawał układam już z 5 raz… ledwo to tu zmieściłam na półkach ale wszystko takie ładne, że szkoda tego nie wystawić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia, 14:03

    Anilorak88 lubi tę wiadomość

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • izzou97 Autorytet
    Postów: 605 1255

    Wysłany: 26 stycznia, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym się odnieść do tego co napisałyście, ale dziewczyny już wyczerpały temat 😅

    Psaj, od siebie dodam, że farmakologia nie jest niczym złym i naprawdę pomaga radzić sobie z lękiem. Po takich przejściach ciężko, żeby ten lęk tak nagle się ulotnił. W onkopsychologii (miałam kilka spotkań, gdy w rodzinie pojawił się nowotwór) jest taki sposób radzenia sobie, żeby skupiać się na teraźniejszości - czyli TERAZ wyniki są dobre, i tego się trzymamy do kolejnych wyników. Wybieganie za bardzo w przyszłość i czytanie internetu jeszcze bardziej mnie nakręcało

    Kropka, tak jak Nadzieja pisała - jestem zmęczona od samego czytania, Ty to jesteś jakiś robokop 😅

    Kasiek, tak tak, kuzynce łatwo mówić jak już dzieci odchowała 🤭 na pewno było tak cudnie i idealnie, no jasne. Pamiętaj, ze jesteś dla Kai najlepszą mamą, jaką może mieć 🫶🏻

    U nas nie wiem, wjechał regres snu czwartego miesiąca przed czwartym miesiącem czy jak 😅 ale drzemki w dzień to już tylko wspomnienie, ewentualnie dwie po 20 minut, a i to już luksus. A tak to cyc cyc cyc 🫩 i tak tylko biegam w te i we wte, żeby zrobić cokolwiek, jak Mały zaśnie albo zajmie się sobą chwilę na macie

    psaj91, Kropka89 lubią tę wiadomość

    10.2025 🩵
    ✨Kto martwi się na zapas, martwi się podwójnie ✨

    age.png
  • izzou97 Autorytet
    Postów: 605 1255

    Wysłany: 26 stycznia, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ten polecany przez Was smoczek Suavinex to Sx pro czy Sx pro zero? 🤔

    10.2025 🩵
    ✨Kto martwi się na zapas, martwi się podwójnie ✨

    age.png
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 26 stycznia, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izzou97 wrote:
    Dziewczyny, a ten polecany przez Was smoczek Suavinex to Sx pro czy Sx pro zero? 🤔

    My mamy zero z polecenia neurologopedy, najmniej zaburza kp, bo jest cienki i miękki. I u nas faktycznie jest mniej cmokania i klikania przy piersi po nim. Jak karmiłam zaraz po wyjęciu smoczka z philipsa to okropnie klikała

    izzou97 lubi tę wiadomość

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
‹‹ 1008 1009 1010 1011 1012 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ