Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • Mmagda389 Ekspertka
    Postów: 225 154

    Wysłany: 29 lipca 2025, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    Hej na kiedy termin?

    17.11 chłopczyk

    TBK, Paulivvv, Kiki2025 lubią tę wiadomość

  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 29 lipca 2025, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zumi wrote:
    @Asia u mnie dopiero złe samopoczucie się zaczęło. Wczoraj zrobiłam w ciągu całego dnia 15 km na różnych spacerach z mężem i teściami. Czułam się bardzo dobrze, nie bolały mnie plecy, nogi nic, zero zakwasów. Ale wieczorem dostałam skurczów macicy i też takich idących od krzyża 😥 wzięłam dwa dodatkowe magnezy to wyszła mi dzienna dawka cytrynianu 300 mg. Ciągnęło mnie w pachwinach, dostałam nagle bardzo mocnych wodnistych upławów i już się bałam, że wody mi odchodzą. A dopiero źle się poczułam jak wieczorem po kąpieli położyłam się w łóżku. Zaczęłam płakać z rozpaczy, że urodzę wcześniaka, i że nie ma mnie kto nawet zawieźć do szpitala bo wszyscy oprócz mnie wypili wieczorem po piwku czy drinku. Po magnezie trochę przeszło, czułam ruchy bez problemu i stwierdziłam, że najlepsze co mogę zrobić dla siebie i dziecka to iść spać. Jeszcze maluch mnie kopie mocno w pęcherz i szyjkę macicy i boję się co to będzię z tą moją szyjką. 5 sierpnia mam wizyte, oby trzymała mocno. Mam załamkę, że mentalnie mam dużo sił i werwy ale ciało odmawia posłuszeństwa przy dłuższym wysiłku. Dzisiaj większość dnia leżałam i wszystko wróciło do normy, ale poschizowałam wczoraj konkretnie. Jestem już zmęczona tym zamartwianiem się, ciąża sama w sobie super, pomimo jakiś objawów/dolegliwości nie mogę narzekać, ale ten stres mnie wykończy. Byle do listopada i już przytulać tego małego człowieczka 😭 pewnie będę tęsknić za każdą minutą ciąży, ale jak już dziecko urodzi się zdrowe to będzie inna perspektywa. Mniej martwi mnie to, że tyję i wyglądam jak mała bomba, w sumie prawie wcale mnie to nie martwi, ale boję się czy moje ciało utrzyma dziecko do 37 tygodnia. Moja przyjaciółka urodziła wcześniaka w 33 tyg. i była masakra a ja jestem w 25 tyg. i nawet nie chcę myśleć co to by było.
    Czyli za dużo wysiłku jednego dnia, 15 km to MEGA DUŻO. Podziwiam ale proszę uważać ♥️
    Ja też czasem jak złapię werwę to latam z garami w te i nazat po kuchni a z odkurzaczem i mopem to samo, tylko mnie łapie ten ból w lędźwiach promieniujący do pośladka że ani kroku ani wyprostować się nie idzie po jakiejś 1-2h od tego latania, ja wiem że przyzwyczajone jesteśmy do innych rzeczy a nie do leżenia i sama sobie to musiałam to trochę tłumaczyć zanim do mnie dotarło, że trzeba zwolnić i kumulować naszą energię jak urodzą się nasze Maleństwa wtedy przyda się dar funkcjonowania po nie przespanej nocy 🫣. I nie urodzisz w 33 tygodniu, tylko spokojnie będziesz czekać do 38;)
    Co do koleżanki, to moja znajoma urodziła syna w 32 tygodniu, waga 2150, i mały daje sobie świetnie rade ☺️

    Też czasem myślę o tym czy nie za dużo wzięłam prania do ręki czy to wypakowywanie zmywarki to nie za duży wysiłek itp- mój prowadzący ostatnio przekazał mężowi że max 4-5 km mogę zrobić spacer a tak to normalna aktywność i tego się staram trzymać 🙃 tylko że teraz mąż na urlopie to mnie w większości wyręcza ja nie wiem co ja zrobie jak On wróci do pracy.. .

    Ilka96 Co do składania wózka to żadnego nie złożyłam 😅 bo nie mam siły w rękach w ogóle, chociaż dla mnie yoge się przyjemniej jakoś próbowało złożyć, oczywiście mąż jak to facet jak machnął to cały wózek mu się poddał.

    Zumi, Ilka96 lubią tę wiadomość

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 29 lipca 2025, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pań które pomagają w pracach domowych, to ja chętnie zapłacę za to, chociaż mnie sprzątanie relaksuje..Ale wolę spędzić ten czas z dzieckiem lub po prostu położyć się spać, mój Mąż ma na to inne spojrzenie. On to w ogóle uważa że połóg to taki okres tylko że wiecie ja będę radosna jak skowronek i będę obiadki mu dawać pod nosek i sprzątać a i że dziecko będzie takie radosne że ja pierdziele 🤨 a jak nie to mamusia i teściowa pomogą oooo sorry żadna teściowa. Wiadomo nie mogę odsuwać teściowej od dziecka ale no ja nie mam z Nią żadnego kontaktu takiego super jakiegoś, tym bardziej ostatnio. To jak się Mały urodzi i Ja w połogu to chyba czeka mnie jakiś ośrodek zamknięty. Chciałabym być taka mega zorganizowana i już mieć wszystko w komodzie dla dziecka której nie mam i weki i zamrażarkę pełną żarcia na zimę, no ale to nie Ja. Więc czeka mnie moja Mama jako pomoc kuchenna i jako pani od sprzątania. 😉 oczywiście ja to zapowiedziałam i strona zainteresowana jest powiadomiona. A moja teściowa nawet się tym nie interesuje. Czasem myślę że w ogóle jej moja ciąża nie jest na rękę i ma to gdzieś.

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 30 lipca 2025, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy zdarza Wam się czuć rozpieranie jakby w pochwie?

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Foxy96 Autorytet
    Postów: 860 1602

    Wysłany: 30 lipca 2025, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 15:11

    11.2025 🤱💖
  • nnaciaa Autorytet
    Postów: 322 560

    Wysłany: 30 lipca 2025, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 15:26

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    age.png
  • TBK Autorytet
    Postów: 555 672

    Wysłany: 30 lipca 2025, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 o i przypominało mi się jeszcze, jak to nakupowałam w 1 ciąży pajacyki zapinene z tyłu 🙈 ale takie piękne 🤣 jaka ja głupia byłam. Teraz jestem wybredna i patrzę, żeby wszystko było zapinane z przodu, na całej długości i koniecznie na 2 nogawki rozpięcie. Bo jak się dzieciak obsra, to czasem ciężko tę nogę z nierozpiętej nogawki wyjąć 🤣🤣🤣 i bluzy chłopięce z kapturkiem w rozmiarze 56 tez miałam, bo takie śliczne 🤣

    Nadzieja32 ja też rozkładam wszystko na kilka dni. Denerwuje mnie to, bo źle się psychicznie czuję z tym, że nie ogarniam. Cieszę się, że są wakacje i chłopaków mogę poscigać, ale od września to zginiemy w syfie chyba.

    My przy 1 i 2 i teraz 3 jesteśmy zdani sami na siebie. I tak z zazdrością patrzę, jak jakąś babcia czy dziadek spacerują z wnukiem. Albo kolegi mama przejechała pół Polski, żeby pomóc w czasie połogu. Moja mama do tej pory nie zapytała się mnie jak się czuję. Chyba nawet nie chcę jej zapraszać do siebie w tym roku. Może w styczniu zobaczy wnuczkę. Jak będę mieć siły, żeby ogarnąć siebie i dom, bo chyba tylko to matka będzie sprawdzać. Za to teściowa jest kochana, dzwoni, pyta o mnie, tylko jej nie ma na miejscu. Jak urodzę będę jej zdjęciami spamić 🤣

  • nnaciaa Autorytet
    Postów: 322 560

    Wysłany: 30 lipca 2025, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 15:26

    age.png
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 30 lipca 2025, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja32 wrote:
    Dziewczyny, czy zdarza Wam się czuć rozpieranie jakby w pochwie?

    Czasami miewam kłucia w pochwie, czasami jak ktoś to napisał uczucie jakby mi miały tamtędy wnętrzności wylecieć a czasami czuję jakbym miała jakąś wielką opuchliznę.
    U mnie infekcji brak, a szyjka mega długa, więc zapewne po prostu hormony. Ale zawsze warto sprawdzić.

    @Zumi myślę, że organizm po prostu daje znać, że czas zwolnić. 🙌 15km to faktycznie sporo, może rozłóż takie trasy na cały tydzień. 😛
    A magnez myślę, ze mozesz smialo brac w takich dawkach nawet na co dzien, jesli nie masz przez to zadnych skutkow ubocznych, na szybko info z googla:

    Zapotrzebowanie na magnez u kobiet w ciąży wynosi 360 mg na dobę, co jest zalecane przez Instytut Żywności i Żywienia. Zalecenia te dotyczą kobiet po 19. roku życia. Dla kobiet poniżej 19. roku życia, zalecane spożycie może być wyższe, nawet do 400 mg na dobę.

    Zumi lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 30 lipca 2025, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny, trochę mi lepiej. Teraz już mniejsze mam to uczucie. Ja nie umiem rozróżnić czy to jelita czy co. Wizytę miałam tydzień temu i było wszystko dobrze, szyjka długo, twarda i zamknięta. Mam nadzieję, że to było jednorazowe i że to wina jelit, bo ja mam z jelitami totalną masakrę, a teraz przy Sorbiferze to juz całkiem 🫣

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 30 lipca 2025, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam takie kłucia ale to jakiś czas temu ostatnio syn jak się rozciągał to musiał mi tam nogą szurnąć bo aż podskoczyłam. U was szyjki po 4/ 5 cm u mnie tylko 3 cm mam się czym martwić?

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 30 lipca 2025, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia091 wrote:
    Ja miałam takie kłucia ale to jakiś czas temu ostatnio syn jak się rozciągał to musiał mi tam nogą szurnąć bo aż podskoczyłam. U was szyjki po 4/ 5 cm u mnie tylko 3 cm mam się czym martwić?

    U mnie bylo 3,8 cm i gin powiedzial, ze ma byc powyzej 2,5 cm, wiec u ciebie tez jest ok

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 30 lipca 2025, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak tak pisze well wyżej, też się pojawiają czasem takie kłucia w pochwie/szyjce - cholera wie w którym to miejscu, ciężko mi to zlokalizować bo to się wydaje takie promieniujące. Ale to jest zazwyczaj kilka-kilkanaście sekund u mnie. Wcześniej tak miewałam czasem, w tym tygodniu z 2 razy też się zdarzyło, ale u lekarza na wizytach szyjka zawsze długa, zamknięta - wszystko ok.
    Kolejna wizyta 07.08. więc zobaczymy czy dalej się tak trzyma

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 30 lipca 2025, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na prenatalnych też gin mówiła że bardzo ładna ale wiecie Wam wierzę bardziej 🤣

    Dziś miałam chory sen, że słuchajcie alkohol lał się strumieniami i że wciągałam jakieś narkotyki i to z taaaaaaakim dużym brzuchem. Co to za jakieś bzdury🤯 chyba pójdę sobie pieska wyprowadzę bo muszę rozchodzić te głupoty.

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 4158 2095

    Wysłany: 30 lipca 2025, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz wizyta 4 sierpnia w poniedziałek. Dzieci chcą iść bardzo to myślę że ich wezmę :) teraz niestety co wizyta to na początku na fotel i dopiero na USG 🙄 a odnośnie sprzątania to wszystko ogarniam i lubię mieć czysto .
    Jedzenia muszę cokolwiek zamrozić bo nikt za bardzo mi nie pomoże a na wieś to ciężko żeby dotarły jedzenia pudełkowe 🙄 no i wiadomo też spory koszt, choć na pewno mega wygoda 🫠
    Ja mam 2 jke dzieci. Syna 17 lat i córkę 8 lat. Ale już się przeważyło i to siostra pomaga choremu bratu. Wiadomo że My też. Także też będę miała urwanie głowy po porodzie .
    Chociaż oboje bardzo się cieszą że będzie jeszcze rodzeństwo:)

    Test pozytywny 12 marca❤️
    16 maja prenatalne wizyta ❤️🍀 wszystko dobrze☺️
    06.06 wizyta❤️🍀
    04.07 wizyta❤️🍀
    08.07 połówkowe Zdrowa dziewczynka ☺️🩷
    16 września 3 prenatalne:)
    event.png

    MELANIA URODZONA 12.11.2025 CC☺️
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 30 lipca 2025, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to dziwne że mi lekarz nigdy nic o szyjce nie mówi ani na prenatalnych ani zwykłych?

  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 30 lipca 2025, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam takiego uczucia ale znam je ,bo jak miałam owulację to takie coś czułam

  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 30 lipca 2025, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    Czy to dziwne że mi lekarz nigdy nic o szyjce nie mówi ani na prenatalnych ani zwykłych?

    A badał ci wgl szyjkę na wizytach? Czy masz tylko USG i podglądacie bobasa?
    U mnie od początku 2 trymestru na każdej wizycie najpierw bada szyjkę a dopiero potem robi USG.
    I wtedy właśnie na początku 2 trymestru, mówił mi że zaczynamy 2 trymestr, więc teraz na każdej wizycie do końca już obowiązkowo badanie szyjki czy jest ok.

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 30 lipca 2025, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde, widzę na moim pasku że zostało mi 100 dni do spotkania z bobasem 🤣
    Liczę że poniżej 100 to będzie jeszcze szybciej mi lecieć!

    wellwellwell lubi tę wiadomość

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • anna.90 Autorytet
    Postów: 469 458

    Wysłany: 30 lipca 2025, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja32 wrote:
    Dziewczyny, czy zdarza Wam się czuć rozpieranie jakby w pochwie?
    Nie wiem czy miałam dokładnie takie samo uczucie, ale zdarzało mi się czułam taki jakby nacisk/ucisk, zwłaszcza jak więcej np. podchodziłam czy posprzątałam.
    Dziewczyny a jakie macie podejście jeśli chodzi o pobranie krwi pępowinowej? My się bardzo zastanawiamy nad tym tematem, rozmawialiśmy z położna i w naszym szpitalu jest możliwość pobrania.

‹‹ 439 440 441 442 443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Spokój rodziców zaczyna się od jednego sprytnego urządzenia. Czy niania elektroniczna to must have rodziców?

Pierwsze miesiące z dzieckiem to wyjątkowy czas, ale też nieustanna czujność i troska o jego bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców sięga po nowoczesne rozwiązania, które pomagają spokojniej czuwać nad snem malucha. Czy niania elektroniczna to rzeczywiście niezbędny element domowej wyprawki, czy tylko kolejny gadżet? Sprawdź, jak działa, co daje na co dzień i czy może realnie ułatwić życie rodzicom.

CZYTAJ WIĘCEJ