👶 Listopad 2025 👶
-
WIADOMOŚĆ
-
TBK wrote:Po takim skoku to ona powinna już sama sobie kanapki robić, a nie jakieś głużenie ogarniać 🤣
Śmiałam się wczoraj do mojej mamy, że to tak dumnie brzmi, że po skoku rozwojowym nabywa nową umiejętność jakby conajmniej miał zacząć chodzić albo umieć tabliczkę mnożenia, a ostatecznie ja jestem na granicy skończenia w psychiatryku tylko po to, żeby Młody nauczył się pluć i mógł opluć siebie, moją twarz i wszystko w pobliżu 😂Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego, 10:26
nick nieaktualny, psaj91, flowery, TBK, kalinok, Jjkm97, Paulivvv, izzou97, Kanola, Klekotka, Foxy96, Zumi lubią tę wiadomość
12.2024 - odstawienie AH po 14 latach.
🍀 12.03.2025 ⏸️
🍀 01.04 - jest ❤️
🍀 06.05 - panorama + prenatalne = zdrowy syn! 💙
🍀 10.06 - 170g szczęścia 💙
🍀 02.07 - II prenatalne, 300g zdrowego syna 💙
🍀 12.08 - 780g 💙
🍀 09.09 - III prenatalne, 1315g kawalera 💙
🍀 07.10 - 2000g 💙
🍀 29.10 - 2500g 💙
🍀 12.11 - 2900g 💙
🍀 22.11 - 3050g 💙
💙 28.11.2025, 40+6, Leoś, SN, 3020g, 54cm, 10/10💙

-
O rety dzisiaj pobudki równo co godzinę 1.30 , 3, 4, 5,6,7 🙂 zjadlam przez ten czas 2 batoniki, kanapkę i herbatkę z sokiem. To jest życie😀 gdzie bym tam w zwykłym życiu myślała o słodkiej herbatce w ciagu nocy, ale mój Kwiatuszek zapewnia mi te dodatkowe przyjemności poza przyjemnością tulenia tego skarba🥰 jak u Was nocki?
-
U nas nocki całkiem spoko, pfu pfu, pobudki takie standardowe co 3h.
Wczoraj znów udało się pewnie już ostatni raz, ale iść na łyżwy ze starszakami. Jeszcze wyciągnęłam dziadka - nie wiem kto się bardziej bawił, czy dziadek jeżdżący z zabawką dla dzieci czy dumne dzieci że już same jeżdżą po 3 razie w życiu bycia na łyżwach 😅 Jeszcze puszczali piosenki dla dzieci a ja jeździłam jak szalona w kółko i sama śpiewałam 😂😂😂 uczestniczyłam też w zabawie dla rodziców z dziećmi i było fajowsko 🥰
Ja ostatecznie chleba drugiego nie zdążyłam upiec, ale kupiłam. Pranie, zakupy (online) i gotowanie obiadu ogarnięte, ale wczoraj zupę za późno podałam (bo karmiłam) i już były nieprzyjemne komentarze…w ogóle była też taka jedna krzywa akcja, że powiedziałam już dość i była mocniejsza rozmowa. Co z tego że niby przeprosił (ale tylko za obraźliwe słowa i tłumacząc ze to ja go sprowokowałam swoim zachowaniem) jak na drugi dzień właśnie już się doczepia że zupka niepodana itp. Wczoraj dlatego został sam z młodym a ja się wybawiłam na łyżwach, a dziś siedzę u lekarza. Znajomi się do mnie odzywali i akurat wypadł temat wakacji ale koleżanka coś wyczuła i w razie W jak się sytuacja nie polepszy to mówi że ogarniemy busa i pojedziemy bez narzekacza. Może rodzinnie nie jest jakoś cukierkowo, ale znajomych to mam naprawdę cudownych, absolutnie zawsze pomocni.
Dziadki mają wyrzuty sumienia że ferie są i chcieli zabrać starszaków, ale jak mają tam oglądać tylko tv, myć się pod zimnym prysznicem i spać z brudnym psem (kocham psy, ale oni swojego myją raz na rok i to w rzece…) a ja mam zostać sama z naburmuszonym mężem to chyba wolę żeby nigdzie nie szli.
Co do spania razem to ja biorę Stasia nad ranem do siebie i karmie wtedy na leżąco i jeszcze dosypiamy. Ja otaczam go swoją ręką jakby a kołdrę mam nisko albo jego główkę daje wysoko tak jak moja i wtedy normalnie się zakrywam. Ja się malutko ruszam w nocy więc się nie boję. A maz śpi i tak w innym pokoju (i tak jak na początku mi brakowało tak wczoraj miałam pierwszy raz taką myśl że to dobrze i że chyba już chcę żeby tak zostało
. Smutne to, ale nie mogę sobie pozwolić na takie traktowanie, życie ma się jedno…)
-
Mój tato to samo powiedział wczoraj, że Ignaś powinien mówić co go boli i dlaczego tak płacze a nie jakieś gadanie ćwiczyć i uśmiechy.TBK wrote:.
Po takim skoku to ona powinna już sama sobie kanapki robić, a nie jakieś głużenie ogarniać 🤣
flowery lubi tę wiadomość
15.03.2025 ⏸️
02.04.2025 0,93 mm + 💓
09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
09.10.2025 - 1924 g 👶 💙 -
Kropka89 jestem z Ciebie dumna! Sama zaczęłaś dostrzegać swoje potrzeby, a to bardzo ważne w procesie "zdrowienia".
Mój to by mi tę zupę podał i nawet nakarmił (robił tak nie raz z jedzeniem). Nawet starszaki na początku mi donosili przekąski i to kupione za swoje pieniądze.
Moja dopiero zasnęła w chuscie na pierwszą drzemkę. Palnę se w łeb dzisiaj. Nie wiem jak ogarnę mlodego do tego kolegi, a że zobaczę dorosłych to i by się pasowało choć trochę ogdruzować.
Kawa i śniadanie stoją tak, jak je mąż rano postawił zanim pojechał. Jak dobrze, że młody ma 8 lat i potrafi się sam ogarnąć.
Kropka89 lubi tę wiadomość
-
Kropka, ciesze sie, ze w koncu to mowisz. 👏👏👏
Co to ma znaczyć zupa za pozno podana? Raczki chyba mu do dupy nie przyrosly. U mnie juz by chyba na bruku twoj chlop wyladowal. Za dobra dla niego bylas. Ty jestes wspaniala kobieta, tylko szkoda, ze tego nie docenia.
U nas nocki ostatnio super, od 23 pobudka o
4.30 a pozniej dopiero o 8.30. Poki co ciesze sie, korzystam aleee nie przyzwyczajam sie, znam to juz z autopsji, ze plan sie szybko aktualizuje.
Fabregasowa, izzou97, izzou97, Foxy96, Kropka89, psaj91 lubią tę wiadomość
2023 👧🏼
2025 👧🏼 -
U mnie dzisiaj spanie od 1:30 do 5, a potem dopiero po 10.
Na spacerze dzisiaj miałam takie zawroty głowy, że myślałam, że nie dam rady wrócić do domu. Moje zmęczenie osiągnęło krytyczny poziom. Czuję, że doszłam do ściany i nie wiem, co mam dalej robić 😞 -
Kropka brawo za stawianie granic 💪 jestem z Ciebie po babsku dumna ! Musisz postawić jasne granice bo twoje potrzeby są ważne. Trzymam kciuki za zmiany 🥰
Kropka89 lubi tę wiadomość
15.03.2025 ⏸️
02.04.2025 0,93 mm + 💓
09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
09.10.2025 - 1924 g 👶 💙 -
A co z nim "nie tak"? 🧐Kasiek7 wrote:Moja mama przed chwilą do mnie gdy małą dostawiam do cyca: " a ona se poje tym cyckiem??????" 🫣
Kasiek7 lubi tę wiadomość
15.03.2025 ⏸️
02.04.2025 0,93 mm + 💓
09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
09.10.2025 - 1924 g 👶 💙 -
Mój mąż jutro wyjeżdża ale tylko na tydzień 🤭 i będąc na zakupach przechodziliśmy w rossmanie koło regału z gumkami i mój mąż miał tak wymowne spojrzenie że zaśmiałam się w głos 🤣 Zapytał tylko czy już można czy dalej nie wolno ..? Chłopom to nie wiele potrzeba do szczęścia 😅
Kasiek7, Kanola, Kropka89 lubią tę wiadomość
15.03.2025 ⏸️
02.04.2025 0,93 mm + 💓
09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
09.10.2025 - 1924 g 👶 💙 -
My dzisiaj zaliczyliśmy pierwszy spacer w lutym i po długim czasie. Zapowiadało sie dobrze bo mloda padła chwile po włożeniu do wózka i liczyłam ze pochodzimy 1h. Ale zonk, po 30min pobudka i krzyk od razu. Wyszłam szybko z parku na osiedle i wpadłam za jakąś babcia do bloku z prośbą by mnie wpuścić by nakarmić dziecko. Miła pani chciala mi nawet stołek przynieść jak zauważyła ze karmie na stojąco. Wraca mi wiara w ludzi 🫠
Ale mloda nie byla zbyt głodna, bo po wyjściu z klatki za chwilę znowu ryk bez powodu. Niech ta zima sie skonczy bo strach z nia z domu wychodzić 🥹
wellwellwell lubi tę wiadomość
-
Może było jej za gorąco? Mój Ignaś nie lubi ciumkać w pełnym ubraniu.Fabregasowa wrote:My dzisiaj zaliczyliśmy pierwszy spacer w lutym i po długim czasie. Zapowiadało sie dobrze bo mloda padła chwile po włożeniu do wózka i liczyłam ze pochodzimy 1h. Ale zonk, po 30min pobudka i krzyk od razu. Wyszłam szybko z parku na osiedle i wpadłam za jakąś babcia do bloku z prośbą by mnie wpuścić by nakarmić dziecko. Miła pani chciala mi nawet stołek przynieść jak zauważyła ze karmie na stojąco. Wraca mi wiara w ludzi 🫠
Ale mloda nie byla zbyt głodna, bo po wyjściu z klatki za chwilę znowu ryk bez powodu. Niech ta zima sie skonczy bo strach z nia z domu wychodzić 🥹15.03.2025 ⏸️
02.04.2025 0,93 mm + 💓
09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
09.10.2025 - 1924 g 👶 💙 -
A co do tematu ciuszkow, nas babcie tez niestety obdarowuja i to najczęściej różowizna z pepco, albo za małe rozmiary albo takie na kolejny rok 😛 gdzie ja nic młodej nie kupiłam różowego bo średnio toleruje te podziały rozowe dla dziewczynki i niebieskie dla chłopca. Wręcz przeciwnie, duzo ma niebieskiego i chętnie jej zakładam bo tak jej w tym ładnie 😅
Ale jak juz mama przywiozła poliestrowy koc to powiedziałam stop i chwilowo sie posłuchała - bo ostatnio juz wjechały 200zl zamiast prezentu 😂
Mimo wszystko chyba nie ma co sie gniewać, pepco jesf na każdym rogu to nie ma sie co dziwić ze najłatwiej jest im tam kupić, chyba nikt nie oczekuje ze upoluje ciuszki newbie 🙃 chcą dobrze a wychodzi jak wychodzi -
Dziewczyny, ja znowu Was muszę pomęczyć. Czy po ustabilizowaniu laktacji macie uczucie, że mleko dalej jest (piersi są nabrzmiałe) czy piersi macie miękkie i na bieżąco podczas jedzenia mleko Wam napływa? I czy Wasz maluch połyka raz za razem? U mnie po nocy mam trochę tego pokarmu i wtedy dziecko się najada, słyszę że połyka. A po południu jak już piersi są miękkie to połykanie słychać tylko raz na 5-10 pociągnięć i chyba wtedy się nie najada. Szybko puszcza pierś i za chwilę sygnalizuje, ze jest głodna i nie bardzo chce z powrotem się przystawic. I nie wiem czy po prostu leniuch czy tego mleka faktycznie jej tak mało leci.
-
Asia091 wrote:Może było jej za gorąco? Mój Ignaś nie lubi ciumkać w pełnym ubraniu.
Karmiąc na klatce moze i bylo za gorąco ale kurde nie chcialam jej tak rozbierać bo ciemnawo bylo i to taka obskurna wielka płyta🤢 no i wyc zaczela na dworze ale tu na pewno ubrana odpowiednio. Taki egzemplarz ze czasami sie drze na dworze i nie wiadomo co (albo drze sie na pierwszy siku w pampie od razu) -
NowaMama95 wrote:Dziewczyny, ja znowu Was muszę pomęczyć. Czy po ustabilizowaniu laktacji macie uczucie, że mleko dalej jest (piersi są nabrzmiałe) czy piersi macie miękkie i na bieżąco podczas jedzenia mleko Wam napływa? I czy Wasz maluch połyka raz za razem? U mnie po nocy mam trochę tego pokarmu i wtedy dziecko się najada, słyszę że połyka. A po południu jak już piersi są miękkie to połykanie słychać tylko raz na 5-10 pociągnięć i chyba wtedy się nie najada. Szybko puszcza pierś i za chwilę sygnalizuje, ze jest głodna i nie bardzo chce z powrotem się przystawic. I nie wiem czy po prostu leniuch czy tego mleka faktycznie jej tak mało leci.
U nas ten sam problem. Mały ma 3 miesiące, ja już nie czuję pełnych piersi. Ostatnio nawet po nocy nie są już tak nabrzmiałe jak bywały parę dni temu… Czuje tylko jak mi wypływa mleka w trakcie karmienia, tzn. Czuję to mrowienie i wtedy widzę że faktycznie mały połyka raz za razem… Popołudniami i wieczorami gorzej, bo wieczorem ciągnie ciągnie i nie może wyciągnąć. Zje jedną pierś, drugą, potem dalej się drze… Je przez nakładki i nie wiem czy ciężko mu wysysać to tłustsze mleko wieczorne… Potem jak go bujam po karmieniu ze smokiem to ciągnie go jak opętany… mimo to śpi np
od 23 do 5.. jakby był głodny to podejrzewam że wstałby wcześniej.. nie wiem czy to skok rozwojowy, czy faktycznie nie dojada głównie wieczorami… Dodatkowo chyba mamy krew w kupce i nie przybrał nic od 9 dni…. We wtorek jedziemy do pediatry, nie wiem czy to alergia na bmk, refluks czy Bóg wie co… przy 3 miesiącu wszystkie problemy miały zniknąć, a nie się namnażać 🫣 zastrzelcie mnie






