Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klekotka wrote:
    My mamy szczepienie 23.12 mam nadzieje ze święta będą spokojne 😅.

    Ja mam wrażenie ze moj bobas w dzien to prawie wcale nie spi.. od 6 do 11 cos tam pokima zwykle na mnie ale po spacerze po poludniu w domu to juz w ogole nie spi. Wczoraj lulalismy chyba od 16 do 21, w koncu padla i spala do 00:30. Pozniej pobudka o 3.40 i o 6. Chcialabym poznac jakies magiczne sposoby na szybkie ululanie bobasa 🙈.

    U nas działa puszczanie przy karmieniu Zenka xD hitem jest Mandacik, Kochana wierzę w miłość, Gwiazda, Prawdziwa miłość to ty 🤣🤣 ale to niestandardowe uspokajanie dziecka

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Karla_ Ekspertka
    Postów: 197 361

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalinok wrote:
    Dziękuję Ci za odpowiedź! Może faktycznie skoro masujemy brzuch i wspomagamy ruchy jelit to dziecko intensywnej to odczuwa... A jak mówisz że po tygodniu wszystko wróciło do normy to znaczy że kolki zostały czy jednak udało wam się trochę ulżyć córce? Znaleźliście jakiś sposób na ten brzuszek?

    Wydaje mi się, że najlepszym lekarstwem był u nas czas. Kiedy Mała miała 2 miesiące i ktoś mi to mówił, to się wkurzałam 😅 ale faktycznie po skończeniu przez nią 3 miesięcy, zaczęło robić się znacznie lepiej. Podawaliśmy jej Delicol i Espumisan i wydaje mi się, że dawało to efekty. No i w tych najgorszych momentach nieutulonego płaczu - dużo noszenia na pionowo, termofor z pestek wiśni. Przynosiło jej to ulgę.

    Ja dodatkowo wdrożyłam dietę bez BMK (jeden z osteopatow mi to zasugerował) i wiele objawów u nas ustąpiło (poza kolkami mieliśmy wysypkę, śluz w kupce itp). Teraz ma 5 miesięcy i nadal nie jest idealnie, ale bez porównania z tym co przeżywaliśmy gdy miała kolki.

    kalinok lubi tę wiadomość

    19.10.2024 ⏸️😍 11dpo
    24.10.2024 Beta 275,75
    26.10.2024 Beta 649,39
    07.11.2024 4 mm 🥰
    21.11.2024 1.84 cm, ❤ 180/min
    30.12.2024 Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷
    06.02.2025 290g 🥰
    05.03.2025 560g 👧
    02.04.2025 1100g 🌷
    30.04.2025 1770g 🥰
    28.05.2025 2600g 🩷
    11.06.2025 2900 g 🌸

    05.07.2025 M. 🩷

    age.png
  • Ilka96 Autorytet
    Postów: 314 483

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek, u nas było bardzo podobnie i przełom nastąpił jak Jasiu nauczył się jeść bez kapturka. Ja codziennie próbowałam i to kompletnie nie szło, aż przyszła nasza położna która jest też Cdl i po prostu jakoś to zrobiła, przystawiła go bez kapturka. Od tego czasu ja uwierzyłam to możliwe i najpierw to była udręka, bo on był wściekły i nie umiał złapać i zajmowało to np 2-3 min przy każdej piersi ale w końcu złapał. I tak codziennie coraz lepiej.
    Wtedy zaczęło mu lecieć więcej do dzioba i się zaczął najadać piersią. Kaja ma przez kapturek mniejsza ilość i ciężej jej się najeść. Poza tym pierś też reguluje emocje i ona pewnie się czuje cudownie i bezpiecznie, ale niekoniecznie je, mimo że wisi na tobie tyle czasu. Kojarzę że miałaś konsultacje z Cdl, co ona powiedziała? Może trzeba powtórzyć. Próbujesz ją też przystawić bez kapturków?
    Dobra wiadomość jest taka że to ma szansę się zmienić 🥰

    Kasiek7 lubi tę wiadomość

    🥳 8 cs
    🐣 14.03
    👦?👧?
    preg.png
  • Ilka96 Autorytet
    Postów: 314 483

    Wysłany: 20 grudnia 2025, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klekotka u nas też, jakoś dziwnie wieczorami on po prostu nie śpi, albo ma takie krótkie drzemki kontaktowe, tak to zawsze się daje odkładać i nieźle śpi, budzi się co 3h. I nagle przychodzi popołudnie i wieczór i nagle dziecko nieodkladalne i zaśnięcie zajmuje mu godzinę o ile to wgl nastąpi, nie rozumiem.
    Dodatkowo u nas doszły niestety ulewki i to często po czasie np po 1,5 h od jedzenia, masakra. To go biednego wybudza i ja widzę że on by spał, a się budzi :/

    🥳 8 cs
    🐣 14.03
    👦?👧?
    preg.png
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba ktoś mi dziecko podmienił na spacerze..
    Ignacy zawsze szedł spać na sen nocny około 22:30-23:30 z jedzeniem oczywiście. Za zasnął o 20 z kawałkiem po karmieniu z cycka około 10 min(nie odbiłam) i obudził się dopiero teraz o 00:32, siedziałam z mężem nad nim byliśmy pewni że zaraz się obudzi a tu nie, spał w najlepsze. ☺️ jeszcze czeka Ignasia zmiana pampersa i drugi cyc.

    A wy bajlando czy na spokojnie? 😅

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.instagram.com/reel/DN7z26nArqc/?igsh=MW9sdHBldDZ2M2Vhbw==

    odnośnie karmienia piersią 🙈...

    @Kasiek ja też mam już dość KP, ale na razie trzymam się planu "chcę karmić przez rok, a najlepiej jeszcze na początku żłobkowania" 🤡. Plan minimum to 6 miesięcy, już prawie 2 miesiące mam zaliczone. Plan optimum rok, a plan maximum to do wiosny 2027

    Kasiek7, Asia091 lubią tę wiadomość

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 01:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka96 wrote:
    Kasiek, u nas było bardzo podobnie i przełom nastąpił jak Jasiu nauczył się jeść bez kapturka. Ja codziennie próbowałam i to kompletnie nie szło, aż przyszła nasza położna która jest też Cdl i po prostu jakoś to zrobiła, przystawiła go bez kapturka. Od tego czasu ja uwierzyłam to możliwe i najpierw to była udręka, bo on był wściekły i nie umiał złapać i zajmowało to np 2-3 min przy każdej piersi ale w końcu złapał. I tak codziennie coraz lepiej.
    Wtedy zaczęło mu lecieć więcej do dzioba i się zaczął najadać piersią. Kaja ma przez kapturek mniejsza ilość i ciężej jej się najeść. Poza tym pierś też reguluje emocje i ona pewnie się czuje cudownie i bezpiecznie, ale niekoniecznie je, mimo że wisi na tobie tyle czasu. Kojarzę że miałaś konsultacje z Cdl, co ona powiedziała? Może trzeba powtórzyć. Próbujesz ją też przystawić bez kapturków?
    Dobra wiadomość jest taka że to ma szansę się zmienić 🥰

    Tak CDL na to że przyzwyczaiła się do "plastiku" że mam ją przystawiać parę razy na dzień jak nie jest wkurzona i zmienić butle na Lanshinoh

  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zumi w punkt 🤣
    I ambitny plan KP, ja chcę te 6 miesięcy a co dalej to dziecko mnie zweryfikuje 🙃
    Gorzej będzie z odstawieniem 🤣🤣🤣

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Mamasitta Autorytet
    Postów: 287 197

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 02:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie odstawienie to będzie jakiś emocjonalny dramat. Kasiek mnie tez sie wydaje, że ten chwyt jest zbyt płytki i jak pamiętam starszą córkę jak jadla z butelki to miała głębiej wsadzoną. Ale najlepiej dopytać u specjalisty

  • Dahlia Ekspertka
    Postów: 217 450

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 03:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /jaki by tu sobie znowu znaleźć temat do martwienia nocą :D /

    Czy zdarzają się u Was całkiem suche pieluszki? Np. właśnie mała zaliczyła już kolejny raz najdłuższą nocną drzemkę, tym razem aż 5h i po tym czasie pieluszka sucha 🤯 że nawet siku tam nie było. W ciągu dnia jest tych mokrych pieluch już normalna ilość, z czego sporo kupek, ale w sumie też pytanie dość podstawowe, czy do wskaźników skutecznego karmienia wliczać tylko takie solidnie pełne pieluszki czy mały sik lub mały kleksik też się liczy? 🧐

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 '90 & '84
    listopad '25 Nasz Cud na świecie 💗

    age.png
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 04:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dahlia świetny temat do zmartwień :)
    Nie martwiłabym się tym u nas było kilka pustych teraz są pełne ale tak, wcześniej jak najbardziej.

    Pozdrawiam z karmienia,.. jednak Ignasia nikt nie podmienił 😅

    Edit śpi z cycem w buzi, zaraz to ukrycie ale trzyma mocno.. auć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2025, 04:16

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 04:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dahlia wrote:
    /jaki by tu sobie znowu znaleźć temat do martwienia nocą :D /

    Czy zdarzają się u Was całkiem suche pieluszki? Np. właśnie mała zaliczyła już kolejny raz najdłuższą nocną drzemkę, tym razem aż 5h i po tym czasie pieluszka sucha 🤯 że nawet siku tam nie było. W ciągu dnia jest tych mokrych pieluch już normalna ilość, z czego sporo kupek, ale w sumie też pytanie dość podstawowe, czy do wskaźników skutecznego karmienia wliczać tylko takie solidnie pełne pieluszki czy mały sik lub mały kleksik też się liczy? 🧐

    Co do siku to w sumie nie wiem, ale brudna pieluszke sie uznaje za taka co ma kupe wielkosci 5zl przynajmniej. U nas jest duzo takich kleksow, a bardzo brudne tylko czasami. W nocy robi tylko siku, bez kupy. Jak dzienna ilosc się zgadza i waga ok to bym sie nie martwila.

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie zdarzają się suche pieluszki. Hafija pisze, że siku to 2-4 łyżki stołowe.
    U nas zawsze jest siku, kupa nie zawsze, ale ogólnie kupek robi sporo. Od wczoraj wieczora dostałam strzałem z kupy przy przebieraniu 3 razy...dobija mnie to, już Tosię przebieram z podkładem włożonym pod szyją. Czy ktoś jeszcze tak ma? W nocy z podłogi trzeba było zmywać...

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatni raz chwalę syna że ładnie je, śpi, itp dziś w nocy co 2h mój syn mnie budził, najfajniej było id 2:46 do 5 🤡 i teraz 7 i nie ma spania, szkoda czasu na sen, sen jest dla słabych..

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • izzou97 Autorytet
    Postów: 605 1255

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa - nie dzieliliśmy szczepionek, więc dostal 4 wkłucia i doustną 😀

    Taaak, też mnie denerwują te teksty „śpij jak dziecko śpi” itp też z ust teściowej. Jak ona umie spać na zawołanie to zazdroszczę, ja niestety w dzień śpię raczej rzadko, odkąd Mały się obudził to pewnie na palcach jednej ręki policzę, ile spałam w dzień. Też wolę coś ogarnąć w domu, bo jak jest bałagan, to jestem 100x bardziej nerwowa 🫠

    Fabregasowa lubi tę wiadomość

    10.2025 🩵
    ✨Kto martwi się na zapas, martwi się podwójnie ✨

    age.png
  • Foksik 🦊 Przyjaciółka
    Postów: 100 302

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam wasze wpisy o tekstach nt spania gdy śpi dziecko - mój syn przez ostatnie 3tyg był kompletnie nieodkładalny, budził się w łóżeczku po 5min z wrzaskiem, więc nie pospałam, bo bałam się drzemki kontaktowej razem. Ostatnio doszliśmy do kompromisu - śpi jak zabity po czasem nawet 2h ciągiem beze mnie ALE NA BRZUSZKU 🤡 na plecach od razu ryk, a jak nawet koślawo go próbuje położyć na brzuszek i trochę nim majtam przy tym, to nawet oka nie otworzy. I co mi po tej drzemce 2h jeśli chodzi o mój sen, skoro muszę być ciągle niedaleko lub zaglądać czy nie przyciśnie sobie noska we śnie 🤡 na szczęście na plecach przesypia noc. Więc spanie w dzień u mnie nie ma racji bytu, ale zawsze to lepiej niż jak spał przyklejony na mnie cały dzień i siku to był sprint albo taki wrzask, że mówiłam mężowi, że chwila dłużej i chyba panie z MOPSu zapukają do drzwi 🤡 Ahh mamą być 😂❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2025, 08:11

    5.11- 💙👩🏻‍🍼

    age.png
  • Dahlia Ekspertka
    Postów: 217 450

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję serdecznie za wypowiedzi sikowo-kupkowe :D u nas do zeszłego tygodnia jeszcze nie było tych suchych, ale coś czytam że może być tak, że w nocy w tym najgłębszym śnie nie będzie aż tak wzmożonej produkcji. W każdym razie poranna nadrobiła, pampers ledwo to uniósł :)

    A z tymi częstymi kupkami i dodatkowymi na przewijaku to też było tego sporo jeszcze 1-2 tyg. temu i bez pancerza ochronnego w postaci tetry to w ogóle nie podchodzimy do przewijaka do tej pory, nauczeni incydentami :) chociaż teraz już właśnie powoli się robią rzadziej te kupki i po płaczach brzuchowych, więc bardziej można przewidzieć, kiedy jest dobry czas na zmianę. Będę badać, co to u nas jest, czy kolki czy może alergia (oby nie)…

    👩🏻‍❤️‍👨🏼 '90 & '84
    listopad '25 Nasz Cud na świecie 💗

    age.png
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kupka i siku co godzinę średnio może raz mi się zdarzyło przez miesiąc że pamper był suchy

    Nastąpił u nas przełom ,zmieniliśmy te butle z Avent na Lanshinoh i smoczek XS najtrudniejszy. Butla schodzi w 20 min i jakoś spokojniej od tej pory

    Dahlia, izzou97, Anilorak88, Domisiek, Fabregasowa, psaj91 lubią tę wiadomość

  • Foxy96 Autorytet
    Postów: 860 1602

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 19:59

    11.2025 🤱💖
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 21 grudnia 2025, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja czy ten oczyszczacz zamawiałaś? Spoko?
    https://www.amazon.pl/dp/B07JDQNWLG?tag=ceneo0c-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1&utm_source=ceneo&utm_feed=amselect&utm_medium=referral&ascSubtag=4ae6e63a-fc87-3b28-fa52-5bc8d1d64ed7

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2025, 08:35

‹‹ 925 926 927 928 929 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ