Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 30 listopada 2025, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszecie o tych potach, ja nic takiego nie mam, chociaż u mnie stopy to mokre non stop, to może mi ciąża stopami wychodzi? 😅 co do zmian, to zauważyłam u siebie mniejszy brzuch, powoli się wchłania 🤞 pod prysznicem pomasuję sobie go szczotką oczywiście delikatnie. I nie zrezygnowałam też z oliwki jak w ciąży stosowałam to teraz też stosuje.
    U mnie za to problem z jedzeniem, co nie zjem to zaraz 🚽... 🥺 to chyba coś nie tak.

    Ignaś dziś był na spacerku 3 km :) chyba lubi spacery bo się pod nosem uśmiechał ale przed spacerem zjadł 2 cyce i popił mlekiem MM 😅 ja nie wiem że On tyle wsuwa .. aż się boję co będzie później.

    Coś nasza koleżanka nic się nie odzywa, może tuli maleństwo? Fergabasowa jakieś wieści ? 🤞

    Zumi, Kropka89 lubią tę wiadomość

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 30 listopada 2025, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za to forum 🩷🤪

    Zumi lubi tę wiadomość

  • Fabregasowa Autorytet
    Postów: 944 1165

    Wysłany: 30 listopada 2025, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadnych wieści, moje podkurwienie sięga zenitu.
    Chyba sobie zmienię w stopce "widzimy sie w listopadzie" na "czy kiedykolwiek sie zobaczymy?" 🤡

    Domisiek, dawaj znać jak pierwsze chwile razem 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2025, 17:16

    👩‍🦰1990🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP. PAI homo, MTHFR

    10.2024 19t 🩷💔
    01.2025 cb
    12.2025 🩷🌈 41+1

    age.png
  • psaj91 Autorytet
    Postów: 747 1054

    Wysłany: 30 listopada 2025, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 23:50

  • Mmagda389 Ekspertka
    Postów: 225 154

    Wysłany: 30 listopada 2025, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też nocne spanie pobudka co 3.5/2.5h więc się wyspałam 😁 a wystarczyło mu dać po 120mleczka w nocy i śpi elegancko my też team butelka od mam najlepiej pasuje
    u nas te rączki i nóżki zimne blade ale tak to cieplutki w dzień body i spodenki w nocy pajacyk i rożek bo lepiej śpi a w śpiworki mi się jeszcze topi 🤣🙈

  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 4158 2095

    Wysłany: 30 listopada 2025, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wy też macie takie uczucie gdy dziecko wydaje jakieś dźwięki że w cycach rusza produkcja mleka ? Gdzie w chuj mleka a cyce jeszcze wzmocnić produkcję 😏

    Mmagda389 lubi tę wiadomość

    Test pozytywny 12 marca❤️
    16 maja prenatalne wizyta ❤️🍀 wszystko dobrze☺️
    06.06 wizyta❤️🍀
    04.07 wizyta❤️🍀
    08.07 połówkowe Zdrowa dziewczynka ☺️🩷
    16 września 3 prenatalne:)
    event.png

    MELANIA URODZONA 12.11.2025 CC☺️
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 30 listopada 2025, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    psaj91 wrote:
    U nas leci 4 doba, w cyckach pustynia, od rana już ryczałam na kiblu, bo jutro ten szpital znowu. Mała ma piękny apetyt, siusia dużo, ale od piątku wieczór kupy brak.

    Ja przyrzekam, skończy się u mnie depresją, a kocham tego bąbla nad życie 😭😭😭😭

    Z kupą miałam podobnie, 2 dni nic i się denerwowałam ale położna uświadomiła mnie że nie zawsze będzie kupa a na drugi dzień jak się Ignaś zaczął sadzić bąki to w ciągu 10 minut 4 razy zmiana papierosa była.. może i u Ciebie to przejściowe? Ja 1,5 tygodnia miałam taki "emocjonalny" już powoli jest lepiej. Wczoraj też płacz z byle powodu ale codziennie jest lepiej.. i Tobie tego też życzę 🥰

    psaj91 lubi tę wiadomość

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Bećka Autorytet
    Postów: 435 551

    Wysłany: 30 listopada 2025, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję na wstępie nowym mamusiom 🥳
    Kurcze, niektóre dopiero urodziły, a ja mam już 1,5 miesięcznego niemowlaka 😍 jak ten czas leci!

    My już przerabiamy trądzik i ciemieniuchę, niestety na brwiach (może o to, że nosił czapkę w domu ☹️). Ulewania też jest sporo, czkawek mniej i potrafi jeść nawet co godzinę, albo i częściej wieczorami 🫩
    Jestem trochę zmęczona batalią z mężem, na większość tematów ma odmienne zdanie, np On chce cieplej ubierać, za często wisi na cycu wg Niego...

    Na goły kark ja mogę polecić bluzę ☺️ Mieliśmy 3, to są ulane co jakiś czas, domówiłam jeszcze 4 na teraz. Przemuś spał w samym bodziaku (i półspiochach) rożku i z kocykiem, ale bardzo się rozkopuje, że połowa ciałka na wierzchu, więc zakładamy jeszcze bluzę.

    Zumi, Asia091 lubią tę wiadomość

    86' 👩🏼
    endometrioza III/IV stopnia, wąskie endometrium, hashimoto, niedoczynność tarczycy

    event.png


    17.02 FET 🌞
    Beta 26.02-157 03.03-1861 11.03-17053 🥹
    15.10 37+0 Przemek 2730 g 54 cm 🥳🥰💕
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 30 listopada 2025, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Psaj91 na samo oddanie smółki bobas ma 2 dni, więc na spokojnie, na początku tych kupek nie musi być tak dużo, ale rozumiem stres, ja się tak stresowałam, bo na początku tylko raz zrobiła siku.

    Ja mam stres jak słucham jak Tosia oddycha jak śpi. Niby wiem, że u noworodka niespokojny i przyśpieszony oddech jest normalny, ale stresuje mnie to okropnie. Tym bardziej, że zaczęło jej się cofać po jedzeniu i nieraz charczy. Zamówiłam już klin pod materac, będę spokojniejsza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2025, 18:49

    Kanola, psaj91 lubią tę wiadomość

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Kanola Przyjaciółka
    Postów: 82 140

    Wysłany: 30 listopada 2025, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja32 wrote:
    Psaj91 na samo oddanie smółki bobas ma 2 dni, więc na spokojnie, na początku tych kupek nie musi być tak dużo, ale rozumiem stres, ja się tak stresowałam, bo na początku tylko raz zrobiła siku.

    Ja mam stres jak słucham jak Tosia oddycha jak śpi. Niby wiem, że u noworodka niespokojny i przyśpieszony oddech jest normalny, ale stresuje mnie to okropnie. Tym bardziej, że zaczęło jej się cofać po jedzeniu i nieraz charczy. Zamówiłam już klin pod materac, będę spokojniejsza


    Właśnie mam tak samo, narazie klin zrobiłam z ręczników delikatny, ale zastanawiam się czy może kłaść ja spać na boku? I klinami zabezpieczyć żeby się nie obróciła, nie chce by się zadławiła z bezdechem :(

    Weronika vel wiercik 👶🏼🥰 24.11.2025


    age.png
  • kalinok Autorytet
    Postów: 356 805

    Wysłany: 30 listopada 2025, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też dzisiaj w nocy masakra, tak jak normalnie bobas przesypia 3h między karmieniami tak dzisiaj od 5 do 7:20 było non-stop karmienie cycem, mm, przytulanie i za chwilę marudzenie, płacz i od nowa. W pewnym momencie płakaliśmy oboje 😓 rano byłam nieprzytomna, całe szczęście mąż przejął małego a ja odsypiałam do 11.
    Co do temperatury to u nas jest ok 22° i mały śpi w pajacyku i ma z kocyka zrobioną jedna warstwę (takiego rożka) i na to rożek z jukki. W śpiworkach póki co mi się topi, plus mam wrażenie że mu gorąco, zawsze się rozkopuje i też wyciąga rączki nad głowę.

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 👶🏻 🐈‍⬛🐈

    01.2025 💔 7tc

    22.03 - II
    22.11 (39+2) O 🩵💙

    age.png
  • kalinok Autorytet
    Postów: 356 805

    Wysłany: 30 listopada 2025, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak kąpiecie malucha? Chodzi mi o logistykę - wiadomo że najpierw rozebrać i ogarnąć pupę, ale to przed jedzeniem czy po? Oliś po jedzeniu jest mega senny i idzie na drzemkę więc nie chciałabym go już rozbudzać, z drugiej strony jak będzie głodny to będzie się wydzierał jak szalony... No chyba że nakarmić go trochę, a po kąpieli dokończyć 😅 sama nie wiem, poradzicie coś bo to nasza pierwsza kąpiel 😀

    Mmagda389 lubi tę wiadomość

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 👶🏻 🐈‍⬛🐈

    01.2025 💔 7tc

    22.03 - II
    22.11 (39+2) O 🩵💙

    age.png
  • Mmagda389 Ekspertka
    Postów: 225 154

    Wysłany: 30 listopada 2025, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kąpiel ogarnia mąż u nas akurat przed jedzeniem kolo 20 po kąpieli jak jest duży wrzask to jedzenie w kocyku pampers czapka a jak spokojniej to ogarniamy i dopiero mleczko
    Właśnie się karmimy po kąpieli 😁

  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 30 listopada 2025, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalinok wrote:
    Dziewczyny, jak kąpiecie malucha? Chodzi mi o logistykę - wiadomo że najpierw rozebrać i ogarnąć pupę, ale to przed jedzeniem czy po? Oliś po jedzeniu jest mega senny i idzie na drzemkę więc nie chciałabym go już rozbudzać, z drugiej strony jak będzie głodny to będzie się wydzierał jak szalony... No chyba że nakarmić go trochę, a po kąpieli dokończyć 😅 sama nie wiem, poradzicie coś bo to nasza pierwsza kąpiel 😀

    Najpierw kapie a potem karmie, bo po tym wieczornym karmieniu ma 2,5h sen ze da sie ja odlozyc, wiec to moja szansa na prysznic i kolacje.

    Mmagda389 lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Mmagda389 Ekspertka
    Postów: 225 154

    Wysłany: 30 listopada 2025, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedyna podpowiedź temperature wodę też dzieci postrzegają różnie u nas jeden woli zimniejsza drugi ciepłą 🙈 parę kąpieli przeszliśmy z wielkim krzykiem zanim dopasowaliśmy

  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 30 listopada 2025, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia88 wrote:
    U nas pediatra mówiła, aby nie przegrzewać dziecka… zimne rączki i stopki wynikają z niedojrzałości układu krążenia i najlepiej sprawdzać temperaturę po karku czy jest ciepły i suchy.
    My na noc temperaturę mamy ok 21 stopni i przykrywamy kocykiem ( robiąc z tego rożek), a i tak się odkrywa i się wkurwia bo chyba jej gorąco…a śpi w bodziaku z długim rękawem i pół śpiochach.

    Ogólnie to jej nie zakładam już skarpetek na noc, bo je ściągała - jak nie mam pojęcia…

    U nas kark był letni a rączki lodowate bo za żadne skarby nie chciał dać sobie rączek wsadzić do rożka albo zawinąć lekko w otulacz 😵‍💫. Teraz śpi w takich śpiochach co ma wysoko materiał pod szyjkę i jest już dobrze. Jak mu dawałam te body wciągane przez głowę to miał całą szyję i pół klaty na wierzchu...I jak mu się ulało i bylo mokre to zimny był jak nie wiem. A ściągał sobie szmatke którą miał przy szyjce do ulewania więc ten śliniak mu zamawiam, musi w nim spać bo od mokrego ubranka będzie mu zawsze zimno. Dziś w nocy raz ulał na kaftanik to mu zdjęłam żeby nie marzł i miał pod spodem body z długim rękawem i pajaca na szelkach bez rączek, to jakoś mu te szyjkę zasłaniało, potem znowu ulał i zaś musiałam go przebrać to ma na sobie pajaca z weluru i on jest fajny bo jest pod samą szyję. Także potrzebuję sużo śliniaków i kaftaników 😅. A nie miałam tego w wyprawce.

    c67092816891a.jpghttps://zapodaj.net/plik-k0HoZQbM9C

    Asia091 lubi tę wiadomość

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 30 listopada 2025, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, których dzieci ulewają. Dajecie jakiś klin pod materac? Czy bobasy śpią normalnie na płasko?

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 30 listopada 2025, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Psaj te emocje na początku to klasyk, taki etap 😊 ja ryczałam bez przerwy, rozpamiętywałam ciążę, poród, pierwsze dni z maluchem, w sumie całe życie przeleciało mi przed oczami 😅 już wracam do normalności. Rodzice i teściowie baaardzo pomagają. Mąż też jest wsparciem. Nawet to, że mąż zachowuje się jak dawniej, po prostu wciągnął synka do naszego życia a nie, że panika jak to teraz będzie. Ja panikowałam, więc gdyby nie on to dramat by był. Teraz już umiem cieszyć się chwilą, tulimy się, całujemy z bobasem. Wcześniej się go bałam 🫠. Jedynie ten refluks nas chce dojechać i tak mi szkoda Jasieńka. Dzisiaj chyba ma skok rozwojowy bo musi być bujany cały dzień i musi lecieć w tle Zenek, najbardziej lubi mandacik 😆😆😆. Tańczymi z nim na zmianę do disco polo, lulamy go, ja karmię. Mogę go zostawić z mężem i dziadkami i iść spać. Wyspana jestem zdecydowanie mniej drażliwa i mam mega cierpliwość do dziecka. Nie wkurza mnie, że dziś jest taki nieodstawialski.

    Właśnie bujamy się do piosenki Zenka "Dlaczego to tak czas przemija". No właśnie, dlaczego? 😭

    psaj91 lubi tę wiadomość

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 30 listopada 2025, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zumi idealny pajac! Mój kawaler też ma klatę na wierzchu ale w bodach.

    Fergabasowa trzymam kciuki żeby bobas chciał wyjść jutro najpóźniej 🤞

    Mój Ignaś jeszcze nie ulewa (oby nie ulewał). Dziś za każdym razem po drzemce ciągnął cyca 20 minut +/- ;)
    Ale upodobał sobie lewego a na prawego marudzi.. .

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1803 1633

    Wysłany: 30 listopada 2025, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się dziś udało wsadzić Stasiowi i prawą piers do dzióbka aaaale dla odmiany jak zaczął zaciskać szczękę to masakra. Bolą mnie tak piersi że aż ciągną. Na noc juz mam naszykowane odciągnięte swoje mleko żeby trochę odpocząć…
    U Was problemy z ulewaniem a u mnie zupełnie w druga stronę, Stasio mega dużo śpi a jak je to takie 15 min to jest maks i odlatuje. Dzis pierwszy raz się zdarzyło że poprawiał w sensie ze po odpoczynku niby chciał znowu po 15 min. Dawałam, ale wolałabym aby ciągiem powisiał na mnie nawet te 40 min. A on odpada albo wręcz wypluwa pierś i już na siłę nie wsadzisz.
    Odpaliliśmy dziś kominek, starszaki się ładnie bawili (w miarę) i jakoś tak spokojne popołudnie strasznie mnie rozczuliło. Taka jestem wdzieczna za te moje chłopaki. ❤️

    Co do spania to moj Stasio to jakos sobie upodobał bluzy z kapturami - mamy takie mięciutkie w misia albo w taki milusi materiał i jemu sie idealnie śpi właśnie w kapturach 😁 u nas niby jest jakieś 20 stopni ale on jest stanowczo ciepłolubny. Kąpiel wczoraj też była cieplutka i meeega mu się podobało.

    Dziwnie było dziś wyjechać z domu na te 2h aż prowadziłam auto turbo ostrożnie, bo i pogoda kiepska i jakoś się bałam że jeszcze jednak człowiek słaby. Ale bardzo spoko poszło i dało mi to trochę oddechu.

    Asia091, Foxy96, Bećka, Zumi lubią tę wiadomość

    Dopegyt —> Metocard (nadciśnienie)
    Pregna Plus
    Magnez (tężyczka)
    Acard 150
    ————-

    2018👦 Ignacy
    2019👦 Jan
    2023 7tc 💔
    2025 ❤️ czekamy na Stasia
    28.11 termin usg
    21.11 planowana indukcja

    age.png
‹‹ 868 869 870 871 872 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inozytol a kobieca płodność – wsparcie owulacji, metabolizmu i zdrowia hormonalnego kobiet

Coraz więcej kobiet w wieku rozrodczym zmaga się z zaburzeniami hormonalnymi, które utrudniają zajście w ciążę lub jej prawidłowy przebieg. Dlatego wiele par w czasie starań o dziecko decyduje się na wprowadzenie suplementacji poprawiającej kobiecą płodność. Jednym z najlepiej przebadanych składników jest inozytol, który – regulując gospodarkę hormonalną i cukrową – może zwiększyć szansę na zapłodnienie. Jak dokładnie działa i jakie inne skuteczne składniki wspierające płodność kobiet warto włączyć do codziennej suplementacji?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ